Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

זה גם יכול להיות.

מבחינתי להצביע להם זה סיכון מאד קטן. מצד אחד זו המפלגה היחידה שאומרת מסה של דברים שאני מסכים איתם ועדיין לא הוכיחו שהם חסרי תועלת. מצד שני, יש גם את כל השיט היהודי-קיצוני. מצד שלישי, הסיכוי שלהם להיכנס לממשלה נמוך ביותר. כך שלפחות אני ארגיש טוב עם עצמי שהלכתי להצביע אבל רוב הסיכויים שלא יצא מזה כלום. כרגע מסתמן שהליכוד תישאר המפלגה החזקה ביותר לא משנה מה וזה עדיף מלהצביע להם או לכל מיני יאיר לפידים וגנצים למיניהם.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.4 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4632

• SlowRide

4443

• פינדר

3496

• m3x7r3m3

2926

א. אתה מאמין שבמידה ויצליחו לעבור את אחוז החסימה, אלה יהיו הדברים הראשונים שהם ינסו לקדם? אני לא.

אני לא יודע, אבל אני בטח לא רוצה לקחת סיכון עם אנשים שבערך חצי ממה שהם אומרים נשמע סביר רק עם עישנת משהו ממש חזק קודם / אתה משתייך לנוער הגבעות הקיצוני.

ב. למה שבדיה? כי שם האזרחים מקבלים תמורה מקסימלית למיסים שהם משלמים. הממשלה מפקחת אבל לא מספקת את השירותים לאזרח, יש חברות פרטיות שמתחרות על זה ומדיניות סחר חופשית שכאן בחיים לא היתה וכנראה גם לא תהייה.

צריך גם להגיד שיש הבדל תרבותי מאוד גדול בין שבדיה לישראל; בהומוגניות, באמונה דתית, במוסר עבודה וכו'. יש גם הבדלים סביבתיים - ביטחוניים, שייכות לגוש כלכלי, תשתיות וכו'. לא הכל נובע רק מ"השיטה" ולא כל שיטה שעובדת שם תעבוד פה באותה מידה.

ומעבר לזה, אני לא באמת מבין את הדילוג ממדינת רווחה קיצונית לליברטריאניות (או איך שלא אומרים את זה). אני לא בטוח שהפיתרון הנכון נמצא באחד הקצוות האלו.

אני לא מאמין שאפשר להגיע לזה בישראל. אז לפחות שמי שעובד ועושה משהו עם עצמו, שיחייה טוב.

גם פה מי שמוכשר ועובד חי ממש לא רע. למרות כל הבעיות.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הבעיה עם עידוד הגירה מרצון? בעיה מוסרית, או כלכלית, או אחר?

שואל ברצינות

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הבעיה עם עידוד הגירה מרצון? בעיה מוסרית, או כלכלית, או אחר?

שואל ברצינות

מחזיר אותך לשני הציטוטים האלו מהמצע:

'זהות' מתנגדת לשימוש של המשטרה במעצר מנהלי, שהוא כוח משחית המאפשר למדינה לעקוף את המנגנונים המשפטיים ולשלול את חירותו של האזרח באחזקתו בכלא לתקופה ארוכה ובחקירות בלי ראיות ובלי משפט. זוהי פגיעה חמורה בזכויותיהם של העצורים.

על המדינה להכיר במצב המלחמה שבו היא נתונה ולהפריד בין המקרים בהתאם. פושעים יישפטו במערכת המשפט הפלילית וימוצה עמם הדין, תוך שמירה על זכותם למשפט הוגן. לעומת זאת, אויבי המדינה הנלחמים בה, יישבו או יוגבלו באופן אחר בהתאם לנסיבות. הם לא יואשמו, לא יישפטו ולא יזכו ליחס של פושעים, אלא אם הפרו את דיני המלחמה.

שלב רביעי: לתושבי יהודה ושומרון שאינם יהודים תוצענה שלוש אפשרויות:

• עזרה בהגירה: המדינה תאפשר לתושבים המעוניינים בכך למכור את רכושם, ותסייע להם להגר למקומות שבהם יחפצו ולהיקלט שם.
  • תושבות: המעוניינים להישאר ולהצהיר אמונים בגלוי, יקבלו מעמד של תושבי קבע במדינה היהודית. יישמרו כל זכויות האדם והקניין שלהם בדומה לתושבים של מדינות מערביות אחרות (כך נוהגת ארצות הברית עם תושבי סמואה, איי הבתולה ופוארטו-ריקו; וכן בריטניה עם הקפריסאים שנותרו תחת כיבושה).
  • אזרחות: המעוניינים להיות אזרחים נאמנים ולשרת בצבא (כמו הדרוזים למשל), יוכלו לקבל אזרחות מלאה לאחר מסלול בדיקה ארוך ומעמיק.

