Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיתון כלכלי ? מישהו מרגיש משהו ?

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 1103 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מה ההיכרות שלך עם הייצור באינטל ובחדרים נקיים שאתה חושב שזה תענוג כזה גדול? אני אישית חושב שהתעשייה המסורתית עדיפה על לעבוד בחדר נקי (וביליתי לא מעט בחדרים נקיים בשנה שעבדה בתעשיית הפארמה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 31 דקות, Potato כתב:

מקרה קיצון נקודתי.

איפה הם היו לפני שנה ואיפה יהיו עוד שנה?

כנראה אותו מקום.

הם היו בנישה ויישארו בנישה, הלקוחות שלנו לא לקוחות בלעדיים, כל בינוני ומעלה מחזיק לפחות 2 מערכות, תמיד של חברות שונות, לקוחות גדולים יותר מחזיקים גם 3 ו-4 (כל החברות בשוק +-), לפעמים גם יותר.

הקטע הוא שאם נניח נקרא לחברה שאני עובד בה A, ולמתחרים B, C, D, אז לקוח קטן יחזיק A, לקוח בינוני יחזיק A,B או A,C או A,D, בודדים בעולם המתקדם (אירופה, ארה"ב, חלק מאסיה, אוקיאניה וכו') שלא מחזיקים A, הגדולים יותר מחזיקים A,B,C או A,B,D או A,C,D, או A,B,C,D, אלה שמחזיקים יותר יחזיקו 3xA, B, C, D נניח.

הקורונה הייתה הזדמנות העשור (!) בשבילם, והיא הלכה בגלל פאקינג שרשרת אספקה.

והם לא מייצרים רק בסין, אבל בזמן שאצלנו יש רכיבים במחסן והיה חסר רק להרכיב אותם למערכת ולהעיף ללקוחות, אצלם בחלק מהמדינות השביתו מפעלים (משמע לא ייצרו כלום), בחלק המפעלים לא הושבתו, אבל לא היה שילוח (אז הם ייצרו ואגרו).

בעשור האחרון כשהבעיות העולמיות היו טרור אף אחד לא חשב עליהם בכלל, רק עלינו, עכשיו היה להם פוטנציאל להכפיל את כמות המערכות בשטח (כי כל השוק גדל בהרבה בחצי שנה הזו).

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, Potato כתב:

אפשר להעביר את כל החיים בלאכול לחם עם מרגרינה ולחסוך ליום סגריר,אם אתה מרגיש טוב עם עצמך ככה לך על זה לא לכולם זה מתאים.

אני מקווה שאחרי כמה שרשורים וויכוחים אתה מבין שאני לא טרנספורטר, אבל גם לא ספריאל.

רובינו חיים כנראה באיזון מסוים. לא מרגרינה כל יום, וגם לא דירה במגדל.

גישת "תחסוך כל שקל" נראית לי עקומה כמו גישת ה"בזבז את הכל". 

לפני 1 שעה, sperial כתב:

חוץ מזה, בו נניח שישאר הפרש קטן של 300-500 אש"ח, לכמה זמן זה יספיק, שלא לדבר על עלות של סיוע במצב סיעודי בדרגה זו או אחרת? טיפול סיעודי במוסד ראוי זה עניין של 20 אשח

דמגוגיה מוקצנת. 

קודם כל, בני זוג שמרוויחים 40 אלף נטו בחודש הם אי שם בעשירון העליון של ההכנסות. אתה חושב שהרבה ישראלים מסוגלים לחסוך סכומים שיאפשרו להם להוציא בפנסיה בחודש מה שהיו מרוויחים כשכירים נטו, בימי השיא שלהם?

נשים אותם בצד. אתה ממליץ לחסוך ובאותה הנשימה קוטל רווח של חצי מיליון ממכירת דירה. 500,000 בחישבון של 50,000 לשנה זה 4,000 נטו בחודש לעשור. תוספת לא רעה בכלל למי שמתלונן על זה שהפנסיה היא שליש מהשמכורת שהיה רגיל אליה. ואם אתה חושב שזה כסף קטן - אז למה לשמור על קרן השתלמות? עובד שמרוויח שכר ממוצע במשק (10,000 בחודש בערך?) - כמה הוא יחסוך? כולל ריביות פוטנציאליות? לא עדיף להנות מהחיים עכשיו? הרי מימלא זה לא יספיק לו ל20,000 למוסד סיעודי מכובד.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 37 דקות, Potato כתב:

לא באמת רשמת את זה עכשו....

