Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הפרש השכר בין גברים לנשים

Sparrow420
שימו לב! השרשור הזה בן 815 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שבוע טוב חברים, שאלה לי אליכם בקשר להפרשי השכר בין נשים לגברים

אני בדעה שלא קיים וזה פירוש והטעייה של קראית הנתונים, יצא לי להתווכח כבר עם כמה נשים שחושבות שמקפחים אותם בקשר לזה ואף אחד לא יכול להציג לי הוכחה אחת.

מישהו פה יכול להביא אסמכתא (הוכחה שתתפוס בבית משפט, לא "מילה שלי, אני מכיר אני יודע") ל2 אנשים שמרווחים שכר שונה למרות שיש להם בדיוק את אותם כישורים, ביצועים, ניסיון וכ'ו, וההבדל היחידי הוא במין?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אי אפשר להביא אסמכתא כי ברגע שמישהו משוכנע שדופקים אותו והוא קורבן, הוא לא רוצה שישכנעו אותו אחרת.

לא קיים מצב כזה של 2 עובדים עם אותו ניסיון, אותו ידע ואותה רמת ביצועים שההבדל היחיד בניהם זה המין כי לכל אדם יש לו אופי שונה ונסיבות חיים שונות והשכר נקבע בין היתר לפי היכולת להתמקח והביטחון העצמי לבקש העלאות.

אתה יודע איפה כולם מקבלים אותו שכר בלי הבדלי מין דת וגזע? במקדונלדס. כולם מקבלים מינימום (חוץ ממנהל הסניף).

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • אהבתי 7

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, Sparrow420 כתב:

יצא לי להתווכח

...

אף אחד לא יכול להציג לי הוכחה אחת.

נושא הוויכוח בכלל לא חשוב. או מעניין.

השאלה שאתה צריך לשאול את עצמך היא: למה אני מבזבז זמן על שטויות לאור המשפט המצוטט.

אם הצד שטוען משהו לא מביא שום הצדקות / עדויות לטענה שלו, למה אתה בכלל טורח להתדיין איתו? שיביא הוכחות/תלוש ומשם אפשר להתחיל.

• רעיון טוב! 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תום שדה\עידן דה ארץ כתבו בפייסבוק אחלה פוסטים בעניין הנ"ל.

הוכחה ספציפית תכניס אותך לפינה לא טובה.

אתה צריך להיות יותר רחב יותר 

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, hans כתב:

נושא הוויכוח בכלל לא חשוב. או מעניין.

השאלה שאתה צריך לשאול את עצמך היא: למה אני מבזבז זמן על שטויות לאור המשפט המצוטט.

אם הצד שטוען משהו לא מביא שום הצדקות / עדויות לטענה שלו, למה אתה בכלל טורח להתדיין איתו? שיביא הוכחות/תלוש ומשם אפשר להתחיל.

צודק לגמרי, הפסקתי לבזבז זמן כזה עם אנשים אקראיים, אבל שיושבים עם המשפחה הקרובה ועולים נושאים כאלה אני רוצה ליישר קו מחשבה עם כולם

לפני 2 דקות, DareDevil כתב:

תום שדה\עידן דה ארץ כתבו בפייסבוק אחלה פוסטים בעניין הנ"ל.

הוכחה ספציפית תכניס אותך לפינה לא טובה.

אתה צריך להיות יותר רחב יותר 

לא בפייסבוק, לא יודע מי אלה ואיזה פוסטים מדובר.. יש מצב לקישור אם יש לך בשלוף?

ואיך הוכחה ספציפית תכניס אותי לפינה לא טובה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול, יש פה פערי שכר שנובעים מאיך שנשים שופטות את עצמן, ואיך החברה שופטת אותן.

אתה יודע, דברים בסגנון של - אישה דומיננטית היא ביץ' וגבר שמתנהג באותה צורה הוא גבר גבר. אישה עם ילדים שעובדת הרבה שעות היא אמא מזניחה וגבר שעושה את אותו דבר הוא מפרנס טוב. 

יש דברים שיותר רלוונטים לשוק העבודה וכאלה שפחות,

אבל בעיקרון, התוצאה היא שבראיונות עבודה נשים פחות מעלות את עניין השכר, וגם אם הן כן מעלות, זה נחשב כפחות לגיטימי מאשר אם גבר היה עושה זאת. זה עוד לפני שנכנסתי לעניין ההריונות והילדים(ראה את "אמא מזניחה") שמונעת מנשים להתקדם לתפקידים בכירים. 

אז כן, יש פה בעיה של פער בשכר, אבל לא תיראה את זה בהכרח בהשוואה ישירה של גבר מקבל יותר פר שעה מאשר אישה, כאשר הם עובדים בדיוק באותו תפקיד. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד כמה שאני מכיר, רוב המחקרים מצביעים על זה שקיימים פערי שכר בין גברים לנשים.

אבל זה לא מתאים לכם לתפיסת המציאות, אז אתם נאחזים ב"כלכלני" פייסבוק שיצדיקו את עמדתכם.

