Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הפרש השכר בין גברים לנשים

Sparrow420
 שיתוף

פוסטים מומלצים

לפני 14 דקות, Rשף כתב:

אבל אין צורך במנגנון מסובך כדי שהשכר יהיה שווה, מספיק חוק שייאסור אפלייה ונטל ההוכחה יהיה על אלו שמפלים אותן.

במשפט פלילי נטל ההוכחה לא יכול להיות על הנאשם.

לפני 15 דקות, Rשף כתב:

אבל בארגון של 5000 עובדים הסטטיסטיקה תתחיל להיות משמעותית והמעסיק יצטרך להסביר איך ייתכן שאחוז ניכר מהנשים מרוויח פחות מגברים באותה עמדה.

מאיזה גודל תתחיל ליישם את הסטטיסטיקה?

ולמה רק לפי גברים ונשים, למה לא לפי גיל? למה לא לפי מוצא אתני?

ואז מה תעשה עם גבר זקן ושחור מול אישה צעירה?

אתה מבין, המציאות יותר מורכבת מאמירות בעלמא שנראות, על פניו, פשוטות.

לפני 16 דקות, Rשף כתב:

כמובן שלא, אבל אם באופן עקבי הגברים שווים יותר

זה לא נכון שגברים שווים יותר.

כמו שכתבתי למעלה, אתה צריך לקחת את מכלול הפרמטרים, ואף אחד לא מסוגל לעשות את זה.

בשביל זה יש חוקים, כדי למנוע אפליה בכוונת מכוון, ואת השאר אנחנו משאירים לאנשים ולמעסיקים להסתדר בעצמם, כי אתה צריך לבחור. אם אתה רוצה אחידות, אתה צריך לכפות אותה. אתה צריך שיהיה מי שייקבע מה הפרמטרים ואתה צריך את המנגנון שיכריח.

וכאמור, התוצאה לרב לא מיטבית. בלשון המעטה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Rשףבשביל מה שאתה מציע צריך או הסכמים קיבוציים ועבודה מאורגנת (בקבוצה הזו יש סנטימנט חזק נגד השיטה), או לפתוח את תנאי השכר והעבודה לביקורת, גם נגד כל מה שמקובל כיום.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, falou כתב:

אני לא למדתי בבה״ד 1, אבל אני מבין שאתה טוען שיש בעיה עם ניהול ״גברי״ כי מקורו מהצבא, שהוא ארגון גברי בעיקרו?
מכאן נובע הסנטימנט האנטי-גברי שלך?

אין לי סנטימנט אנטי גברי. אני לא טוען שיש בעיה עם ניהול גברי. 

לפני שעתיים, falou כתב:

שיוויון במקום העבודה זו אג׳נדה שקודמה באופן מובהק במדינות קומוניסטיות.

אתה ממשיך להקצין. 

העמדה שלי באמת לא כזו מורכבת. פרטתי אותה כבר כמה פעמים. ושוב: יש פערי שכר? יש. אפשר לצמצם חלק מהם בלי מהפכות רדיקליות וקומוניזם? אפשר. זה קורה בחלק מהעולם? זה קורה. אפשר להסיק משהו נוסף כשמסתכלים על הסיבות לפערים, כמו חוסר בטחון עצמי? אפשר.יכול להיות ששכבת ההנהלה בחברות שונות יכולה להרוויח מאנשים שיביאו כישורים נוספים לשולחן? כן. יכול להיות. יכול להיות שזה שיקדמו אישה רק כי היא אישה (משהו שלא הצעתי אף פעם אבל אתה ממשיך לייחס לי) יביא ניהול פחות טוב? יכול להיות. אבל לא נראה שזה מטריד אותך כשזה קורה עם  גברים. וזה קורה כל הזמן.

ושים לב כמה מבנים אתה בונה מסביב. פעם פועלים שמתים בתאונות. פעם קומוניסטים. פעם אלימות בחברות פטריארכליות. פעם התמקדות בהייטקיסטיות פריבילגיות. אני שואל שוב: למה? 

לפני שעה, David32 כתב:

כן, ממש דיברתי על להרעיב את כול האוקראינים לטובת שיווין. זה ממש שם בהודעה שלי.

