Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיתון כלכלי ? מישהו מרגיש משהו ?

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 1075 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אולי הקורונה תאיץ כבר את המעבר ל contactless בארץ? 

"שטרות או העברה בנקאית" נשמע מאוד פרימיטיבי.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הטלויזיה ואתרי חברות האשראי מלאים פרסומות לקונטקטלס ול-EMV. בינתיים אני לא רואה אותם יותר מדי, אבל אשתי נדרשה להקיש את הקוד באיזו חנות בגדים. נראה שקשה לחנך את הקופאיות.

המקום בו זה בינתיים הצליח זה הרב-קו, בניגוד למבק לפני שנה - שנתיים (זוכרים את @מרק10?) זה עבר לגמרי בשקט.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשפסיקו את התשלום לנהג בת"א היו זעקות שבר. עכשיו, בתקופת הקורונה, הנוהל התפשט לכל הארץ - ואין פוצה פה ומצייץ. אפילו החם שלי, בן 90 עם השכלה של 4 שנות לימוד שמתנהל רק במזומן, התרגל לעניין.

צריך לחפש בתחילת השרשור הזה, ציינתי שלדעתי מגבלות הקורונה צריכות להאיץ את יישום ה-EMV וה-contactless. אני חייב לומר שהתאכזבתי. ברוב המקומות עדיין צריך למסור את הכרטיס לקופאית. והאמת היא שבמקרה או שניים שבהם ראיתי את סמל הקשתות על המסופון והשתמשתי ב-contactless הקופאיות היו בהלם מוחלט.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 47 דקות, sperial כתב:

כשפסיקו את התשלום לנהג בת"א היו זעקות שבר. עכשיו, בתקופת הקורונה, הנוהל התפשט לכל הארץ - ואין פוצה פה ומצייץ. אפילו החם שלי, בן 90 עם השכלה של 4 שנות לימוד שמתנהל רק במזומן, התרגל לעניין.

עכשיו אתה נשמע כמו טרנספורטר; איך חמך הוא דוגמא מייצגת לכל הקשישים\מוגבלים?

זה שיש מצב חירום לא-סטנדרטי, מאיץ כל מיני תהליכים. למשל קניות אונליין ואינפלציה של שליחויות. ועדיין, כל זה לא אומר שמי שקשה לו, מסתגל בקלות כי אנחנו בקורונה.

אגב, שלא תחשוב שאני נגד המהלך- טוב מאד שנכנס בזמנו לאוטובוסים. אבל אני לא שוכח את החוליות החלשות, שלא לכולם יש מי שיעזור בצורה אופטימלית.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן הוא לא מקרה מייצג - הוא מקרה קשה במיוחד. כאמור, 4 שנות לימוד וניתוק מכל דבר שמריח מטכנולוגיה. אפילו את הנוקיה 105 הוא מתקשה לתפעל.

במקומות אחרים אני נתקל בבני גילו שמשתמשים בטכנולוגיה המודרנית באופן חופשי, גם אם לא power users (המונח הזה עדיין תקף, או שאני לא מעודכן?).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא מעודכן.

יש אנשים שלא מסתגלים לטכנולוגיה ורוב אלה שלא מסתגלים הם דווקא מהסוג שנוסע באוטובוסים.

לשיטתך אפשר לבטל גם את חובת הנגישות כי כמה נכים כבר יש?

• רעיון טוב! 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא. תסתכל על אירופה, שם יש אחוז יותר גבוה של זקנים, והם לא יותר חכמים מהישראלים (וגם לא יותר טפשים). כולם הסתגלו מהר מאד. 

עריכה: שיטת האזורים בתחב"צ קיימת באירופה כבר למעלה מ-40 שנה, וההתסגלות היתה אז. לעומת זאת כרטיסי האשראי הפכו נפוצים אצלנו יחסית מוקדם (בתקופת ההיפראינפלציה) בעוד שבאירופה הם נכנסו הרבה יותר מאוחר. והעובדה היא שגם הזקנים הסתגלו אליהם מהר מאד, עד כדי דוגמא השוודית של צמצום חריף מאד של השימוש במזומן.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו מדברים על לקרב כרטיס לקורא כרטיסים כן? איזה טכנולוגיה מסובכת, אל תשאלו.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל צריך להטעין אותו.

אני לא משתמש בתחבצ,אבל כשכן צריך זה לא הדבר הכי אינטואיטיבי.

יש קוד אחדלנסיעות עד לאיזור 1 ובנסיעות לאיזור 2 שהוא טיפה שונה מאיזור אחד יש קוד אחר ואם אתה רוצה לשלב כמה סוגי תחבורה אתה צריך לבחור במורחב.

ואם אתה עולה לאוטובוס טוענת בקוד הלא נכון הוא לא ייתן לך לעבור אפילו שכל הנסיעות עולות 5.90.

