Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ריכוז סרטוני מצלמות רכב של דבילים

יוסי פרנקוס

פוסטים מומלצים

באתה מידה, אתה יכול לגשת למשטרה ולהגיש נגדו תלונה.

אחד העבירות (החמורות) שהוא עשה (ורואים) - עצירה על שני נתיבים בניסיון "לטפל" בך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך הוא יכול להגיד שאתה גרמת לו להיכנס בעמוד? הוא ביצע עבירה חמורה בזה שלא נתן לך זכות קדימה ופשוט נכנס לנתיב שלך ועצר את כל התנועה כדי שיוכל לפנות, ואז פשוט נכנס בעמוד. לך אין שום אשמה או אחריות בנושא וממש לא ברור לי למה הוא החליט לרדוף אחריך אחרי דבר כזה. סתם אידיוט. לא נראה לי שיהיה מספיק טיפש כדי לנסות לערב משטרה פה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל עוד אין נתון gps/לוח מחוונים שמגבה את הטענה של "מהירות גבוהה" בתוך העיר, אין למשטרה יותר מדי מה לעשות. בנוסף לעבירות החמורות שהפלואנס מבצע, חדי האבחנה בטח שמו לב שהכפרות גם נוסע עם חלונות קדמיים מושחרים (הורדה מהכביש על ידי בוחן/שוטר אם נעצר ומסרב להסיר את ההשחרה במקום).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדר"כ לא יוצא לי להגיב הרבה בפורום, אבל את המקרה שקרה לי הבוקר הייתי חייב לשתף.

לצערי אין לי מצלמה אחורית, ולכן הרבה מהחלקים החשובים של הסרטון לא רואים.

כדי לפצות על כך, הוספתי כתוביות לסרטון כדי להסביר (לכן כדאי לראות את הסרטון במחשב כי בפלאפון זה לא עובד).

https://youtu.be/oYRQThBq5DE

כמה עובדות שאולי יסבירו את מה שתמרחש בסרטון:

1. אני עובד בת"א והנסיעה היא מוקדם בבוקר חזרה לכיוון הבית, כשיש לי אפשרות לסוע בעיר דרך יפו (כמו בסרטון) או דרך איילון (יוצר עיקוף), וברוב המקרים הנסיעה דרך העיר יותר מהירה, מהסיבה שאני נוסע במסלול ש90% מהמצמתים הזכות קדימה היא לי (מה שמשתבש בסרטון).

2. אני עובד כמאבטח חמוש והנסיעה היא אחרי משמרת כשהאקדח אצלי בתיק. בסרטון כשאני עומד ברמזור האדום, ואני מבין שהנהג לא מרפה ממני, אני מוציא את האקדח מהתיק ומניח אותו בכיסא לידי.

3. האוטו שנהגתי עליו אומנם שנת 96, אבל מאוד מאוד יקר לי, ואני משקיע עליו הרבה שעות וכסף בתיקוני פחחות, ובקרוב גם בצביעה.

4. למשך כל האירוע, רק ניסיתי להוציא את עצמי מהסיטואציה כמה שיותר מהר גם כדי שלא יקרה מצב שאני ארגיש מאויים ואגיב באופן אימפולסיבי (ואולי אפנה לפתרון של הנשק), וגם כשהבנתי שהוא מנסה לפגוע בחזרה ברכב שלי, ושום וויכוח או עקרון של "לצאת צודק" לא יהיה שווה פגיעה פיזית ברכב או שימוש בנשק.

בסופו של דבר, התוצאות הן שהוא דפק את הרכב שלו בעמוד, לי לרכב לא קרה כלום חוץ מהבזבוז דלק של ה2 האצות שעשיתי כדי להתחמק מהנסיונות פגיעה שלו.

השאלה החשובה שרציתי להתייעץ לגביה - בסופו של דבר לא נגעתי ברכב שלו בשום מצב. האם הוא יכול ללכת למשטרה עם המספר רכב שלי ולהתלונן שבגללי נגרמה התאונה שלו מלכתחילה? האם יש הצדקה לכך שאני אלך למשטרה עם הסרטון ואוכיח שחשתי סכנה מהתנהגות הבריונית שלו?

