Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגיבוב בענייני בחירת סמארטפון

gil elbaz

פוסטים מומלצים

בתנאי תאורה של יום, אתה בכלל לא תיראה הבדלים במצלמות. בלילה זה יותר בולט אבל גם לא בהבדל סופר משמעותי.

רואים ועוד איך. אני לא הולך לראות עכשיו בשביל הוויכוח עשרות ביקורות כדי להביא פה הוכחה, רק אביא דוגמה בולטת שאני זוכר - הבדל מאוד משמעותי בצילום לילה בין אייפון XS MAX ונוט9 לטובת סמסונג והבדל משמעותי מאוד באיכות צילום ווידאו, הפעם לטובת האייפון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתנאי תאורה של יום, אתה בכלל לא תיראה הבדלים במצלמות. בלילה זה יותר בולט אבל גם לא בהבדל סופר משמעותי.

ועזוב את כול אלו בביקורות שעושים זום של פי 10 בתמונות בשביל למצוא מיקרו הבדל ולהציג את זה כאילו זה הבדל רציני. הם עושים את זה כי הם מתפרנסים מזה(קשה לצבור רייטינג אם יוצא פלאפון חדש ואומרים שהוא ב 99.5% כמו המתחרה שלו)

מתי פעם אחרונה צילמת תמונות והתחלת לעשות זום 10x בחלקי התמונה?

דבר שני, בלי לזלזל, אתה רגיל ל mi a1, אז כניראה צילום הוא לא בראש סדר העדיפויות שלך :)

אני "רגיל" ל Mi A1 כי הוא נתן תמורה מצויינת ל $$ לפני שנה וחצי. חיישן טביעת אצבע מצויין, גודל מסך, ובסך הכל הכללי גם הביצועים שלו טובים בהחלט ביחס לסגמנט. זה לא מפריע לי גם היום - הוא עובד טוב.

את המצלמה למדתי להכיר והבנתי שהיא בסדר. בסדר גמור בצילומי יום, פחות בתנאים יותר מאתגרים. טלפונים מסדרות גבוהות יותר שהיו לי בעבר נתנו תמונות טובות בקלות יותר. ה"קלות יותר" נובעת לא רק מאיכות העדשה אלא גם ממהירות הפוקוס והביצועים\תגובה של המצלמה.

אני מבין שבשביל מצלמה טובה חייבים טלפון מסדרות ה High-End ולא ה Mid-range.

אני חושב שאם כבר צועדים כמה צעדים קדימה ושוקלים החלפה של טלפון, צריך לטפל גם בדברים שהוא לא הכי-הכי בטלפון הנוכחי, ומצלמה זה אחד מהם.

לכן שאלתי - האם באמת ה Mi9 יתן תמונות טובות ביחס ל 6T או 7Pro של oneplus, אם משקללים את מהירות התגובה, פוקוס, פלאש וכד'.

המחיר של ה 7Pro ביחס ל Mi9 - לא הגיוני. הוא יקר משמעותית (כמעט כפול במחיר).

ב Dxomark ה 7pro מקבל ציון מעט יותר גבוה מ Mi9 - אך ה 6T נמצא מתחתיו.

האם למשתמש הממוצע, כמוני, זה משנה משהו ?

האם אני ירגיש באמת הבדלים בין Mi9 ל 6T או 7Pro ?

אגב, "נטו" השוואה בין סטילס בין Mi8 ל 6T, ה Mi8 (לטענת DXOMARK) מקבל מעט יותר נקודות - אבל בפירוט של הדירוג ניתן לראות שהם מקבלים ציונים כמעט זהים לחלוטין למעט ZOOM מעט עדיף יותר ב MI8. אגב, שניהם מצויינים בחשיפה, צבע, מיקוד ופלאש ולשניהם, כאמור, מייצב אופטי (לדעתי - יתרון).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול רק להוסיף שיש הבדלים גדולים בצבעים ואיכות הצילום ברגע שתנאי התאורה לא אידאלים. כחלק מהעבודה/שיווק שלי אני מצלם לקוחות שלי בתנאי תאורת פנים. חלקם לא מוכנים שאצלם עם הסמסונג a5 שלי כי הצבעים, הפוקוס ואיזון הצבעים בתמונה יוצאים לא קרובים בכלל למכשירים בכירים יותר של סמסונג/אפל וכו. בפלאפון הבא שלי אתן משקל משמעותי מאוד ליכולות המצלמה.

