Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מקדחה/מברגה חדשה

garicho
שימו לב! השרשור הזה בן 844 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אם זו סוללת ניקל קדמיום / ניקל מטאל, אז המטען הוא פשוט - מספק מתח להדקי ה + / - אבל גם מבצע מדידת טמפרטורה (מגע שלישי או שלישי ורביעי) בסוללה.
אם זו סוללת ליתיום יון - חיבור מטען פשוט יגמר בשריפה.

חפש את דגם המברגה לא דגם הסוללה. לפי הגודל אני משער שאיננה ליתיום.

עריכה אחרונה על ידי yuvk
:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 200
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני שעתיים, zaf כתב:

אתמול עשיתי סדר קטן בכלי העבודה וגיליתי שהמטען לסוללה 12V של B&D הוותיקה שלי אינו טוען בכלל.

image.png.1283604615c8461e6b0bc1634073ed36.png

מה בדיוק המטען עושה?

האם נדלקת לו נורית כלשהי והסוללה פשוט לא נטענת?

אני הייתי מהמר על סוללה גמורה, האמת, ולא על תקלה במטען. זו נראית כמו הסוללות הישנות, טרום הליתיום-יון. כשהסוללה בקיבולת שיא (אפקט הזיכרון), או עמדה ללא שימוש לזמן ממושך, היא כבר לא מוכנה להמשיך לעבוד. 

בכלים של בוש למשל, העניין די פשוט- באתר שלהם אפשר למצוא את המק"ט של כל החלקים שמגיעים עם הכלי. אני לא יודע לגבי B&D, מעולם לא היה לי כלי שלהם.

מה דגם המברגה עצמה?

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש נורה ירוקה וזהו כאילו הסוללות (יש לי 2 אחת "מקורית" אחת חליפית שנקנה מ "אפיק" נטענו, בפועל נדה. מדדתי מתח ללא עומס =נאדה.

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע מקרה קלאסי של סוללות מתות עקב אפקט זיכרון או אחסנה ללא שימוש זמן רב, ולא כשל במטען. עברתי את זה בעצמי עם המברגה הראשונה שלי (רק האפקט זיכרון, היא הייתה בשימוש סביר לאורך חייה ולא אוחסנה לתקופות ארוכות). הייתה "נטענת לחלוטין" בתוך דקות ספורות למיטב זכרוני, ובפועל עבדה אחרי ההטענה רק כמה שניות, וגם זה בקושי רב. בדיוק מספיק זמן כדי להכניס ביט- וזהו :shock2:.

היקום מאותת לך שזה זמן להתחדש...:lol:

אני בספק עצום אם תוכל למצוא סוללה כדי לבדוק את הנושא ולהמשיך להשתמש בכלי הישן שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השבוע נשאלתי שוב, אחרי שהזמנתי אביזרים, מה ההבדל בין הכלים שיש לי 😃  ולכן חיפשתי סרטון שיסביר  לחופרים מה ההבדלים. מצאתי את זה:

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבחור מקצוען אמיתי- אהבתי!

לא הכרתי אותו. נרשמתי לערוץ שלו. 

מאד אהבתי את התוכן- כמו שאמרתי, מקצועי ברמות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקפיץ ברשותכם כי קצת הלכתי לאיבוד,

עקב מעבר דירה הגיע הזמן שאקנה מברגה משלי במקום להשאיל כל הזמן.

אני מקבל שי לחג 500₪ דרך חבר אז הקנייה צריכה להתבצע רק בחנויות שמקבלות (הום סנטר ואייס).

אין לי בעיה להוסיף עוד איזה 200₪ בשביל משהו שווה.

מצרף את הדגמים שמשכו לי את העין:

*הבוש 12v אני משתמש בעבודה, ממש אוהב.

*הworx ירוקה תמיד רציתי אבל לא ידעתי אם שווה את הכסף, הכתומה אני מבין זה דור ישן יותר. מה שכן אני רואה שהם בראשלס שזה נחמד.

*הבוש 18v היא גם מקדחה רוטטת, תכלס יש לי פטישון בוש עם חוט אבל תמיד נחמד גם לקדוח קליל בלי לחפש שקע.

*הבלאק אנד דרעקר פשוט נראלי לי הרבה מברגה לכסף, קניתי כזאת מתנה לחבר שקנה בית והוא עף עליה. אני בספקות לגביה.

*המקיטה 12v גם לא מוכרת לי, בעבודה אני משתמש גם במקיטה 18v שהיא אש אבל לא יודע איך ה12v מרגישה.

מה אני צריך תכלס - עבודות ביתיות, מדפים ,רהיטים, גינה וכו'. לא יודע אם עדיף לי אימפקט או קלאץ'. תכלס כל החיים השתמשתי רק עם אימפקט אז בגלל זה ישר רץ לכיוון הזה. מעדיף איזה כלי עם סדרת סוללות שאני יוכל לקנות לו עוד כל מיני גופים, מסור חרב לדוגמה.

סליחה על החפירה ותודה.

Screenshot_20210821-235635__01.jpg

Screenshot_20210822-000113.jpg

Screenshot_20210822-000339.jpg

Screenshot_20210822-000229.jpg

Screenshot_20210822-000029.jpg

Screenshot_20210821-235940.jpg

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעבודות ביתיות (ובטח כשיש לך פטישון חוטי) - קלאצ'.

500 שקל קונה לך בד"כ בוש כחולה 12V עם שתי סוללות ומטען ונשאר עודף קצת.

