Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב ראשון מהיבואן יהיר מתנשא טיפשי או לגיטימי ואף נדרש?

Ronithen
שימו לב! השרשור הזה בן 880 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אם אתה בו 17 תלמיד תיכון זה יכול להרגיש קצת לא נעים (תלוי למי...) כשכל היתר באים לבית הספר באוטובוס. 

אם אתה אחרי הצבא ויש כסף, תקנה, אין עם זה שום בעיה ותכלס גם הרוב לא ישימו לב. רוב האנשים לא יודעים אם זה אוטו מודל 2021 או 2011, שמים לב רק למשהו ממשנ ישן.

אני לא יודע אם אם יש לך מספיק ניסיון להבחין בחסרונות של הגיר הרובוטי בנסיעת מבחן, תקרא ביקורות ומבחני רכב על הדגם. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 139
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

קח בחשבון שנהג חדש יחסית הולך למעוך את הרכב מכמה כיוונים ו"לקרוע" אותו קצת כי שיקול הדעת לא משהו.

אם זה בסדר מבחינתך לטחון רכב חדש לך על זה. אני הייתי לוקח רכב בין 3-5 שנים שכבר יש עליו כמה מכות וגומר אותו ;)

אגב רכב בכללי זו הוצאה כבדה, אם אין לך באיזור ה-2,000 שקל מיותרים לשרוף בחודש לקנות רכב באופן כללי זו טעות. בחורות אפשר להעמיס גם בלי רכב :)

עריכה אחרונה על ידי edward
  • אהבתי 1

האתר שלי: long.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

אני רוצה להניח כאן לדיון, ולא בפעם הראשונה, את נושא הגודל הנכון לרכב הראשון ובכלל.

לטעמי (ועם 40+ שנות נהיגה כבר פיתחתי טעם מאד מגוון) מכוניות כדוגמת ה-I-10 וחברותיה לסגמנט הגמדיות

פשוט אינה הרכב המתאים לנהג חדש וחסר ניסיון. האמת היא שאינני ממליץ על הקטנטנות הנ"ל לאף נהג, אלא אם מדובר במקרה אקוטי של מצוקת חנייה ונסועה של 100% בתנאים עירוניים בלבד.

הסיבה? - בטיחות פסיבית.

כולם מאד נדרשים לנושא המערכות האקטיביות, וזה בסדר גמור ויותר טוב מכלום כשיש לרכב יכולת חמיקה מתאונה, או לפחות הקטנת הנזק במקרים מסויימים.

אבל - כשאני מייעץ ללקוחות על רכב ראשון ובכלל, אני תמיד מנסה ללכת לכיוון של "גולף קלאס" - סביב 4.25 מטר של מכונה מודרנית ככל שניתן בתקציב, עם 5 כוכבי בטיחות של NCAP, שללא ספק תשמור על חיי ובריאות הנוסעים הרבה יותר טוב מאשר I-10 או דומה.

בניגוד לדברים אחרים בחיים (כך שמעתי...) - הגודל במקרה של תאונה בין 2 רכבים כן קובע. לא ניכנס כאן לדיון בנושאי פיזיקה, אבל ניתן לקבוע קטגורית שסיכויי השרידות עולים בהרבה אם אתה נמצא ברכב גדול מודרני, לעומת רכב קטן מודרני.

והיות ורכב בסדר גודל גולף אינו מהווה, לדעתי, הגזמה בשום פרמטר (תצרוכת דלק - לעיתים טובה יותר בהאצ'בק מודרנית ממנועים מיושנים בקטנטנות, תחזוקה בעלויות דומות, ביטוח לא יקר יותר ועוד ועוד), הייתי חושב ברצינות על משומשת מודרנית באותו התקציב.

והיות וכולנו חשופים בכל פעם שעולים לכביש לתת-תרבות הנהיגה הישראלית המצוייה - זה שיקול שהייתי שם מעל לכל.

אה, ולגבי השאלה מה יגידו השכנים?  - רק אם הם גם מממנים לך את הרכב, אז תקשיב טוב למה שיש להם להגיד...😉

וחוצמזה - האצ'בק מודרנית כמובן עולה על הננסיות בכל פרמטר של נוחות, פינוק, התנהגות כביש , גם אם הן חדשות מהניילון.

• אהבתי 4
  • רעיון טוב! 1

933126724_WhatsAppImage2021-07-03at20_39_08.thumb.jpeg.64edf5191b8e50ab7f237a75a4828929.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב ראשון, לא בהכרח אומר נהג חדש...

יש נהגים שצברו ניסיון רב בנהיגה ברכבים של המשפחה, הצבא או העבודה ובשלב מסויים בחיים (נגיד בסיום לימודי תואר ראשון או תחילת עבודה רצינית) מרגישים שהגיע הזמן לרכב בבעלותם, כך שלא תמיד בעחות כל רכב ראשין היא מתכון לשםשופים וכו.

מצטרף לדיס המלצות על הגיר הרובוטי של ה- i10 (מנסיון של כמה מאות ק"מ).

הגרסה המומלצת של ה- i10 היא הגרסה הידנית.

לגבי היהירות של רכב חדש, i10 ויהירות לא הטלכים ביחד... תעשה מה שנוח, נכון ומאים ליכולות הכלכליות שלך.

אני נהגתי ברכב חדש לראשונה בגיל 27 כשסיימתי את לימודיי התואר הראשון והתחלתי לעבוד בחברת הייטק וקיבלתי את רכב הליסינג הראשון שלי (מאזדה לאנטיס 2001).

רוב חבריי באותה תקופה נסעו ברכבים משומשים, אך לא הרגשתי עם הלאנטיס יהירות...

