Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

הנטיה הטבעית של כל אדם ושל כל קבוצת אנשים היא לדרוך על החלש ולנצל אותו. ילד שחושק בממתק שבידו של ילד אחר, ירביץ לו ויקח בכוח את הממתק. במשך הזמן התפתחו כללים שנועדו להגן על החלשים וליצור סדר. במדינה שלנו הכללים האלה די חלשים כך שאנו "נהנים" גם מהכוח המופרז של ועדי העובדים וגם מכוח הטייקונים שמשחדים את הכנסת והממשלה, ללא קשר מי המפלגה שבשלטון.

אריק שרון הבין שאי אפשר לתפקד במערכת הפוליטית הנוכחית ולכן פרש בזמנו מהליכוד והקים את "קדימה" שהפכה למפלגת השלטון. האבחנה שלו היתה נכונה אבל הפתרון שלו היה מבוסס על הפופולריות האישית שלו והפסיק לתפקד לאחר ששרון ירד מהמפה הפוליטית. השאלה היא איזה צורת שלטון תגן עלינו ותקטין את כוח הנצלנים האלה.

כוח ועדי העובדים מבוסס כיום על היותם קבלני קולות במרכז המפלגה או בפריימריס. כספי הטייקונים משחדים את הנבחרים ועתידם של אלה אינו נפגע או אפילו משתפר שהרי הכסף עוזר להם להיכנס לרשימה המפלגתית במקום טוב.

הפתרון הוא ליצור שיטת שלטון שבה לכל נבחר יש אחריות אישית לבוחר. אם הבוחרים יחשדו שהטייקונים שיחדו אותו הוא לא יבחר מחדש. אם הבחירות יהיו אישיות ועדי העובדים יאבדו את כוחם . אחרת ימשך המצב הקיים שבו בכלא בכל יום בחדר האוכל בארוחת הצהריים האסירים מתבקשים לעמוד בזמן שראש הממשלה והנשיא נכנסים לחדר האוכל.

יהודה

עריכה אחרונה על ידי yehuda-k
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 57 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4667

• SlowRide

4484

• פינדר

3536

• m3x7r3m3

2926

יוקר המחיה נובע מסיבה מאוד פשוטה. בשנות השמונים העולם הנאור עבר לכלכלה אחרת וזה גרם לכך שהכסף עולה לאחוזון העליון במקום להתפזר לכלל האוכלוסייה. התוצאה, המשכורות לא עולות ואנשים נאבקים יותר ויותר לסיים את החודש בכבוד.

העובדה שקיימים וועדים היא מבורכת מכיוון שהם מסייעים לעובד הממוצע להיות מקושר לגוף שחזק ממנו ומסייע לו בהשגת משכורת גבוהה יותר מאשר היה משיג לבד.

שכר ריאלי הוא שכר בניכוי השפעת המחירים. תגובה שלפיה "אולי השכר הריאלי עלה, אבל המחירים עלו יותר מהר" היא שגויה לוגית - זה לא יכול לקרות. השכר הריאלי כולל בתוכו התחשבות בשינוי במחירים של סל מוצרים שצרכן ממוצע צורך. הנה השכר הריאלי למשרות שכיר משנות השבעים ועד היום, לפי מחירי 2004. הנתונים מבנק ישראל:שכר-ריאלי-1-642x319.jpg

אפשר לראות שמשנות השבעים ישנה מגמה ברורה של עליה בשכר הריאלי, כלומר או שאנחנו מרויחים יותר או שמה שאנחנו צורכים עולה פחות. יש כמובן שינויים פה ושם כמו התפוצצות הבועות ב-2001 וב-2008 אבל בסך הכל השכר הריאלי נמצא במגמת עליה מתמדת.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יבגניפ, אולי ועדי העובדים לא שדדו ממך כסף באמצעות תספורת, אבל ההתנגדות שלהם לכל רפורמה בלי יוצא מן הכלל, ללא תשלום הולם בגין "פיצוי" על ההתייעלות, גרועה בדיוק כמו התספורת הזו.

כל התייעלות במגזר הציבורי גוררת עמה תשלום לעובדים כדי שיועילו בטובם "להתרגל" למערכת המחשב החדשה, ועוד כל מיני "הרגלים" חדשים. אכן, קפיטליזם טורפני.

האם יש לך מספרים? במקרה של תשובה וחבריו, אפשר למצוא בדיוק מה גובה התספורת. במקרה של הנזק העקיף מהועדים, אנחנו בספירה של ניחושים. עם זאת, כן, בחברות כמו חברת החשמל או הנמלים, הועדים פוגעים בכולנו. אבל שים לב שאני לא מחלק את העולם לסוציאליסטים טובים וקפיטליסטים רעים או הפוך, אלא מנסה לטעון שחלוקה כזו היא קצת רדודה בדרך כלל.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בישראל של היום, הבחירה היא בין גרוע ליותר גרוע. בין טייקונים לוועדים.

