Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

גם בזרמים הלא סוציאליסטים של הציונות דיברו על האדם החדש. זה היה קיים גם בציונות הדתית ואפילו אצל הרצל.

אבל הדוגמאות שאתה מביא הן מעניינות. והשאלה היותר קשה היא איך אפשר לבנות כאן חברה שהאדם החדש שלה הוא לא פואד או יואב אליאסי.

צודק. אכן דיברו על "האדם החדש" בציונות הדתית, הרצל וגם ז'בוטינסקי, בנוסף לזרמים הסוציאליסטים.

אני מקווה שיסולח לי שהרי הראיתי דוגמאות שהציונות אכן הצליחה ליצר אדם חדש בדרגי השלטון הגבוהים ביותר: פואד, אולמרט, קצב, שלום, ברק, הירשזון, ליברמן (ואם לדייק הבת שלו שכאשר השתחררה מהצבא היו לה פתאום הרבה מיליונים בבנק), שר השיכון הנוכחי גלנט (שהשתלט על קרקע לא שלו ליד ביתו) ועוד.

יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 57 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4666

• SlowRide

4483

• פינדר

3536

• m3x7r3m3

2926

מזמן לא דיברנו על "שוברים שתיקה", מסתבר שלא כל כך שוברים:

http://m.nrg.co.il/online/1/ART2/754/415.html?mob_referrer=http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/754/415.html

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אפשר להסביר את זה בשתי דרכים. או הם רוצים להגן על אלה שמסרו את המידע, או שהם עוד לא המציאו את המידע, כמו מקודם.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פוסט מעניין שראיתי:

שרת התרבות העבריינית • "החלטתי להקים בכלא מטה בחירות לליכוד בגלל מירי רגב, היא התחייבה לסייע לנו" (אבנר הררי, מי שנחשב ל"מחסל מספר 1" בעולם הפשע, והמשטרה מייחסת לו עשרות חיסולים, פיצוץ מכוניות תופת, ירי באקדחים וחימוש ארגוני פשיעה בטילי לאו, לבנות חבלה ורובים) • ודאי שאלתם את עצמכם מה עושה שרת התרבות מירי רגב כשהיא לא מצנזרת תערוכות, רודפת אמנים או תוקפת את גלגלצ. אתמול נחשף שכשהמצלמות לא היו בסביבה, היא קידמה את קיצור תקופת מאסרו של פעיל הליכוד דוד אפל שהורשע במתן שוחד, פעלה בחשאי להטבת התנאים של הנשיא האנס משה קצב וביקרה בכלא את ראש משפחת הפשע אסי אבוטבול, שהורשע בניהול ארגון פשיעה, הצתה, סחיטה, כליאת שווא ועבירות הון • דוברה של מירי רגב, מאיר סוויסה, הועסק במקביל על-ידי ראש משפחת הפשע יוסי מוסלי, והוביל קמפיין במטרה לשפר את תנאי כליאתו • אבל לשרה רגב יש עוד חברים עבריינים: בעבר ניצלה, למשל, את מעמדה כיו"ר ועדת הפנים, על-מנת לסייע לראש עיריית נצרת עילית, שמעון גפסו, לפטר את העובדת שחשפה את מעשי השחיתות שלו • גם גפסו, כמו קצב ואפל, הוא חבר מרכז מקושר בליכוד • כך הפכה שרה בישראל ללוביסטית האישית של מאפיונרים ואנסים מורשעים – הכל למען קמפיין הפריימריז שלה:http://goo.gl/lIaoWq.

רוב המקרים כאן יכולים לקבל אימות/הפרכה די בקלות.

מצד שני, קבוצת הפייסבוק שפרסמה את זה היא בעלת הטייה פוליטית מובהקת ולכן אני לא סגור עד כמה המידע מהימן.

קשה לי לדמיין מצב בו השרה באמת ובתמים נדרשת לפגוש בכלא ראש משפחת פשע, עם הצדקה אמיתית לכך.

כרגע בעיקר מעניין אותי לדעת האם המקרים הנ"ל מפוברקים או אמיתיים, תחת ההנחה שהם לא מפוברקים (כי כאמור, קל בקלות להפריך אותם, וכנראה רגב היתה עושה זאת) - נשמע כמו מקרה קלאסי של 'המקרים מדברים בעד עצמם'.

