Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הפרש השכר בין גברים לנשים

Sparrow420
שימו לב! השרשור הזה בן 809 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 11 שעות, borsood כתב:

הזלזול שיש בשרשור במחקר סוציולוגי אינו במקום, למרות שכמו שm3m3m3 ציין יש "מחקרים" סוציולוגיים שראויים לזלזול.

אני אתן הימור שאתה כניראה לא מכיר שיטות מחקר, אז מבחינתך מחקר במתמטיקה שווה למחקר בסוציולוגיה. 

הזלזול בהחלט במקום, ולמה? כי התחום ברובו לא מחקרי בצורה ה"טהורה שלו".  והזלזול זה משהו ששמעתי בין היתר גם מפרופסור בתחום במדעי החברה. 

יש מחקרים רציניים שמשלבים חיבור אלקטרודות וסריקות MRI לנבדקים.

יש מחקרים שלא עושים את זה, אבל בודקים בסביבה מבוקרת.

ויש מחקרים כמו רבים במדעי החברה, שזה שאלונים נטו. ולמה? כי זה קל, מהיר, ונותן "תוצאות".  הבעיה שהשמיים הם הגבול מבחינת תוצאות בעייתיות- גם מבחינת ניסוח השאלונים והבנה סלקטיבית של הנשאלים, עד למגוון כשלים לוגיים של סיבה ותוצאה, ועד לפשוט "העלמת נתונים" שדופקים לך את ההיפותזה. 

אתה חושב ש"נאא, אין מצב שחוקרים מכובדים במכוני מחקר ואונברסיטאות יעלימו נתונים או לא ינטרלו כשלים לוגיים שלא תומכים בהיפותזה שלהם...", אז תתפלא כמה ובאיזה תדירות אנשים עושים את זה, גם חוקרים מכובדים, והם אפילו עושים את זה בלי מודעות, כי זה חלק מהפסיכולוגיה האנושית.  

ואגב, זה לא רק שמור למדעי החברה, גם בשאר התחומים יש אפשרות לרמאויות וכשלים לוגיים, אבל משמעותית פחות.

מבלי להכנס לענייני קורונה, אבל זאת בדיוק הבעיה הגדולה עם רוב התוצאות שמפורסמות בענייני לונג קוביד למשל. זה בדיוק מחקר מבוסס שאלונים שציינתי(לא כולם, אבל רובם) 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 30 דקות, יבגניפ כתב:

אבל בגדול זו הטענה הכי חזקה כאן, לא? השאלה שמעניינת חלק מהמגיבים כאן היא לא היא יש פער, אלא האם תיקון אגרסיבי שלו יפגע בהם

אף אחד לא רוצה שינוי שידפוק אותו, רק שמי שהולך להידפק פה זה כרגיל מי שמנסים לעזור לו. תחייב מקומות עבודה להציג דוחות שכר שווים של נשים וגברים בלי קשר לביצועים ויכולות וכל השאר, או שתחייב עסקים לאחוז מסויים של נשים בלי להתחשב בצרכים של הארגון, או כל מיני הנחתות כאלה, מה יקרה? לא ירצו להעסיק נשים. ואז נשים יתעצבנו, ימשיכו להצביע לפוליטיקאים שדוחפים אג'נדות כאלה שדופקות אותן בעקיפין והמעגל ממשיך.

בסוף מעסיקים יעבירו את העבודה שלהם למדינות בהן השיט הזה לא קיים וככה כולם מפסידים.

אם חברה מסויימת גילתה שנוכחות נשים בראיונות עבודה משיג תוצאות טובות יותר אז אחלה, באמת. זה לא אומר שצריך להפוך את זה לחוק.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, Rשף כתב:

אבל שוב זה לב הבעייה, נשים לא מקודמות לתפקידים בכירים כי הרוב שם גברים ונשים לא משקיעות כי החברה מעודדת אותן בעקיפין להיות עם הילדים.