מספר דברים שאני ראיתי ומספר דברים שניתנים לשיפור, כפי שהרבה כתבו. חלקם מאוד קריטיים להמשך הקריירה שלך והחיים עצמם.

1. מבלי לשפוט או משהו כזה אבל כאשר הגעת לצומת והרנו יצאה כבר לחצי צומת, ניתן לחשוב קדימה להאט ולתת לו להשתלב אם כבר, הוא הרי חסם לך את הנתיב נסיעה ואתה למעשה צריך להכנס לנתיב אחר כדי להמשיך בנסיעה, נכון? תאט מראש ותתן לו לעבור גם אם הוא זה שצריך עכשיו לחכות שהרכבים ממול יעברו, לא נראה שיש יותר מדי ברירות.

2. זה שהוא נכנס עם הרכב שלו בעמוד או במשהו, לך לא הייתה יד בדבר, אתה לא אשם ולמעשה שום כלום.

אבל, אתה אף פעם לא יודע איך בבית המשפט דברים יתהפכו (אם סתם דוגמא זה מגיע לשם) והשופט/ץ עוד יגיע שבגלל הצפירה והחיפזון יש לך 10% גרימת אשמה וכו', סתם דוגמא.

כך או כך לא נראה שיש לך יד בדבר, היה רגוע ושהנהג של הרנו ישבור את הראש שלו עם עצמו.

3. כפי שאמרו, האקדח שלך בתיק שלך? חבר... לא עברת הדרכות, הסברים ולא קיבלת מידע כיצד יש לשאת אקדח? אתה כל כך בטוח בעצמך שאתה מחזיק אותו בתיק, ששוכב לידך או ברכב ואף קטנוע/אופנוע או הולך רגל או משהו לא רואה אותו וישבור לך את החלון וישלוף את התיק? (והיו מקרים בעבר).

אני חושב שאם אתה רוצה להמשיך להיות מקצועי ולעבוד לפי החוקים כדי שלא יהיו טענות אלייך, יש נרתיק לנשק, למה בתיק חבר?

מה יקרה אם התיק נגנב? משהו קורה? אתה אפילו לא יכול לשלוף את הנשק שלך בזמן כי הוא בתיק, אתה מבין את זה נכון?

4. לא נכנס לכיס של אף אחד אבל אם אתה מאמין שאתה עלול להתקל בסיטואציות כאלו ואחרות, רכוש 2 מצלמות רכב לא יקרות לדוגמא A119 ואז אתה מכוסה כמעט 100%, קדימה ואחורה, זווית רחבה מאוד ועם סאונד, יותר טוב מזה? זאת השקעה של ~160 דולר בערך לא כולל מיסים שרוב הסיכויים שתשלם... זה הכל.

שווה מאוד לכל סיטואציה שלא תקרה במיוחד אם יש לך נשק, אחרת איך תוכיח?

לי הספיקה פגיעה ותאונה קלילה של שפשוף עם זקן שנכנס לי לנתיב כי חשב שהוא ריק ושבועיים לאחר מכן לכל המשפחה היו מצלמות רכב, כך גם לחברים ולמעשה, היום במשפחה ואצל רוב החברים יש 2 מצלמות ברכב.

לאנשים אחרים לא מספיקות גם 10 סיטואציות לקבל החלטה וזאת החלטה שתחזיר את ההשקעה של ההשתתפות העצמית מהר מאוד, ביום שמשהו יקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי הם קרובי משפחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל פעם אני מופתע מחדש מעוצמת התעוזה וסיכון משתמשי הדרך

נהג (ברכב השכרה כנראה) שגם פונה ימינה מהנתיב השמאלי ביותר וגם באור אדום

התאריך במצלמה לא מכוון

נהג שאמור להמשיך ישר בצומת , מבצע איתי ביחד את הפניה ומאלץ אותי להאט ולהיכנס לנתיב השמאלי

עריכה אחרונה על ידי skipper
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב, טרי טרי (ככה כותבים?) מלפני 30 דקות.