עריכה: אוקיי זה מתחיל להראות קצת כמו דפוס פעולה חוזר

עריכה אחרונה על ידי oryo

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

עם כל הבוז שיש לי לגברת הזאת, לדעתי מדובר בניפוחי פיבר.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה דוגמא עכשווית איך השיטה הסוציאליסטית פוגעת במשק:

מנכ"ל הדסה הנכנס, פרופ' זאב רוטשטיין, דורש מיו"ר ועד עובדי המינהל והמשק בבית החולים, אמנון ברוכיאן — המשתכר יותר מ–40 אלף שקל בחודש ומשמש יו"ר ועד העובדים במשרה מלאה — לקחת על עצמו תפקיד רשמי בבית החולים. בניגוד לברוכיאן, ראשי ועדי הרופאים והאחיות במוסד עובדים כולם כרופאים, אחיות ומנהלי מחלקות במשרה מלאה. נכון לעכשיו, ההסתדרות עומדת מאחורי ברוכיאן, ולאחר כישלון הפגישה שנערכה בסוף השבוע שעבר בין רוטשטיין לבין יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, הכריזה על סכסוך עבודה בהדסה.

תופעה דומה קיימת גם בחברת החשמל שם עשרות אנשים מועסקים בתפקידי ועד על חשבון החברה, או יותר נכון על חשבון משלם המיסים.

החזירות הסוציאליסטית היא שורש יוקר המחייה במדינה.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך את זה ביותר פופוליסטי?

תקציב הבטחון הוא תולדה של סוציאליזם?

מסחטת הכספים של החרדים זה סוציאליזם?

החטיבה להתיישבות יהודית זה סוציאליזם?

האחים בנט וסמוטריץ' עם הסחטנות שלהם זה סוציאליזם?

אני מבין שלחלקנו הנטייה לחלק את העולם לשחור ולבן הופכת את החיים לפשוטים, אבל בכל זאת...

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הועדים וכו' ובעלי התפקידים כמו ברוכיאן וכמו אנשי הנמלים הם באמת רעה חולה, אבל הם ממש לא היחידים האשמים ביוקר המחייה. יבגני - גם לא רק מי שאתה טענת. כמו רוב הדברים בחיים, גם כאן זה מכלול.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוודאי.

אני חושב שהמדינה פשוט נקרעת בין בעלי אינטרסים שונים, ורובינו בעיקר פשוט נדפקים מזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך את זה ביותר פופוליסטי?

תקציב הבטחון הוא תולדה של סוציאליזם?

מסחטת הכספים של החרדים זה סוציאליזם?

החטיבה להתיישבות יהודית זה סוציאליזם?

האחים בנט וסמוטריץ' עם הסחטנות שלהם זה סוציאליזם?

אני מבין שלחלקנו הנטייה לחלק את העולם לשחור ולבן הופכת את החיים לפשוטים, אבל בכל זאת...

מסחטת הכספים של החרדים זה סוציאליזם ועוד איך. האם אתה מכיר קפיטליסט שיגיד שצריך לסבסד אוכלוסיות ספציפיות? מדוע יש בכלל פוליטיקאים עם כל כך הרבה כוח כדי לקבל כסף משאר האזרחים?

בוא נניח שתחליף את גפני ב"חילונים" שנקראים "סטודנטים" ובמקרה הם לומדים בחוג לתרבות יוון הקלאסית. בוא נניח שהמדינה הייתה מסבסדת את אותו החוג בכמה מאות מיליוני שקלים בשנה. האם לדעתך זו סחטנות? למען הסר ספק, כל פוליטיקאי שדואג למגזר שלו הוא סחטן פר אקסלנס, אבל זו השיטה. כשהחילונים יהיו בשלטון, סחטנות תהיה לגיטימית. הרי סחטנות - זה רק חרדים ודתיים. חילונים לא יכולים להיות סחטנים, היות ותכליתם "ראויה". כמו למשל - תכלית השידור הציבורי, תכלית מועצת הכבלים והלווין, תכלית גלי צה"ל, משרד התרבות, חוגים חילוניים באוניברסיטה עם שני תלמידים וחצי (חילונים) ועוד ועוד.

