Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הפרש השכר בין גברים לנשים

Sparrow420
שימו לב! השרשור הזה בן 809 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 1 דקה, Gosser1860 כתב:

פער כפער לא גורר בעיה באופן אוטומטי, שהרי יש עניין של הקשר. וגם כאשר גורר בעיה זה לא מצב בינארי אלא על סקאלה מסויימת.

טענתי אחרת?

לאורך כל הדיון אמרתי ששווה לנו כחברה להבין אם יש פערים, ממה הם נובעים ואיך אם בכלל, אפשר לצמצם אותם.

• רעיון טוב! 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 51 דקות, falou כתב:

מה שכואב לי זה שאנשים שנמצאים בטופ מתבכיינים וממציאים עוולות שלא קיימות ומאבקים ללא הצדקה.

אבל פאלו, אתה זה שמיקדת את הנושא בהייטק...

בתאריך 25.1.2022 בשעה 11:04, falou כתב:

למשל, אם אישה בהיי טק מרוויחה פחות, שתדאג לעצמה. יש לה השכלה וכסף ושתתמודד בשוק.

זה לא התחיל מזה. מה שעשית זה שמיקדת את הנושא בהייטקס, מן הסתם כול עובדי ההייטקס הסמולנים יפי הנפש זרמו איתך. ועכשיו אתה בא ואומר "לאנשים בהייטק אין זכות להתבכיין ולהתלונן."

לקחת את הנושא, משכת אותו לנקודה הזאת כי זה מה שרצית לקבוע.

נ.ב. אולי שינויים בהייטקס יגררו שינויים גם בשאר המקומות, אולי לא. לא יודע. אבל לא הייתי מבטל את הצורך בשינוי באופן גורף רק "כי זה הייטק"

לפני 25 דקות, פינדר כתב:

אולי תפתחי קליניקה לאבחון לפי הודעות בפורום אנונימי.

ותרוויח פחות מגבר עם קליניקה מקבילה. 😅

עריכה אחרונה על ידי David32
  • מצחיק 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

יש המון ארגונים עם תרבות ארגונית רעילה להחריד,

עברנו לספרותית מדוברת?!

״רעילה להחריד״... כמו אושוויץ מחריד או מחריד כמו נגמר הלאטה מבוסס סויית אלפקות במטבחון?

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

וגם בהייטק לא כולם בעשירון העליון

חלקם גם בעשירון התשיעי (מעל 32 אלף ברוטו בחודש לבית)

לפני 49 דקות, David32 כתב:

אבל פאלו, אתה זה שמיקדת את הנושא בהייטק...

לא. אני מקדתי את הנושא בנשים שמגיעות למצב כלכלי לא טוב כחלק מעובדת היותן נשים (למשל, חד הוריות) ומועסקות שלא כחוק. אחרים בוחרים לדבר על העולם הנורא והאיום שהם מכירים בתור ״תרבות ארגונית רעילה״

שינסו לעבוד יום בתור מאבטחת בבית חולים וולפסון...

לפני 49 דקות, David32 כתב:

לקחת את הנושא, משכת אותו לנקודה הזאת כי זה מה שרצית לקבוע.

לא. כי שם מתלוננים.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, פינדר כתב:

תודה לך על ניתוח אישיותי שלא ביקשתי.

איפה ראיתי ניתוח אישיות או התייחסות ספציפית אליך?

אתה כתבת באופן כללי:

לפני שעה, פינדר כתב:

ויש עובדים דפוקים יחסית

ואני טענתי באותה מידה של כלליות, שהם לא דפוקים, אלא מקנאים.

מי שמרוויח פי כמה וכמה מהשכר הממוצע לא יכול לטעון שהוא דפוק ולדרוש הגנה מהמדינה רק בגלל שמבאס לו לדעת שהקולגה בשולחן ליד מרוויח יותר. 

אלה לא האנשים הדפוקים של החברה שהדמינה צריכה להשקריע משאבים בלעזור להם להרוויח פי 4 מהשכר הממוצע ולא פי 3.

זה שאתה שבחרת לקחת את התיאור הזה אליך זה ענין שלך.

לפני 58 דקות, David32 כתב:

ותרוויח פחות מגבר עם קליניקה מקבילה

אתה צוחק, אבל אם המדינה צריכה להגן על נשות הייטק שמרוויחות פי כמה מהשכר הממוצע, למה שלא תגן על עצמאיות שגובות 500 שקל לשעה רק כי הקולוגות הגבריות גובים 600? בואו נכריח את כל הפציינטים לשלם לפסיכולוגיות כמו לפסיכולוגים.