עריכה אחרונה על ידי mottis
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין משהו יהיר ב-i10.

לא ברור אם מדובר ברכב ראשון במובן של רכב ראשון של מישהו שהוציא רישיון לא מזמן (ואז אולי באמת כדאי לחפש רכב משומש כלשהו שיהיה פחות כואב אם יקרה לו משהו) או שמדובר ברכב ראשון שקונים (אבל לנהג מנוסה שצבר כבר אי אלו קילומטרים על הכביש).

בכל אופן אני ממליץ לבצע נסיעת מבחן כי לא בטוח שהרכב יהיה נעים לכם לנהיגה בגלל הגיר הרובוטי החד מצמדי.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, mottis כתב:

רכב ראשון, לא בהכרח אומר נהג חדש...

גם אני שאלתי את השאלה הזו, והלכתי להסטוריית הודעות. פותח השירשור עבר טסט אחרי חודש אפריל השנה, אז כן - נהג חדש. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מה יהיר?

יש לך כסף ואתה רוצה? תקנה ותהנה.

אישית לא הייתי קונה רכב חדש לנהג חדש בגלל הבאסה מכל מיני תאונות חניה ומכות קטנות. אבל אני לא קונה לך כלום, הכסף שלך תעשה בו מה שבא לך.

• רעיון טוב! 2

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב, וכל רכב לא משנה אם זה ראשון או שביעי נבחר לפי שני משתנים עם קשר ביניהם.

1-יכולת כלכלית.

2-צורך.

הסדר לא משנה.

משעמם לי קצת אז ארחיב:)

"אבי" לצורך עבודתו נוסע 50 אק"מ בשנה. ולכן אף אם הכנסתו אינה גבוהה במיוחד ,זה לא יהיה חריג אם הוא יקנה רכב יקר יותר מהממוצע לאנשים שמשתכרים כמותו. כי הוא משתמש "כבד". 

"רועי" צעיר בגיל 18 שרוצה רכב לכיף ולנוחות בניידות במקום תחב"צ ולהרגיש גדול . אממה אין לו הרבה כסף אז הוא קנה "משהו שנוסע" והכל סבבה.

"רונית" מאותה שכבה של רועי חביבנו בתו של קבלן ידוע . חגגה שנה לרשיון וביקשה מאבא אוטו "שיהיה" ובמידי קיבלה טסלה מודל 3 פרפורמנס אדומה. 

כולם עשו בחירה הגיונית.

מה שלא הגיוני זה אם אבי היה קונה טרנטה בת 10.רועי טסלה. ורונית פוקוס סטיישן 2006 :)

ועכשיו לשאלה הבאה איך הופכים להיות "רונית" שיהיה לכם תשובה תגידו לי.

• אהבתי 2
  • מצחיק 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, yd b-4 כתב:

ועכשיו לשאלה הבאה איך הופכים להיות "רונית" שיהיה לכם תשובה תגידו לי.

איך אהפוך לאשת מיליונר?

תתחתני עם מיליארדר.

• מצחיק 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי נהג חדש בעברי ועכשו אחותי ויש על הרכבים בדיוק אפס שריטות ומעיכות שנגרמו באשמתנו.

לא יודע מאיפה הקביעה שנהג חדש ישרוט את הרכב.

• רעיון טוב! 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לנהג חדש כנראה יותר סיכוי לעשות טעויות שיגרמו לשריטות\שפשופים\דפיקות - זה כן.

האם זה קורה לכולם? לא.

• רעיון טוב! 3

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב הראשון שלי בתיכון היה סיטרואן C1 קטנטנה (לא חדשה). במקומך הייתי קונה רכב משומש לא בגלל שהוא משומש או חדש, אלא כי תוכל לקנות רכב יותר גדול וכיפי. משפחתית קומפקטית או אפילו סופר מיני יהיו הרבה יותר נוחים וכיפיים מהi10.

אם לחברים שלך אין רכב, אתה זה שתנהג רוב הזמן, וגם נסיעות ארוכות, הרבה יותר נעים לעשות את זה ברכב גדול יותר מאשר בi10. גם ככה אחרי כמה חודשים הרכב החדש יאבד את הריגוש של חדש, ויהיה עוד רכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תסתכל על זה אחרת, יש לך 70 אלף לשים על רכב?

אם כן אז אתה יכול לקנות I10 חדשה או למצוא רכב יד 2 משומש באותו מחיר שהיה יותר גדול/חזק/מפנק/מרשים וכו... אבל לא חדש.

במידה ולא חשוב לך היתרונות שיש ברכב יד 2 ומספיק לך ה I10 אז נראה לי שאתה סגור.

• אהבתי 1

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, vladclar כתב:

כל עוד לא נכנסים לחובות/ מבטלים תכניות יותר חשובות בגלל רכישת רכב, בהחלט לגיטימי לרכוש רכב חדש. כמובן, העדיפות להחזיק אותו כמה שיותר שנים. אם מדובר במשפחה צעירה עם תכניות להתרחב, יהיה יותר נבון לא לרכוש רכב מיני בכלל ( לא חדש ולא משומש ) אלא רכב יותר מרווח יד 2.

כבר רשמו לך - גם I10 וגם פיקנטו עברו לגיר רובוטי חד מצמדי. זה שינוי גדול לעומת הדגמים הקודמיים שזכו לביקוש ולהצלחה. בשום פנים לא לוותר על נסיעת מבחן רצינית כדי לראות שמסתדרים היטב עם הגיר הזה! אני מראש במקומך הייתי מוותר על I10/פיקנטו ובודק שברולט ספארק בתור אלטרנטיבה או רוכש I10/ פיקאנטו משומש.

מה זה אומר גיר רובוטי?? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 880 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...