Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הפרש השכר בין גברים לנשים

Sparrow420
שימו לב! השרשור הזה בן 787 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 9 דקות, Gosser1860 כתב:

איך זה מסתדר עם הטענה שבהייטקס אין חרדות? ובהייטקס זה רק שמנת.

אני אמרתי שאין חרדות?

יש.

אמרתי שזו לא בעיה מערכתית, זו בעיה אישית.

לפני 10 דקות, Gosser1860 כתב:

גם לסטודנטים בעשירון ראשון-שני (כי אין להם הכנסה) יש אופציות. מה הטענה פה?

שהבעיות שלהם הן לא מעניינה של כלל החברה.

לפני 10 דקות, Gosser1860 כתב:

התחלנו עם זה שחרדות הן סובייקטיביות ואישיותיות, עכשיו אתה כותב שהכל יכול לקרות (ברמת הפרט). אז מה בעצם ניסית לומר?

שחרדות בעבודה בהיי טק זו בעיה ברמת הפרט.

לפני 15 דקות, יבגניפ כתב:

כל המסר שלך בשרשור הזה הוא "אל תגעו לי בעולם חלילה ואל תשנו כלום כי אנחנו כבר לא בימי הביניים, היתה אמנסיפציה וטוב לי עכשיו"

כל המסר שלך בשרשור זה "העולם נורא ואיום נשים מקופחות ובהיי טק סובלים מתרבות מחרידה ומרעילה" מי יציל אותנו אם לא השקיפות והמחקרים שיגלו לנו כמה אנחנו סובלים."

לפני 17 דקות, יבגניפ כתב:

זו אשכרה דוגמא למשהו שלכאורה אין סיבה שתהייה נגדו - איך השיפור קורה, בצורה הדרגתית, לא פוגנעית, לא רדיקלית, לא שום דבר. ואתה עדיין נגדו ובוחר להגחיך אותו או להסיט את הדיון למקומות לא רלוונטיים.

אני לא בעד השינוי ולא נגדו. אני בעד לא להתערב בזה ציבורית/פוליטית

לפני 20 דקות, יבגניפ כתב:

לא רלוונטי לשום דבר בשרשור. פשוט אם אתה כבר בוחר להתאמץ לתאר את ההייטק כחבורה של בכיינים, אז אפילו זה לא נכון. 

לא.

אני אומר שמי שבהיי טק ומתלונן על קיפוח תעסוקתי יכול ללכת לשתות את המים של עזה

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 32 דקות, falou כתב:

כל המסר שלך בשרשור זה "העולם נורא ואיום נשים מקופחות ובהיי טק סובלים מתרבות מחרידה ומרעילה" מי יציל אותנו אם לא השקיפות והמחקרים שיגלו לנו כמה אנחנו סובלים."

לא. זה מה שאתה סוחט ממנו כאילו זה לימון בן חודשיים.

המסר שלי הוא שהפערים קיימים (נושא השרשור. זוכר? הוא לא כמה אתה בז לרכיכות בהייטק שהן לא סמל הגבריות כמו שגבריות צריכה להיות), שיש להן סיבות שהן לא רק "נשים יולדות" ושבחלק מהן אפשר לטפל בלי לפגוע בעפר ודומיו. ואולי יהיו גם גברים רכיכות שירוויחו מזה על הדרך. לא שזה חשוב כמובן. כי יש אנשים שמתים מרעב,  היתה שואה ויש אנשים שעובדים כמאבטחים בבתי חולים.

ההקצנה וההכללה סביב זה היא שלך. בטח "עולם נורא ואיום". שזו שיטת דיון מנצחת שחוזרת לבסיס. אם משהו לא מפריע לעפר או שהוא לא בעיה קיומית מובהקת - לא מעניין. בשביל זה באמת לא צריך מחקרים. אפשר פשוט לשאול אותך מה אתה חושב.