בוא תשווה את הבור חרא שנקרא תעשיה מסורתית לאינטל.

באמת רשמתי את זה והתגובה שלך מראה כמה אתה לא יודע מה זו תעשיה.

התעשייה המסורתית היא לא עבדות. חלק מהאנשים עובדים עבודה פיזית קשה, חלק קלה וחלק בכלל לא. יש כאלה שנשארים עם ידיים נקיות בסוף היום ויש את אלה ששוטפים ידיים כמה פעמים במשך היום.

ברוב התעשייה המסורתית אף אחד לא יגיד לך כלום אם תעשה הפסקת סיגריה, קפה או סתם מנוחה כל עוד לא תפריע לחברים שלך ולא תגזים.

תלמד להסתכל מעבר לניראות של החליפה הלבנה (שזה החרא הכי גדול. שונא לעבוד עם דברים כאלה) ותנסה לראות איך נראים החיים של העובד מעבר למזגן וחדר האוכל.

וד"א, פרט לבעלי המקצוע המבוגרים (מבוגרים=70 פלוס) ששם הרוב הם יוצאי מדינות חבר העמים כמעט כולם צברים ולא ממוצא רוסי. יש אפילו אשכנזים.

• אהבתי 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, יבגני. אני לא קוטל את ה"רווח הקטן". אני מודע לעלויות המחיה בגיל המבוגר. אז אם אתה בר מזל ונשאר בריא אתה יכול להמשיך להתקיים על חצי המשכורת. אבל אם אתה חולה, שלא לדבר על סיעודי, ההוצאות טסות בצורה שלא תאמן. אתה יודע כמה עולה הסעה באמבולנס לביקור בבית החולים (ואני מדבר על הסעה, לא פינוי דחוף)? אתה יודע איזו עלות יש להתאמת דירה למגבלות פיזיות, בהנחה שהדירה נגישה באופן בסיסי? כמה עולה מטפל, אפילו לא עובד זר ל-24 שעות? לכן סכום של 300 אש"ח, שעל פניו נראה גדול, יכול להאכל בקלות רבה תוך 3-5 שנים, ואצל הסיעודי אפילו פחות. וזה לא הרבה זמן.

זו בדיוק הסיבה כן לשמור על קרן השתלמות. עוד 100 אש"ח, ואם אתה חוסך הרבה שנים זה יכול להיות פי כמה - עושים את ההבדל. 

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Night Driver גם אם אתה אוהב לחזור ביום שבת ולהתגלגל בבוץ בגינה.

זה רק אתה.

הרוב המוחלט מחפשים עבודה מהסוג שאני כותב.

יפה ונחמד שאתה אוהב את העבודה שלך וחושב שהיא חשובה ועדיין אין פה סתירה שבשביל רוב האוכלוסיה זה מוצא אחרון אם בכלל.

לפני 40 דקות, BloodFist כתב:

מה ההיכרות שלך עם הייצור באינטל ובחדרים נקיים שאתה חושב שזה תענוג כזה גדול? אני אישית חושב שהתעשייה המסורתית עדיפה על לעבוד בחדר נקי (וביליתי לא מעט בחדרים נקיים בשנה שעבדה בתעשיית הפארמה)

מעולם לא אמרתי תענוג גדול.

יותר תענוג מלעמוד ליד מחרטה בלי מזגן ולהתעסק בזבל הזה במשך אותן 10-12 שעות.

או לפי נהג לילה העבודה הטובה בעולם לצעיר בן 25 כי עוד 5 שנים מי יודע אולי הוא יעבור לעמוד ליד מכונה אחרת בשביל עוד 5 שקל לשעה...

לפני 39 דקות, m3x7r3m3 כתב:

....

יש כאלה שהרוויחו מהמצב,כאלה שהפסידו וכאלה ששום דבר לא זז להם.

מה הפואנטה?

שלייצר בארץ זה טוב? אולי עכשו כן,בשגרה גם?

אתה שופט את היכולת של המערכת בהתאם לעמידה מצבי קיצון לא מתוכננים?

עריכה אחרונה על ידי Potato

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, Potato כתב:

תמכור את הבית שאתה גר בו,תקנה דירה של 3 חדרים ותחיה מההפרש.

