Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הפרש השכר בין גברים לנשים

Sparrow420
שימו לב! השרשור הזה בן 816 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אכן השוואת שכר בלבד מציגה תמונה מוטעית.

באופן דומה, סטטיסטית נשים מעורבות פחות בתאונות. האם זה אומר שהן נהגות יותר טובות? אם מוסיפים לתמונה את הקילומטרז' השנתי הממוצע לנהגת מול נהג (נשים נוהגות פחות, מיעוט נשים נהגות מקצועיות וכו') המסקנה משתנה.

אני עובד בההיטק, לדעתי אחד הענפים היותר שויוניים - בו משלמים לאנשים לפי תפוקתם. ושוב, במבט חטוף, שכר ממוצע לעובדות נמוך מלעובדים. אם מסתכלים על היקפי משרה, רמת בכירות ומסלול קריירה, התמונה פתאום נראית אחרת.

וכמו שנכתב - אם נשים היו פרודוקטיביות כמו גברים ו"רק" מקבלות שכר נמוך יותר, כל המעסיקים היו מחפשים רק עובדות נשים.

• אהבתי 4
:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, Sparrow420 כתב:

אי אפשר לתת קרדיט לאף אחד.

החוקרים צריכים לפרט עד הפרט הכי קטן מה זה ההשפעה הזאת, מאיפה היא באה, למה צריך לנטרל אותה, איך בדיוק מנטרלים אותה.

"הם מומחים, הם יודעים" לא תופס אצלי

תחזור לשרשור אחרי שתסיים דוקטורט בסטטיסטיקה עם התמחות בשיטות מחקר ותחלק לנו תובנות.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, SlowRide כתב:

ש אנשים כוחניים משני המינים. כנראה גנטית יש יותר גברים כוחניים מאשר נשים, וזה הכל.

בהחלט.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קשור לנושא עצמו , אבל מדעי החברה זה אחד התחומים היותר בעייתיים מבחינת מתודולגיית מחקר, ככה שלנפנף בדגל ״סטטיסטיקה״ לא בהכרח מעיד על אמינות המחקרים  

עריכה אחרונה על ידי davemustaine87
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Ron Poh כתב:

תשים 10 נשים וגבר 1 אקראים בחדר בדיון... האם לדעתך הגבר יצליח לפתוח את הפה?

כן, כי צריך שמישהו ינהל את העניינים. 

• מצחיק 4
  • מעניין 1

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, David32 כתב:

בכלל, כול ההודעה הזאת נוטפת ביג דיק אנרג'י

לא הבנתי לא את הרפרנס ולא את המונח.

• מבאס 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, yuvk כתב:

אני עובד בההיטק, לדעתי אחד הענפים היותר שויוניים - בו משלמים לאנשים לפי תפוקתם. ושוב, במבט חטוף, שכר ממוצע לעובדות נמוך מלעובדים. אם מסתכלים על היקפי משרה, רמת בכירות ומסלול קריירה, התמונה פתאום נראית אחרת.

אז אני מתנדב להיות השמוק השוביניסטי:

אחת הבעיות היא שנשים קצת פחות נלהבות לבקש העלאות, קידום, משכורת.. מה שמגיע להן ת'כלס. 

פעם עבדתי בחברה שהיתה לה מדיניות: לא להתווכח עם מועמדים בעניין השכר. אן הוא מתאים, עבר את כל השלבים (או עברה), מה שמבקשים מקבלים (במסגרת ההגיון והתקציב למשרה כמובן).

כשהייתי מראיין,  היה הרבה יותר נפוץ לרמוז למראיינת שהיא צריכה לדרוש יותר: "התפקיד משמעותי ומרכזי, והחברה רוצה לוודא שהמועמדת המתאימה תהיה מרוצה .."  (אסור היה לי לדבר על סכומים או אחוזים).

עם גברים זו היתה פחות "בעיה". הם פחות חוששים לדרוש: "אני כרגע מרוויח X, ואני מעוניין  להתקדם  ב 20% + תנאים".