לא זוכר באיזו מדינה סקנדינבית עשו מחקר וגילו שבארגונים שמנוהלים על ידי נשים נשים השתכרו פחות מאשר בארגונים שמנוהלים על ידי גברים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 52 דקות, יבגניפ כתב:

אם הבן אדם הגבוה הספציפי לידך הוא מטומטם אבל מקשיבים לו כי הוא גבוה? אז הוא יהיה מנהל טוב?

יש הרבה "אם". בבקשה, תוכיח מחקרית שהעולם נמצא באיזון מושלם, שאנשים הכי מתאימים נמצאים בתפקידי מפתח שונים והדיונים יעצרו. 

העולם לא צריך להיות מושלם. 

מי שאנחנו צריכים לדאוג לו, כחברה, זה מי שבתחתית הפרמידה. לשם מגיעים מי שיש להם קושי וצריכים עזרה.

לפני 54 דקות, יבגניפ כתב:

אם אתה חושב שהמצב מאוזן ואין בעיה -  מה איכפת לך שאנשים ידעו כמה מרוויחים עמיתיהם היותר מוכשרים מהם? 

אין כזה דבר "מצב מאוזן". הקיום דינמי ומשתנה כל הזמן. אני גם לא מבין את הרעיון ששכר זה משהו שצריך "להתאזן"?

לגבי מה יידעו או לא יידעו, אולי גם איכפת להם לדעת אם אני אוהב מין אנאלי, אבל זה לא עניינם. זה מידע פרטי. זה בין הפרט למעסיק, אלא אם אתה חושב שאחרים צריכים לנהל אותך.

לפני 56 דקות, יבגניפ כתב:

אבל אם בגדול מפשטים את הטענה של עפר - היא הצד השני שלה. אף אחד לא רוצה שינוי שידפוק אותו

זה ברור שאף אחד לא רוצה להדפק, אבל זה לא עיקר הטענה שלי. עיקר הטענה שלי היא שאנחנו צריכים להתמקד במי שדפוק, תוך ניסיון להבין מה דופק אותו, ברזולוציה הכי מדוייקת שניתן.

לדוגמא, היום בבוקר בחדשות דיווחו על אחת שנרצחה ע"י בעלה (לא יודעים למה) ואחת שפיגעו לה בג'יפ, כי היא נשואה לעבריין.

הכותרת של הקריין: "אלימות נגד נשים"

ואם זה לא טמטום, אני לא יודע טמטום מהו.

• אהבתי 4

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 27 דקות, falou כתב:

העולם לא צריך להיות מושלם. 

יש פער קליל בין "אולי מחקר יראה שאנשים גבוהים הכי מתאימים לניהול?" לבין "העולם לא צריך להיות מושלם".

לפני 28 דקות, falou כתב:

אין כזה דבר "מצב מאוזן". הקיום דינמי ומשתנה כל הזמן. אני גם לא מבין את הרעיון ששכר זה משהו שצריך "להתאזן"?

כתבת שאתה חושב ש"אין בעיה" או משהו כזה. אם אין בעיה אז מה איכפת לך?

אני אוהב הקצנות אבל המציאות לא איתך. אני לא יודע כמה אנשים משווים את חיבתם למין אנאלי כדי ללמוד מה אפשר לשפר בסקס - גם זה קורה אני מניח. שיחות על שכר בהייטק, למשל, מתקיימות כל הזמן באופן גלוי. לא רק זה - חברות מתיישרות לפי טווח מסוים במה שהן מוכנות לשלם לעובדים. ובחלק מהחברות השכר נגזר מדרגות די ברורות וטווח די ברור שאפשר לזוז בו. כלומר ברמת הפרט מי שיושב בשולחן לידי כשאין קוביד לא יודע כמה אני מרוויח. בהסתכלות כללית על השוק המידע זמין לחלוטין. יש אפילו אתרים כמו גלאסדור או לינקדאין שמשווקים השוואת שכר בתשלום. וזה בסופו של דבר נותן גם כח לעובדים מכל הסוגים - לא רק נשים כמובן.

אני מניח שתוכל להסכים שזה שהשכר הוא מידע פרטי זה לא חוק טבע. ויש יתרונות ברורים לזה שהוא לא. ומה הפחד הגדול שידעו? נראה לי שזה לא בדיוק כמו נטיה מינית.

