Jump to content

NadavNew

 • פרסום הודעות

  212
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

מוניטין

1 נייטרלי

אודות NadavNew

 • דירוג
  נהג צעיר (> 150 הודעות)

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

 1. שאלה מעניינת. אנשים שעבדו במוסך ליד הגיעו למקום התאונה ואני זוכר שבאותו הזמן 2 הילדים עדיין היו באזור ככה שהאנשים שהיו שם בוודאות ראו 2 ילדים שבשלב מסויים ברחו מהאזור.
 2. זה לא שראיתי אותו מרחוק מגיע מכיוון מסויים לצומת. הוא כבר היה בצומת בצד ליד המדרכה, ראיתי אותו מראש, ואז כנראה נתן גז ואיבד שליטה לכיוון אחר, חצה את הנתיב שלי. (כלומר הוא התכוון לתת גז ולהמשיך ישר) לא ידעתי ולא נראה שהוא עומד לאבד שליטה, אם הייתי חושד בזה בוודאי שהייתי גם עוצר את הרכב עד שהבעיה תעבור. אבל אני חושב שאולי דווקא כן אמרתי לבוחן בחקירה שהוא הגיע מרחוק ואז נכנס לי לנתיב, אני מקווה שלא אמרתי את זה ככה. פשוט אחרי כמה זמן שיחזרתי שוב הכל ונזכרתי בעוד דברים, מקווה מאוד שלא יתפסו אותי במילה שאמרתי בחקירה.
 3. לפי מה שהבנתי תמיד מאשימים בנהיגה בקלות ראש. הקטנוע פתאום התפרץ לנתיב שלי, מה אני אמור לעשות??? הוא בכלל לא היה אמור להיות שם אלא בבית ספר.. כמו שכבר ציינתי, נתתי את כל הזכויות שבעולם, רק שהקטנוע פתאום איבד שליטה. אני אסביר, בהתחלה הכל נראה סבבי בבי ואז פתאום פתאום איך שהגעתי לצומת הקטנוע איבד שליטה והכידון שלה פנה לנתב שלי. כבר הזכרתי שהוא הרכיב עוד 2 ילדים קטנים? שלום חברים, עדכון: יצרתי קשר עם הביטוח 9000000 והם מביאים לי עורך דין שייצג אותי בתיק, אני משלם רק השתתפות עצמית נמוכה (כמה מאות). לגבי שאלות ששאלו, אכן לא היה תמרור ביום התאונה, שמו תמרור ז"ק רק כשבוע לאחר מכן וצילמתי את איזור התאונה גם באותו היום וגם שבוע אחרי.
 4. לא היו תמרורים מקדימים לשינויים בהסדרי התנועה. את הקטנוע ראיתי רק כשהוא היה בצומת, אני זוכר שהוא היה בצד המדרכה בצומת ואז פתאום הוא איבד שליטה על הכידון והקטנוע פנה והתפרץ לכביש. יכול להיות שלשוטר סיפרתי שראיתי את הקטנוע מגיע מצד ימין בכביש... לא זוכר כבר... צירפתי תמונה של אזור התאונה, יש שם באמצע הצומת מן בור כזה שהוא שמו עליו קרשים.. אין תמרור. שבוע לאחר מכן שמו תמרור. כמה לפי דעתכם אמור לעלות עורך דין שייצג אותי בדיון? בהנחה וכן צריך אותו? כי ראיתי באינטרנט מחירים מטורפים מ-5000 עד 100000 ש"ח..
 5. שלום לכולם, חשבתי שהסברתי את עצמי כראוי אך לפי התגובות האחרונות אני לא בטוח. נסעתי במהירות איטית, איטית. הקטנוע התפרץ לכביש בדקה ה-90, רכוב על ידי ילד בן 15. היה תמרור או לא היה תמרור, השאלה ששאלתי היא איך אני אמור לדעת שיש או אין שם תמרור? איך אני הייתי אמור לדעת שאני צריך או לא צריך לתת זכות קדימה? זה שמישהו אמר שאם אתה לא בטוח שיש שם תמרור אז אתה צריך לחשוב כאילו אין תמרור אז סבבה, בכל זאת נסעתי לאט, מה מצפים ממני שאני אעצור את הרכב בכל פעם שאני מגיע לצומת??? עורך דין אין לי כסף בשבילו.
