Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מקדחה/מברגה חדשה

garicho
שימו לב! השרשור הזה בן 851 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כשעה, gsi16v כתב:

נכון שלכל מכשיר יש תפקיד ויעוד אך אם נח למשתמש א' לבצע את העבודה טוב יותר עם מכשיר אחר שיש לו פי'צר דומה אז זו בעצם המטרה של הכלי - לשרת אותנו בעבודה.

תקראו לזה סלחנות של כלי - אני קורא לזה אתם לא מכירים או לא התנסתם עם מה שרשמתי כי אחרת לא הייתם רושמים זאת

הפוך, אתה זה שלא התנסית בכלים ללא סלחנות או עם סלחנות נמוכה יותר.

ולכן "כל מטאטא יורה"

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 200
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 5 שעות, m3x7r3m3 כתב:

הפוך, אתה זה שלא התנסית בכלים ללא סלחנות או עם סלחנות נמוכה יותר.

ולכן "כל מטאטא יורה"

אם רק היית יודע עם כמה כלים עבדתי...

בא נגיד שכל מה שראית בארץ החל מוורקס ועד הילתי.

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, ברווז כתב:

זה שמייצרים מקדחים עם קנה משושה כדי שאנשים יוכלו להשתמש באימפקט לקדיחה

קניתי מקדחים כאלה והלבשתי על מברגה. זה תקין?

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, gsi16v כתב:

אם רק היית יודע עם כמה כלים עבדתי...

בא נגיד שכל מה שראית בארץ החל מוורקס ועד הילתי.

שוב, אני יודע עם מה לא עבדת - לא עבדת עם כלים של לפני 20 ו-30 שנה.

לא עבדת עם כלים שהם לא Idiot Proof.

אתה עבדת עם כל הכלים מוורקס ועד הילתי, שהם Idiot Proof.

אני יכול להגיד את זה בוודאות, כי מי שעבד בחיים שלו עם כלים שהם לא Idiot Proof, למד ושינן את המשפט הזה:

לפני 17 שעות, zaf כתב:

ישנה אמירה ישנה - הכלי הנכון = 50% מהעבודה. 

לפני 12 שעות, farkash7 כתב:

לראש פוטר לא אכפת מה אתה שם בפנים, אם זה מקדחים משושים או מרובעים או משולשים, העיקר שהשיניים של הפוטר יתפסו את המקדח / מוביל היטב כדי שלא יזוז עם הפעלת המנוע.

הרי במה זה שונה מלמשל להלביש על המברגת פוטר מוביל ביטים שהוא משושה? זה לא

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע במה זה שונה, תיארתי לעצמי שלא (גם קדחתי כבר כמה חורים והכל עבד יופי טופי), אבל בכל זאת חשבתי לשאול.
הדיוולט החדשה מפלצת על! פחדתי לגרום לה נזק, אם כי יש יותר סיכוי שהיא תשבור את המקדח מאשר שהמקדח ישבור אותה.
היא כמעט סובבה אותי בפעם הראשונה שסגרתי את הפוטר שלה על המקדח.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז שאלת :) וקיבלת תשובה :)

בפוטר הדבר היחיד שחשוב זה שמה שאתה סוגר בפוטר - יהיה סגור היטב ותפוס היטב - וגם ישר.

ואז לזכור שכשאתה מפעיל את המנוע, אז הפוטר הוא לא ידית אחיזה.

משם הכל כבר יסתדר.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, farkash7 כתב:

אם היית מצטט את כל המשפט שכתבתי, היית מגלה שכן, זה תקין- ואני אפילו מעדיף לשים את המקדחי-קנה-ביט האלו במברגות פוטר שלי כי צריך פחות להתעסק עם פתיחה וסגירה של הפוטר במעבר בין גדלים של מקדחים (אני משתמש הרבה ב-2 מ"מ ובביטים סטנדרטיים, שהם קוטר 1/4" = 6.3 מ"מ). הפתיחה וסגירה של הפוטר כל פעם חירפנה אותי. כשהקנה של המקדח וגם של הביט הוא אותו גודל, הפתיחה וסגירה של הפוטר היא "בקטנה"- ממש טיפונת.

