Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב ראשון מהיבואן יהיר מתנשא טיפשי או לגיטימי ואף נדרש?

Ronithen
שימו לב! השרשור הזה בן 917 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה כמו גיר ידני, רק ללא דוושת מצמד .

יש לו מצמד אוטומטי ורובוט שמעביר הילוכים.

בתיבה רובוטית בעלת מצמד בודד ( מה  שמותקן ב I10/פיקאנטו החדשות) המעבר בין  ההילוכים לא חלק בלא מעט מצבים.

בגירים עם שני מצמדים ההרגשה היא יותר קרובה לגיר אוטומטי רגיל.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 139
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 2 דקות, vladclar כתב:

זה כמו גיר ידני, רק ללא דוושת מצמד .

יש לו מצמד אוטומטי ורובוט שמעביר הילוכים.

בתיבה רובוטית בעלת מצמד בודד מעבר הילוכים הרבה פעמים לא חלק. בגירים עם שני מצמדים ההרגשה היא יותר קרובה לגיר אוטומטי גריל.

פשוט לא ייאמן אני חשבתי שלעבור טסט זה מסובך זה שורף לי את המח ההתעסקות בדגם חברה סוג רכב זה ממש קשה לי אני באמת לא מבין בזה כלום אלוהים אדירים 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל זה קיים פורום ונסיעות מבחן .

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, vladclar כתב:

בשביל זה קיים פורום ונסיעות מבחן .

תקשיב אני עושה את זה לבד 

אין מי שעוזר לי אני הראשון במשפחה עם רישיון אני צריך עזרה של אנשים כאן אני לא יודע מאיפה להתחיל אפילו אני רוצה לקנות רכב חדש כי פוחד לקנות יד שנייה פברוק נתונים עושק ודברים כאלו אין לי מושג בזה 

אני רוצה לתת קישורים לכמה רכבים שמצאתי ביד 2 ולקבל פה חוות דעת מאנשים עם ניסיון 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתחיל משאלה הכי פשוטה - למדת לנהוג על רכב עם גיר ידני או אוטומטי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב החדש שיכול להתאים לך - שברולט ספארק.  הוא עולה כמו יונדאי I10 ויש לו גיר אוטומטי.

לדעתי, עם למדת על קורולה (.אגב, לה יש גיר אוטומטי רציף ), אין לך מה לקנות I10 החדשה. הנהיגה בה תהיה סיוט מבחינתך בגלל הגיר.

אם רק הפחד מליפול בעסקת יד 2 מביא אותך לרכב מדש:

אתה יכול לגשת לאחד הסניפים של "כלמוביל טרייד אין "( זהו הטרייד הרשמי של יבואן יונדאי , רצוי לסניף פ"ת)  ולבדוק אפשרות לרכוש מהם את אותו יונדאי I10 בן שנה- שנתיים. הוא יהיה עם גיר אוטומטי. כמובן, צריך לקחת רכב לבדיקה.  אבל הסיכוי ליפול על תרמית במגרש מהסוג הזה לא גבוה.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, vladclar כתב:

הרכב החדש שיכול להתאים לך - שברולט ספארק.  הוא עולה כמו יונדאי I10 ויש לו גיר אוטומטי.

לדעתי, עם למדת על קורולה (.אגב, לה יש גיר אוטומטי רציף ), אין לך מה לקנות I10 החדשה. הנהיגה בה תהיה סיוט מבחינתך בגלל הגיר.

אם רק הפחד מליפול בעסקת יד 2 מביא אותך לרכב מדש:

אתה יכול לגשת לאחד הסניפים של "כלמוביל טרייד אין "( זהו הטרייד הרשמי של יבואן יונדאי , רצוי לסניף פ"ת)  ולבדוק אפשרות לרכוש מהם את אותו יונדאי I10 בן שנה- שנתיים. הוא יהיה עם גיר אוטומטי. כמובן, צריך לקחת רכב לבדיקה.  אבל הסיכוי ליפול על תרמית מגרש מהסוג הזה לא גבוה.

שברולט ספארק אבל לא חסכוני בדלק לעומת יונדאי לא? הוא גם עולה 85 עם אגרה, מה שחשוב לי זה עניין הבטיחות שהוא יהיה מרושת ומצויד בטכנולוגיית הבטיחות הכי גבוהה כי זה יוריד את המחיר של הביטוח שגם הוא יקר בגלל שאני נהג חדש צעיר 

אני גר בחיפה יש להם שם סניף?

