Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מדיחי כליםי זולים, סביב 1000 ש"ח. האם שווים משהו? על מה מתשפרים?

Buki

פוסטים מומלצים

שלום,

לא אתחיל בסיפורים שזו דירה מושכרת ושזה ככה או ככה, זה פחות רלוונטי.

מדובר במדיח כלים בגודל מלא, רוחב 60. 

ידוע שמשהו טוב עולה באיזור 4000 ש"ח ומעלה, משהו סביר באיזור 2500 ש"ח.

יש בשוק כמה דגמים שעולים כ 1000 ש"ח לדוגמה זה של מותג מדבקה Fuijcom.

מדיח זו מכונה יחסית מורכבת, ויש חשש מרמה נמוכה של הרכיבים במדיחים זולים. 

מבחינת המפרט הוא מבצע בערך את אותן הפעולות כמו מדיח ב 3000 ש"ח רק פחות חסכוני במים ודירוג אנרגטי פחות טוב. ואין תצוגה דיגיטלית בדגם הזה ספציפי, יש דגמים טיפה יותר יקרים 1150 ש"ח עם תצוגה דיגיטלית.

השאלה, האם יש למישהו ניסיון עם כאלה מכשירים ואם כן, על מה מתפשרים? איכות הדחה פחות טובה? אמינות נמוכה? מחזיק פחות זמן?

כן אני יודע שעדיף להשקיע יותר ולקבל מוצר יותר טוב אבל נגיד ש 1000 ש"ח זה תקציב נתון. 

תודה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

היי

יש לי מידאה WQP12-5203-W 

שקניתי כנראה בדיוק מאותה סיבה - רציתי משהו זול עד סוף השכירות, אפילו כבר קניתי אינטגרלי לבית החדש.

המידאה מעל שנה - עובד כמו חמור, עושה עבודה מצוינת, תאכלס לא יודע למה שמתי 3-4 אלף על המדיח החדש, אז הוא נפתח אוטומתית בסוף ההדחה, ויש לו קומה תחתונה שעולה למעלה, אבל זה נראה לי גימיקים שאפשר לוותר עליהם.

בשורה התחתונה ממליץ (1150₪ כולל אחריות 3 שנים ומשלוח עד הבית)

משתמש במצב eco תמיד - 4 שעות הדחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המדיחים הזולים פועלים יפה והכלים יוצאים נקיים לא פחות מאשר ביקרים, אבל תמיד יש אבל...

לפחות ממה שאני מכיר בעת שחברים רכשו באוקנכט ב 2000 שקל, מה שהיה זול יותר הפלסטיקה נראתה שברירית. והסלסלות היו מאוד דקות . 

אני מניח שבשימוש סביר ,אין הבדל מהותי. למעט אולי זמן פעולה ארוך יותר וצריכת חשמל ומיים גדולה יותר. 

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי חשוב במדיח שסידור הכלים בתוכו מתאים לך: מיקום הסכום צלחות וכו.

במדיח כזה הייתי מכוון להכי פחות תוכניות, פחות שכלולים, פחות סכויים לתקלות.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי בקו שירשתי ,שהחזיק סביב ה14 שנה,סלסלות היו רקובות לחלוטין והוחלט להחליף אותו,הוזמן בקו דומה ב1400 שקל,נקווה שיחזיק אותו זמן.
לא רואה שום סיבה להוציא 4000 שקל על מדיח,גם לא 2000.

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

4000 על מדיח?

למה מה יש בו?

גוף חימום ומשאבת מים?

לפני כ3 שנים קניתי מדיח בוש טורקי

עלה כ1500 שח.

עובד יופי טופי.

אם התקציב קצר, תבדוק אופציה של יד שניה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מציע לך לבדוק חנויות שמחזיקות תצוגות של היבואנים. ךעיתים ניתן למצוא מוצרים במחירים מצוינים. חפש אותם ביד 2.

למשל:

https://www.yad2.co.il/products/item/26eizq

(עם 3 שנים אחריות?)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבית של ההורים שלי, המדיח הקודם (סימנס) שבק חיים.

בגלל אילוץ של הגודל, האפשרויות היו מצומצמות מאוד, בזמן שחיפשתי בשבילם, היה אפשר לקנות מדיח במעל 4,000 ש"ח או אחד זול, בכ-1,100 ש"ח, משופרסל - לא היה שום דבר באמצע. קניתי להם את האחד הזול יותר.

מדובר ב-Delonghi SMD-40. המדיח אינו נאה במיוחד, אבל הוא מוסתר מאחורי ארונות מטבח בתצורת אקורדיון, כפי שציינתי - היו אילוצי גודל, גם בגובה, ברוחב, ואפילו בעומק. היו אולי 4 דגמים שאפשר היה לקנות, ומסתבר שגם כאן היתה טעות קטנה כי היה צריך בסוף להסיר את המכסה פלסטיק העליון ולחשוף את הבידוד כדי להתקין את זה - לקחתי את זה בחשבון. בערך.

