Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הפרש השכר בין גברים לנשים

Sparrow420
שימו לב! השרשור הזה בן 788 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 16 דקות, פינדר כתב:

אז אתה מסכים שיש פער ושואל למה הוא קיים?

כי הבנתי שאתה בכלל לא מסכים שיש פער.

מסכים שיש פער בין כל הגברים לכל הנשים, טענה שלי זה אם 2 אנשים, אחד זכר אחת נקבה עושים אותה עבודה בדיוק (וכ'ו כמו שציינתי קודם), הם יקבלו את אותו הכסף

האמת שלא בדיוק, כי מס הכנסה נותן חצי נקודה לנשים אוטומטית אז האישה תשלם קצת פחות מס, ואם מה ש@Ron Poh אמר בקשר לזה שהחישוב הוא מהמס אז זה מעוות את החישוב שנשים מרוויחות פחות

הטענה של הצד השני זה "68 אגורות לשקל", זאת אומרת אנחנו פשוט משלמים לנשים 68% משכורת על אותה עבודה

לפני 19 דקות, פינדר כתב:

כשרוב המחקרים מוצאים פער מהותי, אפשר לתת קרדיט לרוב החוקרים, שהם יודעים לנטרל השפעות כאלו.

אי אפשר לתת קרדיט לאף אחד.

החוקרים צריכים לפרט עד הפרט הכי קטן מה זה ההשפעה הזאת, מאיפה היא באה, למה צריך לנטרל אותה, איך בדיוק מנטרלים אותה.

"הם מומחים, הם יודעים" לא תופס אצלי

ולמה צריך לנטרל בדיוק את זה שהוא עובד יותר אז הוא מרוויח יותר? זה כל הטענה שלנו.

לפני 19 דקות, DareDevil כתב:

אני הייתי רוצה להציג הוכחה שהיא מספיק רחבה שתייצג הרבה אנשים מאשר מקרה בודד אחד. 

ברור, כמה שיותר יותר טוב, אבל צריך להתחיל עם אחד ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Sparrow420 כתב:

טענה שלי זה אם 2 אנשים, אחד זכר אחת נקבה עושים אותה עבודה בדיוק (וכ'ו כמו שציינתי קודם), הם יקבלו את אותו הכסף

אז המחקרים מראים שהטענה שלך לא נכונה.

לפני 1 דקה, Sparrow420 כתב:

החוקרים צריכים לפרט עד הפרט הכי קטן מה זה ההשפעה הזאת, מאיפה היא באה, למה צריך לנטרל אותה, איך בדיוק מנטרלים אותה.

זה בדרך כלל מה שעושים. מחקרים טובים מפרטים את כל ההנחות, ההשפעות והשיטות לנטרול.

זה נשמע שאם המחקרים לא מתאימים לתפיסה שלך, אז אתה פשוט לא מאמין לחוקרים, בלי שום צורך להוכיח למה אתה לא מאמין להם.

קצת קשה לקיים דיון כשאתה פוסל אפריורית את כל החוקרים ואת כל המחקרים.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, פינדר כתב:

אז המחקרים מראים שהטענה שלך לא נכונה.

זה בדרך כלל מה שעושים. מחקרים טובים מפרטים את כל ההנחות, ההשפעות והשיטות לנטרול.

תראה לי מחקרים כאלה בבקשה, כל פעם שמישהו מביא לי "מחקר" זה בעצם כתבה בYNET בלי מקורות או אפילו שם של הכתב

לפני 5 דקות, פינדר כתב:

זה נשמע שאם המחקרים לא מתאימים לתפיסה שלך, אז אתה פשוט לא מאמין לחוקרים, בלי שום צורך להוכיח למה אתה לא מאמין להם.

קצת קשה לקיים דיון כשאתה פוסל אפריורית את כל החוקרים ואת כל המחקרים.

אתה יוצא פה עם נוקודות הנחה לגבי בלי שום בסיס, בוא נדיין - תראה לי מחקר ונפרק אותו.

אני לא פה בשביל שתגידו לי שאני צודק, אני גם ככה חושב ככה. 