 6. ערב טוב, תשובות: 1. זה בדיוק מה שעשיתי, בכביש יש במפרים כל 10 מטר והגעתי לצומת במהירות איטית, ואני אכן מכיר את הכביש אני כל הזמן נוסע שם. 2. מי אמר שלא נתתי זכות קדימה? הקטנוע איבד שליטה בעת הגעה לצומת בוודאות, ייתכן שאיבד שליטה אף לפני כן. יש באיזור עמודי חשמל וצמחייה גבוהה ומכוניות שחנו בצד, אני מאמין שכל אלה היו מפריעים לי לראות עמוד תמרור גם אם הוא היה קיים. יש לי כתב אישום, איך אני יודע שיש גם דו"ח? לפני כמה ימים עצר אותי שוטר ונתן לי דו"ח בגין עבירה קודמת, כששאלתי איזה עבירה קודמת הוא ציין את התאונה מלפני שנה ועוד אמר שלדו"ח הזה אין קנס ואין ירידת נקודות... סתם דו"ח. כששאלתי איך ייתכן שהוא נותן לי עכשיו דו"ח בהתבסס על תאונה שעדיין לא נשפטתי עליה הוא ציין שאין מה לעשות אך אם אני אצא זכאי במשפט תיהיה באפשרותי לבקש ביטול דו"ח בגין "היעדר עבירות קודמות". הוגש כתב אישום בגין גרימת חבלה בגין אי מתן זכות קדימה, משטרת ישראל תובעת אותי ורשימת העדים שלהם כוללת את בוחן התנועה בלבד ללא הילד שנפצע וללא 2 החברים שלו. העליתי 2 תמונות: 1 מצב ראשוני. 2 תוצאה סופית. מחר אני אעלה תמונות מאזור התאונה ביום התאונה שבו אין תמרור ותמונות מהאזור כיום עם התמרור. תודה רבה.
 7. שלום חברים, כמעט ושחכתי מהפוסט הזה ואני מצטער שאני מקפיץ אותו פשוט בזמנו קראתי אולי את ה-3 תגובות הראשונות ולא היה לי מושג שבחלוף הזמן הפוסט הגיע ל-2 עמודים. המון תודה על התגובות !!! עדכון: גם היום 2020 אני עדיין עם אותו הרכב, התעללו בו לא מעט ב-3 השנים האחרונות כל מיני אנשים שפגעו וברחו הרכב מבחינה חיצונית נראה לא משהו בכלל, הצבע לא צבע אבל אבל מבחינה מכנית עדיין מעולה !!! למעשה אני כל כך אוהב את האוטו שאני שוקל ברצינות לעשות לו צבע חדש, כי מגיע לו :-).
 8. שלום לכולם, לפני כשנה הייתי מעורב בתאונה עם קטנוע. נסעתי ישר בכביש ופתאום הגיע הגיח מצד ימין (כביש מתחבר צומת T) קטנוע רכוב על ידי נער כבן 15 ועוד 2 ילדים יותר קטנים מאחור, פשוט חצה את הנתיב שלי תוך איבוד שליטה על הכידון. לא ראיתי את הקטנוע מגיע מימין אלא בדקה ה-90, בלמתי ולקראת סוף הבלימה שהרכב כמעט עצר פגעתי חזיתית קלות בצד הקטנוע, הקטנוע נפל, 3 ילדים נפלו. 2 ילדים קמו ברחו מהאיזור לא לפני שלקחו את הקטנוע וזרקו אותו לצד הדרך מאיזשהיא סיבה חשודה... הילד ה-3 הנהג שבר את רגלו ונשאר על הכביש, הזעקתי אמבולנס ומשטרה. מיותר לציין שהנהג קטין ללא רשיון נהיגה וביטוח חובה. אני נסעתי בכביש ישר והגעתי לצומת T במהירות של כ-50 קמש, אני הייתי בצד המאוזן של ה-T והקטנוע הגיע מצד ימין מהצד המאונך של ה-T, כאילו רצה לפנות לצד שמאל. הבוחן תנועה קבע שבהיעדר תמרור הייתי צריך לתת זכות קדימה לרכב שבא מצד ימין ולכן אני אשם בתאונה. באותו זמן לא היה תמרור זכות קדימה לנתיב ממנו בא הקטנוע כי הכביש היה בשיפוצים (שבוע לאחר מכן ראיתי ששמו את התמרור). מצחיק שכאשר שאלתי את הבוחן "האם הייתי יכול למנוע את התאונה הזאת" הוא השיב בשלילה גמורה, ושנה לאחר מכן הסתבר לי שהוא בכלל רשם לי דו"ח שלא הגיע אלי.. פשוט רשם לי במקום דו"ח על אי נתינת זכות קדימה אפילו שהמשפט עוד לא היה. שאלות: 1. מאיפה אני אמור לדעת אם יש או אין תמרור בצד הכביש של הקטנוע? האם בהגיעי לצומת כזאת אני אמור לעצור לגמרי את הרכב ולבדוק שאין מכוניות ותמרורים ואז להמשיך? 2. האם אני באמת אשם בתאונה למרות כל הנסיבות?
