Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה שכל חברי הפורום יודעים - יבואני הרכב מנקנקים אותנו...

CX25GTI

פוסטים מומלצים

• תגובות 2.2 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 5 דקות, Nakamichi כתב:

אני אקח את מקרה צ'מפיון לדוגמא

מה ההגיון בזה?!

מדובר במיתוג שונה של אותו יצרן על אותה תשתית מוצרים.

דרך אגב, כל הרווחים של צ׳מפיון הולכים לצדקה.

לפני 4 דקות, Night Driver כתב:

יבואן שחקבור ותג בכוונה יאבד את הזיכיון.

היצרן לא מטומטם.

למשל, ב.מ.וו כיפפו בעבר את קמור למכור מיני.

• אהבתי 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הישראלים רעבים לאנרגיה וזה מתבטא ברכב יותר גדול יותר חזק יותר מאובזר יותר חדש יותר יקר יותר גבוה . אם הם היו יותר שפויים אז היבואני רכב היו מרויחים פחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 52 דקות, Nakamichi כתב:

כן. לי יש. 

אני לא הייתי מאשר ליבואן לייבא יותר ממותג אחד.

אני אקח את מקרה צ'מפיון לדוגמא. לדעתי אם היו 4 יבואנים - אחד לכל מותג מבית VAG היית רואה פה תחרות אמיתית במחירים ביניהם.

אבל הרבה פעמים יבואן שמביא כמה מותגים, קובר אחד מהם מסיבות כאלו ואחרות ולא יוצר תחרות אמיתית בין המותגים.

זה כמו לאסור על דוכן שאוורמה למכור עגל הודו ופרגית ביחד, חייב דוכן נפרד לכל סוג.

• אהבתי 2
  • מצחיק 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לאפשר ייבוא פרטי באופן מסובסד, של מכוניות עד גיל 5.

אפשר להתנות את זה בכך שהוא תואם רכב מיובא, בדיקה (מסובסדת) ראשונית וטסט כל חצי שנה בשנתיים הראשונות.

אבל זה לא יקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Nakamichi כתב:

כן. לי יש. 

אני לא הייתי מאשר ליבואן לייבא יותר ממותג אחד.

אני אקח את מקרה צ'מפיון לדוגמא. לדעתי אם היו 4 יבואנים - אחד לכל מותג מבית VAG היית רואה פה תחרות אמיתית במחירים ביניהם.

אבל הרבה פעמים יבואן שמביא כמה מותגים, קובר אחד מהם מסיבות כאלו ואחרות ולא יוצר תחרות אמיתית בין המותגים.

היית רואה פי 4 מרכזים לוגיסטיים, פי 4 הוצאות קבועות ומה לא. הוזלת מחירים לא הייתה יוצאת לך מזה.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, Lior_Django כתב:

מה מה מסובסד?

מה אני צריך לסבסד?

• אהבתי 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, SlowRide כתב:

זה כמו לאסור על דוכן שאוורמה למכור עגל הודו ופרגית ביחד, חייב דוכן נפרד לכל סוג.

מצטט אותך אבל עונה בכלליות.

זה לא בדיוק ככה, יש הבדלים, אבל נמשיך בדוגמא. 

הטענה שלי כזאת:

אם חנות אחת מוכרת גם וגם היא תמכור את שניהם במחיר x. תקנה או את זה.או את זה. לא אכפת לי.

אם הוא לא יכול והוא יכול למכור רק את אחד הסוגים וחנות לידו פותחת ומוכרת את הסוג השני - 

אז הוא יירצה להיות תחרותי יותר. הוא או ישפר שירות. או איכות או מחיר. או הכל. או לא ימכור.

נכון שתמיד יש את האלו שיעדיפו רק בשר כזה או כזה. אבל שאר האנשים יזכו.

למרות שיש שני עסקים. שכל אחד מחזיק חנות. משלם בנפרד לספקים. וכו וכו׳.

זה אני אישית ראיתי את זה קורה כמה פעמים שליד עסק ותיק נפתח עסק מתחרה והתחילה תחרות.

גם בדברים כמו סופרים - שתמיד באיזור שיש בו תחרות המבצעים טובים יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העניין הוא שכן יש תחרות בין המותגים של VAG. אני נכנס לאתר של סיאט ורואה אטקה 1.5 טורבו החל מ-150 אלף שקל, נכנס לאתר של סקודה והדגם המקביל עם אבזור דומה מתחיל ב-168 אלף שקל. עזוב, בא לי סופרמיני, גם כאן אני רואה איביזה ב-104 אלף שקל ואת הדגם המקביל של סקודה ב-105 אלף שקל. אז נכון שבעבר המחירים היו קצת דומים יותר אבל עדיין מספיק שונים וההפרשים בסך הכל די דומים למה שמקובל בין מותגי VAG באירופה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, David32 כתב:

מה מה מסובסד?