אני שונא את הוועדים הבריוניים, אבל אני מעדיף שבמקום כמו חברת החשמל יהיו מאות עובדים שמרוויחים 20-40 אלף ש"ח, מאשר שיהיה שם טייקון אחד שמרוויח מליונים ומאות עובדים בשכר מינימום.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים, זה בכלל לא עניין הכסף שמפריע לי. שירוויחו מיליונים העובדים, זה לא העניין.

העניין הוא חוסר היעילות, הקביעות, הבזבוז והבירוקרטיה של המגזר הציבורי בישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

E-A, סלח לי, אבל אתה מפזר סיסמאות.

סתם, לדוגמא, כפי שכבר כתבנו פה כמה פעמים, שופט בגצ לשעבר הוא המשפטן היחיד בעולם, בטח בדרג כזה, שקבע שאין כיבוש ביו"ש.

אני לא מאשים רק את הימין ביוקר המחיה. גם לאנשים כמו ועד העובדים בנמלים יש בזה נגיע. כמובן. אני לא מתכחש לזה, ונדמה לי שכבר הסכמתי על זה גם עם רומן וגם עם Cassano.

האם יש לך מקור כלשהו שאפשר ללמוד ממנו איך רשת מגה נפגע מזה שהייתה שייכת גם לתנועה הקיבוצית, ומה בכלל הייתה השפעתה של התנועה שם?

http://www.themarker.com/markerweek/1.2827602

בבקשה כתבה שתסביר לך איך רשת מגה נפגעה כתוצאה מהיותה בבעלות חלקית של הקיבוצים. בקיצור הם סחטו ממנה דיבידנדים במאות מיליוני שקלים אבל כשצריך להזרים כסף כדי להציל אותה הם פתאום לא אשמים.

סתם שאלה אלייך, למה חברי קיבוץ נהנים באופן אישי ממפעלים שקיימים בשטחי הקיבוצים אבל שאר אזרחי המדינה לא נהנים מהרווחים של המפעלים שנמצאים בעריהם? כי להם יש פריוולגיות שאין לשאר האזרחים. הם "האליטה",מלח הארץ,בנו את המדינה.. בקיצור נאחזים בקרני המזבח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, מעניין.

לגבי הסתם שאלה - אני לא דובר של התנועה הקיבוצית וגם לא סתם קיבוצניק.

הבעיה היא בזה שיש מונופולים בארץ. וזה לא כי "סוציאליזם", אלא כי אנחנו מדינה של חבר'ה. זה הכל.

בעולמך ועולם של עוד כמה כאן, האשמים ביוקר המחיה זה תמיד הסמולנים \ סוציאליסטים, בין אם מדומיינים כמו בבגצ, לבין אם אמיתיים, כמו שאולי קרה במקרה של מגה.

בעולמי אני לא מחפש לסנגר על אף אחד בכל מה שקשור למצב הכלכלי של כולנו. רק מבקש, פעם אחר פעם, להדגיש שהחלוקה לטובים ורעים, כמו שנעשת כאן, היא רדודה. רוצה להבין למה? אתה יכול להסתכל בלינק שצרפתי היום בבוקר על הרגולציה שמקדם נתניהו.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעולמי כשזה מגיע לפיננסים אין שמאל וימין, אתה נתת דוגמאות מהימין ואני נתתי מהשמאל. מי שאשם במצב היום זה האזרחים שממשיכים לשלם על הדלק והמזון היקר, הצעירים שרצים לקנות דירות שלא שוות חצי מהמחיר שלהם במקום לעמוד על העקרונות שלהם. וכל מיני חזירים בכל המגזרים החל מהפקידים ועד לטייקונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעולמי כשזה מגיע לפיננסים אין שמאל וימין, אתה נתת דוגמאות מהימין ואני נתתי מהשמאל. מי שאשם במצב היום זה האזרחים שממשיכים לשלם על הדלק והמזון היקר, הצעירים שרצים לקנות דירות שלא שוות חצי מהמחיר שלהם במקום לעמוד על העקרונות שלהם. וכל מיני חזירים בכל המגזרים החל מהפקידים ועד לטייקונים.

לזה גם אני מסכים. השאלה מה צריך לעשות כדי לתקן את המצב?

