Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגיבוב בענייני בחירת סמארטפון

gil elbaz

פוסטים מומלצים

חוזר לייעוץ נוסף עבור פלאפון לסבתא בת 83. אחרי בדיקה עם סאמסונג A5 (שלי), אין בעיה לראות ולזהות אייקונים רלוונטים או קיום התראות. היתה מעדיפה מסך גדול יותר בכל זאת כי המסך שלי היה נראה לי קצת צפוף (אולי סתם כי הוא עמוס אצלי יחסית).

בספטמבר גם מתחילה אצלם במועדונית הדרכה על שימוש בסמארטפונים והגענו למסקנה שאין צורך בלאנצ'ר ייעודי למבוגרים.

אם כך, מכשיר אנדרואיד מומלץ בעל מסך גדול יחסית, רמקול חזק ואיכות שמע טובה עד 1000 ש"ח (עדיף בפחות). אין צורך ביכולות עיבוד או צילום מיוחדות. שימוש בסיסי כטלפון וואצאפ.

המליצו לי על הרדמי נוט 7, מה דעתכם?

התחלתי מאוד להילחץ, יש לי גם וילונות שחורים באוטו והראייה עוד יותר נמוכה, גם אורות דמוי קסנון של פיליפס שלא מאירים שום דבר בגשם כמעט) והיה די מפחיד. סעו בזהירות !
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש למישהו Mi9 ?

בת הזוג שלי עם MI9 בערך ארבעה חודשים.

היא מאוד מרוצה ממנו, לא התלוננה בפני על בעיות אינטרנט אבל גם לא משתמשת בדואל סים.

המצלמה שלו לא רעה, אבל לא ברמה של הS9.

אחרי עדכון התוכנה האחרון התחיל לה קטע של פרסומות שנראה כאילו מגיעות ממערכת ההפעלה עצמה, ומשתלטות על כל המסך בלי קשר לאיזו אפליקציה רצה - וזה חרא גדול. אם זה באמת המצב זה דיל ברייקר בעיני.

הוא קל מאוד וזה נעים ממש ביד (בהשוואה לשלי, P30PRO), אבל מרגיש כמו איכות בניה נמוכה יותר.

מה חתימה? תתפשטי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש למישהו Mi9 ?

אני שוקל לרכוש אותו (באילת) ב 1530 ש"ח אבל הניסיון עם ה Mi A1 קצת מפחיד אותי בכל הקשור לתפקוד ה Dual SIM וההתחברות ל DATA שלא תמיד מצליחה אחרי יציאה ממקום ללא קליטה.

אם למישהו יש ניסיון\תובנות בנוגע ל Mi9 (לא Mi 9T), אשמח לשמוע.

החשש העיקרי היא מ: מצלמה ללא מייצב אופטי, עניין החיבור ל DATA תחת שימוש ב DUAL SIM ביציאה ממקומות ללא קליטה.

האופציות שקרובות אליו מבחינת תקציב: גלקסי S8 דואל סים (בין 1300 ל 1900 לפי זאפ), S8 פלוס (בין 1600 ל 1800 לפי זאפ).ה S9 יקר יותר (בין 1730 ל 2050 שח).

לאור ניסיון העבר: מעדיף אך ורק מכשירים מסדרות הדגל ולא שום דבר מתחת לזה.

איציק

אין לי נסיון עם מכשירי הדגל של שיאומי אבל יש לי נסיון עם מכשירי דגל אחרים, ומבחינתי המכשיר הפרימיום שעבד הכי טוב היה הוואןפלוס. חווית שימוש חלקה לגמרי שאולי רק בגוגל פיקסל היא טובה יותר.

מבחינת דואל סים, אין לי מושג, צריך לברר.

את ה 6t אפשר לקנות ב 1630 באילת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, חיכיתי להצגה רשמית של נוט 10 מתוך תקוה שהמידע על המסך בגרסה הקטנה הוא לא אמיתי, אבל..הוא כן. הלכתי ובדקתי מתי סמסונג השיקה פעם אחרונה מכשיר דגל עם רזולוציה עלובה (נכון להיום) של FHD. אז האחרון היה S5. פייספאלם.:|

אחרת המכשיר פשוט מושלם עבורי, רק 151 מ"מ למכשיר דגל חדש עם S-PEN. הוסיפו לו פיצ'רים חביבים, יציבות מרשימה של צילום וידאו, אינטגרציה עם מיקרוסופט גם כן מרשימה ושימושית. אולי בנוט 11 יועילו בטובם לשים גם בגרסה הקטנה מסך נורמלי. :roll: ואולי עד אז גם החור (הקטן מאוד הפעם) יעלם לגמרי מהמסך.

האריזה כן תכלול אוזניות USB-C, ללא צורך במתאם, מסתבר. טעינה אלחוטית מרשימה של 20W. לא ברור אם יש או אין NOTIFICATION LED.

עריכה אחרונה על ידי arco1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רזולוציה זהה יש גם בs10e.

