Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ערוץ 12 נגד שופרסל או נגד החרדים?

korola
שימו לב! השרשור הזה בן 847 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

אבל בסוף אתה חותם לתקופה מוגדרת מראש, לא? זה לא כלא הפוך שמאריכים לך את המאסר על התנהגות טובה ואין לך מה לומר בנידון.

חתמת לשנה נוספת ביום שהתגייסת? לא נורא, אתה לומד ככה לקח לחיים לא להאמין לצבא. אבל אחרי שנה בקבע ראית מה זה וחתמת על עוד? אין לך על מה להתלונן.

וקצונה זה לא בדיוק ככה, ממה שאני מכיר לא שולחים את מי שמסרב בכח. כן חופרים ועושים שיחות "מוטיבציה" אבל בסוף אין להם איך להכריח אותך.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 276
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני שעתיים, natco כתב:

תסביר בבקשה, איך זה "יעיל" או "חוסך" משהו.

סתם "למצוא להם משרה"? העלות של לשלוח אותם לפנסיה מחוץ לצבא תהיה זולה יותר.

זה לא שמג"ד שריון יכול להפוך עכשיו לאיש רכש של צוללות, או טכנאי של מכשירי קשר.

יש לצבא להציע (אולי) משרה אחת שיכולה להתאים לכישוריו של קצין קרבי כזה, על כל 20 שפורשים.

הבעיה היא שמה שהציבור רואה, זה את שיירות האטראז'ים שנוסעות בבוקר לקיריה בת"א (ולא את המ"פ שיושב באיזה פילבוקס בגבול הרצועה ובקושי רואה בית), וזה מה שמעורר את האנטגוניזם.

אין לי מושג אם כבר יש שם אבטלה סמויה או חוסר יעילות (כשאני לא מכיר לעומק את הנתונים, אני נמנע מלצטט טוקבקים מטמקא), ואין לי מושג מהם כל התפקידים שמבוצעים במפקדות, אבל לנתב לשם עכשיו את כל הקצינים הקרביים בגיל 45 זה לא יותר מפופוליזם. 

כי כנראה שרוב התפקידים שם דורשים ידע אחר, נסיון אחר, וכישורים אחרים מאלה שיש לקצין הקרבי.

\ה כבר לדעתי מאוד פשוט - יש עשרות משרות שלנגדי קבע לוגיסטיים (שלא נדרשו הרבה לימודים עבורם) ולא מעט משרות כאלו בעורף,
לפחות ששם הצבא יחסוך ולא יכניס לקבע אנשים חדשים אלא ישתמש באותם אלו שהוא כבר משלם להם גם אם משכורות גבוהות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בעייתי מה שאתה מציע..
יש חיילים סדירים שעובדים במקומות האלה, מהם חלקם חותמים שנה שנתיים לקבע.

ואז אם הנוהל יהיה שזורקים אנשי קבע צעירים בשכר של 8,000 ש"ח לחודש ומביאים אנשי קבע מבוגרים מהחזית להחליף אותם, והשכר של אנשי הקבע מהחזית הוא כבר 12,000 או 14,000 ש"ח.
זה נראה רע מאוד.. בעיקר שהמוטיבציה של הצעיר עוד גבוהה והוא עדיין נותן עבודה.

ואילו הנגד שמגיע מהחזית מגיע במוד של "מגיע לי" עכשיו אני בשנות הנופש שלי.. חפשו אותי

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב נגד.
קח עכשיו קצין שהיה קרבי עד גיל 45.

רובם בגיל הזה סא"לים או לכל הפחות רס"לים.

פיקדו על עשרות חיילים, הזיזו ציוד, שינעו כוחות, קיבלו החלטות שמסכנות חיי אדם (שזה מקביל למשרה ניהלית די בכירה באזרחות).

באמת נראה לך שאחד כזה אמור ללכת עכשיו להיות אפסנאי?

