Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ערוץ 12 נגד שופרסל או נגד החרדים?

korola
שימו לב! השרשור הזה בן 845 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 5 שעות, BloodFist כתב:

תמיד התחושה היא שנותנים את הסחורה הכי טובה שאפשר, לא פעם ולא פעמיים התקשרו אלי או אל אשתי והמליצו לא לקנות משהו הפעם כי הסחורה לא מספיקה טובה לדעתם.

הפ אומרים לך את זה כי לפעמים אין סחורה מסוימת 

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 276
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 5 שעות, SlowRide כתב:

מעניין מה טבעונים היו אוכלים אם פירות וירקות היו צועקים כשחותכים אותם...

לדעתי היו משתדרגים לאופציה יותר מוסרית - קניבליזם.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

מקפיץ..

אם לטובת שופרסל אפשר לטעון שמדובר ברשת פרטית שמצ'פרת מועדון לקוחות, אז כלפי קופות החולים זה לא קביל.

מסתבר שקופות החולים מעסיקות בשכר, מאעכרים שמסדרים תורים לציבור החרדי. אני אישית ממתין כבר 3 חודשים בשביל לראות רופא עור..

ההסבר של אחד המאעכרים: 

בציבור הכללי זה זוג עם שני ילדים, ובציבור החרדי בכל משפחה יש בערך 8-10 נפשות", אמר חזקי, מתאם הקהילה שאותו פגשנו. "אז אוטומטית שווה לקופות החולים לקחת חצי מיליון שקל לשנה לשימור לקוחות". כלומר, מדבריו עולה שקופות החולים משקיעות הרבה יותר בחרדים בהשוואה לחילונים ולמסורתיים.

כלומר החילונים ישלמו הון במסי בריאות והחרדים יקבלו שירות משופר כי יש להם משפחות גדולות...

הכתבה:

https://www.mako.co.il/news-israel/2022_q1/Article-b8f5c5fd0206f71026.htm?sCh=31750a2610f26110&pId=173113844

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי אחת הבעיות העיקריות היא שמס הבריאות לא משמש לבריאות...

הרי זה לא שקופת החולים מקבלת עבור פינדר נניח 1000 שקל מהמדינה כי פינדר משלם 1000 שקל למדינה כמס בריאות.

המדינה גובה מאיתנו מס בריאות לפי ההכנסות שלנו, ואז מעבירה לקופות החולים פר ראש.

• רעיון טוב! 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, m3x7r3m3 כתב:

המדינה גובה מאיתנו מס בריאות לפי ההכנסות שלנו, ואז מעבירה לקופות החולים פר ראש.

מע' הבריאות היא התגשמות החלום הסוציאליסטי: כל אחד משלם כפי יכולתו ומקבל (בתיאוריה לפחות) לפי צרכיו.

אגב, יש למע' הבריאות הזו הרבה יתרונות, למרות שהשיטה מזמינה פרוטקציוניזם ושחיתות.

• אהבתי 1

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, פינדר כתב:

אז כלפי קופות החולים זה לא קביל.

אמנם קופות החולים הם המוציאות לפועל של ההתנהלות הקלוקלת הזו אבל הבעיה, אם הבנתי נכון את הדברים, היא בדרך שבה משרד הבריאות מתקצב את קופות החולים שמייצר מוטיבציה לגייס/לשמר/לקדם משפחות ברוכות ילדים. זה לא באמת משנה איזו אוכלוסיה הוא מקדם, אלא עצם הקידום. וזה מן הסתם נובע מהחלטות/נהלים של משרד הבריאות קרי החלטות ממשלה. 

לפני 8 דקות, פינדר כתב:

כלומר החילונים ישלמו הון במסי בריאות והחרדים יקבלו שירות משופר כי יש להם משפחות גדולות...

