Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הפרש השכר בין גברים לנשים

Sparrow420
שימו לב! השרשור הזה בן 816 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

hqdefault.jpg (480×360)

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 27 דקות, פינדר כתב:

מעניין אותי איך קבעת שהם מתאבדים על רקע שבר במשפחה ולא על רקע מידת נעליים.

כשהנתון הוא פי 7 ולא פער של 15%, אז המובהקות של האבחנה גובר.

מה שכן אפשר לטעון זה שיש כאן טעות בין סיבה למסובב.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 40 דקות, falou כתב:

דבר שני, מרחב הדיון הציבורי הוא מוגבל, כשאתה מתעסק בנושאים שוליים, אתה לא מתעסק בדברים חשובים.

שוב, זה וואטאבאוטיזם. לך איכפת מפועלים הרוגים? לא ענית או שפספסתי. בוא נצא מתוך נקודת ההנחה שכן, ולשאר לא, בסדר? בבקשה, קדם דיון בנושא, במקום להגיד מה לא. אתה חושב שאם תלך לדבר ברדיו על פועלי בניין שנהרגים לא תקבל במה? ב"הארץ" פרסמו עשרות כתבות על זה במהלך השנים. נראה לי לאחרונה אפילו התחיל לקפוץ לי עדכון שבועי או חודשי מהם בפייסבוק. אישית אני מנחש שגם אם ההייטק יסגר מחר וכל הנשים משם ילכו לשתות מים בעזה, פועלי בניין הרוגים ימשיכו לא לעניין את הציבור הרחב. אבל מה אני יודע.

לפני שעה, falou כתב:

העניין עם ״פערי השכר״ בהיי טק זה בדיוק הפריבילגים משחקים בתוך ארגז החול שלהם עם אידיאלים ״נכונים״ שהם מביאים מתוך תפיסת העולם שלהם, במקום לצאת מהתחת של עצמם וליישם את האידיאלים האלו היכן שבאמת יש בעיה.

אהבתי את השימוש ב"פריבילגים". 

בכל זאת, בוא, הם פותרים את הבעיות בארגז החול שלהם (והאמת שגם לא רק שם). אתה מטיף להם לפתור בעיות אחרות. 

לפני שעה, falou כתב:

אתה שוב ושוב ושוב מסלף.

אני לא אומר ״מפה שיסתדרו״, אני אומר שבהיי טק, שייסתדרו. הם כבר בעשירון השמיני ומעלה. הגיע הזמן לשחרר אותם לדאוג לעצמם.

...

ציטוט

עכשיו, שלא ייצא כאילו אני שולח נשים הביתה. אני מסכים עם ישעיהו ליבוביץ' ז"ל, שחרור האישה הוא ההישג הגדול ביותר של התרבות המערבית בעידנים האחרונים. אבל זה לא אומר שאנחנו צריכים למצוא שיוויון נומינלי בין גברים ונשים בכל חיתוך של כל תחום ועניין. הסרנו את המגבלות, עכשיו כל אחד ואחת לנפשם.

(ההדגשה שלי כמובן)

כן, נראה לי שבאמת מיצינו. 

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 54 דקות, vogel כתב:

ממספר סיבות:

1. גבר קופץ בין עבודות ומעלה את השכר בקפיצות לעומת אשה שנשארת באותה חברה ומקבלת העלאה של 300 שח כל שנה. (סיבה עיקרית)

עיקרית? אשכרה עיקרית? מעניין.

הכלל הכי ותיק ומוכר להעלאת שכר הוא בדיוק זה - לעולם הקפיצה בין חברות שונות תגרום להעלאה גבוהה יותר מאשר קידום בתוך הארגון. בלי לקשר לדת/גזע/מין/מידת נעליים.

אגב, נתקלתי גם בגישה של "אני מעדיף לגייס נשים כי הן יותר נאמנות" - בתחום הנדסת חשמל. הדקויות חשובות בקיצור.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני שעתיים, vogel כתב:

1. גבר קופץ בין עבודות ומעלה את השכר בקפיצות לעומת אשה שנשארת באותה חברה ומקבלת העלאה של 300 שח כל שנה. (סיבה עיקרית)

2. הגבר מבקש יותר כסף מלכתחילה מעודף ביטחון או מהערכה עצמית תקינה.

3. האשה יותר קרובה לבית אז מתפשרת מאוד בקלות על השכר.

4. בדרכ לוקחים פקידה עם שכר נמוך ומקדמים אותה לתפקיד בכיר ללא שינוי תנאים ועובד במקביל אליה גבר שלא הגיע כפקידה

איפה הבעיה בדברים האלה? איפה הקיפוח?

• אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, hans כתב:

עיקרית? אשכרה עיקרית? מעניין.