מיקוד: צומת וולפסון מכיוון תל אביב כדי לעלות לאיילון לכיוון חולון-בת ים-ראשון.

למי שלא מכיר את כיכר הזאת, יש 3 נתיבים:

ימני - רק לאיילון

אמצע - איילון ולהמשיך לכיון הבית חולים

שמאלי - לחזור לכיוון תל אביב

על האופנוע לפחות הסתכל ולא היה סכנה (נראה לי לפחות, אבל עדיין לא היה בסדר)

אבל תסתכלו על הסובארו, זה היה יכול לסיים אחרת לגמרי (מזל שקלעתי אותו לפני והייתה לי הרגשה שהוא יחתות את המונית :evil:)

נ.ב: יצא במקרה שלא שומעים את הקללה עד הסוף חחחח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים חייבים להבין שכיכרות עם 3-4-5-6-10 נתיבים (ויש כאלו בעולם, לדוגמא - פריז) ששם הולך גהנום פשוט מה הביג דיל? אז נכון אנשים חותכים פה ושם, הכל שאלה של איך חתכו אבל עלייך לצפות לגרוע מכל בכיכר.

הינה וידאו כיצד זה נראה באמת, אין סימון נתיבים אפילו וגם אם יש, נמחק כעבור פרק זמן יחסית קצר בעקבות כמות התנועה:

[video=youtube;-2RCPpdmSVg]

לפעמים, אנחנו לוקחים קשה המון דברים כגון אופנוענים שמרימים גלגלים או עושים "שטויות" בכביש, מה הביג דיל גם כאן? חבר'ה, זאת תרבות שמושרשת אצל רוב מי שנוהג על אופנועים בעולם, לא ראיתם יוטוב של ארה"ב או אירופה? ממש ממש לא חסר ומה שעושים שם לא מתקרב בכלל למה שקורה בארץ.

תכתבו BIKERS ROAD RAGE ותראו אלפי סרטונים, חסר? הם נוהגים בקבוצות של עשרות לפעמים, עושים דברים וחותכים (ברמת הבטיחות ומסתכלים וכמובן מכבדים את התנועה) אבל עדיין, סופי השבוע שם אנשים מתפרעים ונהנים ונחים.

אז אופנוען הרים גלגל... ביג דיל, את מי הוא סיכן אם לא הייתה תנועה לידו? מקסימום עף אל תוך רכב או גדר, זה לא שהנזק הוא תאונת שרשרת עצומה כפי שרואים בוידאו כן.

לעיתים, אני רואה שאנשים לוקחים כאן קשה מאוד דברים שקורים ביום יום.

שוב, ברור לי הכל ואני מבין הכל אבל עדיין.

כן, אני נגד אלו שנוהגים לידך ופתאום חותכים אותך אבל לפעמים יש סימנים מזהים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע, לא חתך אותי, חתך את הנהג מונית שהיה לפני, וקלתתי אותו לפני כי אני נוסע ביום יום שם ויודע שהרבה מאוד אנשים עושים את זה, אבל....

1) לא לקחתי קשה, אני כבר רגיל (זה שקללתי זה פשוט משהו תיבעי (ככה כותבים?) כאשר אני רואה דבר כזה.

2) להגיד "זאת התרבות הישראלי" אני חושב שזה 1 הטעויות הכי גדולות של המדינה, לא רק בקטע של נהיגה, זה בהכל.

למשל, עד לפני כמה שנים, היינו משלמים הרבה על פלאפון נייד עד שהגיע גולן טלקום והכל השתנה, אז זה אפשרי לשנות דברים, פשוט צריכים להמשיך לחפור עד שיעשו משהו.

