Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הפרש השכר בין גברים לנשים

Sparrow420
שימו לב! השרשור הזה בן 788 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני שעתיים, פינדר כתב:

אתה מניח שכל החוקרים סתומים או מוטים?

יש המון מחקרים, בארץ ובעולם ובכולם מראים שגם באותו היקף משרה ואותה רמת ניהול וכו', יש הטיה לטובת הגברים.

אוקיי.

אז אני מסכים איתך שהשורה התחתונה נכונה - נשים מרוויחות פחות מגברים.

השאלה היא מה הסיבות לכך, האם הן שובניזם טהור 'את אישה את שווה פחות' או שיש הרבה פקטורים בדרך שצוינו ב4 עמודים האחרונים? (היקף משרה, נסיון, יכולות עבודה, התמקחות על שכר...)

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, פינדר כתב:

כשיש אלפי מחקרים, מכל העולם, שמראים את אותה התופעה, אתה צריך טיעונים קצת יותר משכנעים מ"תחום בעייתי".

לא טענתי אחרת. טוען רק נגד התופעה האוטומטית של "מחקר טוען X= X היא תופעה נכונה, כי היא בטח מנורמלת ע"י סטטיסטיקה". ברור שלא כול המחקרים במדעי החברה הם זבל. אבל הרבה מהם כן. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 13 דקות, EliC25 כתב:

השאלה היא מה הסיבות לכך

הסיבות די ברורות, השאלה היא אם צריך לעשות משהו כדי "לתקן" את ההבדלים האלה, ואם כן אז באיזה צורה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, פינדר כתב:

גם לעובדי נמלים וחברת חשמל יש הסכם קיבוצי.

לגבי הסכם קיבוצי - כמובן שהתוצאה תלויה בכושר הלחץ שלך (כמו בכל מו"מ).

עו"ס שובת - אז המסכנים סובלים.

עובד נמל או חברת חשמל שובת - כל המשק סובל -> ולכן יש להם יותר כוח והם הצליחו להגיע ליותר הישגים בהסכם קיבוצי.

אתה מניח שכל החוקרים סתומים או מוטים?

יש המון מחקרים, בארץ ובעולם ובכולם מראים שגם באותו היקף משרה ואותה רמת ניהול וכו', יש הטיה לטובת הגברים.

להבדיל אלפי הבדלות, גם אני עובד בהסכם קיבוצי. בעקרון, אני מרוויח יותר מאשה שעובדת במקביל אליי עם אותו הסכם קיבוצי.

מדוע ? אני מוכן לעשות תוספת של משמרות כאשר צריך. לעשות משמרות כפולות וכו'. בזמן שאני מכיר אצלנו נשים שאינן מוכנות לזה.

הן עושות את ה-5 משמרות שהן חייבות וזהו.

אז הנה, יש לך 2 אנשים שעובדים באותו אחוז משרה. עם אותו הסכם קיבוצי. ולמרות הכל - הגבר מרוויח יותר (למרות מקרים בהם לאשה יש גם שכר שעתי יותר גבוה מגבר עקב וותק).

התוצאה הסופית מסתדרת יופי עם הסטטיסטיקה שהובאה. אך אף אחד לא הסתכל מדוע מתקבלים התוצאות הנ"ל כי זה לא מעניין. אותם מעניין השורה התחתונה כי זה הכי קל.

עריכה אחרונה על ידי guya72
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, פינדר כתב:

כשיש אלפי מחקרים, מכל העולם, שמראים את אותה התופעה, אתה צריך טיעונים קצת יותר משכנעים מ"תחום בעייתי".

במקרה הזה, כמות לא מייצרת איכות.

כמו בכל מחקר, מה שחשוב היא מה השאלה.

האם נשים מרוויחות פחות - ככל הנראה כן.

השאלה היא - למה?

ולזה, כמו כל דבר בחיים, יש תשובה מורכבת. 

סתם להביא מספרים, לא מלמד שומדבר.

למשל, בנים נענשים יותר מבנות בבתי הספר

האם זה אומר שבנים מופלים לרעה במערכת החינוך?

לפני 18 שעות, Rשף כתב:

כאן בשוודיה גברים לוקחים חופשת לידה וחופשות מחלה בצורה כמעט שווה לנשים, נשים עובדות בעבודות ״גבריות״ וגברים בעבודות ״נשיות״

הכל יפה, חוצמיזה שזה לא נכון.