וסוטה קצת מהדיון, שוב בקשר לפלאפון לסבתא. במיוחד למי שיצא להשתמש במכשירים הסיניים, כרגע מתלבט בין סמסונג a30 שלטובתו איזי מוד וממשק הפעלה שאני מכיר. לעומת רדמי נוט 7 שלטובתו עומד מחיר נמוך יותר וביצועים טובים. קיבלתי עליו הרבה המלצות אבל מודאג קצת ממשק המשתמש של הסינים שלא יצא לי להכיר. היות ומדובר בסבתא מעדיף שלא יהיו סיבוכים.

מה דעתכם?

התחלתי מאוד להילחץ, יש לי גם וילונות שחורים באוטו והראייה עוד יותר נמוכה, גם אורות דמוי קסנון של פיליפס שלא מאירים שום דבר בגשם כמעט) והיה די מפחיד. סעו בזהירות !
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי איזון לובן - בדוק אם ניתן להגדיר אותו.

לגבי טלפון לסבתא - אני לא מכיר את היכולות שלה. אבל הניסיון האישי שלי עם ממשק ה-MIUI הוא שהוא מצויין. כמבון שלמי שמגיע ממשק אחר לוקח זמן מה להתרגל, אבל לאשה עם טיפה חוש טכני זה יהיה עניין קצר מאד. אמא שלי הסתדרה עם הממשק של מייזו, עברה לאנדרואיד נקי של מוטו וכעת היא עם S8, והמעבר ממשק לממשק היה חלק. מדובר באשה בת 90.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רואים ועוד איך. אני לא הולך לראות עכשיו בשביל הוויכוח עשרות ביקורות כדי להביא פה הוכחה, רק אביא דוגמה בולטת שאני זוכר - הבדל מאוד משמעותי בצילום לילה בין אייפון XS MAX ונוט9 לטובת סמסונג והבדל משמעותי מאוד באיכות צילום ווידאו, הפעם לטובת האייפון.

אני בספק גדול מאוד.

א

ני יכול רק להוסיף שיש הבדלים גדולים בצבעים ואיכות הצילום ברגע שתנאי התאורה לא אידאלים. כחלק מהעבודה/שיווק שלי אני מצלם לקוחות שלי בתנאי תאורת פנים. חלקם לא מוכנים שאצלם עם הסמסונג a5 שלי כי הצבעים, הפוקוס ואיזון הצבעים בתמונה יוצאים לא קרובים בכלל למכשירים בכירים יותר של סמסונג/אפל וכו. בפלאפון הבא שלי אתן משקל משמעותי מאוד ליכולות המצלמה.

וסוטה קצת מהדיון, שוב בקשר לפלאפון לסבתא. במיוחד למי שיצא להשתמש במכשירים הסיניים, כרגע מתלבט בין סמסונג a30 שלטובתו איזי מוד וממשק הפעלה שאני מכיר. לעומת רדמי נוט 7 שלטובתו עומד מחיר נמוך יותר וביצועים טובים. קיבלתי עליו הרבה המלצות אבל מודאג קצת ממשק המשתמש של הסינים שלא יצא לי להכיר. היות ומדובר בסבתא מעדיף שלא יהיו סיבוכים.