מה אני צריך לסבסד?

את הזכות שלך לשוק תחרותי באמת.

ובוא, בדיקה לא צריכה לעלות יותר מ5,000 וגם זה הגזמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, falou כתב:

מה ההגיון בזה?!

מדובר במיתוג שונה של אותו יצרן על אותה תשתית מוצרים

זה בדיוק ההגיון. 4 יבואנים יצטרכו להתחרות עם אותם פלטפורמות ולכן קוראים לזה תחרות. היבואן שיסכים לקחת לכיסו הכי מעט כסף לכיס וידע לבנות ארגון הכי יעיל, סביר להניח ימכור יותר כמו בשוק משוכלל.

לפני שעתיים, falou כתב:

דרך אגב, כל הרווחים של צ׳מפיון הולכים לצדקה

כבר עניתי לך על זה, צ'מפיון היא חברה בע"מ פרטית, לא מלכ"ר , ושייכת לקרן נאמנות שנמצאת במקלט מס שלא מדווחת לאף אח וכל הערכות שהנכסים שלה רק הולכים ועולים. ככה לא בונים מוסד צדקה.

לפני שעתיים, falou כתב:

למשל, ב.מ.וו כיפפו בעבר את קמור למכור מיני

אם  הרגולטור רק היה רוצה במוו לא הייתה יכולה לכופף את קמור גם אם מנכ"ל במוו העולמית היה עומד על הראש.

לפני 12 שעות, edward כתב:

ההשוואה הנכונה והפשוטה היא בין הרווח הנקי לבין ההון העצמי. פה מקבלים שקרסו עשו ב-2021 15% על ההון העצמי שזה נחמד מאוד אבל לא משהו היסטרי. עכשיו תתחילו לצעוק, מה, יש להם מאיפה להוריד - 

המחזור של קרסו ב-2021 היה 4.3 מיליארד מול 275 מליון רווח. הווה אומר, מספיק שנותנים לכם 5% הנחה על מחיר הרכב והתשואה של 15% הופכת ל-3% שזה ממש על הקשקש.

בקיצור, תבואו בטענות למישהו אחר.

ככה לא מודדים רווחיות בתחום פעילות של חברה, ובטח לא חברות שעוסקות בכל מיני פעילויות, כי נכסים יכולים לשמש לכל מיני פעילויות או סתם לפנק את המטה במשרדים מפונפנים. מודדים רווח מול הוצאה לתחום פעילות ספציפי (שאמור לגלם גם עלויות אחסנה והוצאות על מכירות) ובדרך זו מנטרלים משרד מפונפן, השקעות בלירה טורקית או כל שיגעון אחר שמנכ"ל יכול להחליט ,ובדרך זו גם משווים רווחיות בין חברות שונות שעוסקות בתחום מסויים גם אם יש להם פעילויות אחרות.

עריכה אחרונה על ידי Uri-G
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Lior_Django כתב:

מה הכוונה ב-״מסובסד״?

לפני 6 שעות, Uri-G כתב:

זה בדיוק ההגיון. 4 יבואנים יצטרכו להתחרות עם אותם פלטפורמות ולכן קוראים לזה תחרות. היבואן שיסכים לקחת לכיסו הכי מעט כסף לכיס וידע לבנות ארגון הכי יעיל, סביר להניח ימכור יותר כמו בשוק משוכלל.

אתה לא נוגע לליבת העניין, שמדובר באותו יצרן וברכבים לעיתים זהים מכאנית. למה אתה מבדל על בסיס מיתוג? למה ליצרן בודד להתעסק עם ארבעה יבואנים שונים? חשבת על חוסר היעילות הארגוני והתפעולי שיושת בעלות על הלקוח?

אין שום היגיון במה שאתה טוען.

לפני 6 שעות, Uri-G כתב:

כבר עניתי לך על זה, צ'מפיון היא חברה בע"מ פרטית, לא מלכ"ר , ושייכת לקרן נאמנות שנמצאת במקלט מס שלא מדווחת לאף אח וכל הערכות שהנכסים שלה רק הולכים ועולים. ככה לא בונים מוסד צדקה.