נשים בשבדיה לא עובדות בעבודות "גבריות" ולהפך.

הרבה פחות מאשר במדינות אחרות ב-OECD

מה שמוכיח שכשאשר יש בחירה, נשים, בהכללה, מעדיפות עבודות נשיות ולהפך

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 3

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, falou כתב:

האם נשים מרוויחות פחות - ככל הנראה כן.

זה לא היה ברור לפות"ש.

לפני 5 דקות, falou כתב:

ולזה, כמו כל דבר בחיים, יש תשובה מורכבת. 

זה ברור. אף אחד לא טוען אחרת.

בא ניקח רק פרמטר אחד שעלה פה: ביטחון עצמי ואסרטיביות. נשים מראש מבקשות פחות.

אז אפשר לשאול למה זה קורה: האם זה הבדל גנטי מובנה? האם זו תוצאה של תרבות וחינוך? האם זה שילוב של שתי הסיבות?

ואפשר לשאול: האם אפשר לשנות את המצב והאם אנחנו בכלל רוצים לשנות?

כל המחקרים האלו, מהווים קרקע לדיון.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, פינדר כתב:

זה לא היה ברור לפות"ש.

השאלה היא לא "האם נשים מרוויחות פחות?", אלא "האם זו בעיה חברתית?"

אני חושב, וזו דעתי, שזו לא בעיה חברתית.

למשל, אם אישה בהיי טק מרוויחה פחות, שתדאג לעצמה. יש לה השכלה וכסף ושתתמודד בשוק.

אבל אם יש רב נשי מוחץ לעובדות ניקיון בשכר מינימום, שמנוצלות בגלל הנסיבות שהן מועסקות בהן (שחלק מהן קשורות לעובדת היותן נשים) - אז זו בעיה חברתית.

זה כמו שאין כזה דבר "אלימות נגד נשים". אשה שנרצחת כי בן הזוג שלה קנאי אובססיבי ואישה שנרצחת על כבוד המשפחה - המקור לתופעה הוא לא אותו מקור. זו לא אותה בעיה.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בין היתר, שימור של ההנחה הרווחת שנשים צריכות להרוויח פחות (כי ככה נראה שהעולם עובד, וקשה לשנות 'הרגלים'). אז נשים מרגישות פחות בנוח לבקש העלאה.

חוץ מזה, אני חושב שנשים יותר רגישות לקבלת החלטות, בהרבה מצבים אני מוצא את עצמי מקבל החלטה וזהו, בלי לדאוג, מה שיהיה יהיה. לעומת זאת אישה שתהיה באותה סיטואציה שלי תתדיין איתי על ההחלטה עם מליון תסריטים בראש של מה יהיה, מניח שזה מאוד חוסם בן אדם מלבקש העלאה (יגידו לי כן, יגידו לי לא? אולי יתנכלו אליי אחר כך? אולי יתחילו לבדוק אותי בציציות שאני באמת עובד ששווה את השכר שאני מרוויח?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, פינדר כתב:

בא ניקח רק פרמטר אחד שעלה פה: ביטחון עצמי ואסרטיביות. נשים מראש מבקשות פחות.

בני אדם פחות אסרטיבים מבקשים פחות.

למה לעזור רק לנשים שהן פחות אסרטיביות?

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, falou כתב:

למה לעזור רק לנשים שהן פחות אסרטיביות?

כמו שכתבתי, לפני שמחליטים אם לעזור או לא, צריך לשאול למה האשה הממוצעת פחות אסרטיבית מהגבר הממוצע.

בעיני זו שאלה חשובה, עוד לפני שמגיעים לנושא השכר.

לפני 6 דקות, falou כתב:

ה כמו שאין כזה דבר "אלימות נגד נשים". אשה שנרצחת כי בן הזוג שלה קנאי אובססיבי ואישה שנרצחת על כבוד המשפחה - המקור לתופעה הוא לא אותו מקור. זו לא אותה בעיה.

אז מצדי תפריד את זה לנשים שנרצחות ע"י בן זוג אובססיבי ולנשים שנרצחות על רקע כבוד המשפחה.