אם כל הילדים עזבו בשביל מה אתה צריך 2 קומות ו5 חדרי שינה?

הדירה תהיה ההשקעה לטווח ארוך שאוכל לממש ומקרן השתלמות אני אחיה מפעם לפעם.

עזוב אתה כבר מתבדר, יש לך תשובה בשלוף לכל "בעיה" וזה די יאיר מצידך , אולי עוד כמה שנים זה יעבור לך.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Potato, ערכת פעם סקר באוכלוסיה הרחבה, או שאתה מתמקד בחברים שלך?

לי אין מושג מה אנשים פחות או יותר אוהבים. אבל העובדה היא שכאשר אתה הולך למוסך יהיה מי שיחליף לך שמנים, וכאשר אתה מזמין מטבח יהיה מי שיחתוך וידביק ויתקין אותו. ואתה רואה את האחיות שמנקות את החרא של החולים ויוצאות מהמשמרת עם חיוך, ואת האינסטלטור שפות את הסתימה עם החרא של רב קומות שלם ואז רץ, בשמחה, לבניין עוד יותר גדול. נכון שלא ערכתי סקר על הרצון של אנשים לעסוק במקצועות האלה, אבל העובדה היא שיש מי שעוסק בהם. אז נקודת המבט שלך היא של בחור שהיכולות שלו הן של מהנדס, אבל זה רק אחוז מסויים של האוכלוסיה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, Dimo כתב:

עזוב אתה כבר מתבדר, יש לך תשובה בשלוף לכל "בעיה" וזה די יאיר מצידך , אולי עוד כמה שנים זה יעבור לך.

או שאתה בן 70 בבית גדול.

צריך לחיות תמכור תעבור לאחד קטן יותר.

מה יש להבין פה?

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, sperial כתב:

אתה יודע כמה עולה הסעה באמבולנס לביקור בבית החולים (ואני מדבר על הסעה, לא פינוי דחוף)?

כן.

לפני 25 דקות, sperial כתב:

כמה עולה מטפל, אפילו לא עובד זר ל-24 שעות?

כן.

לפני 26 דקות, sperial כתב:

לא, יבגני. אני לא קוטל את ה"רווח הקטן"

(...)
סכום של 300 אש"ח, שעל פניו נראה גדול, יכול להאכל בקלות רבה תוך 3-5 שנים, ואצל הסיעודי אפילו פחות. וזה לא הרבה זמן.

מה?

כאילו, כתבת פוסט מתנשא, כהרגלך בקודש (באמת, לאנשים אחרים אין משפחות ואין פנסיונרים במשפחה. ידע נשגב כמה עולה מטפל או אמבולנס שמור לך. כמו הידע כמה כסף להוציא על אוכל, על טיסות לחול). אבל לא התייחסת למה שכתבתי.

אתה מציע לחסוך. אני מסכים, אם כי אני לא בסקאלה שלך, השם ישמור. עולה נושא מכירת דירה, שיכול, לשיטתך, להביא לרווח של חצי מיליון. אתה פוסל את זה על  הסף, כי מה זה כבר 500,000 כשמישהו סיעודי וצריך 20,000 בחודש על בית חולים סיעודי פרטי? אתה באמת לא רואה את הסתירה?

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 32 דקות, Potato כתב:

מקווה ששני מפעלים יסכמו את נסיון החיים שלי בתעשיה המסורתית.

גם במקום הנוכחי יש ייצור,זה אנשים שיושבים בחלוקים לבנים במזגן ומרכיבים דברים דיי קלים מבחינה פיזית.

ועדיין רובם המוחלט עולי ברה"מ ויש קצת חיילים משוחררים.

תשמע, כל מפעל וסוג העבודה שעושים בו.

עבדתי רק במפעל אחד, אבל כל יום עשיתי משהו אחר. היו ימים שעבדתי באויר הפתוח, ימים שהייתי במלגזה, ימים שהייתי מנקה חלקים עם מסכת אבכ וכפפות וימים שהייתי יושב בחדר בקרה ממוזג מסתכל על מסך ומדי פעם הולך למכונה כשצריך. זה לא הכל בור חרא לעומת חדר נקי.