אי אפשר אפילו לדון ברצינות אני מבין.

הדיון הזה תקוע ב-1989. ברצינות, אני לא מכיר אפילו מישהו אחד אישית שמגדיר את עצמו כקומוניסט. למה בכלל ליפול להקצנות האבסורדיות?  

ואגב, הבעיה האמיתית היא בחוסר היכולת או הרצון להבין את העניין הזה שדווקא עצימת עיינים על פערים, כי חוקית הכל בסדר, היא זו שגורמת להקצנה ולעידוד תהליכים אגרסיביים יותר. 

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, sperial כתב:

@Rשףבשביל מה שאתה מציע צריך או הסכמים קיבוציים ועבודה מאורגנת (בקבוצה הזו יש סנטימנט חזק נגד השיטה), או לפתוח את תנאי השכר והעבודה לביקורת, גם נגד כל מה שמקובל כיום.

אני מבין ויכול להבין מה חלק כאן היו מצביעים בבחירות האחרונות בארה״ב.

בשוודיה (סליחה שאני מנפנף בדוגמא קיצונית) לא רק שרוב העובדים מאוגדים ותחת הסכמים קיבוציים אלא שאתה יכול לדעת, בלי צורך להזדהות ,מה היה השכר של כל תושב ותושב. לא זאת לא טעות- השורה התחתונה של הדוח השנתי למס הכנסה היא מידע ציבורי ולמעשה מופצת על נייר במשהו שנראה כמו ספר טלפונים. האם זה עובד? יותר טוב מהרבה מקומות אחרים אבל עדיין קיימים פערי שכר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, sperial כתב:

המציאות בהרבה מקומות היא באמצע. אם יש דרגות שכר, למשל, אז אתה יודע בתור עובד מה אתה יכול לקבל אבל אתה לא יודע מה מקבל העובד לידך אלא אם הוא משתף. וזה גם קורה די הרבה. אישית אגב אני לא נגד עבודה מאורגנת או ועדי עובדים. הכל עניין של מינון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 37 דקות, יבגניפ כתב:

אבל לא נראה שזה מטריד אותך כשזה קורה עם  גברים. וזה קורה כל הזמן.

מה יהיה עם הוואטבטיזם הזה?!

לפני 37 דקות, יבגניפ כתב:

אין לי סנטימנט אנטי גברי. אני לא טוען שיש בעיה עם ניהול גברי

החלק הראשון של המשפט סותר את השני. אתה טוען שיש כזה דבר ״ניהול גברי״ ואתה טוען שזה בעייתי. 

אם ככה, האג׳נדה שלך לקידום נשים זה כי:

1. נשים מנהלות אחרת מגברים

2. הניהול שלהן טוב יותר.

עד כאן, נכון?

לפני 24 דקות, Rשף כתב:

האם זה עובד? יותר טוב מהרבה מקומות אחרים אבל עדיין קיימים פערי שכר

עובד זו שאלה של מה המטרה שלך. 

אם המטרה שלך להיות מסוגל להדוף את הנאצים או הסובייטים מחסל אותך אז... לא עובד כ״כ טוב.

בסופו של דבר כל העולם המערבי, פחות או יותר, חוסה בצל של ארה״ב, השיטה הקפיטליסטית שקדמה והצבא שהיא מתחזקת. 

צריך גם תמיד לזכור שמדינות סקנדינביה הן מאוד הומוגניות. חברות הומוגניות נהנות ממידה גבוהה יותר של סולידריות. אולי הדרך הנכונה לניהול חברה היא לדאוג להומגניות אתנית, כבסיס לתעסוקה שוויונית?

לא נשמע משהו משהו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, falou כתב:

עד כאן, נכון?

לא. ההתייחסות לניהול "גברי" היא שלך. אני השתמשתי בה כשהגבתי למה ששאלתי אותי.

עזוב, זה משעמם.

לפני 12 דקות, falou כתב:

ניסית להסיט את הדיון לפועלים שנהרגים באתרי בניה על גבי 3 עמודים. שאלתי אותך אם אתה מתנדב בתחום - לא ענית. הצעתי שתלך לדבר על זה ברדיו במקום הייטקיסטיות - לא ענית. בסוף עברת לקומוניסטים.