הבעיה עם כללי המשחק הסוציאליים היא ברגע שיש קבוצה שלא משחקת לפי החוקים קל מאוד ליצור אי שוויון מרגיז. ברגע שמפרקים את המשפט שכתבת לגורמים הוא מנטרל את רוב הטיעון ה"מגזרי" ומשאיר בעיקר טעם רע על המנהיגים של המגזר הזה, הפוליטיקאים ושאר הדברים הטובים ששייכים לשרשור הפוליטי.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה העקרון של כל מס (בניגוד לאגרה). לפחות מס הבריאות "צבוע" למערכת הבריאות, ויש לה גם תקציבים שמגיעים מהמיסים הכלליים.

נושא השחיתות של מערכת הבריאות במגזר החרדי ובמגזר הערבי מוכרים מימים ימימה, כך שהכתבה מאתמול אינה מפתיעה.

דרך אגב, יש תקצוב דיפרנציאלי, ומבוטחים "יקרים" - למשל קשישים - מקבלים תקצוב מוגדל. אבל זו בעיה של כל מודל סטטיסטי.

@m3x7r3m3כל מודל ביטוחי מבוסס על תשלום אישי לפול שממנו משלצים תמורת השירות. בעצם, גם בביטוח הרכב הנהג ה"זהיר" מסבסד את ה"מסוכן". 

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, sperial כתב:

נושא השחיתות של מערכת הבריאות במגזר החרדי ובמגזר הערבי מוכרים מימים ימימה, כך שהכתבה מאתמול אינה מפתיעה.

הבעיה שזו כבר לא שחיתות אלא העדפה ממוסדת, כשהמתווכים מקבלים שכר מקופה"ח.

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו שחיתות, בדיוק כפי שרופאים במגזר הערבי ובמגזר החרדי  מקבלים הטבות כדי לעבור לעבוד עבור קופה אחרת ולהעביר אתם אלפי נפשות. 

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

מה הבעייה בזה? 

רופא טוב מקבל משכורת גבוהה יותר,

וחלק מהשיקולים הם שהרופא יביא לקופה לקוחות נוספים.

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא פועל כך. עקרונית במערכת ציבורית אמורים לעבוד לפי הסכמים קיבוציים וקריטריונים קבועים. מעשית נותנים הטבות מפליגות למי שמביא אתו מבוטחים מבוקשים, זה לא קשור לרמה מקצועית. אז אם היה מדובר בכסף הפרטי של מישהו - ניחא. אבל מתוך הידיעות בעיתונות מצטייר שמדובר בכספי ציבור שמחולקים שלא לפי הקריטריונים המקובלים - וזה, בעדינות, לא תקין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לפי מה שאני מכיר הם דוחפים אנשים בין התורים, זה לא שמבטלים תורים לאנשים רגילים בלי "פרוטקציה".

יש להם כח קניה רציני ולקופות אין רצון שהם יעזבו קופה אחת לטובת קופה אחרת. מס בריאות רובם כנראה משלם מעט בכלל הכנסה נמוכה מהממוצע אבל על המנוי בקופה הם משלמים כמו כולם, לא? מי שיש לו 8 ילדים, משלם בהתאם.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, SlowRide כתב:

אבל על המנוי בקופה הם משלמים כמו כולם, לא?

מה זה מנוי בקופה?

הביטוח הבסיסי הוא חינם. יש משלימים ויש תשלומים סמליים על שירותים מסויימים.

עיקר ההכנסה של מע' הבריאות היא ממס הבריאות.

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, פינדר כתב:

מע' הבריאות היא התגשמות החלום הסוציאליסטי: כל אחד משלם כפי יכולתו ומקבל (בתיאוריה לפחות) לפי צרכיו.

אגב, יש למע' הבריאות הזו הרבה יתרונות, למרות שהשיטה מזמינה פרוטקציוניזם ושחיתות.

לא בדיוק, כי החלום הסוציאליסטי מדבר על ספק אחד של שירות, אם זה בריאות אז קופת חולים אחת, היינו שם.

המצב הנוכחי הוא צעד לכיוון קפיטליזם אם כבר - שיטת השוברים.