אני חושב שהרבה מהאחריות היא על הציבור. כלומר, אנחנו האזרחים צריכים להשתדל לא לצרוך מוצרים שאינם נחוצים לנו ובמחיר מפולפל. לדוגמא: אני רוכש מוצרי מזון רק ברשתות מסוימות, העברתי את חשבונות התקשורת שלי לספקים קטנים, מטפל ברכב בכוונה אצל מוסך לא מורשה, מייבא חלקי רכב בעצמי כשיכול ועוד. ככה אני מנסה להחליש (גם אם במעט) את המונופולים.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק להבהרה.

הקיבוצים לא קנו או רכשו את האדמות עלייהם הם יושבים.

הם קיבלו את האדמות והבתים ואמצעי היצור בחינם.

האדמות וכלל ההקיבוצים הוקמו מכספי הקרן הקיימת, הכשרת הישוב מוסדות המדינה, ותרומות של ארגונים יהודיים

למען ישוב ארץ ישראל.

הקמת הקיבוצים והתמיכה בהם בכסף ובאמצעי יצור, היא מדיניות התנועה הציונית ואח"כ ממשלות ישראל.

הקיבוצים הגנו על גבולות הארץ והפריחו את השממה ותרמו רבות למדינה.

אבל - האדמות נתנו להם כפיקדון, ולא כרכוש רשום על שם..

כך כי קרקעות הקיבוצים שייכות לעם-ישראל (העם היהודי), בישראל ובתפוצות.

להבדיל מישובים פרטיים ומושבים אשר שם השתתפו חלקית האזרחים בתשלום על הקרקעות.

וכמובן כי אמצעי היצור, ההשקעה והסיכון היה שלהם אישית (עם תמיכה בגבולות גיזרה של המדינה)

רגע קל של ידע.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו אז זה עוד יותר מרתיח מה שקורה, מילא המייסדים היו אמורים להינות מהפירות כי הם נטלו את הסיכון.

הם חיים על חשבוננו עושים סלקציות ואנחנו צריכים לאכול את החרא. :evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אחרי שפעם שעברה הערתי קופת שרצים שקשורה ללפיד (שקיבל את הקול שלי פעמיים), הגיע הזמן לקופת שרצים של 'מחנה השמאל' אליו אני כביכול משתייך, לפחות אם לוקחים את הפורום הזה בתור נקודת ייחוס.

סתיו שפיר לקחה מאוד קשה את ההומור (הדי בסיסי ומטופש, יש לציין) של אראל סגל, והתבכיינה על כך נואשות בפייסוש, ואחריה עוד מקהלה לא קטנה.

הפעם ניכר שיש עוד לא מעט שמאלנים ש"יורים בנגמש", הנה מאמר דעה מצויין של אורי משגב (והוא הרי ממוקם הרבה יותר שמאלה משפיר), שקוטל את הצורה לתופעה ולפרשה (ואני בטוח שעדיין יעצבן מגוון אנשים, על השיוך של תכונות חיוביות למחנה השמאל, אליבא דמשגב).

הפואנטה שלי אגב, היא לאו דווקא בנוגע לימין, שמאל, שפיר, סגל, צנזורה, סאטירה או WHATEVER.

הפואנטה היא שלא יזיק אם כולנו נשפוט סיטואציות שלא לפי הגדרות שבטיות, אלא לפי.... סיטואציה. כך (אולי) יהיו יותר שמאלנים שיודעים לומר בפה מלא שזה חתיכת צביעות מבולשטת להתרעם על סאטירה נגד שמאלנים ולזרום עם סאטירה נגד ימנים, ויותר ימנים שמבינים שאם אתה מתנהג כמו דושבאג מתחיל עם כפופות לך (כרגע או עד לפני שעתיים) ומודה בכך זה לא משנה אם אתה כן/לא מאמין בארץ ישראל השלמה - אתה עדיין יוצא רע.

יש יותר מדי 'מנטליות קבוצת כדורגל' כשזה קשור לפוליטיקה (וגם בכלל, אבל לא משנה), וזה מרדד את השיח לרמות לא מעניינות וגם די טיפשיות - וחבל. מה זה מעניין לנהל דיון אם יש לך דעה שלא יכולה לזוז מ"מ ("נולדתי אוהד הפועל ואמות אוהד הפועל!")?

לא מבין את זה

עריכה אחרונה על ידי oryo

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי בעיה עם סאטירה.

אבל אף אחד לא יעלה על דעתו שיונית לוי תרביץ חיקוי (מעליב במיוחד) של ביבי, תוך הגשת מהדורת חדשות בערוץ 2.

לכן גם זה לא מקובל, לחקות את סתיו שפיר, בתוכנית "אקטואליה", במיוחד כשמדובר בערוץ שקיבל זכיון לשדר תוכני "יהדות ומסורת".

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...