Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב ראשון מהיבואן יהיר מתנשא טיפשי או לגיטימי ואף נדרש?

Ronithen
שימו לב! השרשור הזה בן 880 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לגבי בושה, יש סקאלה די חד גונית איך רכב של מישהו אחר נתפס בעיני הציבור הרחב.

בצד אחד של הסקאלה רכב "מיוחד" - אספנות/דגם ספורטיבי (הוט האצים לא נכנסים כאן)/סמל של רכב לא עממי (החל מוולוו ועד מרצדס ורולס רויס)

בצד השני של הסקאלה גרוטאה, בדרך כלל מצב קוסמטי ועיצוב שתואם עידן אחר, הייתי מכניס כאן רכבים מ2006 ומטה, לנטיס, מזדה 3, אקסנטים וכו.

כל השאר נכנסים באמצע, אם זה שברולט מאליבו 2010 או 2008 או 2021, רוב האנשים לא יודעים כל עוד הרכב נראה די חדש. 

אתה יכול לנסוע באוקטביה vrs בת 10 שעולה כמו איי10 חדשה, ותקבל אותו אפקט כאילו באת בפורד פוקוס.

אנקדוטה:

חבר שלי התחיל לעבוד בענף הבנייה כעצמאי לא מזמן, והיה חייב אפקט הגעה עם הרכב, אז הוא קנה לה קרוס 2011 ב28 אלף שקל, פחות מהפורטה שהוחלפה.

יום אחד הוא מגיע לפגישה כמעט באיחור, ומחנה בזריזות בלי תשומת לב.

יוצא לאחר הפגישה והאדם שהיה איתו אומר לו "תראה מה זה איך אנשים מחנים"

החבר עונה "כן, מיהרתי..."

והבחור היה בטוח שהוא מסתלבט עליו, שהוא פא**ינג נוהג בביואיק....

עריכה אחרונה על ידי EliC25
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 139
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

פות"ש - אתה לא צריך לחשוש מקניית ואחזקת רכב. אבל אתה צריך להכין שיעורי בית כדי לאזן בין הרצונות ליכולות שלך. חשוב שלא תגרר להוצאות שאינן מתאימות ליכולת שלך.

אני אגלה לך סוד קטן: רוב האנשים לא ישימו לב אם אתה מגיע בתחב"צ, ברכב חבוט או ברכב נוצץ ישר מהסוכנות. לכן כדאי לך להסיר את הנראות מרשימת הקריטריונים לרכישת רכב. אם אתה מגיע למסקנה שיש ביכולתך לתחזק רכב ושהוא חיוני הגדר לעצמך תקציב לרכישה ולאחזקה, כזה שיראה לך מספק מצד אחד אבל לאהיעיק על צרכים אחרים (כולל עתידיים),  ועם נתונים אלה, כמו על תחזית השחמוש הצפוי ברכב, חזור לפורום, ותקבל ייעוץ לפיממיטב הבנתם של החברים כאן.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד קצת פרופורציה:

אני מכיר סטונדטים וסטודנטיות שנוהגים ברכבים חדשים, החל מיונדאי איי10 ועד מיני קופר ואוודי A3.

ואני מכיר עורכי דין, שופטים, בעלי עסקים מצליחים שנוהגים במזדה 3 שנת 2006 או פורד פוקוס. לא את כל אחד מעניין הרכב שהוא נוסע בו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחור יקר ( פות"ש ),

אני שם לב שאתה קופץ מדבר לדבר מבלי להבין מה ממליצים לך פה.

אם יש לך צורך ברכב, ויש לך את היכולת הכלכלית אז נהדר נתקדם הלאה לייעוץ ברכישה.

אבל (וזה אבל סופר חשוב) לפני בכלל שנוכל להמליץ לך על משהו (אם ובכלל זו האופציה שלך) אתה צריך להבין מה היכולות הכלכליות שלך. שזה אומר כמה אתה יכול לשים "במכה" על הרכב, כמה אתה יכול להקציב בחודש על הרכב כפי שציינו פה (ביטוח, דלק, ירידת ערך, תחזוקה שוטפת, ומימון/ליסינג במידה ורלוונטי)

אני שם לב שאתה קופץ ישר מרכב חדש, לרכב (יד 8 מרופא) לליסינג פרטי ותפעולי, מבלי להבין את המשמעויות של כל אחד מהם.