לא מרגיש שאני רואה פיקסלים או משהו מפריע לי. אבל: 1. הראיה שלי כבר לא משהו. 2. המסך שלו קטן יותר.

אם זה הדבר היחידי שמפריע לך, הייתי ממליץ ללכת להתרשם ממנו פיזית בחנות. אולי תופתע לטובה. הרבה פעמים המפרט על הנייר לא אומר כלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסרטונים שכבר יצאו רואים הבדל משמעותי בין המסכים.

לא ידעתי על S10e, אבל אחרי הכל הנוט הוא לא e, חבל שהם עשו את זה לסדרת נוט. בכל מקרה, אני לא מתכוון לעשות דאונגרייד ממה שיש לי כרגע במשהו, במיוחד במסך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר שנים שהייתי עם סדרת הנוט 2,3 ואח"כ פזלתי לעבר ה 5

הבנתי שסמסונג טובים באיכות המכשיר פחות בעדכונים ולכן עברתי לסדרה של גוגל ,

כיום בשנתיים וחצי האחרונות אני עם OnePlus 6 , מכשיר מדהים מכל כיוון , באמת , אבל... אבל...

ממש חסרה לי האיכות מצלמה של סמסונג ובמיוחד סדרת הנוט עם כל הפיצ'רים המיוחדים שהוא מביא איתו.

לכן נרשמתי להזמנה מוקדמת של המכשיר ,

נוט 10 פלוס ,

על פניו מפרט מדהים , מסך ענק

מצלמה נחמדה מאוד .

חיסרון ? כנראה עדכוני הגירסה שמגיעים בקצב של סמסונג , נו שוין .

אממה , בהזמנה המוקדמת מקבלים גם חבילה מדהימה שהפעם באמת שווה 1000 ש''ח. לא בכאילו .

שיגיע אעדכן.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי נסיון עם מכשירי הדגל של שיאומי אבל יש לי נסיון עם מכשירי דגל אחרים, ומבחינתי המכשיר הפרימיום שעבד הכי טוב היה הוואןפלוס. חווית שימוש חלקה לגמרי שאולי רק בגוגל פיקסל היא טובה יותר.

מבחינת דואל סים, אין לי מושג, צריך לברר.

את ה 6t אפשר לקנות ב 1630 באילת.

איך המצלמה ? יש מייצב אופטי ?

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי היה את ה-5T, המצלמה שם הייתה די סבירה(מעט טובה יותר מאשר המצלמה של הגלקסי 7)

וגם ללא מייצב אופטי נדיר שהתמונות היו יוצאות מרוחות באחיזה רגילה.

לפי DX0MARK יש ל-6T מייצב אופטי

\https://www.dxomark.com/oneplus-6t-review-good-performer/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי Dxomark, המצלמה ב Mi9 טובה יותר מה- 6T של Oneplus - למרות שיש לו 3 מצלמות ואין שום מייצב אופטי באף אחת מהן.

ה- 7Pro של Oneplus מקבל ציונים מעולים ולמרות זאת ה"דיבור" בקרב התגובות של הגולשים נוטה לכיוון ה Mi9 מאשר ה Oneplus כאשר *לטענתם* ברוב מבחני היוטיוב יצא ה Mi9 כשידו על העליונה (יכול אני שאני מפספס משהו ואולי רמת העיבוד האלקטרוני או שילוב המצלמות הגיעו לבשלות ברמה כזו שאין צורך במייצב אופטי - אבל עובדתית עדיין קיימים מכשירי דגל עם כמה מצלמות בהן לא ויתרו על מייצב אופטי... כנראה שיש לזה סיבה כלשהיא או סתם אג'נדה של היצרן להיצמד למשהו מסויים).

מאוד מענין לראות את ההשוואות שהם עושים עם חיתוכי התמונה וההגדלות - רק מראה עד כמה המצלמות הללו (מצד אחד) פשוט גרועות - ומצד שני (אם לא מתעמקים בחיתוך והגדלה של חלקי תמונה) רואים שהן מעולות. הכל שאלה של עד כמה מתעמקים בהגדלה של הפיקסלים וניתוח של התמונה.

כולן כולל כולן "לא להיט" בלשון המעטה. קצת מסתכל הייתי אומר...

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מייצב אופטי גם משפר את התמונה בתנאי תאורה פחות טובים, כך הבנתי. ממליץ לראות מבחנים בעצמך ולא לקרוא דעות גולשים. ראיתי המון כשבחרנו טלפון הקיץ הזה.

אותי מסקרן האם רמת הצילום אצל סמסונג תעלה בשנה הבאה משמעותית עם החיישן החדש שהם הולכים להכניס. אם גם יחליטו לשים מסך ראוי בנוט 11 הקטן, זה יהפוך אותו לאטרקטיבי עבורי. מקווה שיוסיפו עוד פיצ'רים מגניבים, כמו מיקרופון שמתמקד באיזור מסוים שאליו עושים זום במהלך צילום וידאו (יש בנוט 10 שהוצג השבוע)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי Dxomark, המצלמה ב Mi9 טובה יותר מה- 6T של Oneplus - למרות שיש לו 3 מצלמות ואין שום מייצב אופטי באף אחת מהן.