ואז יש לך שתי תופעות שכל אחת מהן דורשת טיפול וכל אחת מהן מתאפיינת באלימות נגד נשים.

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 5 דקות, EliC25 כתב:

לעומת זאת אישה שתהיה באותה סיטואציה שלי תתדיין איתי על ההחלטה עם מליון תסריטים בראש של מה יהיה, מניח שזה מאוד חוסם בן אדם מלבקש העלאה (יגידו לי כן, יגידו לי לא? אולי יתנכלו אליי אחר כך? אולי יתחילו לבדוק אותי בציציות שאני באמת עובד ששווה את השכר שאני מרוויח?

וגבר לא יכול להיות כזה?

אז יותר נשים מאשר גברים הם ככה, מה זה משנה? 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, פינדר כתב:

כמו שכתבתי, לפני שמחליטים אם לעזור או לא, צריך לשאול למה האשה הממוצעת פחות אסרטיבית מהגבר הממוצע.

בעיני זו שאלה חשובה, עוד לפני שמגיעים לנושא השכר.

לפני זה. תשאל בכמה היא פחות אסרטיבית?

והתשובה היא שלא בכל כך הרבה...

אחרי זה תשאל אם אתה בכלל רוצה לתקן את זה.

יש עוד דברים בחיים מלבד שכר.

לפני 5 דקות, פינדר כתב:

אז מצדי תפריד את זה לנשים שנרצחות ע"י בן זוג אובססיבי ולנשים שנרצחות על רקע כבוד המשפחה.

ואז יש לך שתי תופעות שכל אחת מהן דורשת טיפול וכל אחת מהן מתאפיינת באלימות נגד נשים.

למה אתה מצמצם את התופעה לחצי מהאוכלוסיה?

למה לא תקרא לזה - אלימות כנגד בני אדם?

כמה גברים נרצחים על אותם ערכים של כבוד המשפחה בשנה, אתה יודע?

נשים נרצחות בעיקר על רקע משולב של תרבות פטריאכלית, הגירה וקשיים סוציו אקנומים. זה הפרופיל של 85% מהנרצחות.

הן רק לא אשכנזיה כמו מיכל סלע, אז זה לא מעניין אף אחד. אין להן פרצוף יפה לעיתון.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, falou כתב:

כמה גברים נרצחים על אותם ערכים של כבוד המשפחה בשנה, אתה יודע?

כמה גברים נרצחים על ידי בת זוג אובססיבית?

לפני 3 דקות, falou כתב:

אחרי זה תשאל אם אתה בכלל רוצה לתקן את זה.

יש עוד דברים בחיים מלבד שכר.

למה שאני לא ארצה לתקן (אם אפשר לתקן)?

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, SlowRide כתב:

וגבר לא יכול להיות כזה?

אז יותר נשים מאשר גברים הם ככה, מה זה משנה? 

לא אמרתי שזה משנה משהו,

ציינתי סיבה להבדלי השכר, לדעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, falou כתב:

למשל, אם אישה בהיי טק מרוויחה פחות, שתדאג לעצמה. יש לה השכלה וכסף ושתתמודד בשוק.

נשים בהייטק מדברות היום באופן מאוד גלוי על הקשיים שלהן. אני מניח שגם אתה מכיר את זה. זה מעגל. אם נשים בממוצע היו יודעות להתמודד כמו גברים עם חיפושי עבודה ודרישות שכר - לא הינו בדיון הזה. 

אה ובוודאי שלאלימות נגד נשים יש  גם רקע תרבותי סוציולוגי. נגיד ציד המכשפות. קשה קצת לדמיין היום אברופאים משכילים ונחמדים מוציאים זקנות להורג כי הן מאכילות חתולים, נכון?

העולם לא עומד במקום.

כמו בכל מאה הדיונים הקודמים בנושא, האפשרות היא לא רק או לעצור כי המצב היום יותר ממה שהיה לפני 200 שנה, או לקדם מהפכות. יש צעדים קטנים יותר. הרבה יותר. לדוגמא במקום העבודה שלי משתדלים שנשים יהיו מעורבות בראיונות של מועמדות. למה? כי הלכו ושאלו ובדקו וגילו שזה מייצר תהליך נח יותר עם יותר סיכויי הצלחה. מה רע בזה?

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...