אחזקת רכב בקלות יכולה להגיע ל2000 בחודש כמו כלום. אני לדוגמא נוסע כ1500 ק"מ בחודש, שזה כמעט 1000 שקלים על דלק. 500 בחודש על ביטוח, 100 בחודש על אגרה שנתית, וכ100 בחודש על אחזקה שוטפת. ירידת הערך כ500 בחודש לפי חישוב מהיר, הגענו כבר ל2,200 לפני תקלות, ותאמין לי לא חסר.

ראשית עצור בצד, דומם מנוע.

מה הם גובה החסכונות שלך?

בן כמה אתה?

האם אתה לפני/תוך כדי לימודים?

מה הן התכניות לעתיד הרחוק (משפחה, בית)

מה היקף ההוצאות החודשיות שלך?

כל אלו שאלות שאתה צריך לשאול את עצמך (ואף לענות) כדי שנוכל לייעץ לך בצורה הטובה ביותר.

רכב זה כלי נהדר, וכפי שציינתי קודם, אני בעצמי בגיל צעיר רכשתי כמה רכבים לבד. אבל חשוב מאד להבין שאתה מסוגל לעמוד בזה כלכלית.

אתה צריך לעשות הרבה שיעורי בית בתחום הפיננסי והכלכלי שלך (כפי שציינתי קודם מוזמן גם לפנות בהודעה פרטית) כדי שתוכל להבין מה אתה יכול להרשות לעצמך. 

לסיכום,

אם המניע היחיד שלך לרכב זה "מבאס" לנסוע בתחב"צ, אציע לך לכוון את עצמך למקום אחר. 

בשורות טובות.

עריכה אחרונה על ידי Kooper
  • רעיון טוב! 1

POLO, 1.4 2001 > SPARK, 1.0 2014 > 108, 1.2 2016 > CLIO - 5, 1.0T 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 45 דקות, Ronithen כתב:

הייתי משקיע את הכאב ראש הזה 

בדברים אחרים 

בדיוק.

תתחיל מלהגדיר סדרי עדיפויות.

לפני 34 דקות, Ronithen כתב:

תפעולי? 

הוא התכוון אם זה ליסינג פרטי או דרך מקום עבודה.

ליסינג דרך מקום עבודה זה בדרך כלל עסקת "הכל כלול", כולל טיפולים,ביטוחים ודלק. למשל אני שילמתי על יונדאי איוניק משהו כמו 3 אש"ח בחודש, כשחלק מזה ירד מהפרשות מעסיק לפנסיה.

אם נוסעים הרבה (בדרך כלל מעל 30 אלף בשנה), זה יכול להשתלם. אם לא, אז יהיה לך רכב חדש ונוצץ שבקושי זז ואתה משלם עליו הון תועפות.

אבל - וזה אבל גדול, זה תלוי במקום עבודה. יש מקומות שבהם המעסיק סופג את רוב ההוצאה, ושם זה יכול להיות סופר משתלם, ויש מקומות שבהם זה 100 אחוז עליך, ויש בין לבין.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי פרופורציות - בחור צעיר שהתשחרר מ8200 והתחיל לעבוד אצלנו קנה MG ב160 אלף ש"ח. שאלתי אותו למה והוא בעצמו לא ידע בדיוק מה לענות לי.

לעומת זאת לפני כמה חודשים עשינו "על האש" של המחלקה בישראל (כ40 איש) ומנהל המחלקה (לא בדיוק אבל לא נרד לפרטים) הגיע עם האוכל ועזרתי לו לפרוק.

כשבאו חברה לעזור עם הפריקה הם לא האמינו לי שהפיאט החבוטה היא הרכב שלו. ברור לי שזה רכב משני אבל ממש לא הפריע לו שיראו אותו עם הרכב הזה (זה גם האופי שלו).

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Ronithen כתב:

תפעולי? 

כן, בתנאי שנוסעים הרבה והעלויות במקום העבודה לא פוגעות לך משמעותית במשכורת.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

ברוב המקרים הרכב שבו אתה מתנייד מעניין את התחת לבוס שלך או לאנשים שעובדים איתך או תחתיך. העיקר שתגיע לעבודה בזמן.

