Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב ראשון מהיבואן יהיר מתנשא טיפשי או לגיטימי ואף נדרש?

Ronithen
שימו לב! השרשור הזה בן 880 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 8 שעות, yd b-4 כתב:

היה קונה טרנטה בת 10.

עצוב לי לחיות במדינה בה רכב שנת 2012 נחשב ישן (או טרנטה)

עריכה אחרונה על ידי EliC25
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 139
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מה ההפתעה? אתה לא רואה איך חלק גדול מהאנשים כאן מתייחסים לרכבים?

לא פלא שאחרי 12 שנים זה טרנטה ואחרי 200 אלף קילומטרים  צריך למכור לפירוקיה...

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השנקל שלי לדיון:

1. לא ציינת תקציב, כללי או חודשי. אי אפשר ככה.

2. כן, העלות החודשית היא 1000-1500₪, מה ששמעת. ברכב חדש אתה משלם עלות גבוהה על ביטוח (במיוחד בתור נהג חדש), יש ירידת ערך משמעותית, ואילו ברכב ישן החיסכון על הביטוח מתקזז עם תיקונים תכופים יותר.

3. להתבייש זה קטע מטופש בכללי, בלי קשר.

4. להתבייש מתחב"צ זה גם מטופש וגם עולה הרבה כסף. אני הולך עם הילדים לגן ברגל ואחר כך ממשיך בעצמי בתחב"צ בלי להתבייש.

5. בשביל לא לאחר אני קם מוקדם יותר ממה שהייתי רוצה. לא נעים, אין ברירה.

לגמרי מבין את החתירה לעצמאות וכו' אבל צריך להבין לעומק האם זה צורך אמיתי מהסוג שחוסך לך שעה נסיעה בכל יום (סתם לדוגמה) או שמדובר במשהו שאפשר לדחות לשלב יותר מבוסס כלכלית.

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה למשל אוטו נחמד מפורום המכירה פה(אם הוא עוד רלוונטי).

עריכה אחרונה על ידי אליה

'אבל אותי לא מעניין מה שיכנס. אותי מעניין מה שיצא..'

אלטמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, EliC25 כתב:

קתת מוגזם.. רכבים בני 7-10 לא עולים הרבה, בוודאי לא ביחס לרכב חדש, והם יתנו מספיק בטיחות. אני אגלה לך סוד, אפילו רכבים בני 20

לגבי רכבים בני 7-10 מסכים לחלוטין, יש abs מודרני, יש ESP, לפעמים יש מובילאיי, יש 6+ כריות אוויר וקדם מותחן. מה שהשתנה בהגנה הפסיבית בעשור האחרון הוא בעיקר הוספת עמידות להתנגשויות חפיפה נמוכה- small overlap אבל ברוב התאונות (שהן לא מהסוג הזה), אם תיקח רכב 2020 ותרסק אותו באחד דומה מבחינת משקל בן 10 שנים אז בשניהם הפציעות יהיו דיי דומות עם נזק דומה לרכבים (מבחינת קריסת אזורי הקריסה וחדירה לתא הנוסעים).

לגבי רכבים בני 20 אני לא מסכים, אין ESP, בהרבה רכבים אין ABS ואם יש אז הוא הרבה פחות מתקדם, לרוב יש רק 2 כריות אוויר קדמיות. והכי חשוב הרכבים אז פשוט תוכננו יותר גרוע להתמודדות עם תאונות. לדוגמא מבחן ריסוק של גולף דור 4 שנמכרה עד 2003: 

שים לב לקריסת קורה A ולחדירה לתא הנוסעים, זה דבר שלא רואים ברכבים משנת 2010-11. אותו דבר גם בסיוויק 2001: https://youtu.be/RpRtVt8aLOQ?t=112

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, Ronithen כתב:

אני מגיע לעבודה ישר לעבודה אין זמן לנשום להתארגן ולעתים מאחר

אז תצא מוקדם יותר.

לפני 7 שעות, SlowRide כתב:

למה זה חסר בסיס? במכונית משנת 2001 אין שום מערכות בטיחות?

בוא נגיד ככה שבסיוויק 2002 במקרה של תאונה קשה אהיה הרבה יותר מת מאשר בסיוויק 2020.

בקושי יש לזה שתי כריות אוויר (שפג תופקן ככל הנראה, אלא אם הוחלפו בריקול) וabs.

לפני 7 שעות, EliC25 כתב:

הרבה יותר עצוב לחיות במדינה בה קורולה בת 10 נחשבת לרכב חדש של עשירים, תאמין לי.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בושה לנהוג ברכב ישן זה משהו שאתה צריך להוציא מהראש שלך. אתה באמת חושב שאם תנהג בקורולה בת 10 או אפילו ביונדאי גטס בת 12 ותעמוד בפקק אנשים יצביעו עלייך ויצחקו?

הבושה היחידה שלך תהיה מעצמך אם תקנה רכב שהוא מעל הפופיק ומעל היכולת שלך ועוד שנה תצטרך למכור אותו כי נכנסת לחובות בגללו.

עדיף שתעשה המון שיעורי בית קודם ותבין באמת מה ההגיון והצורך האמיתי, היכולת הכלכלית והשימוש שלך. רכב בן 4-5 ממש לא נחשב רכב ישן וכנראה יהיה הכי מתאים לך וסביר שלא יסבול מתקלות רבות או גדולות אלא אם לקחת רכב ליסינג עם 200 אלף ק"מ.