רואים מהכתיבה שלך שזה לא סוג העבודה שמושך אותך וזה סבבה, אבל צריך להבין שאנשים נולדים עם יכולות שונות ולא כולם יכולים לשבת בקיוביקל עם headset ולחרטט לקוחות עצבניים בטלפון או למכור נעלי ספורט לפמיניסטיות עם עודף משקל בקניון. גם אני חשבתי שבגיל מבוגר כבר אי אפשר לעבוד בעבודה פיזית עד שעשיתי שיפוץ בבית וראיתי איך אינסטלטור בן 60 מתקתק עבודה ומעביר צנרת חדשה בכל הבית בפחות מיום ואיך מתקין מזגנים בן 65 עושה בקלות עבודה בגובה שאני הייתי מת מפחד לעשות. 

• רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, Potato כתב:

יש כאלה שהרוויחו מהמצב,כאלה שהפסידו וכאלה ששום דבר לא זז להם.

מה הפואנטה?

שלייצר בארץ זה טוב? אולי עכשו כן,בשגרה גם?

אתה שופט את היכולת של המערכת בהתאם לעמידה מצבי קיצון לא מתוכננים?

כן גם בשגרה הלקוחות שלנו יודעים שאם יש תקלה משביתה המערכת שלהם (שיכולה להיות עם מידע מחקירות פעילות) נשלחת לישראל, למפעל בבעלות מלאה שלנו עם שליטה מלאה שלנו כשהלקוחות יודעים מה מופיע במקרה כזה בחוזה בינינו ובינם, ולא למפעל בסין שמרכיב להם חומרה (ואלוהים יודע איזה סעיפים יש ליצרן מול אותו מפעל), ומה יקרה עם המידע ששם.

בגדול כאמור מתחרים שלנו שקטנים מאיתנו פי 2-3-5 מייצרים בסין, אנחנו מייצרים בישראל, מבחירה.

מעבר לפטריוטיות (כולל זה שהמפעל לא במרכז הארץ) ולהטבות מהמדינה, זה בסופו של דבר משתלם. גם בהיבט של RMA או דברים "פעוטים" כאלה.

אבל בוא תגיד ללקוח שקנה ממך 3-4 מערכות של 3 אלף דולר (ואולי הרבה יותר) שישלח יחידה שהגיעה מהמפעל תקולה חזרה.

זה חלק מהמכלול שבגללו אנחנו נמצאים איפה שאנחנו נמצאים והם נלחמים על השאריות.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 39 דקות, Potato כתב:

או שאתה בן 70 בבית גדול.

צריך לחיות תמכור תעבור לאחד קטן יותר.

מה יש להבין פה?

רחוק מאוד גם מ70 וגם מבית גדול.

בעולם שלך הכל פשוט, בגישה "צריך לחיות תמכור תעבור לאחד קטן יותר" אפשר גם להישאר בלי תחתונים.

אתה מספיד תעשיות שלמות בישראל על סמך זה שאתה והחברים שלך לא רוצים לעבוד במפעלים כאלה ואחרים. שכחת באיזו מדינה אתה חי ואיזה מגבלות סחר יש. 

גם אתה עוד לא בן 70 בשביל להגיד בכזאת נחרצות שאפשר לפתוח קרן השתלמות בשביל לחיות קצת ולמכור את הבית ולעבור לבית קטן יותר בשביל שיהיה לך ממה לקנות אוכל ותרופות. 

היום אתה לא דואג לזה אבל יבוא היום שתתחיל לחשוש ולהתנהל אחרת.

עריכה אחרונה על ידי Dimo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, Potato כתב:

מקווה ששני מפעלים יסכמו את נסיון החיים שלי בתעשיה המסורתית.

גם במקום הנוכחי יש ייצור,זה אנשים שיושבים בחלוקים לבנים במזגן ומרכיבים דברים דיי קלים מבחינה פיזית.

ועדיין רובם המוחלט עולי ברה"מ ויש קצת חיילים משוחררים.

תגיד לי בבקשה האם ChemGuy85 משתמש ביוזר שלך לכתוב הודעות ?

תראה, אתה לא טועה במה שאתה כותב אבל אני מציע לך בתור חבר להוציא מלקסיקון המילים את המילים חרא וקקי אלא אם אתה סובל מעצירות.

אם גם אותך יחסמו יהייה חבל.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקריירה הכי טובה זה להיות מוכר נעליים.

דודג' בחניה.

אישה.

כלב.

בן ובת.

שכנה תרנגולת.

• מצחיק 3
  • מעניין 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...