• אהבתי 1
כיום: סקודה קודיאק 1.5, פיג'ו 108 1.2
לפני: סקודה אוקטביה  *  סיטרואן C2VTS ❤️ *  פיג'ו 206  *  מזדה 3 * רובר 214SI ידנית ❤️ * מזדה לנטיס  * פורד אריקה ידנית
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, פינדר כתב:

אבל רוב המחקרים, כולל זה שהבאתי, כן מתייחסים לסקטור, מקצוע והשכלה.

לפני 5 שעות, SlowRide כתב:

נכון, אבל לא מתיחסים  להיקף משרה, איזור תעסוקה וכו'

אני יכול לתת לך קונפאונד על כל אחת מהאוכלוסיות שיסתור את זה שפערי השכר נובעים מהיותם שחורים לבנים נשים או גברים.

אישה, ובמיוחד אישה ערביה או חרדית, דואגות מעצם המבנה החברתי, יותר לבית ולילדים (וכשהן מהאוכלסויות שציינתי, יש יותר בית וילדים לדאוג להם.)

האם יתכן שהן עובדות פחות שעות? יתכן.

ערבים - האם יתכן שהם עובדים באיזורים שהשכר בהם נמוך יותר והייצוג הוא יותר ערבי (ולכן הפרשי השכר במקום לא בא לידי ביטוי גם עבור גברים לבנים) ? יתכן.

אתיופים - האם יתכןשעובדים יותר בפריפריה או איזוירם עם שכר נמוך יותר? יתכן.

בלי קשר יש חוסר ייצוג של אוכלוסיות מוחלשות (אתיופים ערבים חרדים וכדומה) במקצועות מסויימים, מהעולם הפרטי שלי אני יכול לציין שאין כמעט פסיכולוגים אתיופים ערבים וחרדים (לגבי חרדים גם יש לי מספר, הם קצת יותר מ10 בכל הארץ.)

הסיבה נובעת מחוסר שוויון הזדמנויות, כך שאנשים מסויימים לא יכולים להרשות לעצמם להתחיל מסלולי השכלה מסוימים ולעבוד בעבודות מסוימות, גם אם ממש חשקו בכך.

*תוספת קטנה שהיא בגדר לשים עובדות על השולחן, בלי להסיק מכך מסקנות - שכל אחד יקח את זה לאן שהוא רוצה:

השכר במקצועות הטיפול ה'נשיים' (עו"ס, פסיכולוגים, מטפלים בתנועה אומנות וכדומה) מגוחך, מביך, אין גוף חזק מספיק למקצועות האלו שירים אותם למעלה מבחינת השכר והתנאים.

כשמפורסמת משרה שמחפשת עו"ס או פסיכולוגים ברשת, השכר מלכתחילה מאוד נמוך וכמעט אף פעם לא מפורסם במודעה (35-50 לשעה).

עריכה אחרונה על ידי EliC25
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, borsood כתב:

תחזור לשרשור אחרי שתסיים דוקטורט בסטטיסטיקה עם התמחות בשיטות מחקר ותחלק לנו תובנות.

סליחה, העלבתי אותך או משהו?

מה הבעיה בלא לקבל מידע כעובדה בלי הוכחות והסברים בגלל שהוא בא מגוף עם תעודה כלשהי?

אם מדעי החברה רוצים להיות ראויים לתואר "מדעי" הם צריכים לפרט הכל במחקרים שלהם, ככה זה עובד - אין "כי אמרתי" במדעים.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, EliC25 כתב:

השכר במקצועות הטיפול ה'נשיים' (עו"ס, פסיכולוגים, מטפלים בתנועה אומנות וכדומה) מגוחך, מביך, אין גוף חזק מספיק למקצועות האלו שירים אותם למעלה מבחינת השכר והתנאים.

