Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

הורדת מס אגרסיבית במקביל לצימצום מסיבי של מוסדות השלטון. אם ידענו את המספרים, היינו יכולים לבדוק אם זה אפשרי והגיוני.

אין שם התנגדות לתח"צ, הם אומרים שזה צריך להיות פרטי ולא שהמדינה תבחר איזה אוטובוסים אגד יקנו ואיזה קווים יסעו לאן. כלומר יותר אוטובוסים בשבת באזורים חילוניים. לטענתם כיום התחבורה הציבורית לא יעילה, ובמקום לייעל אותה המדינה דוחפת את הציבור לעבור אליה בשכנוע סטייל ראש של סוס במיטה.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.4 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4632

• SlowRide

4443

• פינדר

3496

• m3x7r3m3

2926

ואנחנו מסכימים שה"אזרחים" יקומו מחר בבוקר, ויבנו מטרו בתל אביב. ככה, כי זה יותר כדאי.

תחבורה ציבורית בהרבה מקרים לעולם לא תהיה משתלמת כלכלית בפני עצמה. הערך המוסף שלה מגיע מהיכולת לבנות ערים צפופות ולהישאר פרודוקטיביים. אם לא ישקיעו פה בתחבורה ציבורית, בסוף נהפוך ללוס אנג'לס.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

למה לוס אנג'לס ולא ניו יורק? מערכת מטרו בבעלות העיריה שמופעלת ע"י חברה פרטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי זה המצב ברוב המוחלט של ארה"ב, בטח בערים שהתפתחו מאוחר יותר (כמו לוס אנג'לס ודאלאס). ניו יורק היא היוצא מהכלל, לא הכלל.

ואם נחזור לדוגמא הספציפית שלנו, מטרו אמור לשרת את כל גוש דן, לא את תל אביב. אז עכשיו צריך להושיב בערך 20 ראשי עיריות ולקבל החלטות. זה גם נראה סביר שיקרה בלי שלטון מרכזי? ותחבורה ציבורית בין עירונית, מי יבנה?

הרעיון הזה ששוק חופשי הוא הפיתרון הנכון לכל בעיה בעולם הוא פשוט לא נכון, לא תאורטית ולא אמפירית. זה לא הופך אותו לפיתרון גרוע, להיפך, הוא פיתרון מצויין להרבה בעיות, פשוט לא לכל הבעיות.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

ובינתיים אולי יהיה קו מטרו בודד בעוד 30 שנה. אחרי הכל, אם זה עובד לא צריך להתערב, אה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בינתיים יש קו רכבת (מקרטע, אבל בסוף הוא יעבוד) לירושלים וכרגע, ממש מתחת למשרד שלי בונים תחנה של רכבת קלה.

נכון, אלו לא השגים משמעותיים ויש המון מקום לשיפור, אבל זה בוודאי עדיף על התחבורה הציבורית שהמודל האמריקאי הממוצע מייצר.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כל יום שעובר, הליכוד וביבי בראשו, לוקחים אותנו למשטר סטייל ארדואן בצעדי ענק.

יוצאים בקמפיין הסתה נגד עיתונאים. קמפיין הסתה נגד היועמ"ש. מכנים את כל מי שלא תומך בהם "שמאל".

אני מקבל SMS לנייד שלי ששואל אותי האם צריך לחוקק חוק שימנע מפרשנים פוליטיים לעסוק בפרשנות במשך 60 יום לפני הבחירות. חבל, יכולים ישר לכלוא אותם ל 60 יום.

יותר גרוע מזה, 14 חברי ליכוד נפסלו מלרוץ בפרימריז על ידי מנכ"ל הליכוד. למה? כי הם ליכודניקים חדשים אז הם "שמאלנים" וסוסים טרויאנים.

פסלו 1000 מתפקדים של הליכודניקים החדשים מחברות במפלגה. למה? לא ידוע.

כל מי שבעד דמוקרטיה צריך להזדעזע גם אם הוא מצביע למרץ. זאת דיקטטורה דה פקטו.

העניין הזה נידון עכשיו בבית משפט. נקווה שהצדק ינצח, ובזמן. אחרת נסבול כולנו.

חוץ מזה, בענייני ההפרטה, יש פרוייקטים, בעיקר בתחום התשתיות, שההשקעה בהם כל כך גבוהה ולכן הם לא משתלמים לחברה פרטית. כבישים, רפואה, חינוך, אנרגיה. אלו צריכים להשאר בידיים של המדינה.