ככה בדיוק בונים מוסד צדקה. אלייד מנוהלת ע״י נאמנים, הרווחים הולכים בחלקם ליורשים, שאין להם שום שליטה על החברה, והשאר הולך לצדקה, בלי שום התערבות של אף גורם זר.

לפני 6 שעות, Uri-G כתב:

אם  הרגולטור רק היה רוצה במוו לא הייתה יכולה לכופף את קמור גם אם מנכ"ל במוו העולמית היה עומד על הראש.

מה הקשר לרגולטור?

הבעיה היא שאתה בכלל לא מבין איך עובד תמחור הרכב. גם אם תפצל את היבואנים לפי איזה פרמטר אקראי שיצוץ בראשך (למה לפי מותג?! למה לא לפי סיגמנטים? פריסה גיאוגרפית?) ותכפיל את מספר היבואנים, לא תוריד את מחיר הרכבים.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, falou כתב:

אתה לא נוגע לליבת העניין, שמדובר באותו יצרן וברכבים לעיתים זהים מכאנית. למה אתה מבדל על בסיס מיתוג? למה ליצרן בודד להתעסק עם ארבעה יבואנים שונים? חשבת על חוסר היעילות הארגוני והתפעולי שיושת בעלות על הלקוח?

לפני שעתיים, falou כתב:

מה הקשר לרגולטור

רגולטור = ממונה להגבלים עסקיים = יכול להגביל  את רשיונות היבוא והשיווק של עסקים המשווקים בארץ מוצרים במידה ווזה פוגע בתחרות. הוא יכול להגביל את מספר המותגים שהם משווקים, הוא יכול בתוך המותג עצמו לקבוע שרק חלקים של אותו מותג יהיו מותרים לשיווק (למשל שיבואן מסויים ייבא רק מכוניות ולשיווק משאיות אותה חברה תצטרך יבואן אחר) או כל דבר שיכול להגביר תחרות. בשביל זה אבל צריך ממונה מתפקד, עד היום בארץ הפוליטיקאים ממנים רגולטורים שמתוך אידיאולוגיה לא מאמינים ברגולציה. בגלל זה בכל כך הרבה תחומים כלכליים נבנים פה גופים ריכוזיים והאזרח הישראלי משלם על כך בגדול, גם בתחום הרכב, גם בבנקאות, גם במזון גם... בעוד בעולם חברות גדולות (כולל חברות הרכב) זוכות לקנסות ענק, כל פעם שהם מנסות לשתף פעולה כדי למנוע תחרות או מונעות תחרות בעזרת הכח שלהם, והגבלות שונות באופן הפעילות שלהם.

לפני שעתיים, falou כתב:

ככה בדיוק בונים מוסד צדקה. אלייד מנוהלת ע״י נאמנים, הרווחים הולכים בחלקם ליורשים, שאין להם שום שליטה על החברה, והשאר הולך לצדקה, בלי שום התערבות של אף גורם זר

לא, ככה בונים קרן ירושה.

קרן צדקה לא מקימים במקלט מס כי צדקה היא הוצאה מוכרת ולכן לא תשלם מיסים. 

קרן  שמתרתה לחלק כסף ליורשים, גם אז  לא חייבים להקים במקלט מס, כי קרנות כאלה זוכות להטבות מס בהרבה מדינות וזו אחת הדרכים להתחמק ממיסי ירושה בהרבה מדינות  (מכיר כמה נהנים מקרנות כאלה). קרן שרוצה לחלק את רוב הכסף/רווחים שלה ליורשים והכספים האלה בסכומים מאוד גדולים, כן תקים את עצמה במקלט מס, כדי שהיא תמנע מדיווח למי היא נותנת כסף, כדי שהם והיא לא יצטרכו לשלם מס כמו פשוטי העם.

קרן צדקה גם תוציא דוחות של הכנסות והוצאות, שיכין רואה חשבון חיצוני, כדי שלא יהיה מצב שהנאמנים שלה גונבים את הכסף/צוברים את הכסף כדי לצבור כח/מחלקים אותו למקורבים או יורשים או שניהם

אתה באמת כזה תמים? או שיש לך דוחות כספיים שמוכיחים אחרת שלאף אחד אין.

עריכה אחרונה על ידי Uri-G
  • אהבתי 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, Uri-G כתב:

בתחום הרכב, גם בבנקאות, גם במזון

ציינת פה תחומים עמוסים ברגולציה.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...