Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

אמממ, אין לי מושג אם הדעות של שוקן קרובות לאלו של הס, לוי ואלפר.

אני חושב שמאמרי הדעה של המערכת מציגים בדרך כלל אידיאולוגיה שמאלנית על הגבול שבין העבודה למרצ.

אני קורא בעיקר את הכתבות המעמיקות יותר, שאני לא אמצא כנראה בטמקא, כמו הטורים של תומר פרסיקו או אחרים.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 57 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4667

• SlowRide

4484

• פינדר

3536

• m3x7r3m3

2926

לא יודע אם זה קשור לפוליטיקה, אבל זה קשור לחופש הביטוי והעובדה ששרי הממשלה מנסים ליצור גבולות באקדמיה (וכנראה המצב כך גם בתחום התרבות) אז כולם קופצים עליהם וקוראים להם פשיסטים וסותמי פיות.

http://www.zeevgalili.com/2008/01/560

http://zeevgalili.com/wp-content/uploads/2008/01/military-rape2.pdf

אני אקצר למי שלא רוצה לקרא הכל, מדובר במחקר לצורך קבלת תואר שני באוניברסיטה העברית שמאשים במסקנותיו את חיילי צה"ל בגזענות כי הם לא מוכנים לאנוס נשים פלסטינאיות.

המחקר אושר על ידי הפרופסורים המנחים שלה והתפרסם.

ואני שואל למה לעזעזל אוניברסיטה שנהנת מכספי המיסים שלי צריכה לממן בעקיפין את האדיוט שמאשר מחקר כזה? או הדיקן של האונברסיטה שלא עושה אצלו בדק בית מינימלי לברור את ה*רא הזה מהסגל? (או שיותר גרוע, הוא מודע לדברים האלו ולא אכפת לו?)

ונראה לכם לרגע ששקרים והזיות סטייל הפרוטוקולים של זקני ציון לא משפיע על האנטישמיות והשנאה כלפינו בעולם?

עריכה

קטע, בסוף אחד המרצים כן הורחק אבל מסיבה אחרת לגמרי.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/265/516.html

עריכה אחרונה על ידי shlomi171
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קטעים שלומי, אני לא זוכר למה אבל שבוע שעבר היה איזה קטע שנזכרתי במחקר הזה...

בכ"א חופש הביטוי זה עניין טריקי: יותר מדי צנזורה ויש לך דיקטטורה פאשיסטית, פחות מדי צנזורה ויש לך "אמנית" שמחרבנת על דגל ו"אקדמאי" שמסביר איך הצבא שלנו לא מוסרי כי הוא לא אונס פלסטיניות.

כשאני מסתכל על המשטרים מסביב, קל לי מאוד לבחור איזה צד אני מעדיף.

הקטע עם צנזורה הוא שקשה מאוד לצייר את הגבול, "לפרמל" (מלשון formal) את זה. לי אישית מפריע שיש "אמנים" שמקבלים כסף מממשלת ישראל ואז עושים איזה שיט שמסביר למה ישראל זה קקי בטוסיק, אבל לא מפריע שיש מחקרים כמו שאתה הזכרת. לעומת זאת לאברהם יש בעיה עם מחקרים שאתה הזכרת אבל לא מפריע לו שיש עיתון שמאמר העורך שלו מבקר את הממשלה בטענה שהיא גזענית. ולבוריס מפריע המאמרים מהסוג הזה אבל לא .... קיצר אתה מבין לאן אני חותר?

זה קצת כמו עונש מוות למחבלים: איך אתה מפרמל את זה? רק ערבי שרצח יהודי דינו מוות? מה עם יהודי שרצח ערבי? מה עם ערבי שרצח יהודי על רקע כבוד המשפחה?

מה שאני מנסה לומר זה שיש בעיות שהפתרון נשמע פשוט, אך בפועל הוא לא כזה בגלל שהמציאות מורכבת.

אז בחזרה לנק' המקורית: מעדיף כמה מטומטמים שמחרבנים על הדגל וכותבים שטויות באקדמיה על פני משטרת מחשבות שמחליטה מי ישראלי מספיק לפי הרוח שנושבת בדיוק עכשיו בירושלים - ראית את הנציגים שלנו שם? לא בדיוק "מיטב בנינו ובנותינו", אם אני עדין.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלומי, אני לא חושב שנושא המחקר כזה הזוי.

הסדר הלוגי גם הוא הפוך. חיילי צהל לא מואשמים בגזענות כי הם לא אונסים, אלא נטען שאחת הסיבות (יש עוד - חינוך למוסר של "עשה ואל תעשה") לכך שדווקא בונקפליקט הזה מקרי האונס הם נדירים היא שאנחנו, היהודים בא"י, לא רואים בהכרח בערבים בני אדם. היא לא חיפשה עדות לגזענות של יהודים ישראלים. היא חיפשה הסבר להעדר תופעה שכיחה בקונפליקטים אחרים, וזה שני דברם שונים.