 9. שלום, יש ברשותי רכב מסוג טויוטה קורולה GLI שנת 2007 . הרכב שמור מאוד (40000 קילומטרא'ז) ומטופל בזמן, יד 1 . ביטוח מקיף וחובה עולים לי בסביבות ה-3500 ש"ח. ניצולת הדלק הוא 1:9 או 1:10 . ב-99 אחוז מהזמן אני והחברה שלי היחידים שנוסעים ברכב. 60% מהזמן הנסיעות הן עירוניות ו-40% בין עירוניות. אני מעוניין לחסוך כמה שיותר בדלק ובהחזקת רכב. בכל מקרה אני חושב שהרכב הנוכחי גדול מדי לשימושיי . האם מומלץ למכור את הרכב הנוכחי ולעבור למיני ? או אולי סופר מיני? יש המלצות? תודה.
 10. השאלה מה צריך לתקן? האוטו שלך לא נמצא אצלנו אנחנו יכולים רק לנחש בדיוק פחות או יותר מה הבעייה אבל בסופו של דבר תצתרך לקחת אותו למוסך ושם אולי רק הבדיקה תעלה לך 100-200 שקל.
 11. עדכון: לבסוף מצאתי מקום נורמלי שמכר לי צמיגים טובים במחיר טוב. קודם כל ניגשתי לצמיגיה גדולה של סוכנות טויוטה לבקש הצעת מחיר לצמיגים, הנציגה שאלה אותי בטלפון מה המודל של הרכב, מה המידה של הצמיג ולבסוף מה הקוד מהירות שמופיע לי ברישיון . אמרתי לנציגה שלא מופיע לי כלום ברישיון חוץ ממידת צמיג, היא שאלה "אתה בטוח?", אמרתי לה שכן שגם ברישיון הישן וגם בחדש שהגיע עכשיו אין שום דבר אבל שבתא כפפות באוטו אכן יש דרישה לצמיג V88 . הנציגה ביקשה ממני להמתין ובינתיים קראה לשמוליק להגיד לו שלא מצויין אצלי כלום ברישיון הנהיגה, אדון שמוליק הגיע ואמר "טוב אין שום בעייה לשים H88 ברכב שלך". שאלתי את הנציגה\שמוליק - אתם בטוחים שהאוטו הזה יעבור טסט? התשובה חד משמעית - כן !. (אגב ביונדאי החדשה 2012 של אבא שלי כן מצוין ברישיון הקוד מהירות) לאחר מכן ניגשתי ל-2 מכוני טסטים גדולים ושאלתי אותם לגבי קוד המהירות של הצמיג, בשני המקומות אמרו שקוד המהירות זה דבר חשוב מאוד ! אך לאחר שראו את הרכב שלי ואת הרישיון שלי אמרו שאין שום בעיה לשים H88 ושהם לא יכשילו את הרכב שלי על סמך משהו שלא מוגדר ברישיון הנהיגה ! אחד מהם בכלל התפלא ולא האמין שברכב שלי יש דרישה ל-V88 עד שהראיתי לו מה רשום בתא כפפות. החלטתי שאני שם H88 וזה מספיק לי בהחלט ! הסתובבתי קצת באזור עד שמצאתי צמיגיה גדולה ורצינית שהחזיקה מישלין, גודייר, בריגסטון, קונטינטל ואפילו סיני אחד שהם אמרו שהוא לא רע בכלל - Goodride. המישלין וקונטיננטל היו יקרים מידי 550 ש"ח, הבריגסטון b250 עלה 500, הגודייר 450 ש"ח והגודרייד V88 עלה 300 ש"ח. בדקתי את הגודייר, מדובר בדגם EcoEfficiant, צמיג "ירוק" ודיי נוח, לא אקסלנס אבל מספיק נוח וחסכוני קצת בדלק, תאריך ייצור של 3 צמיגים הם מלפני 2.5 חודשים והצמיג הרביעי מלפני 2 חודשים - צמיגים דיי טריים. שאלתי כמה הם יכולים לעשות על הגודייר, אמרו אפשר להוריד ל-425 ש"ח לצמיג אם אני קונה 4, שאלתי האם אפשר להוריד ל-400 במידה והתשלום במזומן, הלכו שאלו בדקו עשו טלפונים ולבסוף אמרו שכן . 