(יופימיזם בדמות "משרה בתחום הלוגיסטיקה" טוב אולי בתור אמירה פופוליסטית. משרה בכירה אמיתית בתחום הלוגיסטיקה, מצריכה ידע ונסיון שאין לו, ויש דווקא לאלו שהתחילו כאפסנאים סדירים והתקדמו, וכן, גם יצאו ללמוד את המקצוע, כי זה מקצוע לכל דבר, באופן מסודר, לתואר מסודר).

ונניח שכן, כמה משרות כאלה יש לך?  (אמיתיות, לא כאלה שנתפרו כדי למצוא פתרון תעסוקתי בסגנון "עבודות יזומות")

*זה לא שלא מוצאים לקצינים קרביים תפקידים עורפיים כשצריך, אבל זה בדרך-כלל לא כלכלי, אלא מתוך דאגה למישהו שנפצע/ קרה משהו במשפחה תו"כ שירות קרבי ולא יכול להמשיך בו.

• אהבתי 1

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור הכי טוב זה להיות קצין ברבנות הצבאית, שגם מקבל פנסיה תקציבית וגם קונה בשופרסל מהדרין.

• מצחיק 7
  • רעיון טוב! 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

להיות קצין ברבנות הצבאית ולקנות בשופרסל ?  לא נראה לי .... ;-)

עריכה אחרונה על ידי dani666
  • מצחיק 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 6.11.2021 בשעה 11:28, Mikelt89 כתב:

3 אנשים נכנסים לסופר, האחד חילוני וסטודנט השני חרדי עם 12 ילדים והשלישי קצין עם מועדון חבר מועדון צה״ל ומועדון נוריד לך עוד קצת כי אתה בצבא ובדיוק עוד שנתיים הוא פורש לו לפנסיה עגומה של 15אלף שח בלבד מגיל 43, באמת כבר הזדקן המסכן, החרדי משלם מדמי הכנסת והמיסים של החילוני כי הוא בדיוק בדרך לתפילה והחילוני משלם מדמי השמירה בלילה במשכורת מינימום, איזה עולם מופלא.

אין יותר יציאה לפנסיה בגיל 43, גם לא קרוב לזה, אפילו לא לקרביים.

אאל"ט כרגע זה גיל 47 לקרביים וקצת יותר לעורפיים, כשמי שהיום בן 30 ומשהו ייצא בגיל מבוגר יותר (גיל הפרישה עולה).

לפני 22 שעות, falou כתב:

ומי ששירתה בתקליטיה של גלצ וכבר שלושה עשורים בפנסיה?

מה אתה מציע? להחזיר מישהי בשנות ה-70 שלה מהפנסיה?

לפני 22 שעות, vadim6385 כתב:

לא הבעיה, הפתרון.

כשעדיין יש מספיק אנשים שמוכנים לתנאים גרועים, בין אם מסיבות אידיאולוגיות או סתם פחד לצאת מאזור נוחות, אז המערכת תמשיך לנצל אותם, כי אפשר.

אם במשרד הבטחון היו יודעים שהם צריכים להתאמץ כדי לאייש תקנים, זה היה אחרת, ואולי במקום במקום מערכת מנופחת שיש היום, היו מעט אנשי קבע שעושים עבודה בצורה יעילה ומתוגמלים בהתאם. ואז לחתום קבע היה באמת שווה.

זה כבר קורה בתפקידים מסוימים, זה יילך ויגבר.

הצבא מוצא פתרונות "יצירתיים" לדברים כאלה, למשל אשתי בדרגת רס"ן, לא מעניין אותה לצאת ללימודים כדי לסיים תואר ראשון במדמ"ח (מקצוע צבאי תוכניתן == תואר ראשון מדמ"ח מחייב מבחינתם), מה שאומר שהיא לא תהיה סא"ל. אבל כן רוצים שהיא תישאר, כי מבחינתם זה הפסד, היא יכולה להרוויח פי 4 לפחות באזרחות.