ה- 7Pro של Oneplus מקבל ציונים מעולים ולמרות זאת ה"דיבור" בקרב התגובות של הגולשים נוטה לכיוון ה Mi9 מאשר ה Oneplus כאשר *לטענתם* ברוב מבחני היוטיוב יצא ה Mi9 כשידו על העליונה (יכול אני שאני מפספס משהו ואולי רמת העיבוד האלקטרוני או שילוב המצלמות הגיעו לבשלות ברמה כזו שאין צורך במייצב אופטי - אבל עובדתית עדיין קיימים מכשירי דגל עם כמה מצלמות בהן לא ויתרו על מייצב אופטי... כנראה שיש לזה סיבה כלשהיא או סתם אג'נדה של היצרן להיצמד למשהו מסויים).

מאוד מענין לראות את ההשוואות שהם עושים עם חיתוכי התמונה וההגדלות - רק מראה עד כמה המצלמות הללו (מצד אחד) פשוט גרועות - ומצד שני (אם לא מתעמקים בחיתוך והגדלה של חלקי תמונה) רואים שהן מעולות. הכל שאלה של עד כמה מתעמקים בהגדלה של הפיקסלים וניתוח של התמונה.

כולן כולל כולן "לא להיט" בלשון המעטה. קצת מסתכל הייתי אומר...

איציק

בתנאי תאורה של יום, אתה בכלל לא תיראה הבדלים במצלמות. בלילה זה יותר בולט אבל גם לא בהבדל סופר משמעותי.

ועזוב את כול אלו בביקורות שעושים זום של פי 10 בתמונות בשביל למצוא מיקרו הבדל ולהציג את זה כאילו זה הבדל רציני. הם עושים את זה כי הם מתפרנסים מזה(קשה לצבור רייטינג אם יוצא פלאפון חדש ואומרים שהוא ב 99.5% כמו המתחרה שלו)

מתי פעם אחרונה צילמת תמונות והתחלת לעשות זום 10x בחלקי התמונה?

דבר שני, בלי לזלזל, אתה רגיל ל mi a1, אז כניראה צילום הוא לא בראש סדר העדיפויות שלך :)

דבר שלישי, יש לי חבר שהוא צלם חובב והפעם היחידה שראיתי הבדל בולט בצילום זה היה בתמונות לילה במצלמה של סוני(לא זוכר את הדגם) שעלתה לו 550 דולר. אין מה לצפות שסמארטפון ב 1500-2000 שקל יצלם באותה רמה של מצלמה ב 2000 שקל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דייב, אני מעולם לא התמקדתי באיכות הצילום בטלפון, אם כי כנראה שלקראת החלפת המכשיר שנמצא אצלי כרגע אכניס את הרכיב הזה לשיקולים וזה יגרום לרכישת טלפון יותר יקר מכפי שהייתי רגיל עד כה.

לגבי מה שכתבת - אמנם לא קראתי את הביקורות כיון שרכישת טלפון עדיין אינה על הפרק, אבל שתי הערות:

1. ההגדלות חשובות, הרבה פעמים אתה רוצה להתמקד באיזור מסויים בתמונה או "להפטר" מאלמנט מיותר, ואז החיתוך חשוב.

2. אם אתה מרבה לצלם בתנאי תאורה גרועים תזקק למלצמה ועדשות מתאימות, ואז מדובר לא ב-550 דולר ולא ב-550 גרם אלא בציוד גדול, כבד ויקר. מה לעשות, הפיזיקה מכתיבה זאת (כאשר נתון חיישן מאותו דור).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההגדלות הם חשובות אבל בחייך, מי מצלם תמונה ואז עושה זום של פי 10 על מנת לשמר אותו? מי עושה את זה באופן קבוע בכול אופן?

כנס ספציפית לקישור ששמתי ל-DXOMARK ותיראה איזה זום הם עושים בשביל לראות הבדל. אולי זה אני החריג, אבל אני ממש מתקשה לחשוב שרוב האנשים מצלמים בצורה כזאת, מלבד אולי פעם באף פעם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בצילומי הטלפון שלי אני בדרך כלל לא מגדיל. בצילומים במצלמה (וזו שלי אכן עולה היום כ-500 דולר + מסים ומשלוח. אני קניתי אותה לפני קצת למעלה משנה, ואז עתה כ-100 דולר יותר) - לא נדיר שאני מגדיל פי 5-10, הרי כאשר אתה חותך שליש מכל צד ומלמעלה ומלמטה זו הגדלה פי 9. החיישן שלי הוא רק 16 מ"פ, אבל בהגדלה למסך המחשב זה עדיין מספיק.

תביא בחשבון שמסכי הטלפון מכויילים להצגת צבעים עזים, וגם בתהליך יצירת ה-JPEG הטלפון נוטה לבצע הדגשות, אבל ברקע שאתה מעביר את התמונה למדיה אחרת פתאום היא משתנה לחלוטין.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...