Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

אם זאת ארה"ב, אז אם הן היו משקיעים בנאס"א את מה שהם מוציאים על הצבא שלהם, היינו כבר מיישבים את מערכת השמש, ומתחילים לחקור את הגלקסיה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.4 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4631

• SlowRide

4441

• פינדר

3496

• m3x7r3m3

2926

• חברי המעגל הראשון
אין שום קשר בין ביורוקרטיה מגבילה לתמיכה ממשלתית בפרויקטים כאלו ואחרים. כלום. אתה יכול לתמוך באחד מהם, בשניהם או באף אחד מהם.

לא מבין איך אין קשר, תסביר.

הפקידים ששולחים לך מליון וחצי טפסים והצהרות למלא ולפקסס חזרה בצירוף עוד מליון וחצי אישורים ותעודות עוד לפני שהרווחת שקל והפקידים שחותמים על העברת מליונים לחשבון חברת הסטרטאפ שפתחת זה לא אותו אדם, אבל כולם מועסקים ע"י אותה מדינה, אז אין קשר?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין מה אתה לא מבין - המדינה יכולה לסבך אותך בביורוקרטיה שלא תצא ממנה שנתיים, ולא להעביר מיליונים לחברות סטארט-אפ. היא גם יכולה לפשט הליכים משמעותית, ולהעביר מיליונים. או כל קומבינציה לינארית אחרת.

ברור שכדי לתת מענקים, או הלוואות, או כל שם אחר שתיתן לזה הממשלה גם חייבת לגבות כסף (או לפחות ללוות אותו), אבל היא לא חייבת שזה יהיה בצורה מורכבת ומייגעת, ובטח לא חייבת את כל אישורי סמן הלייזר מהדוגמא האחרונה (ששם לא מדובר בכלל בסכום משמעותי, סתם סיבוך ביורוקרטי מיותר).

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תזכיר לי מתי הפיצוציה שליד הבית שלך עשתה אקזיט של 3.4 מיליארד ד'? (אורבוטק)

אולי 1.6 מיליארד ד'? (מזור רובוטיקס)

ואם יש לך ספק אם אתה נהנה מזה - אז מאוד. המסים שמשלמים כל הנוגעים בעסקה, כולל העובדים הפשוטים, מדפנים יפה את הבטן של רשות המסים.

זה לא סבסוד, זה השקעה.

זיו,

באוף טופיק קטן לנושא השרשור, ככל הזכור לי, למרות הסיסמאות, מנוע הצמיחה האמיתי של המשק הוא עסקים פרטיים זעירים-קטנים.

הם לא מקבלים שקל מהמדינה.

ההפך, הם הפרה החולבת של המדינה.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לא מבין מה אתה לא מבין - המדינה יכולה לסבך אותך בביורוקרטיה שלא תצא ממנה שנתיים, ולא להעביר מיליונים לחברות סטארט-אפ. היא גם יכולה לפשט הליכים משמעותית, ולהעביר מיליונים. או כל קומבינציה לינארית אחרת.

ברור שכדי לתת מענקים, או הלוואות, או כל שם אחר שתיתן לזה הממשלה גם חייבת לגבות כסף (או לפחות ללוות אותו), אבל היא לא חייבת שזה יהיה בצורה מורכבת ומייגעת, ובטח לא חייבת את כל אישורי סמן הלייזר מהדוגמא האחרונה (ששם לא מדובר בכלל בסכום משמעותי, סתם סיבוך ביורוקרטי מיותר).

אבל זה הולך אחד עם השני. ככל שהמדינה מתעסקת ביותר עניינים, המגזר הציבורי גודל ואיתו הבירוקרטיה.

בסוף את המיסים על האקזיט המדינה תקבל גם אם כל המימון היה פרטי, אז למה להיכנס לזה מלכתחילה?

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל זה הולך אחד עם השני. ככל שהמדינה מתעסקת ביותר עניינים, המגזר הציבורי גודל ואיתו הבירוקרטיה.

בסוף את המיסים על האקזיט המדינה תקבל גם אם כל המימון היה פרטי, אז למה להיכנס לזה מלכתחילה?

אתה מיתמם. אין שום קשר (nonewhatsoever) בין רגולציה על יבוא לסיוע לסטטרטאפים, או לכל מגזר אחר. אני מניח שגם אתה תסכים שצריך להחיל רגולציה מסויימת על יבוא, ואני מניח ששנינו נסכים שמה שיש היום בתור רגולציה על יבוא הוא לא מאוד מוצלח, ואפשר לפשט אותו בלי לפגוע בכלל במטרה שלשמה יש רגולציה (הגנה על הציבור).

אלא אם אתה יכול להסביר איך דרישה למיליון אישורים כדי לייבא את הלייזר של פיקה007 מסייעת לממן את SpaceIL בכמה מיליונים.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זיו,

באוף טופיק קטן לנושא השרשור, ככל הזכור לי, למרות הסיסמאות, מנוע הצמיחה האמיתי של המשק הוא עסקים פרטיים זעירים-קטנים.