🤷‍♂️

זה גם לא וואטאבאוטיזם. אתה שואל שאלות היפותטיות על שינוי שאף אחד לא מציע ומסביר שהוא יוכל לייצר בעיה. אני בסך הכל אומר שהיא קיימת כבר היום. זה הכל.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, פינדר כתב:

יש לי בצוות שתי נשים. אני לא יודע מה השכר שלהן אבל אני בטוח שהן מרוויחות משמעותית פחות ממני, כי הן עובדות באותו התפקיד כבר יותר מעשור ואני הגעתי לפני ארבע שנים, בתקופה שיש ביקוש גבוה לעובדים.

זה ספציפית תופעה שלא נובעת ממגדר. אמנם נשים כנראה עובדות יותר זמן באותו מקום עבודה וככל הנראה סובלות מהתופעה הזו יותר, אבל התופעה עצמה לא מבדילה בין מגדרים.

לפני שעתיים, falou כתב:

Ironic Memes | Know Your Meme

באמת שניסיתי לנהל דיון אבל חד משמעית הצלחת להתיש אותי (וכנראה גם אחרים):

Throw In The Towel GIFs | Tenor

• רעיון טוב! 1

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Rשף האם אותו דוח שכר גלוי לגמרי או מותמם?

מכיר את דוח השכר הגבוה שמשרד האוצר מפרסם פעם בשנה? בדרך כלל מככבים בו רופאים בכירים מאד (אבל אין שום מידע על היכולות שהם מביאים ועל העבודה שלהם, למשל כמות העבודה הנוספת שהם תורמים), או - הדוגמה הקלסית של מי שמושך אש - הנתב בנמל אשדוד, ש-99.9% מעם ישראל בכלל לא יודע מהו נתב, מה ההכשרה הנדרשת ממנו ומה אופי עבודתו. כמובן שמדוחות כאלה אי אפשר ללמוד דבר. אנימניח שהשוודים מפרסמים משהו קצת יותר מתוחכם ומחכים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, Gosser1860 כתב:

באמת שניסיתי לנהל דיון אבל חד משמעית הצלחת להתיש אותי (וכנראה גם אחרים):

אתה יכול לחדול בלי דרמטיזיציה של ביצ׳.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו כשגוסר ביץ' המשכורת שלו נחתכת.

• מצחיק 4
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 50 דקות, Gosser1860 כתב:

זה ספציפית תופעה שלא נובעת ממגדר. אמנם נשים כנראה עובדות יותר זמן באותו מקום עבודה וככל הנראה סובלות מהתופעה הזו יותר, אבל התופעה עצמה לא מבדילה בין מגדרים.

במשפט הראשון אתה אומר לא נובעת ממגדר ובשני אומר שכן מאפיינת מגדר אחד.

פירטתי בהודעה למה זו תופעה שכן מאפיינת דווקא נשים ואיך אפשר לנסות לשנות את זה, אם רוצים.

לפני 12 דקות, m3x7r3m3 כתב:

תשמע אני מסכים עם כל מילה ומילה שכתבת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, David32 כתב:

עכשיו כשגוסר ביץ' המשכורת שלו נחתכת.

לא רק זה, גם הכלב שלי בא לבדוק אם אני מיוחם. 

לפני שעה, פינדר כתב:

במשפט הראשון אתה אומר לא נובעת ממגדר ובשני אומר שכן מאפיינת מגדר אחד.

פירטתי בהודעה למה זו תופעה שכן מאפיינת דווקא נשים ואיך אפשר לנסות לשנות את זה, אם רוצים.

כן, כי זו לא סתירה (נביעה VS מאפיין). גם חבוב שלא החליף עבודה הרבה זמן ועובד בצוות שלך ככל הנראה מרוויח פחות. אבל סוג של הסכמתי שזו כנראה תופעה שמאפיינת יותר נשים.

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אז קראתי שוב את העבודה...