הכלל הכי ותיק ומוכר להעלאת שכר הוא בדיוק זה - לעולם הקפיצה בין חברות שונות תגרום להעלאה גבוהה יותר מאשר קידום בתוך הארגון. בלי לקשר לדת/גזע/מין/מידת נעליים.

אגב, נתקלתי גם בגישה של "אני מעדיף לגייס נשים כי הן יותר נאמנות" - בתחום הנדסת חשמל. הדקויות חשובות בקיצור.

אל תשכח שעם כל הכבוד לנשים הבטחון שלהם לא בשמיים. תקח גבר הכי מכוער והוא יגיד לך שהוא חתיך הורס. אשה, תיקח הכי יפה והיא תמצא על מה להוריד לעצמה את הבטחון.

זה עוצר אותם בהרבה תחומים וגם בעניין קידום בעבודה.

יש כמובן יוצאות מהכלל ויש שינוי בעניין בשנים האחרונות...

לפני 11 שעות, SlowRide כתב:

הנשים מתלוננות שגבר מבקש ומקבל שכר גבוה, אשה דורשת פחות ומקבלת פחות. בפועל נגיד במחלקה של מענה טלפוני, לא נדרש משהו מיוחד והגבר מקבל יותר. לזה הן קוראות אפליה בשכר

הן טוענות שמעצם היותן נשים נותנים להם פחות אומציעים להן פחות או שהן דורשות פחות בגלל סירובים קודמים.

כמו שאמרתי, מנסיון גבר יכול להרוויח פי 2 והאשה יודעת אתזה ועדיין לא תבקשה העלאה משמעותית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, SlowRide כתב:

זה לא קיפוח. קיפוח זו מילה שגם אין בה הרבה תוכן. וזו בעיה אם אתה אישה. ואני אומר את זה אחרי כמה שיחות עם חברות שגילו שהן בפערי שכר מטורפים ובשבילן זו היתה בעיה מן הסתם. והפתרון לזה לא היה איזה מהלך קיצוני או משהו גדול מהחיים. הן גילו את זה מלכתחילה בזכות קבוצות שונות שעסקו בזה ואז גם יכלו לפתור את זה, כי פערי הידע שהיו להן הצטצמו. 

אותו דבר אגב גם עם בטחון עצמי בחיפושי עבודה. זה דברים שאפשר לעבוד עליהם ברמה האישית. בלי מהפכות. וזה הכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מישהי גילתה בשיחה עם חברים שהיא מרוויחה פחות ממישהו אחר. אז היא הלכה ודרשה העלאה והבעיה הפרטית שלה נפתרה, שלא היתה באמת בעיה כי זה השכר שהציעו לה והיא הסכימה לו בלי להתמקח, כי ככה.

אני באמת עדיין לא רואה איך יש פה בעיה. זה רק ברמה האישית וכל אחד יכול לברר כמה מרוויחים בעבודות דומות. חסרים גם סקרי שכר?

ידוע לי גם מחברים שלמדו איתי שחלק מהם מרוויחים משכורות גבוהות יותר ממני, למרות שחשבתי שהשכר שלי סביר ביחס לותק ולמקצוע. אז אני צריך להתלונן למישהו?

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, SlowRide כתב:

ידוע לי גם מחברים שלמדו איתי שחלק מהם מרוויחים משכורות גבוהות יותר ממני, למרות שחשבתי שהשכר שלי סביר ביחס לותק ולמקצוע. אז אני צריך להתלונן למישהו?

הם הקולגות שלך באותו התפקיד? כי אם כן...

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, falou כתב:

מעולה תודה! כדי לחמם את הדיון עוד קצת אני ממליץ לכולם היכנס לקישורים, עופר אולי פרובוקטור אבל יש גרעין של מציאות במה שהוא אומר- שוודיה היא אחת המדינות שמציעה את המקסימום כדי לעודד שוויון בין גברים לנשים, והחברה עצמה תומכת מסורתית בשוויון כזה. בנוסף נשים עדיין נמשכות למקצועות נשיים וגברים למקצועות גבריים ופער השכר אמנם אחד הקטנים בעולם אבל עדיין קיים, וגדול יותר במקצועות שדורשים השכלה גבוהה (מישהו אמר הייטק?)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, falou כתב:

דבר שני, למה אתה חותך פערים לפי מגדר?

למה לא לפי... גובה? אטרקטיביות מינית? ריח גוף? חוש אופנה? חוש הומור? יכולות חברתיות? מתירנות מינית? מידת נעליים?

לגמרי קיים. הנה כתבה מ"כלכליסט", ונתקלתי בסיפור הזה בעוד מקורות (עממיים. אני לא קורא ספרות של סוציולוגיה).