לפני 32 דקות, falou כתב:

אני לא בעד השינוי ולא נגדו. אני בעד לא להתערב בזה ציבורית/פוליטית

איש קש. לא הוצעה כאן התערבות פוליטית או ציבורית. לפחות לא על ידי. אולי פספסת את זה בזמן שהיית עסוק בלהסביר לי שמי שנמצא בעשירון העליון אין לו בעיות אמיתיות בחיים. ונראה לי שהצגת את העמדה שלך נהדר עם האזכור של ישעיהו לייבובץ ו"מפה שכל אחד יסתדר" או מה שלא היה הציטוט המדויק.

לפני 32 דקות, falou כתב:

אני אומר שמי שבהיי טק ומתלונן על קיפוח תעסוקתי יכול ללכת לשתות את המים של עזה

ושוב אתה ממשיך לפספס. הנקודה היא לא האם יש בהייטק קיפוח תעסוקתי (יש). או לא אם להייטקיסטים יש יותר כלים להתמודד (לפעמים יש). אף אחד גם לא ביקש את האמפתיה או העזרה שלך.

הנקודה היא שגם כשסוחטים עד הסוף המר את ה"יש פערים! כי הן משריצות ילדים! ואם לא אז הן מתות מדכאון בגיל 45!" ומגיעים לתעשיה הכי חזקה היום, בעשירונים העליונים, מגלים שהפערים קיימים. הייטק זו סתם דוגמא למקום  שעוד מנסים להתמודד בו עם זה, כן בין היתר בזכות יותר נגישות למידע (מה שגם מרתיע אותך משום מה - עדיין לא הבנתי למה).

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, יבגניפ כתב:

המסר שלי הוא שהפערים קיימים (נושא השרשור. זוכר? הוא לא כמה אתה בז לרכיכות בהייטק שהן לא סמל הגבריות כמו שגבריות צריכה להיות), שיש להן סיבות שהן לא רק "נשים יולדות" ושבחלק מהן אפשר לטפל בלי לפגוע בעפר ודומיו

המסר שלי זה

א. פערים זו שאלה של מה אתה מודד ואיך 

ב. אין הסכמה על האם פערים זה רע או טוב וכמה

ג. אין הסכמה על האם צריך בכלל להתערב ואיך ומי בכלל סמכותו להחליט שהוא רשאי 

אני מוכן לשקול טיפול בפערים לטובת מי שתקוע בתחתית ברמה כזו שהוא וצאצאיו כ"כ חסרי יכולת ואמצעים שאין להם כבר סיכוי להתקדם בלי עזרה. כמו מי שנשאר במונופול בלי כסף   

לפני שעתיים, יבגניפ כתב:

הנקודה היא לא האם יש בהייטק קיפוח תעסוקתי (יש). או לא אם להייטקיסטים יש יותר כלים להתמודד (לפעמים יש). אף אחד גם לא ביקש את האמפתיה או העזרה שלך.

אין קיפוח תעסוקתי בהיי טק. אם אף אחד לא רוצה כלום, אז באמשלכם, שנשים שמרוויחות 25 אלף בחודש במקום 30 כי ״קיפוח״ שייסתמו את הפה. לא רוצה לשמוע אותן ברדיו, הן לא מעניינות, שיילכו לבוס שלהן ויידפקו על השולחן במקום להתבכיין לכתבות בדה מרקר.

ואם הן לא מסוגלות, אז חבל מאוד, אבל ככה השוק מתמחר אותן.

לא טוב, יש עזה ויש שם ים עם מים. שיישתו.

לפני שעתיים, יבגניפ כתב:

בעשירונים העליונים, מגלים שהפערים קיימים

שאנשים בעשירונים העליונים ייתעסקו בפערים שיש להם בתוך העשירון שלהם בעצמם, לבד, בלי חקיקה, בלי פוליטיקה, בלי עניין ציבורי. זו לא סוגיה ציבורית, זה לא מעניין וזה לא ״קיפוח״. זה בכיינות.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה עוד דוגמא מעכשיו ללשון המוקצנת (ע"ע תרבות ארגונית "מחרידה" בהיי טק) שנועדה לטפח שיח מוגזם בעליל ולא רלוונטי לעניין.