לפני 30 דקות, falou כתב:

זה ברור שאף אחד לא רוצה להדפק, אבל זה לא עיקר הטענה שלי. עיקר הטענה שלי היא שאנחנו צריכים להתמקד במי שדפוק, תוך ניסיון להבין מה דופק אותו, ברזולוציה הכי מדוייקת שניתן.

זה וואטאבאוטיזם נטו. 

אף אחד בשרשור לא מתיימר להיות פעיל חברתי ולוחם זכויות האדם. 

אני עובד במקום שמנסה לשפר תהליכים באופן שאני מתאר ומתחבר אליו. זה כבר צעד מספיק טוב בשבילי, שבסך הכל הייתי שמח לו היה מאומץ על ידי מקומות נוספים.

זה הכל.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני אוהב הקצנות אבל המציאות לא איתך. אני לא יודע כמה אנשים משווים את חיבתם למין אנאלי כדי ללמוד מה אפשר לשפר בסקס - גם זה קורה אני מניח. שיחות על שכר בהייטק, למשל, מתקיימות כל הזמן באופן גלוי. לא רק זה - חברות מתיישרות לפי טווח מסוים במה שהן מוכנות לשלם לעובדים. ובחלק מהחברות השכר נגזר מדרגות די ברורות וטווח די ברור שאפשר לזוז בו. כלומר ברמת הפרט מי שיושב בשולחן לידי כשאין קוביד לא יודע כמה אני מרוויח. בהסתכלות כללית על השוק המידע זמין לחלוטין. יש אפילו אתרים כמו גלאסדור או לינקדאין שמשווקים השוואת שכר בתשלום. וזה בסופו של דבר נותן גם כח לעובדים מכל הסוגים - לא רק נשים כמובן.

אני לא בכלל לא רוצה שהדיון ימתקד ב-כוח, אבל זה העניין. מידע זה כוח, ולמי שיש מידע, יש לו כוח והוא יכול להפעיל כוח. אבל השכר שלי הוא המידע שלי, ואני לא צריך לנדב אותו למישהו, כי הוא רוצה עוד "כוח".

בכל מקרה, שוב ושוב אני אומר, כמה כוח יש לעובדים בהיי טק צריך לעניין רק עובדים בהיי טק. העשירון העליון של העובדים בישראל - שידאג לעצמו.

אין פה עניין ציבורי.

לפני 4 דקות, יבגניפ כתב:

אני עובד במקום שמנסה לשפר תהליכים באופן שאני מתאר ומתחבר אליו. זה כבר צעד מספיק טוב בשבילי, שבסך הכל הייתי שמח לו היה מאומץ על ידי מקומות נוספים.

זה הכל.

השאלה היא למה אתה קורה "שיפור".

למשל, שנשים לא יבואו לעבודה עם איפור, כדי שמקום העבודה יהיה פחות טעון מינית... זה שיפור?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, falou כתב:

אבל השכר שלי הוא המידע שלי, ואני לא צריך לנדב אותו למישהו, כי הוא רוצה עוד "כוח".

זה לא רק מידע שלך.

המעביד יודע כמה הוא משלם לך וזה נותן לו כח מול שאר העובדים.

המדינה יודעת מה השכר שלך וזה נותן לה כח בניהול מדיניות מס ועוד.

אף אחד לא מבקש שהתלוש שלך יתפרסם על לוח המודעות בקומה של המשרד. מבקשים משהו בסגנון של חברה מעל X עובדים תחוייב לפרסם את השכר הממוצע לסוגי תפקידים שונים. כשבכל תפקיד כזה מאגדים מספר מינימלי של אנשים, כך שיוסי מהצוות לא ידע כמה אתה מרוויח אבל ידע איפה הוא עומד ביחס לממוצע.

לפני 14 דקות, יבגניפ כתב:

זה וואטאבאוטיזם נטו. 

כל השרשור הזה הוא וואטאבאוטיזם ואנקדוטות, שפוסלים אלפי מחקרים מכל העולם.