מי שיודע לספר על מערכת הבריאות של שנות ה-80 (ולפני) מספר שמה שקיים אצל החרדים היום, היה קיים אז, רק בקנה מידה משמעותית גדול יותר.

יש למערכת הבריאות הזו הרבה יתרונות, כולם תולדה של השינוי של חיים רמון.

ויש לה גם הרבה חסרונות - רובם נשארו איתנו עוד מלפני השינוי הזה.

לפני 28 דקות, sperial כתב:

@m3x7r3m3כל מודל ביטוחי מבוסס על תשלום אישי לפול שממנו משלצים תמורת השירות. בעצם, גם בביטוח הרכב הנהג ה"זהיר" מסבסד את ה"מסוכן". 

לא נכון, נהג שפוטנציאל הנזק שלו (הסתברותית או כספית) גדול יותר - משלם פרמיה גבוהה יותר.

ככה נהג חדש משלם יותר, נהג של מרצדס חדשה משלם יותר מנהג מקביל של קרוסאובר בת 4 וכו'.

במערכת הבריאות זה לא ככה.

לפני 30 דקות, sperial כתב:

לפחות מס הבריאות "צבוע" למערכת הבריאות, ויש לה גם תקציבים שמגיעים מהמיסים הכלליים.

להבנתי הוא ממש לא צבוע, הוא היה אמור להיות צבוע. אבל בפועל לא.

לפני 5 דקות, SlowRide כתב:

לפי מה שאני מכיר הם דוחפים אנשים בין התורים, זה לא שמבטלים תורים לאנשים רגילים בלי "פרוטקציה".

זה ממש לא הצטייר ככה, "יש לי תור מחר ב-13:00" לדוגמה.

חוצמזה - אם לדחוף אנשים בין התורים - אז לפי קדימות רפואית ולא לפי השתייכות דתית.

לפני 3 דקות, פינדר כתב:

עיקר ההכנסה של מע' הבריאות היא ממס הבריאות.

תיקון - עיקר ההכנסה של מע' הבריאות היא תקציב הבריאות, הוא לא חייב לבוא ממס הבריאות.

מעבר לכך - מס הבריאות חדש יותר ממערכת הבריאות, ומערכת הבריאות קיבלה תקציבים גם לפני מס הבריאות.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקצוב מערכת הבריאות זה סיפור נפרד (גם אם קשור) - האוצר עובד בשחטה של להרעיב את הסוס, ואז, כשהוא עומד לנפוח את נשמתן, נותנים לו קצת קש. (בפתח, אם כי מתבטא בסגול).

הביטוח הבסיסי אכן חינם, אבל כל שירות שאינו רפואה ראשונית מחוייב בתשלום, שיכול להצטבר לסכומים משמעותיים. יש קבוצות עם פטורים מתשלום, אבל אלה לפי קריטריונים ברורים, כמו ניצולי שואה וחולים במחלןת כמו סרטן או מטופחי דיאליזה. את זה כנראה קשה לעקוף.

@m3x7r3m3גם לפני חוק ביטוח בריאות ממלכתי היו בארץ 4 קופות חולים (וזה אחרי התכנסות מסויימת, בעבר היו אפילו יותר, ולו החוק היה מתעכב גם "לאומית" היתה מתכנסת לתוך "כללית"). מה שכן, זו של ההסתדרות - שהיום התגלגלה להיות "כללית" - היתה היחידה שקיבלה כל מועמד. כדי להץקבל לקופה אחרת היית צריך להוכיח שאתה בריא. וגם מודל התשלום היה שונה. יש לי עד היום בפינת המזכרות פנקס אדום עם בולי "מס,אחיד", וכל קופה גבתה דמי חבר ותשלומים תמורת שירות לפי תחשיב שונה, מה שהואחד בהדרגה אחרי השינוי של רמוןן - שהיה מחוייב בגלל המצב הרעוע של קופת החולים הכללית, עדבכמה שהבנתי נבע מכך שההסתדרות די שדדה אותה.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...