אגב, חלק גדול מהרכבים שתקנה היום חדש מהחברה זה בדיוק אותו רכב למעט שינויים קוסמטיים שכמעט אף אחד לא שם לב. למשל ספארק זה רכב שנמכר מ2016 ובמתיחת הפנים ב2019 השינויים קוסמטים מינורים שקשה להבדיל ותוספת מערכות בטיחות. תא הנוסעים זהה כמעט לגמרי והמנוע והגיר זהים לחלוטין.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, EliC25 כתב:

מה אני אגיד אני נוהג על רכב 2002, והשני 2005 😳.

ולעניין, לבחור ששואל ומתבייש לנסוע בתחבורה ציבורית.

מבין, לא מקבל.

גרתי שנים בנורווגיה, מדינה שלאנשים הרבה יותר כסף, ולכולם מכוניות, ועדיין כולם נוסעים בתחבורה ציבורית, כולל מנכלים.

אני בגילך נסעתי כל הזמן בתחבורה ציבורית לעבודה, ואין לי הורים שיכלו לתת כלום( קיבוצניק).

ומה יצא בסוף, הצלחתי לקנות בית בכוחות עצמי, ואני עדיין נוהג ברכב מ 2002.

תחשוב כל שקל שאתה חוסך בהתחלה, יחזיר את עצמו אחר כך. בסוף בשביל להגיע לעבודה, גם רכב בן 10 מספיק

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, לירון .ה. כתב:

ולעניין, לבחור ששואל ומתבייש לנסוע בתחבורה ציבורית.

לא מבין מה יש להתבייש בזה.

הרבה אנשים שעובדים בתל אביב והסביבה ולא רוצים את הסבל של נהיגה של 10 ק"מ בשעה בפקקים בלתי נגמרים נוסעים בתחבורה ציבורית.

לא כי אין להם יכולת כלכלית, אלא מטעמי נוחות.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, vadim6385 כתב:

2002 במקרה של תאונה קשה אהיה הרבה יותר מת מאשר בסיוויק 2020.

בקושי יש לזה שתי כריות אוויר (שפג תופקן ככל הנראה, אלא אם הוחלפו בריקול) וabs.

כן אבל לא דיברתי על כלללל הרכבים בני ה20

דיברתי על כך שיש אפילו רכבים בני 20 שהם בטיחותיים.

ולפות"ש אני ממליץ לקרוא קצת שרשורי תחזוקה של אנשים פה, לי יש 2 בחתימה. זה נןתן סדר גודל של תחזוקת רכב.

עריכה אחרונה על ידי EliC25
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, EliC25 כתב:

כן אבל לא דיברתי על כלללל הרכבים בני ה20

דיברתי על כך שיש אפילו רכבים בני 20 שהם בטיחותיים.

ולפות"ש אני ממליץ לקרוא קצת שרשורי תחזוקה של אנשים פה, לי יש 2 בחתימה. זה נןתן סדר גודל של תחזוקת רכב.

אולי ליסינג זה הדבר הנכון? 

לפני שעתיים, dorsht כתב:

לא מבין מה יש להתבייש בזה.

הרבה אנשים שעובדים בתל אביב והסביבה ולא רוצים את הסבל של נהיגה של 10 ק"מ בשעה בפקקים בלתי נגמרים נוסעים בתחבורה ציבורית.

לא כי אין להם יכולת כלכלית, אלא מטעמי נוחות.

אולי ליסינג זה הפתרון 

ולהיות צפוף כמו סרדין זה גם לא נח ויש גם עניין בריאותי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה ליסינג?

ואיזה ליסינג? פרטי או תפעולי?

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, TZR84 כתב:

בושה לנהוג ברכב ישן זה משהו שאתה צריך להוציא מהראש שלך. אתה באמת חושב שאם תנהג בקורולה בת 10 או אפילו ביונדאי גטס בת 12 ותעמוד בפקק אנשים יצביעו עלייך ויצחקו?

אני אישית רואה ברכב ישן ומעפן סוג של סמל של איכות חיים.

זה אומר שאתה גר מספיק קרוב לעבודה ויכול להרשות לעצמך להתנייד בגרוטאה.

בכללי, הבן האדם היחיד שמעניין אותו באיזה פחית אתה מתנייד זה אתה עצמך.

לפני 2 דקות, Ronithen כתב:

אולי ליסינג זה הדבר הנכון? 

ליסינג פרטי זה מקדמה של 8-10 אש"ח פלוס 1500-2000 שקל בחודש לא כולל דלק.

תחליט בעצמך.

לפני 4 דקות, Ronithen כתב:

ולהיות צפוף כמו סרדין זה גם לא נח ויש גם עניין בריאותי 

גם להתעצבן בכביש, לנשום גזים ולשבת בלי לזוז זה עניין בריאותי (פלוס סיכוי לתאונה).

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, dorsht כתב:

למה ליסינג?

ואיזה ליסינג? פרטי או תפעולי?

פרטי? 

לפני 8 דקות, vadim6385 כתב:

אני אישית רואה ברכב ישן ומעפן סוג של סמל של איכות חיים.

זה אומר שאתה גר מספיק קרוב לעבודה ויכול להרשות לעצמך להתנייד בגרוטאה.

בכללי, הבן האדם היחיד שמעניין אותו באיזה פחית אתה מתנייד זה אתה עצמך.

ליסינג פרטי זה מקדמה של 8-10 אש"ח פלוס 1500-2000 שקל בחודש לא כולל דלק.

תחליט בעצמך.

גם להתעצבן בכביש, לנשום גזים ולשבת בלי לזוז זה עניין בריאותי (פלוס סיכוי לתאונה).

אתה צודק 

אוף אני מתחיל להיות מתוסכל 

הייתי משקיע את הכאב ראש הזה 

בדברים אחרים 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהחישובים שאני עשיתי, ליסינג פרטי לא משתלם לרוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 880 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...