• אהבתי 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, פינדר כתב:

אבל זה לא מתאים לכם לתפיסת המציאות, אז אתם נאחזים ב"כלכלני" פייסבוק שיצדיקו את עמדתכם.

לא הבנתי לאיפה אתה הולך עם זה, אתה מסכים עם הדעה שלי או לא?

כמו שאמרתי - אני לא בפייסבוק אז לא יודע מה הולך שם.

וכן, רוב המחקרים שנעשים בנושא הזה מוצאים פער, השאלה היא למה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדידת השכר כפי שאני מכיר היא לפי מס שמשלמים. אבל זה מעוות את המציאות.

בעבודה אחרונה שעבדתי בה. אני עשיתי כל שבוע בנוסף לשעות העבודה הרגילות גם משמרת לילה נוספת, בנוסף הייתי עושה גם תורנות שבת אחת בחודש. אישה שעבדה איתי עשתה משרת הורה.

אז המשכורת שלי הייתה פי 1.5 יותר גבוהה, אבל בגלל שעבדתי יותר.

לפני 22 דקות, פינדר כתב:

עריכה אחרונה על ידי Ron Poh
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 20 דקות, פינדר כתב:

הפער קיים כמובן אבל הוא לא נובע מקיפוח כי מישהו לא אוהב נשים וחושב שהן גרועות יותר מגברים.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, פינדר כתב:

רוב המחקרים מראים שגברים יעברו מדינות, ישקיעו את החיים שלהם בקריירה, יעבדו יותר בעבודות מסוכנות, ולא יצאו ל3 חופשות לידה בטווח של 8 שנים.
רוב, כן?

• אהבתי 2
  • רעיון גרוע 1

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Sparrow420 כתב:

איך הוכחה ספציפית תכניס אותי לפינה לא טובה?

אני הייתי רוצה להציג הוכחה שהיא מספיק רחבה שתייצג הרבה אנשים מאשר מקרה בודד אחד. 

לפני כשעה, Sparrow420 כתב:

יש מצב לקישור אם יש לך בשלוף?

ברגע שאני אהיה מול הפייסבוק, אשלח לך את הפוסטים

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, Sparrow420 כתב:

וכן, רוב המחקרים שנעשים בנושא הזה מוצאים פער, השאלה היא למה.

אז אתה מסכים שיש פער ושואל למה הוא קיים?

כי הבנתי שאתה בכלל לא מסכים שיש פער.

לפני 15 דקות, Ron Poh כתב:

אז המשכורת שלי הייתה פי 1.5 יותר גבוהה, אבל בגלל שעבדתי יותר.

כשרוב המחקרים מוצאים פער מהותי, אפשר לתת קרדיט לרוב החוקרים, שהם יודעים לנטרל השפעות כאלו.

לפני 2 דקות, Mech Morphix כתב:

רוב המחקרים מראים שגברים יעברו מדינות, ישקיעו את החיים שלהם בקריירה, יעבדו יותר בעבודות מסוכנות, ולא יצאו ל3 חופשות לידה בטווח של 8 שנים.

זה יכול להצדיק פערים בשכר עבור משרות שונות (למעט חופשת לידה).

אבל הפערים קיימים גם בתפקידים דומים וברמות ניהול דומות.

לפני 19 דקות, SlowRide כתב:

הפער קיים כמובן אבל הוא לא נובע מקיפוח כי מישהו לא אוהב נשים וחושב שהן גרועות יותר מגברים.

זו כבר טענה שאני יכול להתחיל לקבל ולנהל עליה דיון.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, פינדר כתב:

זה יכול להצדיק פערים בשכר עבור משרות שונות (למעט חופשת לידה).

אבל הפערים קיימים גם בתפקידים דומים וברמות ניהול דומות.

נשים פחות אסרטיביות, אם אפשר לשלם למישהו פחות, הוא (היא) יקבל פחות. אם מישהי מתחילה להתבכיין על זה תגיד לה שתלך לבוס לבקש העלאה

• אהבתי 1

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פערי השכר מתועדים במחקרים שונים ומשונים. הנה אחד מהשנה מטעם מדינת ישראל.

הסיבות שונות, וגם די טריוויאליות וכולן צוינו פה. כמובן, לזה שהמשפחות בישראל גדולות יותר, עם יותר ילדים בממוצע, גם יש תפקיד. וגם לזה שנשים מלכתחילה מבקשות שכר נמוך יותר. וגם ליחס אליהן בסביבות עבודה שונות (כן, כן. זה קיים). כמו מדדים אחרים, גם את זה אפשר להשוות מול הOecd ולגלות שכמעט כרגיל אנחנו לא במקום מדהים. למרות שגם זו השוואה די מוגבלת.

כמו כל תופעה חברתית אחרת יש שיתייחסו אליה במשיכת כתפיים, יש כאלו שלא. כמובן שלחלק מהסיבות לפערים יש פתרונות סבירים למדי. למשל מדרגות שכר ושקיפות סביבן - קיים אפילו בחלק מחברות ההייטק ברמה מסוימת. 

• אהבתי 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...