Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הפרש השכר בין גברים לנשים

Sparrow420
שימו לב! השרשור הזה בן 817 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ציטוט
לפני שעה, Ron Poh כתב:

אני עשיתי כל שבוע בנוסף לשעות העבודה הרגילות גם משמרת לילה נוספת, בנוסף הייתי עושה גם תורנות שבת אחת בחודש. אישה שעבדה איתי עשתה משרת הורה.

אז המשכורת שלי הייתה פי 1.5 יותר גבוהה, אבל בגלל שעבדתי יותר.

זה מקרה טיפוסי, חברה (society) שגורמת לנשים לעבוד פחות בגלל צורכי משפחה תגרום לבסוף להפרשים בשכר. כאן בשוודיה גברים לוקחים חופשת לידה וחופשות מחלה בצורה כמעט שווה לנשים, נשים עובדות בעבודות ״גבריות״ וגברים בעבודות ״נשיות״ והפלא ופלא השוויון בשכר גבוה משמעותית. ההפרשים שקיימים מוסברים בשוני בגישה של נשים (לא יתמקחו על שכר למשל) ובהרבה משרות בכירות שמאויישות היסטריות על ידי גברים שדואגים להביא את חבריהם הגברים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, EliC25 כתב:

לבדוק במחקר הבדלי שכר לפי ממוצע רק על פי מין, ולא על פי מקצוע, שעות עבודה, סקטור, ונסיון זה פשוט בושה סטטיסטית.

אבל רוב המחקרים, כולל זה שהבאתי, כן מתייחסים לסקטור, מקצוע והשכלה.

לפני 2 דקות, SlowRide כתב:

הבעיה היא בעצם לא בעיה, כי אישה זה לא גבר וגבר זה לא אישה וטבעי שיהיו פערים.

למה זה טבעי?

ונניח שהפער טבעי. כמה זה פער מוצדק? 10%, 20%, 50%?

לפי הOECD בישראל הפער הממוצע הוא 22.7% ובשוודיה הוא 5.7%.

אולי אפשר להשתפר לכיוון השוודי?

https://data.oecd.org/earnwage/gender-wage-gap.htm

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בטח שאפשר, ואפילו כדאי. אבל בגישה של זכויות בסיסיות שוות לשני המינים ולא בגישה של הטבות ועזרה לנדפק, כי להיות נדפק ולקבל הטבות זה רק מנציח מצב נתון. ככל שיהיה יותר כובל ומגביל להעסיק נשים זה רק יטיב עם גברים.

לפני 14 דקות, פינדר כתב:

לפי הOECD בישראל הפער הממוצע הוא 22.7% ובשוודיה הוא 5.7%.

אולי אפשר להשתפר לכיוון השוודי?

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, Sparrow420 כתב:

כן, זה הפואנטה.

זהים לחלוטין חוץ ממה שיש להם בין הרגליים.

שוב, אני בוחן את הטענה שנשים מקבלות פחות כסף על אותה עבודה פשוט בגלל היותם נשים - באתי לפה בשביל לשאול את חברי הפורום אם הם מכירים מקרה שכזה ויכולים לספק הוכחה כלשהי.

ענו לך על זה בהרחבה, גם אני. המחקר שקישרתי אליו מוכיח בדיוק את זה. אם מגמה מסוימת מתקיימת באופן כל כך מובהק ומתועד בכל מקום בעולם - אי אפשר להתעלם ממנה. הפער, אני מניח, הוא במה שמתחבא מאחורי "היותן נשים". אם ציפית למצוא מחקר שבו יצוטט מנהל רשע שיגיד "אני שונא נשים ומשלם להן פחות" - כזה כנראה שלא תמצא. אם יש נשים שמביאות סקילסט אחר, משווקות את עצמן אחרת ומרוויחות יותר מהגברים לידן? גם כן. אבל אם במציאות, בממוצע, יש תהליכים "טבעים" יותר שגורמים לפער גם במקומות עבודה קונרקטיים? כן. והדיון הוא בדיוק על זה: אין או כמעט אין כזה דבר "זהים לחלוטין".

נראה לי אגב כבר כתבתי שגוגל נתבעה על ידי 10,000 נשים שהסתמכו על מחקר של כלכלן מאוניברסיטת קליפורניה בדיוק על זה. ולהבנתי המשפט עדיין לא הסתיים.

לפני 16 דקות, SlowRide כתב:

אבל אנחנו רוצים להתערב ולהחליט לאנשים איך לחשוב? או לפגוע לו בחופש לנהל את העסק הפרטי שלו? לדעתי לא.