עריכה אחרונה על ידי פינדר
  • רעיון טוב! 2

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, פינדר כתב:

המעביד יודע כמה הוא משלם לך וזה נותן לו כח מול שאר העובדים.

עוד פעם "כוח"?!

למה הכל אצלך זה דרך פריזמה של "כוח"?

אם העובדים רוצים להתאגד, זו זכותם.

בין מעביד לעובד אין יחסי כוחות של שווים, מטבע הדברים. לכן יש חוקים שנועדו לדאוג לזכויות מינימום של כל עובד. עובדים בהייטק, שנהנים מביקוש ותנאים משובחים, לא יכולים לבוא בתלונות על יחסי הכוח בינם לבין המעסיק. 

לפני 8 דקות, פינדר כתב:

מבקשים משהו בסגנון של חברה מעל X עובדים תחוייב לפרסם את השכר הממוצע לסוגי תפקידים שונים. כשבכל תפקיד כזה מאגדים מספר מינימלי של אנשים, כך שיוסי מהצוות לא ידע כמה אתה מרוויח אבל ידע איפה הוא עומד ביחס לממוצע.

ולמה שזה יהיה אינטרס של החברה?

אולי הלקוחות ידרשו שיפרסמו מה המחירון הממוצע, שכל לקוח יוכל לשפר את עמדת מו"מ שלו?

בכלל, ההתייחסות שלך לעובדים היא כאל גוף קיבוצי. אם אני מסוגל לסדר לעצמי שכר גבוה יותר, בזכות מו"מ, איזה אינטרס יש לי להביא את השכר לממוצע?

ולמה אתה חושב שזה בכלל צודק, שעובדים ירוויחו שכר דומה, על אותו תפקיד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, falou כתב:

למה אתה חושב שזה בכלל צודק, שעובדים ירוויחו שכר דומה, על אותו תפקיד?

אני כתבתי דבר כזה?

אני רק רוצה לתת לעובד אפשרות לדעת אם "דופקים" אותו כי הוא אתיופי או נכה או אישה.

יסתכל עובד על השכר הממוצע בחברה שלו ובחברות אחרות ויחליט בעצמו אם הוא חושב שהוא עובד טוב שיכול להילחם על שכר גבוה יותר, או שטוב לו עם מה שהוא מרוויח.

לפני 7 דקות, falou כתב:

למה שזה יהיה אינטרס של החברה?

בין החברה לעובדים יש אינטרסים משותפים ואינטרסים מנוגדים. אנחנו מתווכחים על נקודת האיזון. כל אחד מאיתנו שם את הנקודה במקום אחר.

לפני 9 דקות, falou כתב:

עובדים בהייטק, שנהנים מביקוש ותנאים משובחים, לא יכולים לבוא בתלונות על יחסי הכוח בינם לבין המעסיק. 

אני מדבר פה באופן עקרוני.

מה הטעם לגרור את זה כל פעם להייטק, או לאנקדוטות של אשתי מרוויחה יותר ממני?

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, פינדר כתב:

כל השרשור הזה הוא וואטאבאוטיזם ואנקדוטות,

כול ההודעות של פאלו*

עפר, מה מפריע לך באמת? מה כואב לך? (מעבר למין האנאלי)

מפחד שיורידו לך משכורת בשביל שהקולגה שלך תיהיה אישה? 

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 11 דקות, פינדר כתב:

אני רק רוצה לתת לעובד אפשרות לדעת אם "דופקים" אותו כי הוא אתיופי או נכה או אישה.

יסתכל עובד על השכר הממוצע בחברה שלו ובחברות אחרות ויחליט בעצמו אם הוא חושב שהוא עובד טוב שיכול להילחם על שכר גבוה יותר, או שטוב לו עם מה שהוא מרוויח

ואם הוא מגלה שבחברות אחרות משלמים יותר זה בעצם אומר שדופקים אותו בגלל שהוא אתיופי או נכה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, falou כתב:

אני לא בכלל לא רוצה שהדיון ימתקד ב-כוח, אבל זה העניין. מידע זה כוח, ולמי שיש מידע, יש לו כוח והוא יכול להפעיל כוח. אבל השכר שלי הוא המידע שלי, ואני לא צריך לנדב אותו למישהו, כי הוא רוצה עוד "כוח".