לא מכיר את ה-A30 למרות שהביקורות די יורדות עליו

מכיר את הרדמי נוט 7 כי היה לי אותו. כבר כתבתי ביקורת ארוכה עליו כמה דפים לפני תוכל לקרוא. אני רק אגיד שאם אתה מחפש מכשיר שתוכל להגיד יש לי מפרט X ב-700 שקל, זה יהיה אחלה מכשיר. אבל מבחינת תפעול נטו- לא משהו בכלל. גלקסי 7 בתור מכשיר OVERALL פשוט הרבה יותר טוב ממנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדבר האחרון שמעניין אותי זה להגיד מפרט מסויים במחיר איקס. מעניין אותי מכשיר שעולה פחות מ1000 שח, עם מסך גדול וקריא, איכות שמע טובה ונוח לתפעול. הולך לשמש את סבתא שלי כטלפון , וואצאפ ומצלמה.

התחלתי מאוד להילחץ, יש לי גם וילונות שחורים באוטו והראייה עוד יותר נמוכה, גם אורות דמוי קסנון של פיליפס שלא מאירים שום דבר בגשם כמעט) והיה די מפחיד. סעו בזהירות !
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול רק להוסיף שיש הבדלים גדולים בצבעים ואיכות הצילום ברגע שתנאי התאורה לא אידאלים. כחלק מהעבודה/שיווק שלי אני מצלם לקוחות שלי בתנאי תאורת פנים. חלקם לא מוכנים שאצלם עם הסמסונג a5 שלי כי הצבעים, הפוקוס ואיזון הצבעים בתמונה יוצאים לא קרובים בכלל למכשירים בכירים יותר של סמסונג/אפל וכו. בפלאפון הבא שלי אתן משקל משמעותי מאוד ליכולות המצלמה.

עם כל הכבוד, צבעים אתה רואה בהתאם למסך שיש לך בסלולרי, שהוא רחוק מלהיות מדוייק.

אם איזון הלובן בתמונה לא מוצלח, קודם כל, אפשר להגדיר איזון לובן יותר מתאים. דבר שני, אפשר לערוך זאת בדיעבד, אפילו בסלולרי, אם כי באופן מוגבל.

אם תפרט איזה סוג צילומים אתה מצלם בדיוק, אפשר יהיה לעזור לך למצוא פתרון אידיאלי, אבל זה מקרה קלאסי שבו מאשימים את המכשיר, והבעיה היא אופן השימוש.

נ.ב. איזון לובן - כמה התמונה יוצאת "צהובה" או חיוורת מדי, תחת אור מלאכותי.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העמקתי והלכתי לראות עוד כמה השוואות בין ה Mi8 ל Oneplus 6T ובמחינת צבעים אני חייב לציין שהם צמודים מאוד ברמה כמעט בלתי ניתנת לזיהוי בחלק מהמקרים.

דבר אחד סיסטמטי שחוזר על עצמו בשיומי: מייצב התמונה *בסירטון וידאו* לא מספק את הסחורה כמו ב 6T ולא כמו ב P20 של וואוי.

עבורי - זה לא קריטי. אני לא מצלם בהליכה או ברכיבה על אופניים, כך שזה לא רלוונטי.

ברוב האספקטים האחרים הוא מתעלה על ה 6T ובחלק קטן מהמקרים יש יתרון ל 6T על פני השיומי.

אני אמשיך לבדוק את הסקירות גם על ה Mi9 ביחס למתחרים ונראה.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כל הכבוד, צבעים אתה רואה בהתאם למסך שיש לך בסלולרי, שהוא רחוק מלהיות מדוייק.

אם איזון הלובן בתמונה לא מוצלח, קודם כל, אפשר להגדיר איזון לובן יותר מתאים. דבר שני, אפשר לערוך זאת בדיעבד, אפילו בסלולרי, אם כי באופן מוגבל.

אם תפרט איזה סוג צילומים אתה מצלם בדיוק, אפשר יהיה לעזור לך למצוא פתרון אידיאלי, אבל זה מקרה קלאסי שבו מאשימים את המכשיר, והבעיה היא אופן השימוש.

נ.ב. איזון לובן - כמה התמונה יוצאת "צהובה" או חיוורת מדי, תחת אור מלאכותי.