בהקשר של השרשור הזה זה ממש לא מפתיע אותי - זה הרושם הראשוני שנשאר בראיון העבודה. אני מניח שמי שמקודם מדרגים נמוכים מושפע פחות כי הוא מקודם על בסיס היכרות עם יכולותיו (שכוללות גם מרפקים). אבל, כמובן, אין לרשותי בסיס מחקרי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 12 דקות, David32 כתב:

הם הקולגות שלך באותו התפקיד? כי אם כן...

אז?

יש לי אישור רשמי להתבכיין או שצריך קודם לצבוע לבלונד ולדרוש לדבר עם המנהל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, SlowRide כתב:

אז?

יש לך אישור ממני להתבכיין. זה גם כיף.

אני חושב שאנחנו שוב חוזרים לאותו המקום. זו לא בעיה שלך. או לא חייבת להיות בעיה שלך. 

מה שאני מתאר הוא תהליך לא קיצוני, לא פוליטי, לא כלום. נשים הולכות למפגש עם נשים בתפקידים וקריירה דומים. ומגלות עי שיתוף מידע כמה פערי השכר הם גבוהים יחסית, וכמה לכולן קשה להתקדם בתפקידים באופן דומה. הסיבות לזה כבר פורטו פה כמה פעמים, הן לא קשורות למשהו "רע" שמישהו עושה. משם התהליך ממשיך עם זה שלכל אחת יש יותר כלים לקדם את השינוי גם בשביל עצמה וגם בכלליות בסביבה המיידית שהיא נמצאת בה. זה הכל. ומה שאני מוסיף לזה הוא שגם גברים יכולים להרוויח מתהליך כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 55 דקות, SlowRide כתב:

אז?

כמו שאמר יבגני כבר כמה פעמים זה לא קשור לבכיינות.

פערי שכר הם עובדה. עכשיו אנחנו צריכים לשאול את עצמנו אם זה מפריע לנו כחברה. אולי לך זה לא מפריע אבל אני בטוח שיש נשים שזה מפריע להן.

יש לי בצוות שתי נשים. אני לא יודע מה השכר שלהן אבל אני בטוח שהן מרוויחות משמעותית פחות ממני, כי הן עובדות באותו התפקיד כבר יותר מעשור ואני הגעתי לפני ארבע שנים, בתקופה שיש ביקוש גבוה לעובדים.

עכשיו כמו שכתבו פה, לנשים יש נטייה להישאר במקום אחד ולא לדלג. אז אנחנו יכולים לשאול את עצמנו כחברה, למה זה קורה. אחת ההנחות היא שנשים ברוב המשפחות, הן אלו שמגדלות את הילדים ולכן כשהן מוצאות עבודה שמתאימה מבחינת השעות והמרחק, הן יישארו בה שנים.

אנחנו יכולים להגיד שזה מעולה, הנה שוק העבודה נותן לנשים לעבוד ולגדל משפחה, או שאנחנו יכולים, כמו בשבדיה, לנסות להקל על נשים לצאת מהמשבצת המסורתית.

צעד לדוגמה, הוא לאפשר לגברים לתפוס יותר מקום במשפחה על ידי מתן האפשרות לגבר לצאת לחופשת לידה.

כל אלו הם תהליכים שנועדו לשפר את החיים של כלל החברה, לא דיכוטומיה של קיפוח מול בכיינות.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 56 דקות, יבגניפ כתב:

ומה שאני מוסיף לזה הוא שגם גברים יכולים להרוויח מתהליך כזה

אז למה מראש להפוך את זה לעניין שקשור למין אם זה לא? כי יותר קל לחלק את האוכלוסיה לנשים וגברים מאשר לאנשים אסרטיביים וביישנים? 

לפני 14 דקות, פינדר כתב:

פערי שכר הם עובדה. עכשיו אנחנו צריכים לשאול את עצמנו אם זה מפריע לנו כחברה. אולי לך זה לא מפריע אבל אני בטוח שיש נשים שזה מפריע להן

אז מה אם זה מפריע להן? למה זה לא מפריע שגבר חסר ביטחון מרוויח פחות מגבר אחר אבל אישה כן? יש הבדל? 

למה זה לא מפריע שגבר שמעדיף להישאר באותו מקום עבודה 10 שנים ומרוויח פחות מאחד שמחליף מקום כל 3 שנים, אבל שאישה מעדיפה את זה אז יש בעיה?

ולמה בכלל המדינה צריכה לעודד נשים לעבוד פחות בכל מיני דרכים ואחרי זה להיתמם שבממוצע נשים מרוויחות פחות?

אם השאלה היא, האם מפריע לנו כחברה שיש הבדלים בשכר בין אנשים שונים בגלל אופי שמוביל לבחירות שונות בחיים, אז לדעתי זה לא מפריע ועדיין לא הצלחתי להבין מי שזה כן מפריע לו, למה זה מפריע.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...