עריכה אחרונה על ידי Be roo
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, falou כתב:

״רעילה להחריד״... כמו אושוויץ מחריד או מחריד כמו נגמר הלאטה מבוסס סויית אלפקות במטבחון?

כמו שאתה מנהל את הדיון הזה. אני לא שם לב שאתה מתנסח בשפה אקדמית מדוקדקת. כמו עם התיקון הטרחני מאתמול שאני עדיין לא מבין מה הוא אומר על ״רווח״.

מיציתי את הדיון איתך. העולם הוא מושלם כי אתה בסדר. השתכנעתי. 

• מצחיק 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, פינדר כתב:

תודה לך על ניתוח אישיותי שלא ביקשתי.

לפני 7 דקות, Be roo כתב:

איפה ראיתי ניתוח אישיות או התייחסות ספציפית אליך?

זה שאתה שבחרת לקחת את התיאור הזה אליך זה ענין שלך.

Michael Jackson Popcorn GIF - Michael Jackson Popcorn Eat - Discover &  Share GIFs

(סתם, סתם)

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, falou כתב:

שינסו לעבוד יום בתור מאבטחת בבית חולים וולפסון...

אה פספסתי את הפנינה המוקצנת הזו. בכל זאת, אם לא זונדרקומנדו באוושיץ אז לפחות מאבטח.

אין לך מושג קלוש, אפילו רמז למושג מה אנשים פה מכירים. וזה אחד הכי המהירים שראיתי מישהו אי פעם מגיע מ0 להיטלר.

סחטיין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, יבגניפ כתב:

וזה אחד הכי המהירים שראיתי מישהו אי פעם מגיע מ0 להיטלר.

חד משמעית לא הכי מהיר, אפילו לא קרוב. 11 עמודים זה כבר בגדר נצח.

• רעיון טוב! 1

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, יבגניפ כתב:

כמו שאתה מנהל את הדיון הזה. אני לא שם לב שאתה מתנסח בשפה אקדמית מדוקדקת. כמו עם התיקון הטרחני מאתמול שאני עדיין לא מבין מה הוא אומר על ״רווח״.

מיציתי את הדיון איתך. העולם הוא מושלם כי אתה בסדר. השתכנעתי. 

העולם לא מושלם כי הוא לא אמור להיות מושלם.

אבל מי שמשתכר כמו בהיי טק, החיים הכלכליים שלו דבש. אין לא רעלים ואין לו חרדות במקום העבודה, אלא אם הוא מפונק טילים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני שעה, יבגניפ כתב:

אם מבחינת בעל העסק יש בעיה או לא זה כמובן החלטה שלו ומי שלוקח איתו חלק בניהול. אני מדבר על זה מפרספקטיבה של מקום שלפחות על הנייר בעלי העסק החליטו שיש עם זה בעיה ואני חושב שזה מייצר שינוי מדהים גם בשבילי

כשזו החלטה של בעל העסק ואף אחד לא מכריח אותו זה אחלה. אני מכיר מישהי שמעדיפה להעסיק נשים וגם אומרת את זה בגלוי. אין לי בעיה עם זה, אם העסק עובד יותר טוב ככה אז מה רע?

מה שמפריע זה הדרישות לחייב את כולם ליישר קו עם התפיסות האלה שהן בעצם העדפות אישיות, אחרת הם דופקי נשים/אתיופים/נכים.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, יבגניפ כתב:

אין לך מושג קלוש, אפילו רמז למושג מה אנשים פה מכירים. וזה אחד הכי המהירים שראיתי מישהו אי פעם מגיע מ0 להיטלר.

חוק גודווין אף פעם לא מאכזב. 

• מצחיק 1
  • רעיון טוב! 1
:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, falou כתב:

העולם לא מושלם כי הוא לא אמור להיות מושלם.

God is that you - Baby Yoda | Make a Meme

Just now, falou כתב:

אבל מי שמשתכר כמו בהיי טק, החיים הכלכליים שלו דבש. אין לא רעלים ואין לו חרדות במקום העבודה, אלא אם הוא מפונק טילים.

לא יודע מאיפה הבאת את הטיעון הזה, אבל הוא שגוי מיסודו. מי שמשתכר כמו בהיי טק משתכר כמו בהיי טק, וזהו בערך. 