כשעבדתי במפעל בטחוני, למנהל המפעל היתה טויוטה קורולה מהשכרה לשעבר (זוכר את שטיחי הגומי של thrifty). אתה חושב שזה עניין מישהו? השמועות היו השכר שלו היה בסביבות ה20k בחודש, וזה היה ב2009 כששכר המינימום היה 20 שקל בשעה.

• אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי להגיע לעבודה עם אוטובוס/ רכב, והכבוד שבעניין:
בעבודה הקודמת הגעתי עם אוטובוס, ולא בגלל שלא היה לי רכב. היה לי, ועדיין יש לי.
פשוט הרבה יותר נח.
לא צריך לנהוג, אני יכול בזמן הזה לקרוא/ לנמנם ולא צריך לנהוג, במיוחד בבוקר עם הפקקים בכניסה לעיר. לא צריך לחפש חניה (יש חניון לעבודה, אבל גם שם יש היררכיה). אני מגיע רענן לאחר מנוחה, ונכנס לעבודה בכיף.
היום אני עובד במקום שאין אליו תחבורה מהעיר בה אני גר, ואני נאלץ להגיע עם הרכב לעבודה - ואני פשוט מתגעגע לזמן שיכלתי להגיע באוטובוס.

כבוד?
אני עובד ומפרנס את עצמי ומשפחתי. זה כבוד.
אני מגיע לעבודה בצורה שנכונה לי אישית. זה כבוד.
מה חושבים עלי? לא מעניין. שיקפצו. אין בזה מיליגרם של כבוד

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מודה לא קראתי את כל השירשור.

אבל אתן דוגמה אישית.

יש לי פיאסטה 2014 שקניתי חדשה ב 70K. היום אני אקבל עליה בסביבות 20K. אז ירדו 50K בשבע שנים. לא נורא.

לעומת זאת, קניתי לפני שנתיים ניסן מקסימה בת 3. חדשה עלתה 240. אחרי שלוש שנים קניתי ב 110. אתה מבין?

מה שאני בא להגיד שבסדר גודל הזה של מחירים, אפשר לקנות חדש, ויש לך שקט מובטח עם אחריות לכמה שנים.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 40 דקות, bjlb כתב:

מודה לא קראתי את כל השירשור.

אבל אתן דוגמה אישית.

יש לי פיאסטה 2014 שקניתי חדשה ב 70K. היום אני אקבל עליה בסביבות 20K. אז ירדו 50K בשבע שנים. לא נורא.

לעומת זאת, קניתי לפני שנתיים ניסן מקסימה בת 3. חדשה עלתה 240. אחרי שלוש שנים קניתי ב 110. אתה מבין?

מה שאני בא להגיד שבסדר גודל הזה של מחירים, אפשר לקנות חדש, ויש לך שקט מובטח עם אחריות לכמה שנים.

ממליץ לך לקרוא את כל השרשור תחילה או לפחות את רובו.

מכל הפרטים נכון לכרגע שפות"ש סיפק, הוא לא צריך רכב חדש (בספק אם רכב בכלל) אלא יעוץ פיננסי הולם.

POLO, 1.4 2001 > SPARK, 1.0 2014 > 108, 1.2 2016 > CLIO - 5, 1.0T 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השנקל שלי:

בישראל לתחב"צ יש סטיגמה של מעמד נמוך. רוב אלה שנוסעים בתחב"צ הם חיילים, אוכלוסיה מבוגרת או קשת יום, ולכן יש אנשים שמתפדחים לנסוע באוטובוסים. 

אפשר למצוא רכב מיני / סופר אמין וזול, בן מספר שנים, שלא יקרע אותך כמעט בתיקונים, ושעלות אחזקתו תרד אפילו מה1500 ש"ח חודשי שהוזכרו פה. 

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקטע שאם תסתכל בתל אביב והסביבה, המון הייטקיסטים נוסעים ברכבת לעבודה.

אנשים שרובם הגדול אינם מהמעמד הנמוך.

גם הרבה סטודנטים נוסעים בתחבורה ציבורית. גם הם לרוב לא ממעמד נמוך.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 880 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...