היא לא תשאר רס"ן במשכורת רבע מהאזרחות להרבה זמן. וזה ברור להם, ולכן הם מחפשים פתרונות יצירתיים שהיא תישאר.

עם משכורת רבע זה אגב לא משנה כמה הנחות "חבר" וכמה נופשי קבע תכניס, בחודש של עבודה באזרחות אתה מכסה את כל ההטבות הנוספות.

לפני 21 שעות, yor2 כתב:

בקשר לקבע.

יש משהו ברחוב שאמר שהבטיחו לבן מענק קבע.

30,000 שקל. ומשכורת טובה.

חתם מענק לא קיבל. תמשכורת לא קיבל מה שהבטיחו לו.

ואחשב פורש. אמר להם בי בי.

הקים עסק. וירוויח יפה.

הבחור קרבי.

היום קבע זה לא משהו.

לגמרי לא משהו, והרבה "מענקי חתימה" בקבע הולכים מפה לאוזן, מפקד יחידה מציע, עובר סבב אישורים שקורה אחרי שחתמת כבר...

למעט נושא "מענק חתימה" (שהוא לא 30 אלף, אלא נדמה לי 10/12 אלף) אף אחד מהמענקים הללו לא מעוגן במעמד החתימה עצמה.

מתכון לבעיות כמו שאתה מציין כמובן.

לפני 21 שעות, yor2 כתב:

עוד דבר בקשר לכרטיס של חבר. קראתי שמבצעי רכב.

אפשר להשיג כמעט אותו מחיר בשוק הרגיל.

רק צריך לחכות שהגמר המבצע ולגשת לסוכנות.

מדובר על לפני משבר בענף הרכב.

אכן בשנים רגילות, מבצעי חבר לרכב סימנו את גובה ההנחות שיכלת לקבל באופן פרטי.

אגב בשנה האחרונה לדעתי היו אולי 2-3 מבצעי חבר של רכב. ואולי עברו 3 חודשים או יותר מהפעם האחרונה שהיה.

לפני 16 שעות, SlowRide כתב:

מה שאני אומר זה שלא צריך להתייחס אליהם כאילו הם מסכנים שמבטלים את עצמם עבורנו. בסוף כל אחד עושה מה שמתאים לו וזו הבחירה שלהם.

עכשיו ברור שרובם לא משמשים כצ'יינג'ר אנושי לדיסקים בגלגל"צ אבל רובם גם לא קרביים. תנאי עבודה מחורבנים לא מזכים אותך אוטומטית בפנסיה בגיל 45. אין לי בעיה עם "חבר" וכל המועדונים האלה. פנסיות לכל החיים על חשבון הציבור למי שמסיים להביא תועלת לציבור בגיל 45 זה כבר סיפור אחר.

לפני 6 שעות, SlowRide כתב:

זה לא 15 שנה, זה הרבה יותר, עד שכבר לא יהיה מי שיקבל את הכספים האלה. 

ואני לא יודע מה אתה קורא ועל מה אתה מגיב, אף פעם לא כתבתי שהמדינה צריכה לבטל את ההסכמים האלה. אנשי הקבע לא אשמים שהציעו להם תנאים כאלה.

כל מה שאני אומר זה שמלכתחילה כל העניין הזה היה מטומטם ושלא צריך להוסיף להם עכשיו עוד כסף לפנסיה כי קשה להם.

זה בעיה רק של פנסיה תקציבית. ואתה יודע למה מדינה שרק הוקמה, ענייה יחסית, עם ילודה יחסית גבוהה והגירה חיובית גדולה בוחרת בדרך של פנסיה תקציבית כן?

זה "Tomorrow Problem" מה שנקרא, זה כסף שלא צריך להוציא מתקציב המדינה (להפקדות) עכשיו, אלא בעוד 40 או 50 שנה, זה נוח לבחור בדרך הזו.