4 צמיגי גודייר H88 ב-1600 ש"ח, אני מבסוט מאוד גם בגלל שלא נאלצתי לרדת לסיני (אפילו שהוא היה V88) ושמתי צמיג מותג וגם בגלל המחיר המעולה יחסית ושעמדתי בתקציב המקורי שלי (400 ש"ח לצמיג). רשמים מהצמיגים: הנסיעה עכשיו מרגישה לי קצת יותר נוח, אני עולה על בורות וזה לא מרגיש קופצני כמו שהיה קודם ואני מרגיש שבסיבובים יש קצת יותר אחיזה. תודה רבה לכל מי שעזר ואני מקווה ששפכתי אור במעט על ענייני קוד מהירות.
 12. אני פשפשתי באינטרנט לא מעט בקשר לקוד מהירות והתקנה והחוק. הכי קרוב שמצאתי זה את הקישור הזה של משרד התחבורה: http://he.mot.gov.il/index.php?option=com_content&view=article&id=1242:on-04-2008&catid=152:oraot-noal-rechev-c&Itemid=263 אבל מחיפושים שערכתי בפורום חלק אומרים שזה לא חוקי לשים קוד אחר מתחת למה שהמליץ היצרן וחלק אומרים שמה שרשום ברישיון הרכב הוא הקובע. (חלק אומרים שברישיון שלהם זה כתוב וחלק לא) ובכן אצלי ברישיון הרכב, גם הישן וגם החדש שהגיע לי (טסט בעוד חודש וחצי) כתוב אך ורק מידת הצמיג. וט'כלס אף פנצ'ריה לא שאלה אותי מה קוד המהירות של היצרן, רק מידת צמיג. עכשיו בכל זאת, בטיחות זה לא משהו שאני מזלזל בו אבל חשבתי על זה קצת והגעתי למסקנה שבעצם יש גם צמיג Y ב-900 שקל, אם אני לא אקנה אותו יגידו שאני מזלזל בבטיחות? האוטו משמש בעיקר לנסיעות לעבודה (5 קילומטר הלוך וחזור) מהירות ממוצעת 60 קמ"ש. (חצי מהנסיעה בתוך העיר וחצי מחוץ לעיר) אני לא מחפש לשלם כמה שפחות, אם זה היה כה הייתי מזמן מרכיב את הרביעיה הסינית ב-1000 ש"ח אני לא מחפש בכוח לשלם כמה שפחות כבר מצאתי צמיגים ב-1000 שקל לרביעייה ואני לא רוצה לשלם יותר מידי על צמיגים שמתאימים למי שעושה יותר מ-5000 ק"מ בשנה (זה מה שאני עושה !). אבל זה לא אומר שאני מתפתה לרכוש זבל סיני ירוד, פשוט לא נראה לי נכון להשקיע 2000 ש"ח בצמיגים ...
 13. קיבלתי עוד הצעה מפנצריה גדולה באיזור שלי, "חבר" של אבא. גודייר חדש מלפני חודש וחצי H88, צמיג EcoEfficint הבנתי שזה צמיג ירוק וחסכוני בדלק (3% חסכון?) 400 ש"ח לצמיג בתנאי שאני קונה 4. יש לחץ קטן מאבא ללכת על זה (מחיר מעולה), וטענה שאין לי צורך ב-V88 (למרות המלצת היצרן). האם אני באמת צריך צמיגים V88? לטויוטה קורולה משפחתית שבקושי עושה 5 קילומטר ביום? אני לא נהג מירוצים. צמיג גודייר V88 עולה 100 ש"ח יותר.
 14. בדיקה בתא הכפפות מאשרת שקוד המהירות הוא 88V . שאלתי מחירים בטלפון, כל הפנצריות לא יודעות מה זה דגמים ספיציפיים, בינתיים אני מסתמך על השם+סוג 88V+מחיר, ברגע שאני אמצא משהו שנראה לי אני אברר יותר לעומק את דגם הצמיג. בינתיים זה מה שמצאתי: גודייר 88V 1600 ש"ח מישלין 88V 1700 ש"ח הרקולס 88V (נראה לי סיני) - דווקא זה מומלץ מאוד ע"י המוכר.. 1200 ש"ח אני עוד מחכה לתשובה משני חברים שלי שגם מבררים לי.
×
×
 • Create New...