Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבקש המלצה לתנור אפיה (של פעם)

super-man
שימו לב! השרשור הזה בן 737 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 45
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני קודם כל, רק שאלה,

לכמה מהמגיבים כאן יש בכלל תנור משולב?

לעניין,

קונסטרוקטה זה הבסיס האיכותי. 

דלת התנור תהיה כנראה זכוכית כפולה. זה דיי סטנדרטי.

הכיריים יהיו עם 4 מבערים - שני בינוניים, קטן וגדול. כנראה מערכת הגז תהיה מתוצרת איטליה.

במחיר של קונסטרוקטה חדש קנינו לפני כמה שנים בוש שהיה בתצוגה. 

היתרונות:

במקום מבער גז גדול יש מבער טורבו (קטן במרכז וטבעת מבחוץ)

3 שכבות זכוכית בדלת.

וכמובן, יותר מצבי אפיה.

התנור הזה מעולה. אין מילה אחרת.

לגבי מסילות טלסקופיות, כשקנינו קיבלתי במסגרת מבצע של BSH מסילות ותבנית עמוקה. הגיע טכנאי להרכיב, מקורי של בוש. לי אישית זה מאוד נוח.

אני חושב שעלה סביב 3000 ש"ח שך הכל. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Liviur כתב:

אבל פה זה מאוד נפוץ - אין תנורים מבוססי גז בישראל? הכל חשמל?

מעולם לא נתקלתי בארץ.

שילוב של מסורת/הרגל ועלות היסטורית מאוד גבוהה של גז.

• אהבתי 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוספת להודעתי הקודמת

הנה הדגם שהחליף את שלי. בשלי יש כפתורים פיזיים וזה טאצ'.

בכל אופן, אם זה ההבדל היחידי, תנור באמת טוב.

שים לב, אפשר לשדרג את המסילות לטלסקופיות.

כדאי להרים טלפון לראות כמה זה עולה באמת כי 500 שקלים, בוא, זה יותר מדי.

https://www.lastprice.co.il/p/49572427/סט-מסילות-טלסקופיות-לתנורי-Bosch-וSiemens/BOSCH-HZ638200

עריכה אחרונה על ידי פריג'י
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק קנינו תנור כזה, אבל אצלי זה תנור "לבנתיים" וגם ככה לא משתמשים הרבה בתנור כך שהדגש היה יותר על הכיריים.

דברים לשים לב:

בתנורי גז ישנה חובת התקנה ע״י טכנאי גז שהוא לא המוביל. תוספת עלות של 100-200 ₪ בחלק מהחברות האחריות מותנה בזה.

חשבתי על קוסטרוקטה מהסיבות שצווינו, אבל אין במלאי.

הדגמים הזולים של סאוטר מיוצרים בסין ואיכותם בהתאם.

בחנויות פיזיות אפשר להוריד את המחירים מתחת למה שיש באתרים.

בסוף קנינו מדבקה טורקית שמיוצרת אצל vestel כי היא היתה זמינה במלאי ואיכות הבניה נראתה דומה לרוב המותגים ב 1500-2000.

המידאה ןה אלקטרה (גם מידאה? או אולי סיני אחר) נראו פחות טוב.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשנכנסנו לדירה הראשונה שלנו וקיבלנו הכל בירושה, קיבלנו תנור רגיל וכיריים בנפרד ולא היה מקום במטבח לשים אותם

אז קניתי משהו כזה:

https://www.google.com/search?q=ארון+לתנור+וגז&oq=ארון+לתנור+וגז&aqs=chrome..69i57j0i19i22i30l4.9114j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

אז אם אתה מעדיף תנור בילד-אין + כיריים רגילות יש אופציה, פשוט זה כנראה ייצא יקר יותר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@hansלפני הרבה שנים, כשהייתי ילד, היה בבית תנור משולב שכולו פעל על גז, והיו כאלה אפילו עם 2 תאי אפיה (כנראה ענייני בשר וחלב, אין לי הסבר אחר). זה די הגיוני כשהקצאת הזרם לדירה היתה 10 או 15 אמפר. להערכתי המעבר לאפיה בחשמל התרחש אי שם בשנות ה-70, אולי טיפה קודם, כאשר הופיעו תנורי ה"טורבו" עם המניפה בתא האפיה.