הבעיה היא שאבן שטיפש אחד זרק לבאר וכו'... עכשיו לך תוציא את האבן, מה תעשה עם עובדים שהמדינה במשך 50 שנה אמרה להם "לא צריך קרן פנסיה, אתה בפנסיה תקציבית אנחנו דואגים לך"? פתאום מעביר אותם לפנסיה צוברת? שיתחיל לצבור מגיל 50 עד 67? זה לא עובד.

לפני 8 שעות, llaavvii כתב:

מכיר המון אנשי קבע רובם קרביים, ואכן שיצאו לפנסיה בגיל מוקדם אבל 43?? בגיל כזה תעביר אותם למשרה עורפית נוחה בקריה\עיר הבהדים או כל מקום אחר ויתכבדו לצאת לפנסיה בגיל 55 יותר מעשור מלפני כולם,

סא"ל או אל"מ שהיה קרבי לפחות עשורו עם תואר שני (שניהם על חשבון הצבא) נהנה ממשכורת מצויינת גם במונחים של שוק חופשי, רכב צמוד (אמיתי ללא עלות), חופשות בשווי רב מאוד (5 לילות בשנה של מלון ברמה מעולה לכל ילדיו) וכו'.

אני אוהב אותם הם חברים שלי אבל אני חושב שלמעט חלק קטן שבאמת ראויים להכל (והם לא רואים בית) רובם יכלו להסתדר עם קצת יותר עבודה...
ורק לסבר את האוזן קצין צעיר שחותם הלאה (להיות מ"פ נניח) בדרך כלל יקבל 3 שנים חופשה ללימודים - בבית עם רכב ותנאים מלאים שזה עולה לא מעט.

שוב מעריך מאוד את אנשי הקבע ופועלם אני רק חושב שהם יכולים להיות גם קצת יותר "צנועים"...

סא"ל מקבל איוניק צמודה, עם הגבלת דלק שהיא יחסית דרקונית (בטח ביחס לאזרחות), ועדיין משלם שווי שימוש.

ולא רק זה, הוא כנראה גם מקבל איוניק ששימשה איזה סא"ל אחר קודם לכן.

נופש קבע (במקרה של קרבי עם רמת פעילות זכאי כל שנה ל"מלון מבוקש") זה אכן הטבה, אבל לא שונה מהרבה מקומות באזרחות.

למשל בקיץ האחרון שהייתי בקלאב הוטל, חוץ מלשכת עו"ד (שברובם המוחלט שילמו כל פירמה על החדרים של עצמה), היו גם "בינת מערכות", הם ירדו לנופש מאורגן מטעם החברה, רביעי עד ראשון, על חשבון החברה - שנחשבים גם כימי עבודה, כולל כל הילדים שלהם, אז מה נאמר? אין את זה בשוק החופשי?

בעבר גם החברה שבה אני עובד הוציאה לחופשה מרוכזת באילת.

אגב לימודים - הסיבה שהצבא שולח ללימודים - זה שהוא בעצמו, מתנה דרגות מסוימות בתואר.

אף אחד באזרחות לא אומר לך - וואלה אחי אתה טוב, ממש טוב, יכלת להיות ראש מחלקה פצצה, אבל אין לך תואר ראשון (בשקר כלשהו, שכנראה בכלל לא רלוונטי לתפקיד הצבאי שלך - קל וחומר לקצינים קרביים) אז לא נקדם אותך.

ולכן הצבא מוציא ללימודים - כי את התואר, הוא זה שדורש.

לפני 5 שעות, natco כתב:

תסביר בבקשה, איך זה "יעיל" או "חוסך" משהו.

סתם "למצוא להם משרה"? העלות של לשלוח אותם לפנסיה מחוץ לצבא תהיה זולה יותר.

זה לא שמג"ד שריון יכול להפוך עכשיו לאיש רכש של צוללות, או טכנאי של מכשירי קשר.

יש לצבא להציע (אולי) משרה אחת שיכולה להתאים לכישוריו של קצין קרבי כזה, על כל 20 שפורשים.