3) כבר אמרתי לכמה חברים, עכשיו נטו לגביי הנהיגה, ש 1 הבעיות שזה, למשל, תופסים מישהו נוהג על 200 ק"מ וגם נוהג תחת השפעת אלכוהול, והבן אדם הזה לוקח עורך דין, משלם לו הרבה מאוד כסף, ובסופו של דבר יוצא אם שלילה של פחות משנה (שזה אומר שלא צריך לעשות כלום מחדש), וכנס גדול מאוד, אבל בסופו של דבר, הוא עדיין בכביש, יש הרבה מאוד סרטונים ביוטיוב שהמשטרה תפסה מישהו שנוהג כאשר בשלילה, או היה לפני איזה שנה איזה אישה מבוגרת שעצרו אותה בגלל שהפנס של הרכב היה שבור, וגילו שהרישיון נהיגה שלה לא בתוקף כמה וכמה שנים (לא זוכר בדיוק כמה לצערי). אז חייבים להפסיק עם זה, מכיר עורכי דין שמספר לי שבגלל הועמס בבית משפט, חייבים להגיע להעסקת תיום כדי להוריד את ההומעס, וזאת טעות, חייבים להפסיק עם זה פשוט.

אתה לא מסכים???

רק צריך להסתכל כמה עלו ההרוגים בתאונות דרכים בשנים אחרונות.

סליחה על החפירות על הבוקר.

Enviado desde mi ONEPLUS A3003 mediante Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...

אז אופנוען הרים גלגל... ביג דיל, את מי הוא סיכן אם לא הייתה תנועה לידו? מקסימום עף אל תוך רכב או גדר, זה לא שהנזק הוא תאונת שרשרת עצומה כפי שרואים בוידאו כן.

...

ה"ביג דיל" זה שורש הרע הגדול ביותר בתרבות הישראלית, ממש ליד "יהיה בסדר" ו"מה קרה?" הידועים. ולמה אתה חושב שאם זה קורה בארה"ב או במקומות אחרים בעולם, זה בסדר עבור ישראלים?

"מקסימום עף לרכב או גדר"- תאר לעצמך שאתה יושב ברכב האמור.

ואני קצת יודע על מה אני מדבר, בתור אופנוען לשעבר עם נסיון של עשרים שנה. מעולם לא הרגשתי את הצורך לווילי בכביש ציבורי (שזו מילת המפתח- ציבורי). בטח לא באיזור שבו הוא עושה את זה, מחלף גלילות בואכה איילון דרום, שיש לך שם תנועה שמאיטה לקראת הגשר עם תנועה שמאיצה בנתיבים השמאליים (זה בעצמו לא ברור, הרי הם מאיצים לקראת רמזור).

ודבר אחרון- שים לב לאופנוע- זה אופנוע תחרותי למהדרין, לא מיועד לכביש ציבורי ולפי מה שאני רואה, אפילו ללא רישוי אפור, שלא לדבר על צהוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הינה וידאו כיצד זה נראה באמת, אין סימון נתיבים אפילו וגם אם יש, נמחק כעבור פרק זמן יחסית קצר בעקבות כמות התנועה:

[video=youtube;-2RCPpdmSVg]

כבר ענו לך על ה- "ביג-דיל", אבל אני אתייחס לסרטון.

שים לב שבשניה ה- 22 בסרטון יש פלאש. כנראה שהם לא רק מסודרים אלא גם יודעים שהם יקבלו דוח על טעות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה גם יכול לענות לגבי הביג דיל, זה בסדר כי זה לא באמת ביג דיל הביג דיל, כן.

אני מראה דוגמא, מצלמה או לא, יש אלפי מקומות בעולם ששום דבר לא ממש שונה מאצלנו ולהפך, עוד יותר קשה חמור וגרוע.

התקבענו לחשוב קצת שהישראלים זאת בעיה ואני בתור אחד שמאוד מקפיד, לפעמים מבין שכך האנושות עובדת ותעבוד, תרצה או לא ויש דברים שעליינו לקבל והם? תמיד יהיו אופנוענים עם גלגל למעלה, יש או אין משטרה וגם מהן בורחים (בכל העולם ויש מספיק סרטונים) ועוד המון תופעות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי כדאי לשנות את הכותרת, זה נראה כאילו כל מי שיש לו מצלמת רכב הוא דביל...

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...