צעיר הומו הותקף בחיפה: "חושש לצאת מהבית"

מה זה הותקף?

"הוא ראה אותי מתוך הסניף יצא מהדלת האחרוית והתחיל לתקוף אותי מילולית ולקלל אותי", אמר הצעיר. "זאת הייתה תקיפה שאיש לא צריך לעבור. אני הומו, ערבי, וגאה במי שאני".

הרי הסיפור פה הוא בכלל לא סיפור של תקיפה של הומו. זה סיפור של איך התרבות הערבית רואה הומוסקסואליות, וזו בטח לא דוגמא של אלימות כנגד הומוסקסואלים בחברה הערבית.

אבל הכתב רוצה לספר סיפור של קיפוח במקום העבודה. הצעיר הערבי הופך לצעיר בלבד בכותרת (מי רוצה לקרוא על ערבים?), העיקר זה מקום העבודה, והנה עברנו מהדיון הרלוונטי, מה עושים עם היחס להומואים בחברה הערבית, לדיון האשכנזי, לבנבן - מה אנחנו עושים עם המעסיקים "שלנו". זה הסאבטקסט, תרבות ארגונית במקום העבודה, זה מה שחשוב.

וזה כל הסיפור כולו.

אין פה תקיפה, זה לא סיפור על תעסוקה. מבחינת העניין המהותי, היחס להומואים בחברה הערבית, מדובר באנקדוטה קטנה ויחסית חלבית (בלי קצף, בבקשה).

אז למה זה כותרת?

ארומה.

יש קיפוח נגד נשים - יש.

בהייטק?!

ביצ', פליז...

יש קיפוח נגד הומואים ערבים - יש.

בתעסוקה בחברות ישראליות?

אפילו אם כן, זה בטח לא הסיפור המרכזי.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה קפץ לי הבוקר בפרצוף ספר. הוכחה שצוקרברג עוקב אחרי הטלפונים שלנו.

FB_IMG_1643259979659.jpg

• אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, falou כתב:

אני מוכן לשקול טיפול בפערים לטובת מי שתקוע בתחתית ברמה כזו שהוא וצאצאיו כ"כ חסרי יכולת ואמצעים שאין להם כבר סיכוי להתקדם בלי עזרה. כמו מי שנשאר במונופול בלי כסף   

מישהו ביקש ממך לטפל בפערים בשרשור הזה? ואני פספסתי? יכול להיות שאני כתבתי 5-6 פעמים על אנשים אחרים שהם לא אתה ועל מה שהם עושים כדי לטפל בפערים?

לפני 12 שעות, falou כתב:

אין קיפוח תעסוקתי בהיי טק. אם אף אחד לא רוצה כלום, אז באמשלכם, שנשים שמרוויחות 25 אלף בחודש במקום 30 כי ״קיפוח״ שייסתמו את הפה. לא רוצה לשמוע אותן ברדיו, הן לא מעניינות, שיילכו לבוס שלהן ויידפקו על השולחן במקום להתבכיין לכתבות בדה מרקר.

תעביר תחנה.

אם הן מרוויחות 25 במקום 30 זה אומר שיש פער בשכר. ע"ע נושא השרשור. הייטק זה לא הנושא. לא הבעיה הכי בוערת בעולם. לא כלום. דוגמא. שמרוקנת לחלוטין מתוכן את כל טענות שהועלו כאן על סיבות לפערים. ואני בעקיר הסברתי למה שווה לפתור אותם גם (אבל לא רק) בהייטק.