כנראה הרבה פחות מיחס של 1:20.

לפני 5 שעות, עדי-אל כתב:

אף אחד לא עושה הבדלה בין קצין\איש קבע קרבי שאשכרה מסכן את חייו לבין איש קבע שאפילו עושה תפקיד מאוד חשוב אבל משרת בבסיס עורפי בין השעות 8-17 ???

לפחות בתפקידים העורפיים למה אי אפשר להתייחס לצבא כאל מקום עבודה שאם עם משכורת בסיס עם בונוסים על שעות נוספות (תורנויות, שבתות, חגים) ומקבל פנסיה כמו כל אזרח עובד בישראל?

אני יודע מהאיזור הקרוב אליי, אבל בשעה 17:30 למשל, האורות דלוקים בהרבה משרדים של קצינים ביחידות הטכנולוגיות.

לא לדבר על זה שלא פעם, ולא פעמיים, זה שיצאת מהבסיס, זה לא סוף העבודה.

אשתי יותר מפעם אחת ניהלה אירועים שנמשכו עד 1 או 2 לפנות בוקר. וזה למרות שפיזית, היא נמצאת בבית.

נגמרו הימים שבהם זה שהקצין לא במשרד == לא עובד.

זה אגב נכון גם לגבי העבודה שלי באזרחות.

לפני כשעה, פינדר כתב:

בקיצור הכי טוב זה להיות קצין ברבנות הצבאית, שגם מקבל פנסיה תקציבית וגם קונה בשופרסל מהדרין.

כפל מבצעים?

• אהבתי 4

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. בחזרה לשופרסל, האתר שלהם ירד מיד עם פירסום הכתבה או מספר ימים לאחר מכן? כי ביום של פירסום הכתבה חיפשתי בגוגל ולא הצלחתי למצוא את החנות אונלייין לציבור החרדי.

2. אחוז מאוד גבוה של נתונים הנאמרים/נכתבין באזרחות על השכר והתנאים של אנשי קבע לא נכונים.

3. כמו לכל דבר, יש יתרונות וחסרונות בכל דבר בחיים. אי אפשר לראות את אנשי הקבע עם יתרונות בלבד ואי אפשר לראות באזרחות למי שלא עובד בהייטק רק את החסרונות.

4. נקודה למחשבה, ישנם הרבה מאוד אנשי קבע בצבא שלא נחשבים ללוחמים, אבל מסתכנים על בסיס יומי לא פחות מלוחמים. 

כל 5 שנים יוצא תר"ש בשם מפוצץ חדש שחלק ממנו כולל קיצוץ תקנים. כמות התקנים שירדה בצבא היא בלתי נתפסת לאורך השנים. מספר לא קטן של תקנים "הונגדו" כי יש מחסור בקצינים ולא מצליחים לאיש אותם.

הרבה תקנים שירדו אבסולוטית/ירדו בדרגה/איחדו תחומי אחריות לאיש קבע אחד.

נגדים כבר מתקרבים לגיל פרישה של 50 ובעתיד זה יעלה צפונה.

אין באמת הנחות יוצאות דופן במועדון 'חבר' שדרך אגב משלמים עליו כל חודש.

דווקא בקרב ציבור אנשי הקבע יש קול בקבוצות החברתיות שהמועדון לא שווה, ובכל השוואה למועדון מקביל המחירים גבוהים יותר.

אין כיום בצה"ל ביטחון תעסוקתי כלל.

נגד שמסיים 7 שנות שירות יש לו סיכויים נמוכים להמשיך לתקן מובהק לא משנה כמה הוא טוב אם הוא לא בזמן הנכון ובמקום הנכון כדי להתמודד למובהק ולקבל אותו.

לקצינים יש 3 תחנות שחרור. מסג"מ עד רס"ן. אם התמודדת לתקן רס"ן ולא קיבלת, משוחרר מהצבא (עדיין אין הרבה כאלו).