כן, זה תקין. 

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לשים את המקדחה במצב הנכון (פתיחה או סגירה), להחזיק את הפוטר, להפעיל את המנוע, להוציא את הרכיב מהפוטר, להפוך את מצב המקדחה, להחזיק את הפוטר, להפעיל את המנוע בזמן שאתה מחזיק את הרכיב החדש

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, yotams4 כתב:

למה פתיחה וסגירה מחרפנת? לוחצים על כפתור וזה מסתובב?

מחרפן להפליא בסיטואציות מסוימות, אצלי למשל כשאני צריך חורים מקדימים בקטרים שונים...

תמיד קיימת אופציה של לחיות עם יותר ממברגה אחת, היום זה מוצר כל כך זול שאני אשכרה שוקל שלישית רק בגלל העצלנות (מקדחים יועודיים לעץ בלי משושה לצערי)

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנס, בדיוק בשביל זה אני מחזיק את המקדחות הישנות (למשל בלק & דקר 9.6) עבור חרור מקדים והחדשות להמשך העבודה. נוח יותר מאשר להחליף מקדחים כל פעם. מסורבל כי תמיד סביבי יותר כלים. לאחרונה הצלחתי להחיות את ה B&D הזקנה בעזרת סוללות חליפיות מדוד עלי.

ושוב, הכלי הנכון 50% מהעבודה. עבודה מסודרת ללא דילוג על שלבים (חרור מקדים והכנה) חוסך עוד 50% מהזמן. 

• אהבתי 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, hans כתב:

תמיד קיימת אופציה של לחיות עם יותר ממברגה אחת, היום זה מוצר כל כך זול שאני אשכרה שוקל שלישית רק בגלל העצלנות (מקדחים יועודיים לעץ בלי משושה לצערי)

אני בדיוק במצב הזה. 2 מברגות, שוקל שלישית בעצמי.

לפני כשעה, yotams4 כתב:

למה פתיחה וסגירה מחרפנת? לוחצים על כפתור וזה מסתובב?

יש מצבים שאתה לא יכול לעשות את כל החורים שלך "במכה אחת", אלא צריך לעשות חור, לשים בורג, לעשות עוד חור, לשים בורג, ורק אז לעשות את שאר החורים ולשים בורג. 

מעבר לעובדה שההתעסקות הזו אוכלת קצת סוללה, זה מתסכל ועוצר לך את הזרימה.

יצרנים הבינו את הנושא כבר ממזמן, ומיוצרים שלל פתרונות ל"קיצור דרך" כמו מקדח משולב עם שקען באותו הכלי (לא צריך להחליף ממקדח לשקען ואז לביט) או אפילו מברגה עם פוטר משני.
image.jpeg.e2abeb9b48f374814cdd716a6c4f3155.jpegCordless Double Drill | Global Sources

עריכה אחרונה על ידי ברווז
  • אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שנתיים נתקלתי במבצע שלא יכולתי לסרב לו 😊 מכירת חיסול חנות כלי עבודה וקניתי את הדבר הזה :

ראש ה offset הפך להכי שימושי בהרכבות של צמודי תיקרה אצל כל בני המשפחה. מדובר בכלי "גאוני" מבחינת השימושיות.  
null

עריכה אחרונה על ידי zaf

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אכן נחמד ויעיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתמול עשיתי סדר קטן בכלי העבודה וגיליתי שהמטען לסוללה 12V של B&D הוותיקה שלי אינו טוען בכלל.

image.png.1283604615c8461e6b0bc1634073ed36.png

חיפוש אגרסיבי בעלי,איביי ודומיהם לא הניב את הדגם הראוי (רק מה שנראה דומה) ואז חשבתי שאולי אשתמש במטען אוניברסלי שאחבר ליחידה האוחזת בסוללה תוך עקיפת מעגלי היישור המסכנים שיש במטען המקורי. השאלה היא איזה מטען ראוי למשימה , אין לי מושג (הכיתוב נמחק) אם זו סוללה ליטיום או אחר, 

הצעות מישהו? ברווז? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...