לא הבנתי במה הכוונה ברעלים, אבל בטח ובטח יש לו חרדות. קצת שונה ממאבטח אבל כנראה דומה לכל עבודה משרדית אחרת.

לפני 5 שעות, falou כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, יבגניפ כתב:

אה פספסתי את הפנינה המוקצנת הזו. בכל זאת, אם לא זונדרקומנדו באוושיץ אז לפחות מאבטח.

זה מוקצן?!

זו עבודה מועדפת ליוצאי (ויוצאות) יח׳ קרביות.

אתה לא חי בתרעלה, אתה לא חי בחרדה, אף אחד בהיי טק לא חרד לכלום, באופן אובייקטיבי. מי שעובד בהיי טק הוא שמנת. גם מי שעובדת. זה הקרם דה לה קרם של חיי השכירים בעולם המערבי.

לפני 2 דקות, Gosser1860 כתב:

לא הבנתי במה הכוונה ברעלים, אבל בטח ובטח יש לו חרדות

לכל מיני אנשים יש חרדות מכל מיני סיבות אישיותיות, סובייקטיביות.

זו בעיה שלהן.

הרעלים מתייחס למי שטען שהוא תרבויות ארגוניות ״רעילות להחריד״.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, falou כתב:

לכל מיני אנשים יש חרדות מכל מיני סיבות אישיותיות, סובייקטיביות.

זו בעיה שלהן.

מה? עובד הייטקס לא יכול לסבול ממחלה סופנית? קרוביו לא יכולים לסבול מפשע? אם אתה עובד הייטק אז אתה חסין?

בא, לא כל עובד הייטק הוא ג'ף בזוס.

לפני 5 דקות, falou כתב:

הרעלים מתייחס למי שטען שהוא תרבויות ארגוניות ״רעילות להחריד״.

מה? אי אפשר להתעמר בעובד הייטק? אי אפשר להטריד מינית? 

לטעמך זה לא קורה? או אם זה קורה פחות מאשר בארגון ממוצע זה לא "רעיל להחריד"?

כן, בהייטקס כנראה סובלים הרבה הרבה פחות מהאדם הממוצע. אבל הטיעונים שלך לא מסתדרים קצת.

לפני 5 שעות, falou כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 32 דקות, falou כתב:

בסדר, סמכותנות היא תכונה נהדרת. עוזרת להצליח בחיים כמעט כמו להיות גבוה. נצחת. 

לפני 27 דקות, falou כתב:

זו עבודה מועדפת ליוצאי (ויוצאות) יח׳ קרביות.

גם אוושיץ זו עבודה מועדפת? סתם, מנסה להבין.

לפני 27 דקות, falou כתב:

אתה לא חי בתרעלה, אתה לא חי בחרדה, אף אחד בהיי טק לא חרד לכלום, באופן אובייקטיבי. מי שעובד בהיי טק הוא שמנת. גם מי שעובדת. זה הקרם דה לה קרם של חיי השכירים בעולם המערבי.

"אובייקטיבי" זה לא "מה שעפר חושב ואיך שהוא חווה את העולם". באופן אובייקטיבי השכר לא רלוונטי ללחץ או לכל דבר אחר שאתה חווה. בעולם אנלוגיות שאתה אוהב, אתה יכול להיות זונת צמרת ולהרוויח כמו מנכל מייקרוסופט. אם זה לא יהיה מלווה בסטרס אני לא ככ בטוח. לא ניסיתי. אבל אולי בעולמך לא. בכל זאת, זה לא אוושיץ. וזה סתם פשוט חוזרת לתפיסת העולם שלך. לא למה שחווים אנשים אחרים.

...

כמו כל הדיונים הדומים אתה הופך את זה לבדיחה סמכותנית. אין לי מה ללעוס לך בפעם ה-100 מה שלא מעניין אותך, או שאתה בוחר לא להבין, למרות שהוא נכתב בצורה די ברורה. שוב, הבנתי. אין בעיה כי לך אין בעיה ויעשיהו ליבוביץ ואתה קבעתם שאמנסיפציה זה מדהים והיא הסתיימה בהצלחה.

נ.ב. זה כבר ממש מופרך להכנס לזה, אבל אני מכיר די הרבה מצליחני הייטק שחלו במחלות אוטואימוניות שונות ונאמר להם שזה על רקע לחץ. כולל אישפוזים ומה לא. אני מניח שזה כי פשוט אף אחד לא אמר להם בזמן שבאוושיץ היה יותר גרוע. 

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
  • אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...