ביקשתי ממי שחושב אחרת שיספק ראיות - מחכה לקישור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

יש פערים, זאת עובדה.

השאלה היא למה אוטומטית זה בעיה וצריך לתקן את זה?

• אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, Sparrow420 כתב:

תראה לי מחקרים כאלה בבקשה, כל פעם שמישהו מביא לי "מחקר" זה בעצם כתבה בYNET בלי מקורות או אפילו שם של הכתב

קישרתי לאחד לפני 3 תגובות בערך.

הטענה שלך על ״אם שני אנשים שהם אותו אדם רק אחד זכר ואחת נקבה...״ לא ככ אומרת שום דבר. מחקר שמדבר על פערי שכר לא עוסק באופי הפרטני של משה וחברה שלו מושונית. זה לא משהו שקיים בכלל. והמחקר שצרפתי בעמוד הקודם גם מסביר למה. וזו לא סיבה אחת. גם כשמשאירים מאחור את זה שמושונית יוצאת לחופשות לידה ועובדת פחות שעות היא תרוויח פחות גם אם לא תעשה את זה. בדיוק כי היא ומשה אנשים שונים.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, יבגניפ כתב:

קישרתי לאחד לפני 3 תגובות בערך.

הטענה שלך על ״אם שני אנשים שהם אותו אדם רק אחד זכר ואחת נקבה...״ לא ככ אומרת שום דבר. מחקר שמדבר על פערי שכר לא עוסק באופי הפרטני של משה וחברה שלו מושונית. זה לא משהו שקיים בכלל. והמחקר שצרפתי בעמוד הקודם גם מסביר למה. וזו לא סיבה אחת. גם כשמשאירים מאחור את זה שמושונית יוצאת לחופשות לידה ועובדת פחות שעות היא תרוויח פחות גם אם לא תעשה את זה. בדיוק כי היא ומשה אנשים שונים.

אתה קראת אותו בעצמך? או שאנחנו פשוט לא מבינים על מה השני מדבר?

ציטוט

ממצאים:

מניתוח נתונים מנהליים ונתוני סקר וכן מסקירת הספרות המקצועית בתחום עולה כי פערי השכר המגדריים נובעים מכך שנשים עובדות בשכר פחות שעות מגברים )8 שעות שבועיות בממוצע פחות בשנת 2017 ,)מכך שהן עובדות בענפי תעסוקה עם שכר ממוצע נמוך יחסית )למשל, בשנת 2018% 80 מן העובדים בענפי הבריאות והרווחה והחינוך, ענפים שבהם ממוצע השכר נמוך, היו נשים( ומכך שפחות נשים עובדות בתפקידים בשכר גבוה ובדרגים ניהוליים )בשנת 2018% 34 מן המנהלים בישראל היו נשים(. סקירת הספרות מראה כי מגוון גורמים חברתיים, תרבותיים והתנהגותיים משפיעים על דפוסי התעסוקה המאפיינים נשים ולכן ii תורמים לפערי השכר. חוסר האיזון בין גברים לנשים באחריות לבית ולעבודה והקונפליקט שנשים חוות בין המחויבות לעבודה למחויבות למשפחה, הם בין הגורמים העיקריים לפערי השכר המגדריים.

אני מחפש הוכחה לטענה (שאני חושב לא נכונה) ש2 אנשים שעושים אותה עבודה, עם אותה הכשרה, אותו וותק, אותה כמות שעות ואותה תפוקה, אבל מרוויחים שונה בגלל מה שיש להם בין הרגליים.

אם אתה חושב שהיא לא אומרת שום דבר ואנחנו הולכים לעשות מעגלים אז אין לך מה להגיב פה.