הם לא מקבלים שקל מהמדינה.

ההפך, הם הפרה החולבת של המדינה.

השאלה היא אם זו סוג הצמיחה הכלכלית שרוצים לעודד.

נניח אני עושה איתך הסכם, אתה בא אלי לנקות את הבית תמורת 100 ש"ח ואני בא לנקות לך את הבית תמורת אותם 100 ש"ח.

זו צמיחה כלכלית, אבל האם זה מה שרוצים לעודד?

אני מניח שרוצים לעודד פעילות יצואנית שמכניסה למדינה כסף חיצוני, ולא פעילות כלכלית בתוך המדינה.

מה גם שכמובן עסקים קטנים לרוב לא יכולים להעביר את פעילותם לאירלנד לדוגמא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1.איך להעביר פעילות לאירלנד מעודד צמיחה?

2. אם שניינו משלמים מיסים כדין על ה 100 ש"ח האלה, אז מה רע למדינה מזה? מעבר לזה, אני לא יודע אם אתה בקיא בהגדרות החוק לעסק קטן/בינוני אבל זה רחוק מ"בוא תעשה אצלי בבית ספונג'ה ואני בתמורה אנגב לך אבק(עד 100 עובדים זה עדיין בינוני).

מויקיפדיה:

לפי נתוני הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה העסקים הקטנים והבינוניים מהווים 54 אחוז מהתוצר העסקי של ישראל[13]

מגזר העסקים הקטנים והבינוניים, על פי סקרים שבוצעו ב 2013, מייצר 77% מהמשרות החדשות במשק הישראלי[2].

3. וזה עוד לפני שדיברנו על זה שהענקים הגדולים באמת בתחום, פשוט לא משלמים מיסים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. לא מעודד צמיחה, זה בדיוק העניין. אתה "משחד" גופים שלא חייבים לפעול כלכלית כאן כדי שיפעלו כאן כלכלית.

2. שלא הגדלת את כמות הכסף במשק, ולא נתת ערך גדול במיוחד. שנינו נהיינו עניים יותר. עדיף בהרבה לשלם את אותו המס על משהו שייצאתי לחו"ל.

3. הם לא משלמים מיסים. אבל העובדים בעלי המשכורות הגבוהות משלמים. יש שניים שלושה מעגלים של נותני שירותים שמקבלים פרנסה ומשלמים מיסים, נצברים ידע ומיומנות בארץ הניתנים לשימוש בתחומים נוספים או מתחרים. הכל מכסף חיצוני. לא הרבה יותר טוב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

3. אני לא רואה איך אחד בא על חשבון השני.

כן, החברה מעסיקה הרבה עובדים. כן, היא מפרנסת הרבה ספקים.

נו? ומה זה קשור למיסים שהיא לא משלמת?

אוסם גם כן לא משלמת מיסים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
אתה מיתמם. אין שום קשר (nonewhatsoever) בין רגולציה על יבוא לסיוע לסטטרטאפים, או לכל מגזר אחר. אני מניח שגם אתה תסכים שצריך להחיל רגולציה מסויימת על יבוא, ואני מניח ששנינו נסכים שמה שיש היום בתור רגולציה על יבוא הוא לא מאוד מוצלח, ואפשר לפשט אותו בלי לפגוע בכלל במטרה שלשמה יש רגולציה (הגנה על הציבור).

אלא אם אתה יכול להסביר איך דרישה למיליון אישורים כדי לייבא את הלייזר של פיקה007 מסייעת לממן את SpaceIL בכמה מיליונים.

דרישת מליון אישורים לא מסייעת לאף מיזם, פרטי או ציבורי. היא תוצר של מגזר ציבורי מנופח ולא יעיל שהוא תוצר של התערבות מיותרת של המדינה בעסקים. ברור שהקשר הוא לא ישיר, כמו שכבר כתבתי כמה הודעות לפני, אבל לומר שאין קשר בין עודף בירוקרטיה ועודף רגולציה להתערבות המדינה בעסקים זו היתממות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נלך צעד צעד: אנחנו מסכימים שצריך איזושהי את רגולציה על יבוא? מבינים מה המניע לה? (לא, זה לא "מגזר ציבורי מנופח").

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מגזר ציבורי מנופח זה לא רגולציה (שצריך).

מגזר ציבורי מנופח זה כח אדם גדול שמשתכר מכספי מיסים.

אם המדינה לא היתה מתעסקת בסבסוד סטרטאפים (שזה רק דוגמא אחת לדברים שלא צריך בהם את המדינה), המגזר הציבורי היה מנופח יותר או פחות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה סתם עסוק בלהפריח סיסמאות, אבל אני זורם איתך.

מחר ביטלת את "המשרד למימון סטארטאפים ומיזמי חלל מיותרים" ופיטרת את כל עובדיו. סבבה. עכשיו, איך זה משפיע על הרגולציה על היבוא?

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...