אני מסכים חלקית לגבי צבעים בהתאם למסך. עדיין יש הבדלים בין תמונות שצולמו במכשיר שלי לעומת תמונות שצולמו במכשיר אחר ונשלחו אלי בוואצאפ (למרות האיכות שיורדת).

התמונות מצולמות לרוב בתאורה של חדר כושר שחלקו שחזית אחת ממנו היא ויטרינה דרכה נכנס המון אור שמש. משתדל לצלם עם הגב לויטרינה אחרת הדמות המצולמת נראת חשוכה מאוד. בזוויות צילום אחרות שבהן התאורה היא מגופי התאורה, הצבעים יוצאים לא טבעיים כל כך ובאופן כללי התמונות "דהויות". אני די בטוח שאפשר להתגבר על זה בעזרת עריכה, מצד שני מעדיף להתעסק בזה פחות. אולי אפליקציית מצלמה של גוגל יכולה לשפר את המצב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא אים אתה מכוון את מדידת התאורה. אם יש לך אפשרות למדידה נקודתית כוון אותה לאיזור הבהיר, תקבל דמויות כהות, אבל בדרך כלל באזור הכהה נותר מספיק מידע על מנת להבהיר אותו. אם אתה מודד באזור הכהה תקבל את הדמויות מוארות כראוי, אבל האזורים הבהירים "יישרפו," ואזורים "שרופים" חסרים את המידע הדרוש לשחזור.

לצרכים כאלה אני משתמש ב-Lightroom (במסגרת המינוי יש לי אפליקציה למובייל), ויש גם תוכנות חינם שיודעות לעשות זות. דומני snapseed, שאני מתנצל, אבל לא התנסיתי בה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים חלקית לגבי צבעים בהתאם למסך. עדיין יש הבדלים בין תמונות שצולמו במכשיר שלי לעומת תמונות שצולמו במכשיר אחר ונשלחו אלי בוואצאפ (למרות האיכות שיורדת).

התמונות מצולמות לרוב בתאורה של חדר כושר שחלקו שחזית אחת ממנו היא ויטרינה דרכה נכנס המון אור שמש. משתדל לצלם עם הגב לויטרינה אחרת הדמות המצולמת נראת חשוכה מאוד. בזוויות צילום אחרות שבהן התאורה היא מגופי התאורה, הצבעים יוצאים לא טבעיים כל כך ובאופן כללי התמונות "דהויות". אני די בטוח שאפשר להתגבר על זה בעזרת עריכה, מצד שני מעדיף להתעסק בזה פחות. אולי אפליקציית מצלמה של גוגל יכולה לשפר את המצב?

יש לך שתי בעיות שונות.

אחת, תאורות בצבעים שונים, השנייה העדר תאורה מספקת.

אם האובייקט מואר גם בתאורה מלאכותית, המצלמה לא יודעת באיזה פילטר להשתמש לאזן את הצבעים, כי יש גם אור מבחוץ.

התמונות יוצאות "דהויות" או בגלל שפשוט חסר אור או שאתה מצלם מול מקור אור (כלשהו) וזה יוצר בעיה בניגודיות.

אתה יכול להשתמש באפליקציה פשוטה (יחסית) בשם snapseed כדי לעבד את התמונות, אבל יכול להות שבתנאים אותם אתה מתאר, מצלמת סלולר תתקשה תמיד. ריבוי מקורות אור שונים מכיוונים שונים, שינויים גדולים בין אור לצל... בשביל אלו צריכים לא רק לדעת לצלם, צריך לדעת לערוך.

פתח שרשור נפרד, תעלה תמונות, ונראה איך אפשר לעזור

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש למישהו Huawei P20 Pro ?

דואל-סים, 128GB, סוללה 4000mah, עמידות IP67.

הביקורות משבחות (את המצלמה המצויינת והסוללה החזקה).

על פניו מכשיר שמשלב את מה שאני מחפש: מצלמות טובות, סוללה חזקה, מכשיר דגל.

המחיר באילת החל מ 1700 שח.

דיעות ?

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...