וחושב שאתה מספיק אינטיליגנטי כדי להבין לבד מי הם "אויבי המדינה הנלחמים בה", ומה יקרה להם אם הם לא יהיו מוכנים לבחור באף אחת מהאפשרויות שמציעים להם.

נניח שהבעיה המוסרית עם עידוד הגירה היא גבולית ו-debatetable, זו שכרוכה בטרנספר כבר די ברורה לרובינו.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
אני לא יודע, אבל אני בטח לא רוצה לקחת סיכון עם אנשים שבערך חצי ממה שהם אומרים נשמע סביר רק עם עישנת משהו ממש חזק קודם / אתה משתייך לנוער הגבעות הקיצוני.

צריך גם להגיד שיש הבדל תרבותי מאוד גדול בין שבדיה לישראל; בהומוגניות, באמונה דתית, במוסר עבודה וכו'. יש גם הבדלים סביבתיים - ביטחוניים, שייכות לגוש כלכלי, תשתיות וכו'. לא הכל נובע רק מ"השיטה" ולא כל שיטה שעובדת שם תעבוד פה באותה מידה.

ומעבר לזה, אני לא באמת מבין את הדילוג ממדינת רווחה קיצונית לליברטריאניות (או איך שלא אומרים את זה). אני לא בטוח שהפיתרון הנכון נמצא באחד הקצוות האלו.

גם פה מי שמוכשר ועובד חי ממש לא רע. למרות כל הבעיות.

אל תגזים, יש להם פה ושם קשקושי דת במצע אבל רובו לא מתעסק בזה בכלל.

נכון מאד, התרבות והמנטליות של השבדים שונה משל הישראלים, ובגלל זה לעולם לא יהיה פה כמו שיש שם.

אני לא יודע מה זה ליברטאיניות (יותר נכון, לא ידעתי עד לפני כמה דקות) או מה קיצוני בשבדיה, אני רוצה לחיות במדינה שהמטרה שלה זה להעצים את הפרט ולאפשר לו כמה חופש שניתן.

שבדיה עושה את זה בשיטה מסויימת, ארה"ב בשיטה אחרת (ופחות מוצלחת) אבל לדעתי יותר מתאימה לכאן, בעיקר בגלל שאנחנו לא שבדים.

נכון שגם פה מי שמוכשר ועובד קשה חי לא רע, אבל אם הוא לא היה צריך לממן כל מיני חבורות של עלוקות בנוסף על עצמו ולמשפחה שלו, הוא יכל לחיות ממש ממש לא רע, אפילו ממש טוב. גם בשבדיה וגם בארה"ב. פה פחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תגזים, יש להם פה ושם קשקושי דת במצע אבל רובו לא מתעסק בזה בכלל.

ישוע המשיח, בן אדם! הם מדברים על בניית בית המקדש השלישי ומערכת משפט לפי החוק העברי (פעם קראו לזה "מדינת הלכה", אבל המושג קיבל קונוטציה שלילית משום מה) ואתה מדבר על פה ושם קשקושי דת?!? מה עוד הם צריכים להגיד כדי להיחשב קיצונים / מטורללים, בישראל 2019?

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי את הציטוט הראשון, זה ממש דבר והיפוכו... נגד מעצר מנהלי, ובו בזמן בעד?

הציטוט השני גם עושה שפגט בשביל לא להתייחס לבעיה המרכזית (מה עושים עם מי שלא רוצה להגר, ולא רוצה להשבע אמונים).

קיצר, מסכים שיש חורים גדולים במצע המדיני שלהם.

אבל השאלה שלי בעינה עומדת - מה הבעיה להציע חבילת פיצויים למי שבוחר לעזוב את המדינה? מלבד אולי אי התכנות כלכלית (debatable) זה נשמע לי בסדר גמור, לכן אני סקרן לשמוע דעות אחרות בשביל לראות אם אני מפספס משהו...

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי את הציטוט הראשון, זה ממש דבר והיפוכו... נגד מעצר מנהלי, ובו בזמן בעד?

הציטוט השני גם עושה שפגט בשביל לא להתייחס לבעיה המרכזית (מה עושים עם מי שלא רוצה להגר, ולא רוצה להשבע אמונים).

קיצר, מסכים שיש חורים גדולים במצע המדיני שלהם.