יש את הפתרון הפחות משתלם של ערך צבור שלמבוגרים ואזרחים ותיקים מבטל את ההנחה או לפחות מוריד ממנה.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, לא רשמתי על רב קו. כתבתי על תשלום בעזרת כרטיס, יעני דביט שמחובר לחשבון, אותו הכרטיס שאתה משתמש בו למשוך כסף.

לא מטעינים אותו

SlowRide כתב:
Pika007 כתב:
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, David32 כתב:

אנחנו מדברים על לקרב כרטיס לקורא כרטיסים כן? איזה טכנולוגיה מסובכת, אל תשאלו.

אימא שלי בת 78. היא עובדת, משתמשת במחשבים ובסמארטפונים ועדיין כדי לטעון את הרב קו היא מגיעה לתחנה מרכזית או שמחכה שניפגש ואטען לה. כמוה יש המון.

חלק זה אי הסתגלות טענולוגית, חלק חוסר בכרטיס אשראי מכל מיני סיבות וחלק מפחדים להכניס פרטי אשראי למכשירים דיגיטליים שהם לא חנות פיזית או כספומט.

לפני 22 דקות, David32 כתב:

לא, לא רשמתי על רב קו. כתבתי על תשלום בעזרת כרטיס, יעני דביט שמחובר לחשבון, אותו הכרטיס שאתה משתמש בו למשוך כסף.

הדיון הוא על אי אפשרות תשלום במזומן לנהג. האופציה היחידה היא רב קו.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדיון לא על רב קו בכלל, ספריאל הביא את זה כדוגמא.

הדיון הוא על תשלום באמצעי קונטקטלס. עם כרטיס. לא מצפה מסבתא לשלם בחנות עם האפל וואטש שלה, אלא שבמקום לגעת בכסף היא תקרב כרטיס.

או במקרה של יור2, כשיביאו מצבר חדש יחייבו בעזרת כרטיס ולא "מזומן או העברה בנקאית"

SlowRide כתב:
Pika007 כתב:
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 43 דקות, Potato כתב:

יש קוד אחדלנסיעות עד לאיזור 1 ובנסיעות לאיזור 2 שהוא טיפה שונה מאיזור אחד יש קוד אחר ואם אתה רוצה לשלב כמה סוגי תחבורה אתה צריך לבחור במורחב.

כבר לא טוענים קוד ספציפי.

אתה קודם בוחר אם אתה רוצה ערך צבור\חופשי חודשי וכו'.

לאחר מכן מקבל רשימת חוזים אפשריים , נגיד תל אביב, תל אביב מורחב, תל אביב-חדרה,תל אביב-אשדוד.. 
אחרי שאתה לוחץ אתה רואה מפה של ובה מודגש האזור שאתה עומד לקנות, רשימת הערים שכלולות בו + איזה חברות כלולות בו (אגד,דן,רכבת ישראל..)

מורחב לא מוסיף סוגי תחבורה, רק מרחיב את הטבעת, כלומר גם 'תל אביב מורחב' וגם 'תל אביב' כוללים בתוכם רכבת ישראל.

אני חושב שכמו שלימדנו את ההורים שלנו להשתמש באינטרנט, בווצפ, בזום ובסקייפ זה לגמרי אפשרי ללמד אותם להטעין רב קו באפליקציה.

למי שאין כרטיס אשראי - זה באמת נטל, כי צריך פיזית לגשת לחנות שאפשר להטעין דרכה.

לפני 12 דקות, Night Driver כתב:

וחלק מפחדים להכניס פרטי אשראי למכשירים דיגיטליים שהם לא חנות פיזית או כספומט.

אפשר להטעין את הרב קו בהרבה חנויות וכספומטים, ואם אין באזור והם עדיין לא מרגישים בטוחים להטעין דרך האפליקציה - להטעין להם בעצמנו.

האם לאדם מבוגר יותר נוח לשלם מזומן ? כמובן. 

אבל להטעין בבית במחשב\בטלפון, ולעלות לאוטובוס - לסרוק ולהתיישב הרבה יותר בטיחותי לאנשים מבוגרים מאשר לחכות בתור, לעלות , לתת לנהג, לחכות לעודף, לנסות להכניס לכיס תוך כדי שהנהג יורד על הגז ולקוות שנופלים לתוך כסא ולא על הרצפה.

עריכה אחרונה על ידי Katom
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 50 דקות, Katom כתב:

כבר לא טוענים קוד ספציפי.

אתה קודם בוחר אם אתה רוצה ערך צבור\חופשי חודשי וכו'.

לאחר מכן מקבל רשימת חוזים אפשריים , נגיד תל אביב, תל אביב מורחב, תל אביב-חדרה,תל אביב-אשדוד.. 
אחרי שאתה לוחץ אתה רואה מפה של ובה מודגש האזור שאתה עומד לקנות, רשימת הערים שכלולות בו + איזה חברות כלולות בו (אגד,דן,רכבת ישראל..)

אתה מבין אבל שזה הרבה יותר מסובך מלתת 6 שקל ולהמשיך בחיים?

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...