אתה לא צריך לנדב שום דבר. אני חושב שמידע זה חשוב. וכן, העדר מידע זה גם בעיה שמייצרת פערים. וזה לא רק תכונות אופי, מאפיינים פיזיים. וכן, זו בדיוק המהות.

אני לוקח את כל הדיון לא למקום של מהפכות רדיקליות. אלא כלים שעוזרים בסופו של דבר גם לי. ואני מדבר על הייטק לא כי הייטקיסטים צריכים או לא צריכים עזרה, אלא כי התהליכים בתעשיה הזו שאני מכיר מספיק מקרוב מלמדים שיעור יפה על מה שאני רואה בו כשיפור חברתי כולל, ואותך אולי לא מעניין בכלל. 

לפני 36 דקות, falou כתב:

השאלה היא למה אתה קורה "שיפור".

למשל, שנשים לא יבואו לעבודה עם איפור, כדי שמקום העבודה יהיה פחות טעון מינית... זה שיפור?

אני אתן את הדוגמא הכי טרוויאלית שאני נותן כל פעם מחדש:

אני שונא לקחת חלק בדיונים שמתנהלים בצווחות ובהם קבלת ההחלטות היא של האדם הכי כוחני בחדר. 

כשמדברים על דיווריסטי, שכר זה משתנה אחד. אבל זה שיח שגם יכול לייצר מיקוד נהדר שמכריח חברות אשכרה לנסות לענות על שאלות שונות שמייצרות תרבות ארגונית.

וכשמגרדים את זה, אפילו בדוגמא שאני הבאתי, מגלים שיש אנשים שמוחרגים כמעט אוטומטית מדיונים כי הם לא מסוגלים להתמודד עם תרבות צווחות.

האם במצב כזה החברה מקבלת את  ההחלטות הכי טובות מהשיקולים הכי נכונים? רק אם במקרה לגמרי האדם הכי כוחני בחדר הוא גם הכי מוכשר. וזו לא המציאות כמעט ב100% מהמקרים.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, SlowRide כתב:

ואם הוא מגלה שבחברות אחרות משלמים יותר זה בעצם אומר שדופקים אותו בגלל שהוא אתיופי או נכה? 

זה אומר שיש לו ידע והוא יכול להחליט מה לעשות עם הידע הזה.

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

ידע שלא נותן הרבה כי מדובר על ממוצע. אם הוא עובד בינוני, הוא יהיה בינוני בכל מקום. ואם במקום אחר ישלמו לו יותר, זה לא אומר שהמעסיק הקודם היה דופק בשיטתיות אתיופים ונכים. בכלל הדיבור פה היה להציג ממוצע שכר של נשים לעומת גברים באותו מקום עבודה, לא? איזה מידע אפשר לקבל מזה?

לפני 26 דקות, יבגניפ כתב:

שיש אנשים שמוחרגים כמעט אוטומטית מדיונים כי הם לא מסוגלים להתמודד עם תרבות צווחות.

האם במצב כזה החברה מקבלת את  ההחלטות הכי טובות מהשיקולים הכי נכונים? רק אם במקרה לגמרי האדם הכי כוחני בחדר הוא גם הכי מוכשר. וזו לא המציאות כמעט ב100% מהמקרים.

גם אני שונא להיות בישיבות שאי אפשר להשחיל מילה כי אם אדון תחת לא שומע את הקול של עצמו במשך 3 שניות רצופות הוא לא מסוגל לתפקד, אבל אם הוא מספק את הדרישות ומרוצים מההישגים שלו, מה אפשר לעשות חוץ מלקלל את מי שהביא אותו לעולם? בסוף לקדם אחד כזה זו החלטה של בעל העסק והוא יסבול ממנה אם היא שגויה. וגם אנשים כאלה צריכים להתפרנס. אני חושב שגם לאנשים שקטים לא חסרות הזדמנויות להציג את היכולות שלהם ולהיות מתוגמלים על זה. 

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...