Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה שכל חברי הפורום יודעים - יבואני הרכב מנקנקים אותנו...

CX25GTI

פוסטים מומלצים

לפי מה שאני מבין מ 2000 יורו הבדל זה כבר משתלם כלכלית. עדיין לא הרבה עושים את זה כי יש אבוג'רס של לקנות ולהביא את האוטו וכו וההפרשים לרוב לא גדולים כל כך כדי להצדיק את זה'. הלוואי עלינו שתהליך יבוא אישי יעלה 2000 יורו ותוך כדי אתה יכול לנסוע באוטו עד שתסתיים הבירוקרטיה. 

עריכה אחרונה על ידי Uri-G
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.2 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני שעתיים, Uri-G כתב:

קל לתאם מחירי רכב בארץ כאשר מספר השחקנים קטן (תיאום עקיף

בו אני אסביר לך איך הדברים עובדים.

כשיבואן מנהל מו״מ מול יצרן לגבי הרכב שהוא רוצה לייבא הוא מגיש ליצרן רשימה של רכבים דומים, עם פירוט האבזור שלהם, והמחיר שלהם לצרכן. הוא רוצה לקבל מחיר שיציב את הדגם אותו הוא רוצה לייבא באופן תחרותי, אחרי מיסוי. כלומר, היצרן מביא בחשבון את המיסוי הישראלי כשהוא מתמחר ליבואן ישראלי את המחיר לרכב + חבילות אבזור.

לכן גם המחיר הזה זול לרב ממחיר שמשלם דילר אירופאי

זה לא תיאום מחירים, זה שוק.

לכן גם ייבוא מקביל לא מצליח, כי הם לא מקבלים את המחיר האטרקטיבי של יבואן רשמי.

דרך אגב, למי שלא יודע, חברת האם של צ׳מפיון היא מלכ״ר. כל הרווחים הולכים לצדקה, ככה שלפחות יבואן אחד הוא לא קפיטליסט חזירי. 

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפרופו חלפים, בתור מי שהביא ערימות חלפים לאורך השנים האחרונות לשימושי הפרטי - אין כאן שום בעיה. קונים באיביי בזול, זה מגיע בלי שום סיפורים ועיכובים ב99% מהמקרים.

כמובן שאם מביאים דברים גדולים כמו מנוע קומפלט יכולות להיות כמה שאלות בדרך.

וכדאי גם לציין שהכי משתלם להביא פריטים שעולים פחות מ-75$ לא כולל משלוח, כי אין על זה מס כלשהו.

עריכה אחרונה על ידי edward
  • רעיון טוב! 1

האתר שלי: long.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק מזכיר, שלפני אי אלו שנים, חברת מרצדס המפורסמת שימנה היטב איש רכש, קיבוצניק ישראלי שאגד יקנה רק אצלהם (אגד הייתה הקליינט הכי גדול של מרצדס באוטובוסים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, CX25GTI כתב:

שלא לדבר על ה 3008 אשר הושקה ב 2017 ברמות איבזור בסיסיות ב 150K כיוםן המחיר הבסיס עומד על 169K  ,זאת כאשר שער האירו התרסק משער ממוצע ב 2017 של 4.06 ל 3.3 היום , כלומר המטבע איבד 23% , אבל היבואן העלה את המחיר ב 12.5%.

הגיוני לא ?

יבוא מקביל בצורה מסיבית היה משנה פה את המצב בצורה דרסטית , בדיוק כמו שקרה בענף החשמל.

142.000 ליתר דיוק. אחרי מיקוח והנחה.

זו ההצעה שקיבלתי.

בסוף הלכתי על הסי 3 בכלל...

עריכה אחרונה על ידי yuvalganim

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Uri-G כתב:

זה נכון למחיר נטו של האוטו. את המס ההולנדי (הגבוה יותר) אתה משלם בכל מקרה.

נו. אם אפשר בקלות (לטענתך) לחסוך 2000 יורו, מי לא היה עושה את זה?

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, falou כתב:

בו אני אסביר לך איך הדברים עובדים.

כשיבואן מנהל מו״מ מול יצרן לגבי הרכב שהוא רוצה לייבא הוא מגיש ליצרן רשימה של רכבים דומים, עם פירוט האבזור שלהם, והמחיר שלהם לצרכן. הוא רוצה לקבל מחיר שיציב את הדגם אותו הוא רוצה לייבא באופן תחרותי, אחרי מיסוי. כלומר, היצרן מביא בחשבון את המיסוי הישראלי כשהוא מתמחר ליבואן ישראלי את המחיר לרכב + חבילות אבזור.

לכן גם המחיר הזה זול לרב ממחיר שמשלם דילר אירופאי

זה לא תיאום מחירים, זה שוק.

לכן גם ייבוא מקביל לא מצליח, כי הם לא מקבלים את המחיר האטרקטיבי של יבואן רשמי.

דרך אגב, למי שלא יודע, חברת האם של צ׳מפיון היא מלכ״ר. כל הרווחים הולכים לצדקה, ככה שלפחות יבואן אחד הוא לא קפיטליסט חזירי. 

אני לא יודע איך מתנהל משא ומתן, ולא יודע מאיפה אתה יודע.

ברמת הלקוח, זה גם לא ממש משנה לך אם תיאום המחירים האוליגופולי הוא בידיעת ובתמיכת החברה היצרנית או לא, זה עדיין מצב של שוק שצריך רגולציה. זה רק אומר שיהיה לך קשה יותר לעשות יבוא אישי והרווחים לרוב יתרכזו אצל היבואן במקום היצרן. 