הבנת הנקרא למתחילים / איך קוראים טקסטים של ימין סהרורי:

'זהות' מתנגדת לשימוש של המשטרה במעצר מנהלי, שהוא כוח משחית המאפשר למדינה לעקוף את המנגנונים המשפטיים ולשלול את חירותו של האזרח באחזקתו בכלא לתקופה ארוכה ובחקירות בלי ראיות ובלי משפט. זוהי פגיעה חמורה בזכויותיהם של העצורים.

== לא יתכן שנער יהודי טהור שיוצא לזרוק אבנים בשבת קודש על אויבינו ייעצר במעצר מנהלי רק כי אויבינו טוענים שאשה ואמא נהרגה מאבן שפגעה ברכב שנסעה בו, במקרה, בשבת באותו אזור שהנערים הקדושים לומדים בו.

על המדינה להכיר במצב המלחמה שבו היא נתונה ולהפריד בין המקרים בהתאם. פושעים יישפטו במערכת המשפט הפלילית וימוצה עמם הדין, תוך שמירה על זכותם למשפט הוגן. לעומת זאת, אויבי המדינה הנלחמים בה, יישבו או יוגבלו באופן אחר בהתאם לנסיבות. הם לא יואשמו, לא יישפטו ולא יזכו ליחס של פושעים, אלא אם הפרו את דיני המלחמה.

== אבל ערבים אנחנו אפילו לא עוצרים, פשוט "שובים" אותם כמה שמתחשק לנו, ובטוח יש איזשהו משהו במשפט העברי על שבויי מלחמה שמאפשר לנו לעשות את זה. כאילו לא עברו 2000+ שנה.

אבל השאלה שלי בעינה עומדת - מה הבעיה להציע חבילת פיצויים למי שבוחר לעזוב את המדינה? מלבד אולי אי התכנות כלכלית (debatable) זה נשמע לי בסדר גמור, לכן אני סקרן לשמוע דעות אחרות בשביל לראות אם אני מפספס משהו...

זה מרגיש לי מאוד לא נכון, במקרה שמדובר בקבוצה מסויימת שהיא הרוב המוחלט באזור די נרחב, ולא באיזה ישוב מבודד ובעייתי. אבל: א. אף פעם לא הייתי פילוסוף גדול ו-ב. אני חושב שדי ברור שזה כסת"ח שקוף לגמרי ל"ניתן לכם כמה שקלים ונבעט לכם בתחת".

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין חיה כזו עידוד הגירה מרצון. הדרך היחידה לעשות את זה היא בהפיכת החיים של מי שרוצים לגרש לבלתי נסבלים מספיק כדי ש"ירצה". כי הרי אלימות זה לא רק אקדח מכוון לראש. זה הרבה לפניי. ואנחנו יודעים איך זה עובד. בהתחלה יש דיבורים נחמדים. אחר כך יש חוקים (שבשבילם לא צריך ללכת רחוק. אחד מחברי זהות מעיד על עצמו, למשל, שהוא מפרנס רק יהודים). הרי "רצון" ו"עידוד" זה מושגים כל כך נרחבים.

בשביל שזה לא יהיה אלים, מי שמציג רעיון כזה ובאמת מאמין בזה לכל הפחות צריך להראות שיש מאסה קריטית ש*רוצה* לעזוב ושיש לה לאן.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
ישוע המשיח, בן אדם! הם מדברים על בניית בית המקדש השלישי ומערכת משפט לפי החוק העברי (פעם קראו לזה "מדינת הלכה", אבל המושג קיבל קונוטציה שלילית משום מה) ואתה מדבר על פה ושם קשקושי דת?!? מה עוד הם צריכים להגיד כדי להיחשב קיצונים / מטורללים, בישראל 2019?

המצע שמופיע באתר שלהם זה ראשי פרקים. אם היית מוריד את המצע המלא היית רואה שזה הרבה יותר מתון ממה שאתה מתאר וטינקי ווינקי לא כזה מפחיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היה אפשר להוריד את המצע המלא בלי להשאיר פרטים הייתי נענה לאתגר. מכיון שזה לא המצב, אני אמשיך להצטנף בפינה אל מול טינקי ווינקי (האמת, הברקה, ההיגיון מאחורי "עיקרי המצע" של זהות לא תמיד ברור יותר מאשר זה שמאחורי הטלטאביז)

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מה הבעיה לפתוח כתובת מייל חדשה ולכתוב סתם שם?

flat,550x550,075,f.u2.jpg

לפני "3 אפשרויות לערבים" כתוב שהם יתנו מעמד תושב לכל תושבי יו"ש.

כך שמי שבכל זאת לא רוצה, יש לו עוד אופציות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מפריע, אבל איזה עוד מפלגה מבקשת לשפר את חופש הפרט ובעד כלכלה חופשית? אין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...