אני מכיר אנשים שחושבים שהיא כן נכונה ואני רוצה לתת לצד שלהם את הטענה הכי טובה, הם לא יודעים להתכווח בצורה טובה אז אני מכסה גם את הצד שלהם "מאחורי הגב" בעזרתכם

עריכה אחרונה על ידי Sparrow420
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, SlowRide כתב:

לדעתי? כי זה חוזר לשוויון בהזדמנויות, לפול של מועמדים שיש לך לתפקידים שונים, לאיך שהעסק שאתה עובד בו מנוהל ומתנהל ועוד. ושקיפות וניהול שכר סבירים יותר משרתים בסופו של דבר גם גברים. כמו גם שינויי diversity אחרים. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, Sparrow420 כתב:

אני מחפש הוכחה לטענה (שאני חושב לא נכונה) ש2 אנשים שעושים אותה עבודה, עם אותה הכשרה, אותו וותק, אותה כמות שעות ואותה תפוקה, אבל מרוויחים שונה בגלל מה שיש להם בין הרגליים.

הנה מחקר ממשלתי, מה שאומר שיש להם גישה לנתוני שכר של כלל האוכלוסיה.

המחקר משווה שכר גם לפי מין וגם לפי מגזר (ערבים, חרדים, יוצאי אתיופיה וכו').

אתה יכול לראות שבאותו ענף יש הבדלי שכר גם לפי מגזר וגם לפי מגדר. כלומר גבר חרדי ירוויח פחות מגבר חילוני, אבל שניהם ירוויחו יותר מאישה מהמגזר שלהם.

למשל שכירים אקדמאיים בענף הביטוח:

image.png.00b6b5a6a6755ab98d0233209fda86d7.png

המחקר המלא:

https://employment.molsa.gov.il/publications/publications/doclib/variability_measure_dec2017.pdf

לפני 23 דקות, SlowRide כתב:

זו אולי לא בעיה בשבילך, אבל זו בעיה בשביל הרבה נשים וגם גברים.

אני חושב ששווה לחברה להבין מאיפה הפערים האלו מגיעים והאם אפשר לשפר את המצב.

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, Sparrow420 כתב:

אתה קראת אותו בעצמך? או שאנחנו פשוט לא מבינים על מה השני מדבר?

ציטוט

קראתי

לפני 11 דקות, Sparrow420 כתב:

אם אתה חושב שהיא לא אומרת שום דבר ואנחנו הולכים לעשות מעגלים אז אין לך מה להגיב פה.

אני מכיר אנשים שחושבים שהיא כן נכונה ואני רוצה לתת לצד שלהם את הטענה הכי טובה, הם לא יודעים להתכווח בצורה טובה אז אני מכסה גם את הצד שלהם "מאחורי הגב" בעזרתכם

היא לא אומרת שום דבר. כ-100% מהתגובות בשרשור עד עכשיו התקדמו בפערים בכלליות בין מגדרים. זה לא מעגלים. אלא אם כן הפואנטה שלך היא למצוא שני אנשים זהים לחלוטין ולבדוק אותם. במקומות שבהם יש חוזים אישיים ברמה כלשהי, סביר להניח שאפילו בין שתי נשים ושני גברים יהיה פער, אלא אם מדובר במקומות עם מדרגות שכר מאוד מוגדרות. מכיוון שנכנסים לכאן עוד פרמטרים, כמו יכולת מיקוח, ביטחון עצמי, השלב שבו מועסק מגיע לחברה כשזה רלוונטי. וחוזר להבדלים כללים יותר ולעניין מגדרי ולא השוואה בין משה ומושונית.

לפני 16 דקות, Sparrow420 כתב:

אתה בעד שוויון הזדמנויות או שוויון תוצאה? כי זה 2 דברים שונים לגמרי

אני בעד שוויון הזדמנויות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, פינדר כתב:

אתה יכול לראות שבאותו ענף יש הבדלי שכר גם לפי מגזר וגם לפי מגדר. כלומר גבר חרדי ירוויח פחות מגבר חילוני, אבל שניהם ירוויחו יותר מאישה מהמגזר שלהם.

אין לי זמן לקרוא את זה עכשיו, אני בדרך לעבודה - יעבור על זה אחר כך

אבל זה לא נראה כמו השוואה בין 2 אנשים באותו מקום עבודה, זה השוואה בין פלחי אוכלוסייה במגזרי עבודה שונים

לפני 7 דקות, פינדר כתב:

אבל אם הפער נוצר בגלל שאנשים מסויימים משקיעים יותר?