לגבי המסקנות - הן מעצבנות גם אותי, אבל החיילים שהיא ראיינה די אומרים דברים בכיוון הזה. עם זאת, אני חושב שקשה להסיק משהו כ"כ מרחיק לכת מגישת המחקר שלה. גם אם כל חייל וחייל שם אמר שהוא נגעל מנשים ערביות, אי אפשר למדוד ולהגיד שזה מה שקובע שלא היו מקרים של אונס, ולא חינוך ערכי - מוסרי מסוים, וכן גם שמירה על משמעת גבוהה מספיק בצבא.

תשובה הולמת לזה היא מחקר נגדי, ולא סתימת פיות. אולי פרנקוס, בתור סוציולוג מדופלם, יתרום מזמנו לנושא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה ההולמת למחקר היא לא סתימת פיות וגם לא מחקר נגדי. זה פשוט היה צריך להיעצר ברמה האקדמית ועצם העובדה שזה לא נעצר אומרת דרשני.

מה המסקנה הנגדית, שצריך לכבוש את שבדיה?

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, מסקנה נגדית יכולה להיות שבאמת מחנכים בארץ לכך שאונס זה פסול, ושהחינוך עובד.

למה זה היה צריך להעצר? מעבר לזה שזה מעצבן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מבין שצחקתי לגבי שבדיה, כן?

למה זה היה צריך להיעצר? כי לדעתי הערך האקדמי של מחקר כזה הוא אפסי. מאידך, כנראה שאין פרסום רע.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל מה לך ולפקולטה שמתעסקת בשיט הזה?

גם לי הערך האקדמי נראה אפסי, אבל אני לא מתיימר להבין מספיק בשביל להחליט.

מכיר מישהי שעשתה תואר שני בפקולטה למדעי המוח, התזה שלה היתה למיטב הבנתי את ההסברים שלה: איך קבוצה מגיבה לטראומה. מה היא עשתה? לקחה עכברים, התעללה בהם, ובדקה האם העכברים האחרים מנחמים את אלו שעברו התעללות...

לי זה נשמע מחריד, להתעלל ביצורים חיים בשביל מסקנה שנשמעת ברורה מאליה, ואני לא מצליח לראות איזו מן תועלת יכול לבוא מהשיט הזה חוץ מתעודה שהיא יכולה לתלות אח"כ על הקיר.

מצד שני מה אני מבין בדברים האלו?

אז לדעתי המחקר הזה לא היה צריך לקרות מעולם, אבל אני לא הייתי נלחם בשביל שיבטלו אותו בלי להבין קצת יותר בנושא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הערך האקדמי של רוב המחקרים שאני מכיר במ.א. הוא אפסי, כי זו הרמה הנדרשת. בהתאם, יותר קל לאשר ולהגיש כמעט כל דבר.

העניין הוא שאנחנו לא יודעים מה קדם למה - אם היא התחילה את המחקר מ0, או מלכתחילה זה מה שהיא רצתה להראות. לכן גם קשה לבקר את האוניברסיטה על אישור הנושא למחקר, ואי אפשר לצפות שיפסלו אותו לאור המסקנות - לא משנה גם הן מעצבנות או פרובוקטיביות.

לא יודע, אני לא בעד פסילה של מחקרים. שוב, אי אפשר להתכחש לזה שהחבר'ה שהיא ראיינה אמרו לה שנשים ערביות דוחות אותם.

מאידך, אין לי מושג על סמך מה היא בחרה את הקבוצה ואיך ניסחה את השאלות - לא התעמקתי מספיק.

אבל אני באופן כללי באמת מאמין בויכוח ולא בסתמית פיות, בטח באקדמיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז בחזרה לנק' המקורית: מעדיף כמה מטומטמים שמחרבנים על הדגל וכותבים שטויות באקדמיה על פני משטרת מחשבות שמחליטה מי ישראלי מספיק לפי הרוח שנושבת בדיוק עכשיו בירושלים - ראית את הנציגים שלנו שם? לא בדיוק "מיטב בנינו ובנותינו", אם אני עדין.

אוריאו, חייב להתייחס להכל בשחור או לבן? אין לאפשר שיקול דעת ולסנן דברים שבבירור פוגעים בך ובי בסופו של דבר (גם בעקיפין)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראת את ההודעה שלי...? כי זה נראה כאילו לא קראת אותה ובחרת להתייחס רק לסיפא. הראתי שם מדוע אני סבור ש"לצייר גבולות" זה קל בתיאוריה וקשה פורמלית.

הסיפא של ההודעה שמציגה 'שחור ולבן' בא רק אחרי שהסברתי מדוע אני סבור שקשה מאוד להיות בתחום האפור. איך בדיוק אתה מגדיר את הגבול? דברים שמעליבים את המדינה? דברים שמוציאים את צה"ל רע? כי בשתי הקטגוריות אני סבור שיש דברים שהם לא רק 'אפשריים' אלא אפילו מתבקשים.

אז היות ואני לא יודע איך לצייר את אותו גבול דמיוני, אני מעדיף להמשיך להיות קרוב יותר לגבול הליברלי מאשר לגבול הלאומני - את המסקנה הזו ציטטת רק חבל שהתייחסת אליה out of context.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...