עריכה אחרונה על ידי SurfHigh

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העניין הזה של ה- "ברצון" הוא הנקודה הקריטית שאתה מפספס במצע של זהות. פייגלין לא מאמין בכפיה והפעלת כח בכלל, ולטעמי הוא לא משקר לגבי זה. לכן, כל הקישקושים הדתיים במצע חסרי משמעות עבורך כחילוני כי הוא לא יקדם כפיה של השאיפות האלה.

אין כזה דבר ״עידוד הגירה מרצון״. אין. וגם פרוטקשן מוצג לפעמים כמשהו שנעשה ״מרצון״ כ״ביטוח״.

הבוטום ליין של כל הדתיים למיניהם שהם אנשי חופש מוחלט הוא, שאי אפשר לחיות עם שתי מערכות ערכים כל כך מנוגדות.

ה-source of truth של פייגליו לעולם יהיה האל. לא האדם. והמצע שלהם גם מדבר על כך שהחוקים והמוסדות צריכים להיות ברוח הדת.

שם זה מתחיל ונגמר.

ההבדל ביננו הוא שאתה רואה את כל חירטוטי המורשת היהודית האלה כדבר מהותי וזה מפחיד אותך, למרות שזה בסך הכל קשקושי טינקי ווינקי (בתכלס צפייה בטלטאביז כמבוגר יכולה להיות מפחידה לפעמים אז אוקיי). הרבה יותר ריאלי לקדם חוקים שקשורים למציאות.

למה אתה חושב שהשינויים הכלכלים שהם מציעים קלים יותר לקידום מהדתה?

לא מבין את ההיגיון הזה.

יש כמה סוגי פוליטיקאים. ואנחנו יכולים ללכת לזה בכמה גישות.

אני לא כל כך מתחבר למי שלא מציג מצע, זה לגמרי מפגר.

אבל מי שמציג מצע מופרך לא עושה עבודה יותר טובה.

מופרך לא כי הרעיונות בהכרח לא טובים, אלא כי זה לא ישים. כמו שזה לא ישים לחסל את הנייה תוך 24 שעות.

אנחנו כמצביעים צריכים להיות פרגמטיים, אם כבר הולכים לקלפי ולא לים.

אתה תוהה כמה הליכוד קידם כלכלה חופשית וכו׳ - כנראה שלא המון. מצד שני, המצב הכלכלי בארץ לא רע. ומצד שלישי, זה לא שאם פייגלין יהיה ראש ממשלה, אז לוביסטים חזקים כמו ועדי עובדים, הסתדרות, צהל, שוטרים ואנשי שב״ס, מתנחלים, חרדים וכו׳ יעלמו.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוץ מזה, בענייני ההפרטה, יש פרוייקטים, בעיקר בתחום התשתיות, שההשקעה בהם כל כך גבוהה ולכן הם לא משתלמים לחברה פרטית. כבישים, רפואה, חינוך, אנרגיה. אלו צריכים להשאר בידיים של המדינה.

חינוך ורפואה - מסכים לחלוטין. עם זאת, רפואה פרטית תומכת רפואה ציבורית נדרשת כאשר הרפואה הציבורית אינה מצליחה למלא אחר הביקוש (כמו בישראל).

כבישים - מימון המדינה, ביצוע על ידי קבלן פרטי בישראל עובדים טוב יותר.

אנרגיה - פה כבר יש עניין. המדינה חיפשה גז במשך שנים ולא מצאה. באו יזמים פרטיים והשקיעו ממון רב, ומצאו. עזוב רגע את עניין מתווה הגז שאינני בקיא בו - אבל מדוע המדינה צריכה לחפש גז ולא יזמים פרטיים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכוונה שלי היתה דווקא להולכת חשמל נניח.

גם שאני כותב לא להפרטה, הכוונה שלי היא לא דווקא שקבלן פרטי לא יוכל לבצע, אלא שהניהול יהיה בידי המדינה ולא בידיים של חברה שרק שורת הרווח מעניינת אותה.

כך שגם במקרה של הגז אין שום בעיה שהמדינה תוציא מכרז לקבלנים עבור חיפוש גז.

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההשוואה חסרת הפרופורציות הזו מוכיחה שאתה פשוט פוחד מטינקי ווינקי.

אתה יודע מה יש לטינקי ווינקי בארנק?

Be afraid.