לפני 4 דקות, יבגניפ כתב:

אלא אם כן הפואנטה שלך היא למצוא שני אנשים זהים לחלוטין ולבדוק אותם.

כן, זה הפואנטה.

זהים לחלוטין חוץ ממה שיש להם בין הרגליים.

שוב, אני בוחן את הטענה שנשים מקבלות פחות כסף על אותה עבודה פשוט בגלל היותם נשים - באתי לפה בשביל לשאול את חברי הפורום אם הם מכירים מקרה שכזה ויכולים לספק הוכחה כלשהי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, פינדר כתב:

image.png.00b6b5a6a6755ab98d0233209fda86d7.png

המחקר המלא:

https://employment.molsa.gov.il/publications/publications/doclib/variability_measure_dec2017.pdf

אבל זה ממוצעים, כמו הליין הזה שנשים אוהבות ש"בממוצע נשים חיות יותר זמן מגברים" וזה נכון רק בקצה התחתון של הספקטרום (בגלל מלחמות, עבודות מסוכנות, פרסי דארווין שלרוב זה גברים, וכו)

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לבדוק במחקר הבדלי שכר לפי ממוצע רק על פי מין, ולא על פי מקצוע, שעות עבודה, סקטור, ונסיון זה פשוט בושה סטטיסטית.

אגב, אשתי מרוויחה אותו דבר כמו עמיתיה הגברים בעבודה, ולפעמים אפילו יותר (כשהיא עובדת יותר שעות)

ממני, היא מרוויחה פי 3 יותר, כנראה כי אני 'עובד' במקצוע 'נשי'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Mech Morphix כתב:

אבל זה ממוצעים

ו??

איכשהו הממוצעים בכל ענף ובכל חתך ובכל רמת ניהול, תמיד לרעת הנשים. אז יש פה איזו מגמה, לא?

לפני 4 דקות, Sparrow420 כתב:

אבל אם הפער נוצר בגלל שאנשים מסויימים משקיעים יותר?

תמיד בכל הענפים ובכל המקצועות האישה הממצועת משקיעה פחות מהגבר הממוצע? זה נשמע לך הגיוני?

לפני 5 דקות, Sparrow420 כתב:

כן, זה הפואנטה.

זהים לחלוטין חוץ ממה שיש להם בין הרגליים.

בוא תסביר איך אתה עושה מחקר כזה.

אתה מחפש משהו שלא קיים. לא ככה מבצעים מחקרים במדעי החברה.

• אהבתי 1

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 6 דקות, יבגניפ כתב:

לדעתי? כי זה חוזר לשוויון בהזדמנויות, לפול של מועמדים שיש לך לתפקידים שונים, לאיך שהעסק שאתה עובד בו מנוהל ומתנהל ועוד. ושקיפות וניהול שכר סבירים יותר משרתים בסופו של דבר גם גברים. כמו גם שינויי diversity אחרים. 

אני לא חושב שזה שייך לשוויון הזדמנויות, הרי אישה וגבר יכולים ללמוד כל מקצוע שיבחרו ולעבוד בו, אם יש להם את היכולות.

כשמעסיק צריך לבחור אדם מתאים לתפקיד, הוא לוקח בחשבון פרמטרים אחרים מעבר ליכולת מקצועית. יכול להיות שהוא יעדיף גבר רווק שיכול לעבוד יותר שעות ולהיות זמין בטלפון אחרי שעות העבודה מאשר אישה עם ילד קטן, למרות שיש לשניהם אותו ניסיון ואותן יכולות. צורת החשיבה של המעסיק הזה קצת עקומה? אולי. אבל אנחנו רוצים להתערב ולהחליט לאנשים איך לחשוב? או לפגוע לו בחופש לנהל את העסק הפרטי שלו? לדעתי לא.

לפני 5 דקות, פינדר כתב:

אני חושב ששווה לחברה להבין מאיפה הפערים האלו מגיעים והאם אפשר לשפר את המצב

הבעיה היא בעצם לא בעיה, כי אישה זה לא גבר וגבר זה לא אישה וטבעי שיהיו פערים.

• אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...