מרס"ן לסא"ל - אן לא התקדמת לסא"ל עד גיל 35 אתה משוחרר מצה"ל (יש אפשרות להתמודד לתפקידים מסוימים בהם נשארים עד הפנסיה רס"ן, אבל יש כמות מאוד מוגבלת של תקנים כאלו). 

במילים אחרות, הגעת לגיד 28 אם אתה נגד או לגיל 35 אם אתה קצין, השתחררת מהצבא כשבגיל הזה בדר"כ כבר נשואים, יש ילדים ומשכנתא לשלם ואומרים לך תתחיל פרק ב' בחיים באזרחות, ואם אתה לא יוצא 8200 או יחידה סקסית כזו או אחרת בצבא אתה די מתחיל מאפס אחרי שכל השנים היפות שלך עברו בחורים חשוכי אל, סכנת חיים, לא ראית את הבית, מבצעים/תרגילים.

וכל מי שאוהב לתת את הדוגמא על איזו רל"שית בקריה שחוזרת כל יום הבייתה ב4 כמו שעון.

תזכרו שאותה רל"שית בדר"כ תהיה עד דרגת רס"ל, אופק הקידום שלה אפסי, אומנם יש לה 'חבר' אבל ברמ"פ ד' היא מרוויחה קצת מעל המינימום במקרה הטוב.

ואם צישהו מכיר רס"ן או סא"ל כזה, אזי ב99 אחוז שלפני כן כ-10 שנים הוא אכל שטח ויצא הבייתה 11-3 ועתה הוא בתפקיד מטה כלשהו, ואם יקודם משם אז יחזור בדר"כ מהר מאוד לשטח להמשיך לאכול חרא. 

עריכה אחרונה על ידי Opel Astra GSI
  • אהבתי 1

עד מתי ספטמבר 08.:(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיד היה ברור שרשתות השיווק עושות על הציבור קופה ועושות מה שבא להן כי אין פיקוח ואין מי שיקום נגדן, גם תמיד היה ידוע שאותן הרשתות בסניפי כשרות הם זולים יותר, זה רק פרץ עכשיו בעקבות ה"כתבה" בפריים טיים, בתכלס הם צריכים להחזיר לציבור טריליונים ואולי זה יצור מהפכה כמו שקרתה בסלולר ועולם התקשורת, ללכת היום לסופר זה כמו ללכת לגרדום עבורי, אני קונה את הבסיס ויצא שהוצאתי יומית רק כדי שיהיה לי עם מה לנגב בשירותים, אני לא מדבר בכלל על מוצרי פרימיום. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Opel Astra GSI כתב:

לקצינים יש 3 תחנות שחרור. מסג"מ עד רס"ן. אם התמודדת לתקן רס"ן ולא קיבלת, משוחרר מהצבא (עדיין אין הרבה כאלו).

מרס"ן לסא"ל - אן לא התקדמת לסא"ל עד גיל 35 אתה משוחרר מצה"ל (יש אפשרות להתמודד לתפקידים מסוימים בהם נשארים עד הפנסיה רס"ן, אבל יש כמות מאוד מוגבלת של תקנים כאלו). 

לא משוחרר, מפוטר.זו אפליה לפי גיל שאסורה לפי חוק שוויון הזדמנויות בעבודה, אלא שאין יחסי עובד מעביד בצבא ולכן זה מה שהצבא עושה. ספרו לי עוד איזה תנאים חלומיים יש לאנשי הקבע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 10 דקות, Mikelt89 כתב:

תמיד היה ברור שרשתות השיווק עושות על הציבור קופה ועושות מה שבא להן כי אין פיקוח ואין מי שיקום נגדן, גם תמיד היה ידוע שאותן הרשתות בסניפי כשרות הם זולים יותר, זה רק פרץ עכשיו בעקבות ה"כתבה" בפריים טיים, בתכלס הם צריכים להחזיר לציבור טריליונים

פיקוח זה הכי גרוע, זה מבטיח שהכל יהיה תמיד יקר ולא יהיה מבחר.
מה לא בסדר במה שהרשתות עשו? כמו שהמילקי זול יותר בברלין, ככה גם הנייר טואלט זול יותר בבני ברק.
אף אחד לא מונע ממך לקנות בסופרמרקט של חרדים והאתר הזה לא היה "סודי" אף פעם. אתה בעצמך כותב שזה היה ידוע...
המדינה לא יכולה להיות אחראית להרגלי צרכנות גרועים של אזרחים. 