מדובר במכשיר פשוט, ופה חשוב לציין שהפונקצינליות המרכזית של כל מדיח היא די פשוטה. הוספת כל מיני צגים למיניהם בתוספת של מיליון כפתורים עם "תכניות" וצלילים מיוחדים לא באמת הופכת אותן למשוכללות יותר, זה ממשק משוכלל למכונה פרמיטיבית (בדרך כלל).

הדלונגי SMD-40 הוא מכשיר מאוד זול, וזה מורגש.

טריקת הדלת מרגישה זולה, הדלת עצמה גמישה יותר ממה שניתן לקוות (בגלל שאנחנו בפורום רכב, נשתמש במונח מאמץ פיתול נמוך במיוחד).

לחיצה על הכפתורים לא משביעת רצון, והתאורה דולפת קצת מאינדיקטור לאינדיקטור, כלומר, אם האור דולק באזור אחד, אפשר לראות קצת באזור אחר. איכות החומרים בפנים היא סבירה, הכל קצת דק יותר, ופחות מלוטש.

אבל השאר (ומה שבאמת חשוב)? זה מדיח, זה פשוט מדיח. מכניסים לזה כלים מלוכלכים, שתי לחיצות, והם יוצאים נקיים לגמרי - נבדק פעמיים שלוש עם כלים מלוכלים באמת, כי בבית הזה בדרך כלל שטפו כלים ברמה שלא באמת צריך היה להדיח, ואז הכניסו אותם. המכונה לא רועשת יותר ממכונות יקרות בהרבה. אישית, תמיד אהבתי את הרעש של מדיחים.

כמה זמן המכונה הזאת תשרוד? עד כמה שידוע לי, היא עדיין פועלת, והיא בת שנתיים בערך.

הייתי מעריך שפחות ממכונה איכותית תוצרת גרמניה למשל, אולי אפילו משמעותית פחות. מצד שני, גם אם היא שורדת 3-4 שנים, החלפתה היא בעלות של קריאת שירות של טכנאי למכונה איכותית.

עריכה אחרונה על ידי LaCoco
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלתי מחברה מדיח ישן לפני שנתיים. מדיח של בקו בן 7 שנים בערך, שעד היום עובד נפלא. החלפתי לו שני מדפים קטנים שהתפרקו כי היו ישנים מאוד וזהו. אני לא יודע אם אי פעם היו לו תקלות אצלה.

אצל ההורים שלי יש מדיח בוש מהטופ שלהם בזמנו (היום בן 10 בערך). כן הייתה לו תקלה אחת שהשביתה אותו, הגיעו במסגרת אחריות וסידרו; ותקלה נוספת אחרי 6-7 שנים שנפתרה בטכנאי ו-350 שקלים תיקון. מה שכן, כל החלקים נראים היטב ולא מתפרקים ולא מראים סימני עייפות. המדיח כן מנקה יותר טוב, ובעיקר מייבש יותר טוב. ההבדל לא מהותי לדעתי ולא שווה 3000 שקלים הבדל. 

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מציע למתוח את התקציב מעט לכיוון מדיחים טורקיים (סליחה!) ולא סיניים. BSH מתחילים באיזור ה 2K, בקו בהרבה פחות. אם המחיר קריטי אולי יד2. אאל"ט יש גם מותגי מדבקה טורקיים.

לי יש ניסיון טוב מאוד עם מוצרי BSH. מדיח קונססטרוקטה סגר אצלי שבע שנים ללא תקלה עד שהבת שלי החליקה ונחתה על הדלת הפתוחה של המדיח ועיקמה אותה. המדיח עדיין תקין אבל הוחלף בבוש כמעט זהה וחדש יותר שקיבלתי במתנה. 

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי ניסיון מעורב עם מכשירי BSH. ספציפית, לגבי מדיחים, חיובי. המדיח הקודם החזיק 11-12 שנה עם תקלה אחת (משאבת ריקון) עד שהושבת. הנוכחי בן 9, נעצר פעמיים - פעם בשל סתימה בניקוז ופעם איזו תקלה בברז המגנטי שנפתרה על ידי ניעור טוב שלו.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי מחשיב סתימת ניקוז כתקלת מדיח אלא יותר  faulty user.

גם הדבקות הברז המגנטי זה עקב שומן שמתייבש. לא סתם מומלץ להריץ מחזור ניקוי ללא כלים עם תמיסה יעודית להסרת משקעים והמסת שומן שנצמד לדפנות הצנרת. 

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אאל"ט  - הברז המגנטי הוא על קו כניסת המים - איזה שומן?

לניקוי אני ממליץ ומשתמש ב ~ חצי ליטר חומצה זרחתית (סנו אנטיקאלק / סנט מוריץ אנטרטיק וכו').

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לברז הזה התכוונתי. יש ברז ניקוז מגנטי , מעין כדור מתכת שחוסם את יציאת הניקוז, שלעיתים ״נדבק״ והמדיח נותר מלא למרות ששומעים את המשאבה עובדת. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...