Be very afraid.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
אין כזה דבר ״עידוד הגירה מרצון״. אין. וגם פרוטקשן מוצג לפעמים כמשהו שנעשה ״מרצון״ כ״ביטוח״.

הבוטום ליין של כל הדתיים למיניהם שהם אנשי חופש מוחלט הוא, שאי אפשר לחיות עם שתי מערכות ערכים כל כך מנוגדות.

ה-source of truth של פייגליו לעולם יהיה האל. לא האדם. והמצע שלהם גם מדבר על כך שהחוקים והמוסדות צריכים להיות ברוח הדת.

שם זה מתחיל ונגמר.

למה אתה חושב שהשינויים הכלכלים שהם מציעים קלים יותר לקידום מהדתה?

יש כמה סוגי פוליטיקאים. ואנחנו יכולים ללכת לזה בכמה גישות.

אני לא כל כך מתחבר למי שלא מציג מצע, זה לגמרי מפגר.

אבל מי שמציג מצע מופרך לא עושה עבודה יותר טובה.

מופרך לא כי הרעיונות בהכרח לא טובים, אלא כי זה לא ישים. כמו שזה לא ישים לחסל את הנייה תוך 24 שעות.

אנחנו כמצביעים צריכים להיות פרגמטיים, אם כבר הולכים לקלפי ולא לים.

אתה תוהה כמה הליכוד קידם כלכלה חופשית וכו׳ - כנראה שלא המון. מצד שני, המצב הכלכלי בארץ לא רע. ומצד שלישי, זה לא שאם פייגלין יהיה ראש ממשלה, אז לוביסטים חזקים כמו ועדי עובדים, הסתדרות, צהל, שוטרים ואנשי שב״ס, מתנחלים, חרדים וכו׳ יעלמו.

כתבתי לך תגובה מפורטת וארוכה עם ציטוטים מכל מיני מצעים של מפלגות אבל האתר קרס והכל נמחק.

בקיצור, המצע של זהות מכיל כל מיני חירטוטים ערטילאיים על דת ויהדות אבל בנושאים ה"אמיתיים" הכל כתוב בצורה קונקרטית. מבחינתי זה העיקר, כל השאר תפל.

יותר קל לבטל או לשנות חוקים מסויימים כדי להקל על עסקים קטנים למשל מאשר לאפשר שלרבנים יהיה רישיון מטעם המדינה להרוג את מי שמחלל שבת.

להיות פרגמטי זה להתפשר כדי לקבל משהו, לא לוותר על הכל. כרגע אין מפלגה אחרת שמציעה את אותם דברים.

המצע של מרץ והעבודה מסיר אחריות אישית מהאזרחים ומטיל הכל על המדינה שתדאג לכולם. לדעתי זה רע מאד כי זה מעודד התעלקות.

המצע של אהוד ברק ריק יותר מהקו"ח שלי ביום שהשתתחררתי מצה"ל.

לבנט ושקד אין מצע, וגם לא באמת מעניין אותם כלום חוץ מהדתה במסווה של אהבת הארץ כפי שכבר הוכיחו.

לליכוד אני לא מאמין, לא משנה מה כתוב במצע שלהם. מבחינתי מדובר בעלוקה שהמטרה היחידה שלה זה להמשיך לתפוח על חשבונינו ובמקביל להשאיר אותנו בחיים כדי שלא יגמר.

חוץ מזה מה נשאר? עלה ירוק?

אתה צודק שלא רע פה, אבל רע זה דבר יחסי. לעומת סוריה וירדן אנחנו גן עדן, אבל לעומת שבדיה למשל, אנחנו סתם עוד שיטהול קאנטרי כמאמר האיש הכתום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנם פנית ליבגניפ, אבל רציתי להגיד שני דברים, עכשיו כשעמוס חזר מהפטרול:

א. אתה הולך להצביע למפלגה שמציעה טרנספר ובניה של בית המקדש השלישי. ממש באופן מפורש, לא רומזת. במצע שלה. רק שתדע. זכותך כמובן, אבל שלא תגיד שלא אמרנו.

ב. שבדיה? שבדיה?? שבדיה?!? מכל העולם בחרת בשבדיה? מה אתה, יוסאריאן? עם המיסוי המטורף? ומדיניות הרווחה האינסופית? אתה בטוח שזו הדוגמה המובילה שלך? ד"א, מתי היית בשבדיה שאתה בטוח שהכל כל כך נפלא שם?