תודה רבה מאוד על העזרה אגב

עריכה אחרונה על ידי Ronithen
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, vladclar כתב:

נתחיל משאלה הכי פשוטה - למדת לנהוג על רכב עם גיר ידני או אוטומטי?

השאלה השנייה המתבקשת לדעתי היא כזו:

מה התקציב שלך (כמה כסף "תשים" על הרכב)

מה הנסועה השנתית שלך (כמה ק"מ "תעשה" בשנה אחת)

מהו תוואי הנסיעה שלך (איפה תסע בעיקר, עיר/מחוץ לעיר)

האם יש דרישות למינהן (למשל נהג שמסיע כל יום 2 אנשים מאחורה, לעומת נהג שנוסע רק לבד)

מה היכולת הכלכלית שלך? ועל זה אפרט:

רכב זו הוצאה, ולא השקעה. אתה "מפסיד" כסף בכמה וכמה מובנים וחשוב להבין את זה לפני שממשיכים.

האם רוכש את הרכב "בסכום אחד" גדול? (זאת אומרת לדוגמה יש לך בחשבון 80,000 ש"ח ואתה משלם מקופה זו)

או האם הרכישה מתוכננת במימון (הלוואות למינהן, אתה "לוקח" כסף ממישהו אחר בנק/גוף אחר, ומחזיר לו את הכסף לאורך כמה שנים עם ריבית)

האם אתה עובד בצורה סדירה? ובנוסף מהן התכניות לעתיד שלך כרגע? (לימודים משפחה)

האם הרכב הנ"ל "שורף/ישרוף" את רוב החסכונות שלך נכון להיום?

חשוב בסוף להבין, שלרכב יש הוצאות שוטפות כמו טיפולים, ביטוח, דלק, אגרה שנתית, "וירידת ערך". (רכב זו ערימת כסף שיושבת ומאבדת מהערך שלה. קנית רכב ב100 שקלים, מכרת אחרי שנה ב50 שקלים, הפסדת 50 שקלים בשנה, או 4.1 שקלים בחודש).

עכשיו כמובן שאינני במחילה נכנס לך לכיס, אני בעצמי רכשתי רכב לבד בגיל צעיר, אבל חשוב להבין את המשמעויות הכלכליות "עד הסוף", בעיקר שציינת שאתה "חדש לנושא".

ברגע שתדע לענות על כלל השאלות בצורה הטובה ביותר, תוכל להתקדם ונוכל לייעץ לך בצורה טובה יותר.

בשורות טובות.

עריכה: המחיר שציינת לI10 הוא לגרסה הידנית. האוטומטית עם הגיר הרובוטי החד מצמדי הוא יקר יותר בלפחות 10-15 אש"ח

עריכה אחרונה על ידי Kooper
  • אהבתי 1

POLO, 1.4 2001 > SPARK, 1.0 2014 > 108, 1.2 2016 > CLIO - 5, 1.0T 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לספארק לא רק שהגור הרבה יותר נעים, היא גם משמעותית זריזה יותר.

אבל ליונדאי יתרון מבחינת מרווח פנים,תא מטען ומושבים נוחים יותר לדעתי.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש סניף "כלמוביל טרייד" אין בעכו.

הם יכולים לנייד רכבים מסניף לסניף, אבל לוקחים פקדון רצינות.

ספארק עם 10 כריות אוויר, בלימה אוטונומית והתרעה על סטייה מנתיב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, Kooper כתב:

השאלה השנייה המתבקשת לדעתי היא כזו:

מה התקציב שלך (כמה כסף "תשים" על הרכב)

מה הנסועה השנתית שלך (כמה ק"מ "תעשה" בשנה אחת)

מהו תוואי הנסיעה שלך (איפה תסע בעיקר, עיר/מחוץ לעיר)

האם יש דרישות למינהן (למשל נהג שמסיע כל יום 2 אנשים מאחורה, לעומת נהג שנוסע רק לבד)

מה היכולת הכלכלית שלך? ועל זה אפרט:

רכב זו הוצאה, ולא השקעה. אתה "מפסיד" כסף בכמה וכמה מובנים וחשוב להבין את זה לפני שממשיכים.

האם רוכש את הרכב "בסכום אחד" גדול? (זאת אומרת לדוגמה יש לך בחשבון 80,000 ש"ח ואתה משלם מקופה זו)

או האם הרכישה מתוכננת במימון (הלוואות למינהן, אתה "לוקח" כסף ממישהו אחר בנק/גוף אחר, ומחזיר לו את הכסף לאורך כמה שנים עם ריבית)

האם אתה עובד בצורה סדירה? ובנוסף מהן התכניות לעתיד שלך כרגע? (לימודים משפחה)

האם הרכב הנ"ל "שורף/ישרוף" את רוב החסכונות שלך נכון להיום?

