Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לפי מה נקבע איפה יבנו מחלפים

ירון דורפמן
שימו לב! השרשור הזה בן 847 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שאלה, כביש 443 בצומת שילת מודיעין, אחד הכבישים שלדעתי נפקקים יתר על המידה, הרי במידה והיו בונים שם מחלף זה היה מוריד המון מהעומס, ובניגוד למקומות אחרים גם נראה שיש שם די שטח בשביל זה, אם למישהו ידוע איך אני האזרח הקטן גם יכול לדחוף עניין כזה או שחוץ מלהוציא קיטור אין לי הרבה איך להשפיע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאל את @shellcase , לפי הבנתי הוא עוסק בתחום.

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחלף כבר בשלבי תכנון מתקדמים - עיריית מודיעין לא מתלהבת מהתכנית.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

תכניות כאלה יכולות ליפול על כל מיני דברים. התנגדויות של רשויות מקומיות, התנגדות רשות ניקוז, התנגדות גופים ירוקים, אנשים שרואים את עצמם נפגעים מזה, לא חסר.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, zvit כתב:

המחלף כבר בשלבי תכנון מתקדמים - עיריית מודיעין לא מתלהבת מהתכנית.

למה? הרי גם לתושבי מודיעין מחלף כזה יועיל מאד (לכיוון כביש 1) אני שמעתי שדווקא הישוב שילת מתנגד, כיוון שמחלף ירחיק את הנהגים מאזור התעשיה שלהם, אבל נראה לי שזה לא שיקול כשמודבר על טובתם של עשרות אלפי ואולי יותר נהגים.

בכל מקרה השאלה שלי הא גם לי יש דרך להפעיל לחץ על הגורמים הרלוונטיים או שמה שמעניין היום זה איכות המזגן ברכבת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

להפעיל לחץ אתה לא יכול, אבל לשלוח מייל ומכתבין לשרת התחבורה כל אחד יכול.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כולם יודעים, אבל בקרבת מקום, לפני קרוב ל 20 שנה נחפרו 2 מנהרות. אחת ליד שילת / כפר רות ושניה ליד לפיד כדי לגרום לתנועה לזרום ולהימנע מעומסים. לי לא ברורות הסיבות למה אטמו אותן והתקינו רמזורים בצמתים. בישראל כמו בישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באתר של מועצה אזורית חבל מודיעין יש את הפרטים של מנהל מחלקת תחבורה, נסה לשאול אותו

מיצובישי כריזמה 98 -> מאזדה 3 2008 -> סוזוקי SX4 2013 -> מיצובישי אטראז׳ 2015 -> קיה ספורטאז׳ 2012

מתנדב בחלפים - סיוע בהזמנת חלקי חילוף לרכב מחו״ל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיקולים לקביעת מחלף מגיעים בכלל מהממשלה או מועדות התכנון הארציות\מחוזיות, הכל מתחיל בסימבול קטן של מחלף על תכנית מתאר ארצית לדרכים (או תכנית מתאר מחוזית) - משם מגיעים 'בעלי השטח' שזה נתיבי ישראל או רשויות מקומיות, שוכרים חברות שעושות בדיקות ומגדירות מה הדרישה ומשם מכרז לתכנון. כמובן שכל העניין הזה לוקח המון זמן והתכנון עצמו הוא תהליך ארוך מאד (אני התחלתי לתכנן לא מזמן כביש שב5 שנים הקרובות אף שופל לא יניע לכיוון שלו), ומשם לביצוע.

בד"כ מחלפים נולדים יחד עם תוכניות פיתוח מסויימות שמשנות את האופי התחבורתי באיזור, או עקב בעיות בטיחות. אם יש מחלף בשלבי תכנון מתקדמים כדאי לחפש את התוכניות שלו באתר מנהל התכנון, אם התב"ע כבר הוגשה (כלומר שלב תכנון מוקדם הסתיים) - הוא יופיע שם.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תתן קישור לתוכנית, אפשר יהיה לנסות להאריך כמה זמן הבניה.
בד"כ מחלף בכבישים בינעירוניים זה סדר גודל של שנתיים-שנתיים וחצי כתלות בתשתיות שיש באיזור ובמורכבות המחלף.
השאלה אם יש צו תחילת עבודות או שזה עוד בתכנון מפורט?

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, shellcase כתב:

אם תתן קישור לתוכנית, אפשר יהיה לנסות להאריך כמה זמן הבניה.
בד"כ מחלף בכבישים בינעירוניים זה סדר גודל של שנתיים-שנתיים וחצי כתלות בתשתיות שיש באיזור ובמורכבות המחלף.
השאלה אם יש צו תחילת עבודות או שזה עוד בתכנון מפורט?

משרד האוצר - מנהל התכנון - תכנון זמין - מסך פרטי ישות תכנונית (moin.gov.il)

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 29.11.2021 בשעה 15:19, avngas כתב:

לא כולם יודעים, אבל בקרבת מקום, לפני קרוב ל 20 שנה נחפרו 2 מנהרות. אחת ליד שילת / כפר רות ושניה ליד לפיד כדי לגרום לתנועה לזרום ולהימנע מעומסים. לי לא ברורות הסיבות למה אטמו אותן והתקינו רמזורים בצמתים. בישראל כמו בישראל.

לפני שהיו צמתים מרומזרים היו צמתים ללא רמזור ומנהרות - דבר שיצר עומס ביציאה מהישובים הללו (40 דקות רק לצאת מישוב בבוקר). מיהרו לתכנן מנהרות כדי לפתור את הנושא ובינתיים הציבו רמזורים שפתרו את הבעיה בזול ובקלות... הרמזורים הללו לא יוצרים עומס בכביש הזה היום. הבעיה היא שהכביש מלפיד לכיוון קריית ספר הופך לנתיב אחד ומשמש כיום את כל אוכלוסיית קריית ספר, גוש טלמון, נילי/נעלה, הסעות של פועלים פלסטינים ועוד... הרחבת הכביש הזה גם בתכנון... בינתיים את המנהרות מושב שילת מנסה לפתוח כדי שיוכלו להגדיל ולהרחיב את שטח התעשייה שלהם על חשבון הוספת תנועה ופקקים בכניסה ללפיד וכפר רות.

אגב, רוב העומס הקיים כיום בצומת שילת נובע מכביש 446 שיוצא משילת לכיוון קריית ספר. העומס בכביש זה זולג לצומת שילת ומשם ליציאה ממודיעין ולעתים גם עד מחסום מכבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, ירון דורפמן כתב:

שמע זו חתיכת מפלצת, ובטח יהיו מלא התנגדויות של דתיים וירוקים.

להערכתי הזהירה - יש פה משהו כמו 3 שנים של עבודה עם המון הפרעה לתנועה בדרך.

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 847 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...