לפני 12 שעות, falou כתב:

שאנשים בעשירונים העליונים ייתעסקו בפערים שיש להם בתוך העשירון שלהם בעצמם, לבד, בלי חקיקה, בלי פוליטיקה, בלי עניין ציבורי. זו לא סוגיה ציבורית, זה לא מעניין וזה לא ״קיפוח״. זה בכיינות.

אותך זה לא מעניין אז אל תעסוק בזה. והנושא הוא לא מה מעצבן כל אחד מאיתנו אלא אם יש פערי שכר בין נשים וגברים.

ההתנייה שאתה יוצר כאן, שצריך שיהיה מדובר בפנטין מעלובי החיים, כדי שיהיה לגיטימי לעסוק בפערים די מצחיקה. אתה יודע מה התוצאה הפרקטית של מה שאתה מציע נכון? שנושא הפערים יעלם מהשיח. הרי למנקה ההיפותטית שלך אין את הבמה להתלונן. ואת המתכנתת אתה שולח לשתות מים בעזה כי היא בכיינית. והנה הפתרון. אם לא מדברים על בעיה (או שעפר חושב שזו לא בעיה) - אז היא לא קיימת.

לפני שעתיים, falou כתב:

הנה עוד דוגמא מעכשיו ללשון המוקצנת (ע"ע תרבות ארגונית "מחרידה" בהיי טק) שנועדה לטפח שיח מוגזם בעליל ולא רלוונטי לעניין.

כן, שמע.. אם העיקר היה מקום העבודה בטקסט הקצר שהבאת, כנראה שהכותרת היתה "צעיר הותקף במקום עבודתו". חוץ מזה - וואטאבאוטיזם כרגיל. 

לפני שעתיים, falou כתב:

ש קיפוח נגד נשים - יש.

בהייטק?!

ביצ', פליז...

שמע, הגענו ביחד למסקנה שיש קיפוח נגד נשים. זה כבר נצחון לשרשור הזה. ובסדר, ההייטקיסטיות יסתדרו בלי העזרה שלך. קיבלתי.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 46 דקות, Mech Morphix כתב:

שכחו לקחת בחשבון כל מה שחברה מרשה לנשים ולא לגברים

כן, אבל מצד שני יש גם דברים שהחברה מרשה לגברים ולא לנשים. לאו דווקא בגלל הקשקוש של השליטה הגבר הפטריארך אלא בגלל הנשים האחרות.

גבר יכול ללבוש את אותם בגדים כל השבוע, כל עוד זה מכובס ולא מסריח או מלוכלך אף אחד לא יגיד לו כלום. אבל אישה? תלך עם אותה חולצה פעמיים בשבוע וכל הנשים האחרות יתחילו לצחוק עליה מאחורי הגב.

גבר משלם 60 שקל על תספורת וכולם שמים לב להבדל. אישה משלמת 200 וחוץ ממנה אף אחד לא יודע שהיא הסתפרה.

גבר יכול לשכב עם 100 נשים שונות בחודש וכולם יחשבו איזה כיף לו איזה תותח. אישה שתעשה את זה יגידו שהיא שרלילה, במיוחד חברות שלה.

גבר יכול לאכול דאבל המבורגר עם הידיים במקום ציבורי פתוח וזה בסדר, אבל אישה צריכה להזמין הביתה ולאכול כשאף אחד לא רואה כדי לא להרגיש כמו בהמה ליד נשים אחרות.

תכלס עדיף להיות גבר.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, SlowRide כתב:

גבר יכול לשכב עם 100 נשים שונות בחודש וכולם יחשבו איזה כיף לו איזה תותח. אישה שתעשה את זה יגידו שהיא שרלילה, במיוחד חברות שלה.

תכלס כל מה שאמרת נכון אבל לגבי זה אני חושב שזה פייר, פשוט כי לא צריך שום כישרון כדי להשיג סקס בתור אישה. בתור גבר אתה צריך להיות כריזמתי/מצחיק/חתיך/מצליח/וכו', בתור אישה אתה צריך לשכב על הגב על שולחן סנוקר ולהרים רגליים. זה לא מגרש שווה. לא אומר שבתור אישה תקבל מישהו נחשק, אבל גבר צריך להתאמץ הרבה יותר, ככה הטבע שלנו בנוי. 
ויש מלא דברים שמותר לנשים ואסור לגברים, בעיקר בתחום האלימות בין אנשים, פיזית ומילולית.

