Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיתון כלכלי ? מישהו מרגיש משהו ?

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 1088 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון
לפני 39 דקות, pl7410 כתב:

מנצלש לגבי חסכון - האם יש פה עוד אנשים שגדלו עם התפיסה (ו/או משמרים אותה היום) של מעטפה עם דולרים (ועוד) בכספת הקטנה בארון, "ליתר בטחון"?

מזומן בבית זה הכל חוץ מתחושת ביטחון. 

עדיף להשאיר את הכסף בבנק.

אם אתה חושש מתרחישים אפוקליפטיים של קריסת הכלכלה העולמית, בנוסף על תכנית חיסכון בבנק קנה לאשתך תכשיטי זהב יקרים לפחות 18 קראט ותתייחס לזה כאל השקעה ליום שאחרי. 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אם אתה חושש מאפוקליפסה כלום לא יעזור - הכסף יאבד את ערכו, וגם לזהב לא ימצאו קונים. הרי ערכו מבוסס על איזו מוסכמה, לא על תועלת קיומית או כלכלית. במצב אפוקליפטי אף אחד לא יתעניין בתכשיטים, והשימוש התעשייתי בו יהיה תלוי במיליון גורמים אחרים.

• רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, SlowRide כתב:

מזומן בבית זה הכל חוץ מתחושת ביטחון. 

עדיף להשאיר את הכסף בבנק.

אם אתה חושש מתרחישים אפוקליפטיים של קריסת הכלכלה העולמית, בנוסף על תכנית חיסכון בבנק קנה לאשתך תכשיטי זהב יקרים לפחות 18 קראט ותתייחס לזה כאל השקעה ליום שאחרי. 

לא מדובר על תרחישים אפוקלפטיים אלא על הגיון בריא.

בנק הוא לא תיבת אחסון של כסף, בנק הוא אמצעי גישור בין מלווים ללווים, והוא גוף מסחרי פרטי החשוף להפסדים, אנחנו בתקופה בה הבנק לא משלם ריבית על הכסף, ובו זמנית המשק ממונף בטירוף.

אם הממשלה רוצה לאסור מזומן, היא חייבת להציע אפיק שמירת כסף מחוץ לבנקים מסחריים, ושמי שלא רוצה לסכן את כספו, או לא רוצה להלוות לבנק כסף בריבית אפס (מבחינה חוקית הפקדון של בבנק הוא הלוואה ממך לבנק), ישים שם את הכסף שם.

אתה יוצר מצב של סיכון מוסרי בו כסף האזרח מופקד בפקודת הממשלה בגוף פרטי בעל כורחו. אפשר לוותר בהחלט על מזומן, אבל צריך לעשות ע"י מנהל תקין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Night Driver כתב:

רק שפה מדובר על כ 37 לשעה וממש לא על מינימום.

גם שם לא מדובר על מינימום.

מעדיף לשבת במזגן בשביל 33-35 ולא לעמוד ליד מכונה או רתכת בשביל עוד 400 שקל בחודש ואולי העלאת שכר כלשהי בעתיד.

יש סיבה מעולה שאף אחד לא הולך לעבודות האלה למרות הכסף.

הן פיזיות,מעייפות,גומרות את הגוף ואת הכוחות להמשך היום.

במצב היפוטתי הייתי מעדיף להרוויח פחות ושיהיה לי כוח להיות עם האשה והילדים ב6 בערב כשאני חוזר ולא לחזור גמור.

עבדתי במפעל שנה,אחרי 10-12 שעות עבודה(ולא הייתי עובד יצור,אבל הייתי מסתובב הרבה) הייתי חוזר גמור והולך לישון מוקדם.

בעבודה הנוכחית אני בלי לשים לב נמצא 11 שעות ועוד מתפקד סבבה אחרי זה בבית.

אז גם אם יציעו לי עכשו לעבוד במפעל בשביל יותר כסף(מה שלא יקרה) אני אשקול זאת ממש בגלל כל השעות המתות שנגרמות בגלל העייפות.

עריכה אחרונה על ידי Potato
  • אהבתי 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 8 דקות, khalil כתב:

אתה יוצר מצב של סיכון מוסרי בו כסף האזרח מופקד בפקודת הממשלה בגוף פרטי בעל כורחו. אפשר לוותר בהחלט על מזומן, אבל צריך לעשות ע"י מנהל תקין.

עזוב מה צריך לעשות, מסכים איתך שזה לא הפיתרון האידאלי. אבל בפועל אתה מרגיש בטוח להשאיר בבית סכומי כסף גדולים? אני ממש לא. איזה חלופה קיימת חוץ מבנק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה עניין של הרגל. 

יום קצר אצלי זה מ 6.30 עד 17.00 כשיש ימים שאני לא מספיק אפילו לאכול כל היום על הרגליים אבל כשאני מגיע הביתה חצי שעה מנוחה ואני כמו חדש מנגד יש לי ימים של 6-7 שעות משרדיות ואני מגיע הביתה גמור.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, SlowRide כתב:

עזוב מה צריך לעשות, מסכים איתך שזה לא הפיתרון האידאלי. אבל בפועל אתה מרגיש בטוח להשאיר בבית סכומי כסף גדולים? אני ממש לא. איזה חלופה קיימת חוץ מבנק?

אין חלופה, ואף פעם לא היה, אבל אם מחליטים לבטל אותו, חייבים לספק חלופה נורמלית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, SlowRide כתב:

אג"ח קצר מאוד / מק"מ של בנק ישראל / קרן כספית.

לא ממליץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין חשש מריצה לבנק יותר לדעתי, הבעיות בארגנטינה, לבנון, טורקיה ועוד מדינות זה בפקדונות מטבע זר וקפיטל קונטרול, לא מטבע מקומי. אם זה החשש שלך אז אין חשש.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, Night Driver כתב:

רק שפה מדובר על כ 37 לשעה וממש לא על מינימום.

זו תפיסה לחלוטין לגיטימית אבל אתה רוצה להגיד לי שגם בתפקידך אתה לא רוצה להתקדם בשכר (לא בתפקיד אלא בשכר על סמך הניסויון והידע שצברת)?

אצלינו מי שמבקש העלאה מפוטר

BMW E36 M40 year of 1992

Autobianchi A112 year of 1979

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זה עצוב מאוד.

כשאתה מבקש העלאה אתה צריך לקחת בחשבון שיגידו לא.

ואז השיקול הוא שלך. אם נשארת, אחרי ה"לא". הדבר האחרון שהייתי עושה זה לפטר אותך, כי הרגע הוכחת לי שאני מקבל ממך יופי של עבודה גם אם לא אתן לך מה שרצית.

יותר סביר, שכשאומרים לך לא להעלאה, אתה מתחיל לזרוק זבביר, וזה סיבה לגיטימית לפיטורין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע למה, גוגל הביא לי את זה (האמת, בית ספציפי בכפר נטר, אבל הייתי לארג' ונתתי לכם את כל הרשימה, ככה בלי להתאמץ). חשבתי שזה בדיוק מתאים לשרשור על מיתון.

למען הסר ספק, אני בספק שהמשכורת שלי מספיקה לשלם את הארנונה + חשבונות של חלק מהנכסים כאן, זה לפני שמתחילים לשלם על צי המנקים שצריך כדי לשמור על הנכס במצב סביר.

אם מישהו קונה משהו, תהיו לארג'ים ותזכרו מי נתן לכם את הטיפ 😉

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

טרנספורטר מחפש דירות להשקעה, נדמה לי שזה בתקציב שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...