חשוב בסוף להבין, שלרכב יש הוצאות שוטפות כמו טיפולים, ביטוח, דלק, אגרה שנתית, "וירידת ערך". (רכב זו ערימת כסף שיושבת ומאבדת מהערך שלה. קנית רכב ב100 שקלים, מכרת אחרי שנה ב50 שקלים, הפסדת 50 שקלים בשנה, או 4.1 שקלים בחודש).

עכשיו כמובן שאינני במחילה נכנס לך לכיס, אני בעצמי רכשתי רכב לבד בגיל צעיר, אבל חשוב להבין את המשמעויות הכלכליות "עד הסוף", בעיקר שציינת שאתה "חדש לנושא".

ברגע שתדע לענות על כלל השאלות בצורה הטובה ביותר, תוכל להתקדם ונוכל לייעץ לך בצורה טובה יותר.

בשורות טובות.

עריכה: המחיר שציינת לI10 הוא לגרסה הידנית. האוטומטית עם הגיר הרובוטי החד מצמדי הוא יקר יותר בלפחות 10-15 אש"ח

אוקיי אנסה לפרט כמה שיותר

דבר ראשון והכי חשוב

אני בשום אופן לא רוצה להיכנס לחובות למצב שאני לא מסוגל לשלם ואז אני משלם ריביות 

אז אני לא קונה מנ שאני לא יכול לעמוד בו והסכום הכולל פוגע לי

זה עונה על השאלה הכלכלית

למה חשוב לי רכב-עצמאות/חופש 

אני מתבייש שאני נוסע לתחבורה ציבורית לעבודה (זה עונה על השאלה שלך האם יש לי הכנסה) 

הלב שלי נצבט שאני רואה הורים מביאים לילדים שלהם את הרכב

לצערי אין לי את האופציה הזאת

אני בא מהרקע הכלכלי הכי קשה שניתן להעלות על הדעת, אני בונה את עצמי לאט לאט, אני גם משלב לימודים עושה הכל לצאת ממעגל העוני והפריפריה 

זהו פחות או יותר לדעתי

לפני 13 דקות, yulianx כתב:

לספארק לא רק שהגור הרבה יותר נעים, היא גם משמעותית זריזה יותר.

אבל ליונדאי יתרון מבחינת מרווח פנים,תא מטען ומושבים נוחים יותר לדעתי.

נראה לי אני יורד מהעניין של רכב חדש מתחיל לרדת לי אסימון 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אני שוב מציע לך, לרכוש רכב משומש ( בן 3-4 ) בסוכנות טרייד אין  רשמית של יבואן יונדאי או קיה.

כלמוביל טרייד אין (ליונדאי) או טרייד מוביל ( לקיה ). רכב שהיה בידיים פרטיות, עם קילומטראז' לא גבוה, תיעוד הטיפולים וללא תאונות. לא לוותר על בדיקה גם במקרה ומראים לך בדיקה נקיה מטעם המוכר. 

I10 או פיקנטו רכבים מוצלחים,  אמינים ולא יקרים לתחזוקה. הביטוח יהיה יקר עכשיו בכל רכב , בגלל היותך נהג חדש. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה כתב @Kooper, פירט את מה שכתבתי קודם בקצרה.

כמה הערות:

1. רכב הוא מוצר צריכה. עקרונית לא שונה ממכונת כביסה: אתה קונה אותה, משתמש בה ומשלם תמורת חשמל, מים, אבקת כביסה ומרכך. והיא גם מאבדת מערכה ובסוף אתה זורק אותה לאשפה. כך גם רכב: אתה קונה אותו, משלם תמורת רישוי, ביטוח, דלק, מוסך וכו' ובסוף מוכר אותה בסכום קטן ממה ששילמת בקניה, זו ירידת הערך.

2. אני מסתכל על ירידת הערך בדרך קצת שונה - זה הסכום שעליך לחסוך מדי חודש כדי להחליף את הרכב השחוק ביותר חדש כעבור מספר שנים.

3. אתה בחור צעיר וצריך להסתכל קדימה. האם תרצה ללמוד? להקים משפחה? להקים עסק? לקנות בית? כל אלה מצריכים כסף, והרבה. מה שלא תחסוך כעת יחסר בעתיד. לכן, אם הרכב אינו חיוני, וותר עליו, או קנה רכב יותר זול. והבא בחשבון שאחזקת הרכב תעלה לך לפחות 2,000 ש"ח בחודש. החסר מזה את הרב-קו ותגלה שבגלל הרכב עתידך מפסיד לפחות 1500 ש"ח כל חודש.