קח דוגמא אחרת שכבר הבאתי כאן בדיון דומה בעבר. תשים עשרה גברים ואישה אחת אקראים בחדר בדיון. בממוצע שאני מכיר וחווה לא יתנו לה להוציא מילה מהפה.

עזוב אותה. גם גבר שלא יודע לצעוק לא יצליח להביע דעה בדיון הזה. 

בשבילי זה לא עניין של רק שכר - שכר הוא רק מאפיין אחד של זה. בשבילי הבעיה המהותית יותר היא שכחברה אנחנו לרוב עדיין מתגמלים יותר מדי טווסים צעקנים ולפעמים גם אלימים. זה אולי היה טוב כשהיינו ציידים או אולי טוב גם לצבא. אבל במציאות האזרחית אני חושב שאנחנו במקום שבו אנחנו יכולים להבין שזה גם מזיק.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, EliC25 כתב:

אגב, אשתי מרוויחה אותו דבר כמו עמיתיה הגברים בעבודה, ולפעמים אפילו יותר (כשהיא עובדת יותר שעות)

ממני, היא מרוויחה פי 3 יותר, כנראה כי אני 'עובד' במקצוע 'נשי'.

5AfEDfcm_400x400.jpg (400×400)

בכלל, כול ההודעה הזאת נוטפת ביג דיק אנרג'י

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני שעה, יבגניפ כתב:

קח דוגמא אחרת שכבר הבאתי כאן בדיון דומה בעבר. תשים עשרה גברים ואישה אחת אקראים בחדר בדיון. בממוצע שאני מכיר וחווה לא יתנו לה להוציא מילה מהפה.

עזוב אותה. גם גבר שלא יודע לצעוק לא יצליח להביע דעה בדיון הזה. 

בשבילי זה לא עניין של רק שכר - שכר הוא רק מאפיין אחד של זה. בשבילי הבעיה המהותית יותר היא שכחברה אנחנו לרוב עדיין מתגמלים יותר מדי טווסים צעקנים ולפעמים גם אלימים. זה אולי היה טוב כשהיינו ציידים או אולי טוב גם לצבא. אבל במציאות האזרחית אני חושב שאנחנו במקום שבו אנחנו יכולים להבין שזה גם מזיק

לא הייתי אומר אלימים, זה יותר כוחניים. 

אני לא חושב שזה רק פה, לדעתי זה עובד ככה בכל מקום, רק שהכוחניות מתעדכנת בהתאם לתרבות המקומית. במקומות שלצעוק מעיד על חולשה, במקום לצרוח יותר חזק מכולם הוא פשוט יעליב ויקטין את שאר האנשים בחדר בצורה "חברית".

לא חושב שזה יכול להשתנות, אנשים נמשכים לכח. ככה זה היה וככה זה יהיה.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, יבגניפ כתב:

לפני שעה, יבגניפ כתב:

...

תשים 10 נשים וגבר 1 אקראים בחדר בדיון... האם לדעתך הגבר יצליח לפתוח את הפה?

עריכה אחרונה על ידי Ron Poh
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הפרש השכר בין פועלי בניין לפועלות בניין?

או בין שרברבים לשרברבות?

• מעניין 1

מוכר סטים קומפוננט ומגברים ברמה גבוהה לרכב!

טוויטרים HYBRID AUDIO L1 PRO + L1V2

מידריינג Hybrid Audio L4

מגברים לרכב - TRU TECHNOLOGY S44 - \ TRU TECHNOLOGY S45

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, Ron Poh כתב:

אם יש לו ביצים, ללא ספק.

• מצחיק 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, Ron Poh כתב:

כן.

לפני 15 דקות, SlowRide כתב:

לא חושב שזה יכול להשתנות, אנשים נמשכים לכח. ככה זה היה וככה זה יהיה.

כן, אני גם חושב שאפשר לשנות את זה רק  עד רמה מאוד מסוימת, וכן "כוחני" זה תאור יותר נכון מ"אלים".

עדיין, כמו דברים אחרים, אני אישית כן רוצה לשפר את זה גם אם הגבול הוא מאוד קרוב לאיפה שאנחנו היום.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, Ron Poh כתב:

נשמע כמו מתכון לפוסט באינסטגרם עוד 10 שנים, #me too

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 39 דקות, יבגניפ כתב:

כן, אני גם חושב שאפשר לשנות את זה רק  עד רמה מאוד מסוימת, וכן "כוחני" זה תאור יותר נכון מ"אלים".