את העודף אפשר להשקיע בסט ביטים/מקדחים איכותי (בוש X-Line למשל או מקיטה מקביל).

נראה שאייס קצת יותר יקרים מהום סנטר

https://www.ace.co.il/work-tools/power-tools/drills/2210641.html

https://www.homecenter.co.il/drill-drivers/product-page/35729

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משתמש "כבד" יותר מביתי ממוצע (אוהב לבנות דברים מאפס)- המברגה העיקרית שלי היא 12V בוש כחולה עם קלאץ'. בצימוד לפטישון אני מכוסה לחלוטין לכל הצרכים שלי. 

עם זאת, רוב האנשים לא יאהבו מברגה "חלשה" של 12V.

ההמלצה שלי עבורך: ללכת על ה-18V עם קלאץ', במיוחד לאור העובדה שציינת שאתה רוצה להשתמש בפלטפורמת הסוללות לכלים נוספים בעתיד ובחלק מהם העצמה של הכלי היא משמעותית יותר מאשר במברגה (מסור נטען או  דיסק נטען למשל).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 8.7.2021 בשעה 11:45, GaT כתב:

סוף סוף הסט הגיע. שבועיים מרגע ההזמנה. בהחלט מהיר! 

בקרוב אבחן את השימוש 🙂

IMG-20210708-WA0001.jpg

טוב חוזר לעדכן: 

כיוון שיש לי עומס שיא באוניברסיטה, אני בקושי מספיק דברים בבית, אז השימוש היה קל ביותר (באימפקט אפילו לא השתמשתי עדיין, כי אין לי כרגע זמן לעבודות על הרכב): 

-הרכבת מיטה של איקאה 

- קידוח בקיר לבנים ועץ

-ניקוי ספות עם ראש יעודי (עשה לי את החיים קלים לעומת מברשת יד) 

- כמה הוצאות ברגים וכאלה

בסך הכל עושה את העבודה מעל ומעבר. הסוללה יחסית נגמרת מהר, אבל לשימוש בייתי זה מספיק. יש גם סוללה נוספת, ככה שזה מספיק לי לפחות. המטען יחסית מהיר, והממיר מתח עובד חלק (אני חושב שהעליתי פה קישור שלו). 

ממש מבסוט מהקניה, במיוחד לאור המחירים בארץ.

אחזור לעדכן שאתחיל לעבוד עם האימפקט. 

עריכה אחרונה על ידי GaT
  • אהבתי 1

Peugeot 206 1.4  2007 manual  (past) 

Fiat Panda  1.2  2011 manual (present)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 22.8.2021 בשעה 12:22, ברווז כתב:

אני משתמש "כבד" יותר מביתי ממוצע (אוהב לבנות דברים מאפס)- המברגה העיקרית שלי היא 12V בוש כחולה עם קלאץ'. בצימוד לפטישון אני מכוסה לחלוטין לכל הצרכים שלי. 

עם זאת, רוב האנשים לא יאהבו מברגה "חלשה" של 12V.

ההמלצה שלי עבורך: ללכת על ה-18V עם קלאץ', במיוחד לאור העובדה שציינת שאתה רוצה להשתמש בפלטפורמת הסוללות לכלים נוספים בעתיד ובחלק מהם העצמה של הכלי היא משמעותית יותר מאשר במברגה (מסור נטען או  דיסק נטען למשל).

אני אלך לדעתי על הוורקס הכתומה, הרבה מברגה לכסף ויש המון כלים שמתאימים לסוללות האלה. מה גם שאפשר לשים מתאם ואז גם להשתמש עם הירוקים.

החסרון היחיד שהיא מגיעה עם סוללה אחת, סוללה נוספת עולה 200. סה''כ בערך 640 ש''ח, לא רע. כשמתוך זה השי לחג מוריד 500, נשאר לשלם 140₪ כפול 0.3 אחוז הנחה, סה''כ 98₪ למברגה הזאת עם 2 סוללות, תענוג.

עריכה אחרונה על ידי GABIUBOGI

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית הייתי קונה עם ה-500 שקל תלושים בשופרסל, ככה תקבל "תמורה מלאה" לתלושים שלך.
מברגות תקנה עם כסף איפה שבא לך לפי מי נותן דיל הכי טוב.

שים לב שבכלים שציינת הרוב הן אימפקט. כנראה שבאימפקט תשתמש מעט מאוד (אלה אם אתה מרכיב מרפסות ודקים ביום יום שלך).
קנה מברגה עם קלאצ' או סט שכולל את שניהם.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 22.8.2021 בשעה 00:19, GABIUBOGI כתב:

אני מקבל שי לחג 500₪ דרך חבר אז הקנייה צריכה להתבצע רק בחנויות שמקבלות (הום סנטר ואייס).

יש לך לKSP? אייבורי? אלו גם נכנסו לתחום של מוצרי חשמל. שווה לבדוק את העניין מול תווים של חבר.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, farkash7 כתב:

אישית הייתי קונה עם ה-500 שקל תלושים בשופרסל, ככה תקבל "תמורה מלאה" לתלושים שלך.
מברגות תקנה עם כסף איפה שבא לך לפי מי נותן דיל הכי טוב

לחלוטין. 

יש המון מברגות באמזון, במחירים מעולים, שכנראה יהיו עדיפות. 

Peugeot 206 1.4  2007 manual  (past) 

Fiat Panda  1.2  2011 manual (present)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...