4. תוך כתיבת הפוסט פרסמת עוד הודעה, והפעם הרגזת אותי: אתה מתבייש לנסוע בתחב"צ? האם זו סיבה להוצאה כה גדולה? אילו סיפרת שבזכות החסכון בזמן שהרכב יביא תוכל לעבוד עוד שעתיים ביום הייתי כותב לך - כל הכבוד, יש הצדקה להוצאה הזו. אילו כתבת שאתה גר באיזה חור והרכב ישפר את יכולת הפרנסה וחיי החברה שלך - כנ"ל. אבל בגלל "כבוד"? סורי, זו לא סיבה לפגוע בעתיד הכלכלי שלך. דווקא אתה, בגלל הרקע הקשה שאתה מתאר, צריך להיות מחושב במיוחד. המשפט האחרון שלך מעורר כבוד, וכדי לקיים את שכתבת חשוב היטב האם זו העת לרכוש רכב, ואם כן - לחשב מחדש את הסכומים שתרצה להקדיש לו.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, vladclar כתב:

אז אני שוב מציע לך, לרכוש רכב משומש ( בן 3-4 ) בסוכנות טרייד אין  רשמית של יבואן יונדאי או קיה.

כלמוביל טרייד אין (ליונדאי) או טרייד מוביל ( לקיה ). רכב שהיה בידיים פרטיות, עם קילומטראז' לא גבוה, תיעוד הטיפולים וללא תאונות. לא לוותר על בדיקה גם במקרה ומראים לך בדיקה נקיה מטעם המוכר. 

I10 או פיקנטו רכבים מוצלחים,  אמינים ולא יקרים לתחזוקה. הביטוח יהיה יקר עכשיו בכל רכב , בגלל היותך נהג חדש. 

אוקיי יש בחיפה? 

ומעל איזה קילומטרז לא לקנות? 

ומה יהיה המחיר בערך? 

לפני 1 דקה, sperial כתב:

יפה כתב @Kooper, פירט את מה שכתבתי קודם בקצרה.

כמה הערות:

1. רכב הוא מוצר צריכה. עקרונית לא שונה ממכונת כביסה: אתה קונה אותה, משתמש בה ומשלם תמורת חשמל, מים, אבקת כביסה ומרכך. והיא גם מאבדת מערכה ובסוף אתה זורק אותה לאשפה. כך גם רכב: אתה קונה אותו, משלם תמורת רישוי, ביטוח, דלק, מוסך וכו' ובסוף מוכר אותה בסכום קטן ממה ששילמת בקניה, זו ירידת הערך.

2. אני מסתכל על ירידת הערך בדרך קצת שונה - זה הסכום שעליך לחסוך מדי חודש כדי להחליף את הרכב השחוק ביותר חדש כעבור מספר שנים.

3. אתה בחור צעיר וצריך להסתכל קדימה. האם תרצה ללמוד? להקים משפחה? להקים עסק? לקנות בית? כל אלה מצריכים כסף, והרבה. מה שלא תחסוך כעת יחסר בעתיד. לכן, אם הרכב אינו חיוני, וותר עליו, או קנה רכב יותר זול. והבא בחשבון שאחזקת הרכב תעלה לך לפחות 2,000 ש"ח בחודש. החסר מזה את הרב-קו ותגלה שבגלל הרכב עתידך מפסיד לפחות 1500 ש"ח כל חודש.

4. תוך כתיבת הפוסט פרסמת עוד הודעה, והפעם הרגזת אותי: אתה מתבייש לנסוע בתחב"צ? האם זו סיבה להוצאה כה גדולה? אילו סיפרת שבזכות החסכון בזמן שהרכב יביא תוכל לעבוד עוד שעתיים ביום הייתי כותב לך - כל הכבוד, יש הצדקה להוצאה הזו. אילו כתבת שאתה גר באיזה חור והרכב ישפר את יכולת הפרנסה וחיי החסרה שלך - כנ"ל. אבל בגלל "כבוד"? סורי, זו לא סיבה לפגוע בעתיד הכלכלי שלך. דווקא אתה, בגלל הרקע הקשה שאתה מתאר, צריך להיות מחושב במיוחד.

אוקיי אני מסכים עם שאמרת אבל איך הגעת ל-1500 שקל בחודש? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 917 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...