וזה כן תיאום מחירים. אם מסתכלים על מחירי שאר כלי הרכב ומתמחרים כמו האחרים זה תיאום ואם גם כולם עושים את זה, זה בדיוק ההגדרה של תיאום לא ישיר (אחת ממחלות האוליגופליה) 

הבעלים של צ'מפיון זה חברת ag trust , חברת נאמנות באיי ג'רסי(מקלט מס), שזה מקום מאוד מוזר להקים בו מלכ"ר שלא אמור לשלם מיסים. למען האמת אף אחד לא באמת יודע איך היא מתנהלת ולאן הולך הכסף. הדבר שכן יודעים שכנראה היא הגדילה את כמות הנכסים שלה בצורה מאסיבית מאוד בשנים האחרונות. 

נכון שהיא גם חילקה תרומות, אבל את זה גם דנקנר עשה.

עריכה אחרונה על ידי Uri-G
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לא מעט תחומים עם תחרות הרבה יותר נמוכה וללא אפשרות ליבוא אישי ואני יכול להגיד לך מידע ממקור ראשון (הייתי נציג בלעדי של אחת משלוש חברות בשוק שמגלגל כ 90 מיליון שקל בשנה) שיש תחרות עזה.

אף אחד לא מוותר על שוק בשביל מתחרה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Uri-G כתב:

וזה כן תיאום מחירים. אם מסתכלים על מחירי שאר כלי הרכב ומתמחרים כמו האחרים זה תיאום

תבדוק את הטענה הזאת שוב.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, David32 כתב:

תבדוק את הטענה הזאת שוב.

הסדר כובל -

"שיתוף פעולה אופקי אסור" הוא שיתוף פעולה בין גופים מתחרים אשר נועד להפחית את מידת התחרות בענף פעילותם. התיאום בין השחקנים השונים מונע ירידות מחירים ומגדיל, למעשה, את רווחיהם של הספקים המתחרים על חשבונם של הצרכנים. שיתוף הפעולה האסור יכול להיעשות בכמה אופנים ורמות החל בתיאום מחירים "עקיף" באופן בלתי-אמצעי וכלה בתיאום מפורש (קרטל). בתי-המשפט ורשויות ההגבלים העסקיים ברחבי העולם משקיעים משאבים רבים על-מנת להילחם בשיתוף הפעולה האופקי. תיאום מפורש בין מתחרים מהווה עבירה פלילית בארה"ב ובישראל

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לדבר על תאום מחירים כאשר כולם מוכרים את אותו המוצר באותו המחיר, לשווק מוצר דומה במחיר דומה זה לא תאום מחירים, זו התנהגות נורמלית של השוק. בסלולר, לדוגמה, כל החברות משוות את התמחור שלהן למחירים של סמסונג ואפל, בשוק המשפחתיות בישראל כל היבואנים מסתכלים על התמחור של הקורולה וכו' וכו'. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, Uri-G כתב:

הסדר כובל -

בהמשך העמוד ממנו ציטטת את הטקסט:

ציטוט

שאלה מעניינת אשר התגלגלה לפתחו של בית המשפט היא האם מקרה בו מתחרים התאימו את מחיריהם זה בעקבות זה, ללא כל תיאום ישיר או עקיף ביניהם, נחשב הסדר כובל? בית-המשפט השיב לשאלה זו בשלילה וקבע שהתאמת מחירים ללא תיאום אינה מהווה הסדר כובל בישראל (להבדיל מארה"ב בה כל מקרה נבחן לגופו), אף אם הוכח כי הצדדים העלו את מחיריהם תוך הסתמכות זה על זה

SlowRide כתב:
Pika007 כתב:
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שזה לא פלילי בישראל, לא אומר שזה לא פוגע בצרכן ועובדה שיש מדינות שכן רואות בכך פעולה אסורה ובכללי בית משפט לא יכול לקבוע משהו שהממונה על ההגבלים לא דורש ולא רוצה ורגולציה נמוכה יש לנו ללא ספק מטעמו של הממונה (בכל התחומים)

לפני 5 דקות, ch2856 כתב:

אפשר לדבר על תאום מחירים כאשר כולם מוכרים את אותו המוצר באותו המחיר, לשווק מוצר דומה במחיר דומה זה לא תאום מחירים, זו התנהגות נורמלית של השוק. בסלולר, לדוגמה, כל החברות משוות את התמחור שלהן למחירים של סמסונג ואפל, בשוק המשפחתיות בישראל כל היבואנים מסתכלים על התמחור של הקורולה וכו' וכו'. 

מבקר המדינה חושב אחרת

https://www.themarker.com/dynamo/cars/2022-03-09/ty-article/.premium/0000017f-e319-d38f-a57f-e75b1d450000

מה שמדהים אותי בדיון הזה, זה סינדרום סטוקהולם הישראלי, גם כשיש כשלים, גם כשיש רווחיות לא הגיונית ,ריכוזיות, שאנשים מיבאים חלקי חילוף באופן עצמאי מחו"ל וע"י כך חוסכים מאות אחוזים ועוד ועוד. הישראלים יגידו הכל בסדר, ככה השוק צריך להתנהל., מאוד הגיוני שיבואן של רכב אחד יהיה גם יבואן של רכב אחר , למה צריך שניים? לא ברור לי ההתנהלות הזאת. 

• אהבתי 7
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...