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

א. אתה מאמין שבמידה ויצליחו לעבור את אחוז החסימה, אלה יהיו הדברים הראשונים שהם ינסו לקדם? אני לא.

ב. למה שבדיה? כי שם האזרחים מקבלים תמורה מקסימלית למיסים שהם משלמים. הממשלה מפקחת אבל לא מספקת את השירותים לאזרח, יש חברות פרטיות שמתחרות על זה ומדיניות סחר חופשית שכאן בחיים לא היתה וכנראה גם לא תהייה.

אני לא מאמין שאפשר להגיע לזה בישראל. אז לפחות שמי שעובד ועושה משהו עם עצמו, שיחייה טוב.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המצע של זהות מכיל כל מיני חירטוטים ערטילאיים על דת ויהדות אבל בנושאים ה"אמיתיים" הכל כתוב בצורה קונקרטית. מבחינתי זה העיקר, כל השאר תפל.

יותר קל לבטל או לשנות חוקים מסויימים כדי להקל על עסקים קטנים למשל מאשר לאפשר שלרבנים יהיה רישיון מטעם המדינה להרוג את מי שמחלל שבת.

(...)

לליכוד אני לא מאמין, לא משנה מה כתוב במצע שלהם. מבחינתי מדובר בעלוקה שהמטרה היחידה שלה זה להמשיך לתפוח על חשבונינו ובמקביל להשאיר אותנו בחיים כדי שלא יגמר.

(...)

אתה צודק שלא רע פה, אבל רע זה דבר יחסי. לעומת סוריה וירדן אנחנו גן עדן, אבל לעומת שבדיה למשל, אנחנו סתם עוד שיטהול קאנטרי כמאמר האיש הכתום.

תראה, קודם כל, אני לא הייתי מצביע למפלגה שהמצע שלה כולל עידוד טרנספר גם אם הייתי יודע שאקבל מזה פולוגיטיאייידניתחדשהעםמירורלינק.

וחוץ מזה, יותר קל לשנות חוקים שיקלו על עסקים קטנים מחוקי דת? לא יודע, תקציבים שמועברים מטעם הבית היהודי למתנחלים, פרויקט הגשר החדש מעל אילון שתקוע, איומים בהשבת עבודות הרכבת בבני ברק, תהליכי הפרדה בקמפוסים באקדמיה, המלחמה באוכל הלא כשר בבתי החולים והניסיון הפתטי לכפות סגירת חנויות בשבתות בגבעתיים מעידים אחרת לגמרי. אני מבין את השיקולים שלך, אני רק אומר על זה שני דברים:

1. אני אישית לא מאמין לאנשים שמנסים למכור לי שהם גם דתיים ברמה של להקים מפלגה דתית (וזהות היא כזו) וגם דוגלים בחופש פרט אינסופי. זה פועל לכל היותר אצל אידיוטים כמו גרשוני בפייסבוק, שאני מבין את המשיכה שבטמטום הפרובוקטיבי שלו, אבל זה עדיין טמטום.

2. השינויים הם לא באמת קלים. הם לא יכולים להיות קלים בכנסת שנקרעת לגזרים על ידי 20 מפלגות סקטוריאליות.

אה וזה לא שאני טוען שאין מה לשפר פה, כן? אני רק מתייחס בחשדנות לרדיקלים. מכל סוג. גם כאלו שיבטיחו לי דירה בחינם במרכז תל אביב, וגם כאלו שהיום הם דובוני איכפת לי, ומחר יתרמו עוד קצת להדתה של מערכת החינוך והצבא, כי הם כבר למדו מבנט ושקד את הטריק הזה.

אתה מאמין שבמידה ויצליחו לעבור את אחוז החסימה, אלה יהיו הדברים הראשונים שהם ינסו לקדם? אני לא.

איך אני רואה את הדברים: נניח הם נבחרים לכנסת. כמובן שההצעות הדביליות לטרנספר את הערבים מועלות לא עוברות. בשלב הבא שוב, כמו שקרה עם ליברמן ובנט ושאר החברים מהימין שלא מבינים את העקרון הבסיסי שלכח יש מגבלה, הצבא, בתי המשפט, כל מוסדות המדינה הופכים לשק חבטות וימנים הארדקור מתחילים לספר זה לזה שבעצם גם פייגלין הוא שמאלני. והכלכלה תחכה למשיח.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...