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא יחזיר טריליונים..

פילוח שוק קיים כבר הרבה שנים,  כבר הרבה שנים חברות התעופה מוכרות כרטיסי טיסה מחירים שונים, והמחירים לא שונים רק בגלל המיקום בטיסה או האוכל.

לפעמים זה לפי סטטוס.. חבר מועדון, סטודנט , כתובת ה IP שלך וכדומה.

לכל מערכת יש עלויות קבועות, ארנונה על הסניפים, עלות השכירות, עלות ההנהלה וכדומה.

נניח שופרסל קונה מוצרים בשנה במילארד ש"ח, אבל כל ההוצאות הקבועות הן 300 מיליון.

אז היא צריכה למכור את כל המוצרים ב 1.3 מילארד לפחות.. אחרת סוגרים את העסק והולכים הבייתה. 

לכן כל מוצר שעולה לה 10 ש"ח היא צריכה למכור ב 13 ש"ח.. בממוצע.

איך בכל זאת מגדילים את הרווחים?  איך מתחרים בסופרים האחרים בלי לרדת מתחת ל 30%? 
פונים למגזרים שהם קטנים יחסית מהאוכלוסייה.

נניח - מועדון חבר.. מציעים לכל חברי חבר 9% הנחה גורפת על כל המוצרים. ברור שאם בכל מקרה חברי המועדון היו קונים בשופרסל במחיר מלא, אז שופרסל הפסידה. אבל אם לדעתה ההנחה הזאת מגדילה את הלקוחות שלה מתוך חברי המועדון אז היא ברווח. 

כי היא מוכרת עוד מוצרים מעבר ל 1 מילארד מראשונים.. אומנם רק ב 20% רווח גולמי .. אבל מכיוון שהם לא היו בתיכנון הראשוני אז זה רווח נקי.

כנ"ל המגזר החרדי... כנראה הכמויות שם מטורפות.. ולכן שווה להילחם על כל לקוח .. אפילו אם זה אומר לרדת ל 20% רווח גולמי. 

אם מישהו חושב שאפשר להכריח את שופרסל להחזיר את הכסף ללקוחות החילוניים אז הוא חי בסרט.. 
למרות שהשופטים הראו לנו כבר כמה פעמים שהם יודעים להחליט החלטות מוזרות, אז לא אהיה מופתע אם זה יקרה.
אבל אז צריכים להכניס גם את רמי לוי ויוחננוף להחלטה .. גם להם יש סניפים מוזלים 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, SlowRide כתב:

פיקוח זה הכי גרוע, זה מבטיח שהכל יהיה תמיד יקר ולא יהיה מבחר.
מה לא בסדר במה שהרשתות עשו? כמו שהמילקי זול יותר בברלין, ככה גם הנייר טואלט זול יותר בבני ברק.

פיקוח נכון מונע את זה, זה שיש למדינה ולרשתות את אותו האינטרנס זאת בעיה אחרת..
מה לא בסדר? אתה משווה לא נכון, לקחו את אותו המוצר בדיוק ושמו אותו באותו אתר שמחולק לפי מגדר במחירים שונים בלא מעט אחוזים, יש כאן הפליה שלא בצדק כלפי מגדר שלם ואין לו כל הצדקה, גם אם הייתי חרדי והייתי מודע לפערי המחיר הייתי חושב שזה לא בסדר לצד השני, הצעד של שופרסל מיד לאחר מכן רק מוכיח את זה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...