עדיין, כמו דברים אחרים, אני אישית כן רוצה לשפר את זה גם אם הגבול הוא מאוד קרוב לאיפה שאנחנו היום

אין ספק שככל שהחברה מתקדמת יותר הכוחניות נהיית אלגנטית יותר, אבל לדעתי היא לא נעלמת או אפילו נחלשת. במובן הזה אין שיפור. במקום לצעוק אוגה בוגה ולהרביץ עם נבוט התקדמנו לדברים אגרסיביים אחרים.

אני לא חושב שהפסקנו להיות ציידים ושאי פעם נפסיק. נכון שזה מזמן כבר לא מצב שאדם יוצא מהבית לתפוס אוכל ולא יודע אם בכלל יחזור, אבל גם החיים המודרניים הם מאבק יום יומי וכדי להתקיים צריך להתאמץ.

לפני שעתיים, יבגניפ כתב:

תשים עשרה גברים ואישה אחת אקראים בחדר בדיון. בממוצע שאני מכיר וחווה לא יתנו לה להוציא מילה מהפה.

המציאות שאני מכיר אחרת לגמרי. הייתי בהמון ישיבות שנוהלו ע"י נשים שלא היססו להשתיק גברים זקנים עם ניסיון של עשרות שנים ויוקרה מקצועית מפה ועד קום המדינה. יש אנשים כוחניים משני המינים. כנראה גנטית יש יותר גברים כוחניים מאשר נשים, וזה הכל.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד 

לגבי הסקטור הפרטי אינני יודע, לגבי הסקטור הציבורי /ממשלתי, דווקא כן. 

אישה עם ילדים(עד גיל 8), מקבלת משמעותית יותר מגבר. 

1. כ-900 הוצאות חינוך על כל ילד כל חודש. 

2. עד גיל שנה, היא מקבלת שעת הנקה ועד גיל 8 היא מקבלת אמא עובדת, שזה אומר, שעה פחות בעבודה על כל הטבה. 

זה מה שאני מכיר, תוסיפו לזה את הטבת המס והופ! מישהי מרוויחה הרבה יותר מהגבר המקביל לה. 

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Sparrow420 כתב:

שבוע טוב חברים, שאלה לי אליכם בקשר להפרשי השכר בין נשים לגברים

אני בדעה שלא קיים וזה פירוש והטעייה של קראית הנתונים, יצא לי להתווכח כבר עם כמה נשים שחושבות שמקפחים אותם בקשר לזה ואף אחד לא יכול להציג לי הוכחה אחת.

מישהו פה יכול להביא אסמכתא (הוכחה שתתפוס בבית משפט, לא "מילה שלי, אני מכיר אני יודע") ל2 אנשים שמרווחים שכר שונה למרות שיש להם בדיוק את אותם כישורים, ביצועים, ניסיון וכ'ו, וההבדל היחידי הוא במין?

אני חושב שהדבר הכי קרוב לתנאים שאתה מחפש זה ליידי בוי שכל יום בוחר במין אחר.

וברצינות, יצא חוק שמחייב מעסיקים גדולים לפרסם לעובדים שלהם את הנתונים  האלו, אז נכון שהמעסיקים יעשו מניפולציות ועוד, אבל בסוף הם יתחילו להתיישר ואנחנו (עובדים של מעסיקים עם 518 עובדים ומעלה, לא אני באופן אישי) נוכל לראות א הנתונים בחברות שאנחנו עובדים איתם.

אתה יכול לראות כאן בהרחבה:

https://www.ems-legal.com/publications/התיקון-לחוק-שכר-שווה-לעובדת-ולעובד-והח/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, פינדר כתב:

למשל שכירים אקדמאיים בענף הביטוח:

image.png.00b6b5a6a6755ab98d0233209fda86d7.png

לא קראתי את המחקר ולכן אתייחס רק לגרף. 

אין פה שום התייחסות לרמת ההשכלה, ניסיון או תפקיד, וגם לא לכישורים ושעות עבודה. 

ניתוח נכון יותר יהיה לקבוע קטגוריות לפי תפקידים מאוד ספציפים, ואז לבדוק את השכר השעתי הממוצע לגבר ואשה על פני מספר שנים באותו התפקיד. 

דבר שני, אם אכן היה פער של 30% לטובת הגברים, כל חברה היתה שואפת להעסיק רק נשים. 

כסף קל. 

• אהבתי 1

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...