הפערים נובעים ממה שכתבתי פה בעבר ומטענות נוספות:

1.הצבא נותן לגבר מקפצה מתפקידים פיקודיים לעולם בחוץ

2.החברות בצבא מאפשרת להפעיל קשרים לאחר מכן

3.נשים מעדיפות בטחון תעסוקתי על פני משכורות גבוהות יותר (פסק דין סירס, גברים העדיפו בסיס נמוך ועמלות גבוהות ונשים העדיפו בסיס יותר גבוה עם עמלות קטנות או בלי עמלות בכלל.

4."משטר הביות"- חינוך נשים להיות ביתיות יותר ולדאוג לילדים, יוצאות יותר מוקדם כדי לטפל בילדים.

5.נשים עייפות כי הן דואגות לילדים בבית ואין להן כוח לתת בעבודה ולהתקדם.

6.עניין של מגדר...

7.נשים אוהבות לעבוד עם אנשים(בית ספר, שירות, טיפולי) ולא עבודות תחרותיות על משכורות גבוהות

8.הרבה מהמקצועות שמרוויחים בהם הרבה זה מקצועות גברייים.

9.חלק מאשימות את החוק עצמו ביצירת אפליה

10. כבר אין עבודה מאורגנת כמו פעם, הרבה עסקים פרטיים. הסתדרות לא יכולה להתערב.

2 נקודות חחשובות:

1.נשים יותר משכילות מגברים בפער (העיה של נשים שהן לומדות הרבה מדעי הדשא)

2. כל המחקרים מעידים שדווקא חקיקה בעניין מנציחה ולא עורת בנושא.

בבלגיה יש מעסיקים שחייבים פרסם פערי שכר

במדינות אחרות יש סנקציה של אי התמודדות במכרז ממשלתי אם יש פערים שלא נובעים מסיבה מוצדקת(בודקים)

לסיכום, הרבה טוענים שיש לאמץ את המודל הקנדי שהוא בעד הסברה ופגישה עם מעסיקים בעניין וקידום המטרה. לטענתם החוק מעורר אנטי נגד העניין במקום לרתום.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז נשאלה השאלה, מה כבר יכול להיות גרוע בקצת העדפה של נשים, מתוך הבנה שהן מקופחות?

אז בחברת גוגל, זו שקובעת מה תראה כשאתה מחפש משהו באינטרנט, כבר מנהלים סמינרים של ״חינוך מחדש״ לעובדים.

אחד העובדים האלו היה ג׳יימס דאמור. שהוא נתבקש לכתוב מה דעתו על סמינר כזה הוא, במפתיע, כתב אותה. הוא לא פרסם אותה מחוץ לחברה. הוא כתב דעה מבוססת אקדמית וסבירה לחלוטין - ופוטר. הוא פוטר כי יש לו דעה שנתבקש להביע. הוא הביע אותה, כמו שנתבקש, כי הוא, רחמנא ליצלן, גם קצת אוטיסט וכנראה לא ניחן בחושים פוליטיים חדים מספיק.

https://www.theguardian.com/technology/2017/nov/16/james-damore-google-memo-interview-autism-regrets

https://quillette.com/2017/08/07/google-memo-four-scientists-respond/

אז יש לנו העדפה מתקנת של נשים על חשבון אוטיסט. דרך אגב, הרב המכריע של המוחלשים אוטיסטית הם גברים.

אני כ״כ אוהב את השיחדש הזה.

לפני 39 דקות, vogel כתב:

במדינות אחרות יש סנקציה של אי התמודדות במכרז ממשלתי אם יש פערים שלא נובעים מסיבה מוצדקת(בודקים)

מי קובע מה בודקים ואיך ומהיא ״סיבה מוצדקת״?

אם סוכנות דוגמנות מעדיפה נשים רזות, זה מוצדק?

אם זה מוצדק בדוגמנות, זה מוצדק גם בנציגות מכירות לאיפור? נשות מכירה? דיילות...?

לפני 54 דקות, vogel כתב:

לסיכום, הרבה טוענים שיש לאמץ את המודל הקנדי שהוא בעד הסברה ופגישה עם מעסיקים בעניין וקידום המטרה. לטענתם החוק מעורר אנטי נגד העניין במקום לרתום.

בקנדה יש מערכת נפרדת של טריבונלים לטיפול בסוגיות של אפליה.

https://www.chrt-tcdp.gc.ca/index-en.html

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף

• תוכן חדש...