@borsoodעניין חלוקת המבערים תלויית דגם, לא יצרן. מבער ה"טורבו" שהזכרת ותיק מאוד, קיים לפחות 60 שנה, ונפוץ מאוד. בסופו של דבר בוש, סימנס וקונסטרוקטה חד הם, ההבדל הוא בעיצוב השטחי ובמחיר - אותו דגם במיתוג שונה עשוי להמכר במחיר שונה לחלוטין.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, aviaviavi כתב:

אז קניתי משהו כזה

אצלינו אנחנו עשינו את זה מבחירה בדירה שהיתה שלנו בזמנו - רצינו תנור מסוים (מילה) + כיריים מסוימים אחרות (לא זוכר איזה).

השתמשנו בנגר ויצא ממש טוב וממש זול יחסית.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, sperial כתב:

כאשר הופיעו תנורי ה"טורבו" עם המניפה בתא האפיה

convection קיים בכל תנור גז הכי בסיסי... זה אותו הדבר.

והאופציה לעשות broil שלא כ״כ אפשרית בתנור חשמלי בכלל עוד יותר מגניבה

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליביו, יש בינינו הפרש של דור וגם איזו שלולית.

נושא הגז הביתי בארה"ב שונה לחלוטין מזה שבישראל. אין לי מושג מה מחיר אנרגיית הגז לעומת חשמל בארה"ב, אבל, למשל, האמריקאים גם מייבשים כביסה על גז, מה שבארץ בכלל לא מוכר.

דרך אגב,  יש בארץ מהלך לבטל את חובת חיבור בניינים חדשים לאספקת גז. אם זה יבשיל נראה עוד פחות בישול וחימום על גז.

• אהבתי 1

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, sperial כתב:

אין לי מושג מה מחיר אנרגיית הגז לעומת חשמל בארה"ב

בין חצי לשליש כשממירים הכל לקילוואט

היעילןת של המערכות דומה או לטובת גז לזכרוני.

ומבחינת תשתיות במיוחד עם דרישה חזקה לחשמל אכן מבין את ההבדל. נקודה טובה.

(אין הפסקות חשמל, אבל תשתית הגז נחשבת יותר אמינה ומגיעה עד הבית בצינורות תת קרקעיים)

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זהו - בארץ אין אספקת גז מרכזית מעל רמת הבניין, אולי קבוצת בניינים קטנה. לאור המצב הביטחוני שלנו כנראה טוב שכך, כי תשתית כזו היא מטרה נפלאה למבקשי רעתנו.

מבחינת אמינות אספקת החשמל בארץ המצב טוב מאוד - אחוז גבוה, כנראה רוב, התשתיות תת קרקעיות ואמינות מאוד. מה שעדיין על עמודים זה קוי המתח הגבוה והעליון, וגם לגביהם מדובר על הטמנה, אם כי מדובר בהשקעה של הרבה מיליארדים ולא מעט פוליטיקה, כך שלא ברור עדיין מה בסופו של דבר אכן יתבצע. השבוע קיבלתי את דוח אספקת החשמל השנתי שלי, באזור המגורים שלי ממוצע הפסקות החשמל הן כשעה בשנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, sperial כתב:

האמריקאים גם מייבשים כביסה על גז, מה שבארץ בכלל לא מוכר

קיים בארץ אצל פזגז (ולדעתי גם אצל מתחרים)

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה לא נפוץ. אני ראיתימאת זה אצל חברים שהביאו כשחזרו מקנדה. 

שאלה קשורה: בכמה חדרי כביסה יש חיבור גז כברירת מחדל ולא כתוספת אישית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...