תעשה ניסוי עם אשתך ותבקש ממנה להתחיל איתך, אתה תראה שיש לה אותו game שהיה לך בגיל 14. זה כי היא לא הייתה צריכה להתחיל עם מישהו בחיים.
*סתם דוגמא, לא מדבר עליך ספציפית, על נשים בכללי

עריכה אחרונה על ידי Mech Morphix

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, SlowRide כתב:

תכלס עדיף להיות גבר.

ילד אחד שאל את אבא שלו, למה גבר ששוכב עם 100 נשים הוא תותח, לעומת זאת אישה ששוכבת עם 100 גברים היא פרוצה.
השיב לו האב, מאותה סיבה שמפתח שפותח 100 מנעולים הוא מאסטר, ומנעול ש 100 מפתחות פותחים אותו הוא מנעול פרוץ.

• אהבתי 1
  • מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 38 דקות, SlowRide כתב:

תכלס עדיף להיות גבר.

תאמין לי, אם היה אפשר סיבה אחת ששווה להיות גבר, זה רק בגלל הצנרת. ממש טויוטה קורולה. 0 אחזקה וטיפולים. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 36 דקות, Mech Morphix כתב:

תכלס כל מה שאמרת נכון אבל לגבי זה אני חושב שזה פייר, פשוט כי לא צריך שום כישרון כדי להשיג סקס בתור אישה. בתור גבר אתה צריך להיות כריזמתי/מצחיק/חתיך/מצליח/וכו', בתור אישה אתה צריך לשכב על הגב על שולחן סנוקר ולהרים רגליים. זה לא מגרש שווה. לא אומר שבתור אישה תקבל מישהו נחשק, אבל גבר צריך להתאמץ הרבה יותר, ככה הטבע שלנו בנוי. 
ויש מלא דברים שמותר לנשים ואסור לגברים, בעיקר בתחום האלימות בין אנשים, פיזית ומילולית.

תעשה ניסוי עם אשתך ותבקש ממנה להתחיל איתך, אתה תראה שיש לה אותו game שהיה לך בגיל 14. זה כי היא לא הייתה צריכה להתחיל עם מישהו בחיים.
*סתם דוגמא, לא מדבר עליך ספציפית, על נשים בכללי

הכל נכון, כולל עניין האלימות, ועדיין לדעתי עדיף להיות גבר. 

אבל זה לא אומר שנשים מקופחות או מופלות.  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 56 דקות, SlowRide כתב:

כן, אבל מצד שני יש גם דברים שהחברה מרשה לגברים ולא לנשים. לאו דווקא בגלל הקשקוש של השליטה הגבר הפטריארך אלא בגלל הנשים האחרות.

גבר יכול ללבוש את אותם בגדים כל השבוע, כל עוד זה מכובס ולא מסריח או מלוכלך אף אחד לא יגיד לו כלום. אבל אישה? תלך עם אותה חולצה פעמיים בשבוע וכל הנשים האחרות יתחילו לצחוק עליה מאחורי הגב.

גבר משלם 60 שקל על תספורת וכולם שמים לב להבדל. אישה משלמת 200 וחוץ ממנה אף אחד לא יודע שהיא הסתפרה.

גבר יכול לאכול דאבל המבורגר עם הידיים במקום ציבורי פתוח וזה בסדר, אבל אישה צריכה להזמין הביתה ולאכול כשאף אחד לא רואה כדי לא להרגיש כמו בהמה ליד נשים אחרות.

תכלס עדיף להיות גבר.

כנראה אתה ואני לא חיים באותה מדינה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...