בקצרה, לשיטתם של פוליטיקאים רבים וחברי פייסבוק - העברתם כספים לחילונים = תכלית ראויה, לגיטימי. העברת כספים לחרדים ולדתיים = סטחנות, פאשיזם.

למען הסר ספק - אני חילוני אתאיסט שמתנגד לסובסידיות לאוכלוסיות ספציפיות על חשבון שאר האזרחים.

אני לא יודע מה זה אומר הסחטנות של בנט וסמורטיץ', אבל סובסידיה זה סוציאליזם בהגדרה.

סובסידיה זה רע. לא לתת סובסידיה. תמיד יש מי שנדפק מזה, ולרוב, זה הציבור הרחב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסחטת הכספים של החרדים זה סוציאליזם ועוד איך. האם אתה מכיר קפיטליסט שיגיד שצריך לסבסד אוכלוסיות ספציפיות?

העולם לא מתחלק לשתי שיטות מדיניות - כלכליות. שוב, שחור ולבן זה קל. אבל זה לא עונה למציאות.

הרי סחטנות - זה רק חרדים ודתיים. חילונים לא יכולים להיות סחטנים, היות ותכליתם "ראויה". כמו למשל - תכלית השידור הציבורי, תכלית מועצת הכבלים והלווין, תכלית גלי צה"ל, משרד התרבות, חוגים חילוניים באוניברסיטה עם שני תלמידים וחצי (חילונים) ועוד ועוד.

חוגים חילוניים עם שני וחצי סטודנטים מבזבזים לנו פחות כסף מישיבות עם אלפי סטודנטים, בגלל הפן המספרי.

יש גם סחטנות חילונית. חברת חשמל או ועדי הנמלים זו דוגמא טובה. אבל זה לא רק שם. שים לב למה עניתי. הבעיה של ישראל היא גם בועדים. אבל זה לא "סוציאליזם".

אני לא יודע מה זה אומר הסחטנות של בנט וסמורטיץ', אבל סובסידיה זה סוציאליזם בהגדרה.

אז קודם כל, ממליץ שתקרא. למשל על הדיונים שהיו לאחרונה על תמיכה בישובים עם הקלות מס.

ולא, סובסידיה זה לא סוציאליזם בהגדרה. מצטער.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבין מה שאתה אומר לגבי הקלות מס ליישובים. אני מניח שאתה גם תסכים איתי שכל הדיון הזה הוא על סובסידיות למקורבים. יש מקורבים מצד אחד, מקורבים מצד שני, כל אחד מנסה לתת לחברים שלו סובסידיה ובסוף יש מחלוקת מהצד החילוני על הסובסידיה לדתיים ומחלוקת מהצד הדתי על הסובסידיות לחילונים.

זה מה שקורה שמנסים לחלק כספים לחבר'ה, יש חבר'ה אחרים שיערערו על זה. מי יפסיד בסוף? כלל הציבור.

הפתרון לפריפריה הוא ממש לא הטבות מס של שקל ורבע. זה רק מנציח את הבעיה. וגם לא מפעלים נחשלים שייצרו לנו תלות בכל מיני יצחק תשובה או שאר משפחות ההון-שלטון.

במשך עשרות שנים ממשלת ישראל מנסה לפתות אותנו בבצע כסף ללכת לפריפריה (ד"א, זה לא ייחודי למדינת ישראל, האנגלים רוצים לגור בלונדון והאמריקאים במטרופולינים שלהם). עובדה שזה לא עובד. לנסות לחנך את האזרחים לעבור למקומות אחרים במדינה שאף אחד לא רוצה לגור בהם, על ידי הנצחת הכשל של "הפריפריה" על ידי "החברתיים", רק מחמירה את הבעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, זההכל עניין של חלוקת כסף לחבר'ה.

לגבי הפריפריה - זו באמת בעיה. אני חושב שבגלל שאנחנו במדינה קטנה יחסית, תחבורה ציבורית ראויה כן יכולה להוות פתרון כלשהו, וכן גם הקמת אזורי תעשייה מחוץ לגוש דן. גם עיר הבהדים זו דוגמא טובה להעברה דרומה של כמעט תעשייה שלמה, שזה משהו שיכול להטיב עם התושבים שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...