כשמפורסמת משרה שמחפשת עו"ס או פסיכולוגים ברשת, השכר מלכתחילה מאוד נמוך וכמעט אף פעם לא מפורסם במודעה (35-50 לשעה).

לגבי עו"ס - יש הסכם קיבוצי שמכתיב את השכר.

אני מאמין שזה נכון לגבי רוב המקצועות שציינת (אם לא כולם).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זה אומר שהשכר הוגן?😟

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, guya72 כתב:

לגבי עו"ס - יש הסכם קיבוצי שמכתיב את השכר

גם לעובדי נמלים וחברת חשמל יש הסכם קיבוצי.

לפני 9 שעות, EliC25 כתב:

נכון, אבל לא מתיחסים  להיקף משרה, איזור תעסוקה וכו'

אתה מניח שכל החוקרים סתומים או מוטים?

יש המון מחקרים, בארץ ובעולם ובכולם מראים שגם באותו היקף משרה ואותה רמת ניהול וכו', יש הטיה לטובת הגברים.

לפני 6 שעות, Sparrow420 כתב:

מה הבעיה בלא לקבל מידע כעובדה בלי הוכחות והסברים בגלל שהוא בא מגוף עם תעודה כלשהי?

ביקשת מחקרים. קיבלת.

אז אתה מחליט שהמחקרים לא טובים ואתה מראש מצפה שאנחנו פה נעשה עבורך עבודת מחקר שתמצא את המטרה שסימנת מראש.

לפני 9 שעות, ליפיגו כתב:

אז אני מתנדב להיות השמוק השוביניסטי:

זה לא שוביניזם.

מה שציינת זו אחת הסיבות לכך שנשים מרוויחות פחות.

לפני 9 שעות, davemustaine87 כתב:

לא קשור לנושא עצמו , אבל מדעי החברה זה אחד התחומים היותר בעייתיים מבחינת מתודולגיית מחקר, ככה שלנפנף בדגל ״סטטיסטיקה״ לא בהכרח מעיד על אמינות המחקרים  

כשיש אלפי מחקרים, מכל העולם, שמראים את אותה התופעה, אתה צריך טיעונים קצת יותר משכנעים מ"תחום בעייתי".

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, יבגניפ כתב:

תשים עשרה גברים ואישה אחת אקראים בחדר בדיון.

תלוי באישה.

אני מכיר כמה שיגרמו לאותם גברים לעמוד בהקשב ולציית להוראות (לא בקטע שחשבתם, מכיר את הראש המלוכלך שלכם).

קחו דוגמא את קים יו-ז׳ונג, אחותו של קים ז׳ונג און, שחלק אומרים שמנהלת את העניינים במדינה בפועל. או אישה רוסיה ממוצעת, שכמו שאומרים, מסוגלת לעצור סוס דוהר ולהיכנס לבקתה בוערת.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, vadim6385 כתב:

תלוי באישה.

זה כמו השיחות על החיסון נגד קורונה בשרשור ליד. זה שיש מישהו מחוסן וחולה קשה זה לא אומר שבכלליות החיסונים לא עובדים :)

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישה שתיתן את עצמה לעבודה כמו גבר תרויח אותו הדבר בדיוק כמו שגבר שיתן את עצמו כמו אישה ממוצעת ירויח פחות.

בואו ניקח דוגמא את הזום שקיים היום בכל מקום.אתה רואה יותר נשים בזום שתוך כדי מטפלת בילדים ובית מאשר גברים שעושים את זה אז בהכללה כשמגיעה אישה עם ילדים קטנים לראיון עבודה, כמעסיק אני לוקח בחשבון שהיא גם תיעדר ותצא באמצע היום מידי פעם בשביל הילדים (וככה צריך להיות. ילדים קודמים לעבודה) ומן הסתם יש לזה השפעה גם על השכר. כשמדובר על אישה עם ילדים גדולים היא זהה לחלוטין לכל גבר עם כישורים מקבילים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...