Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיתון כלכלי ? מישהו מרגיש משהו ?

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 1078 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 39 דקות, malcishua כתב:

שינו כיוון בתוך הדוקטורט לשימוש בכלים חישוביים ועכשיו (אחרי הדוקטורט) עמוק בהייטק -

בהחלט מי שמשלב כלים מתמטיים יהיה לו יותר קל. לא יודע תחת איזה קטגוריה גם נכנסים בלשנות או לימודי שפה אחרים, אבל שם כן אפשר לחבר את זה לעולם האמיתי.

תתפלא, אני מכיר לא מעט אנשים שתוך כדי תואר השני ואפילו הדוקטורט הבינו בדיוק את זה והתחילו לעבוד על תוכנית מגירה למקרה (הסביר) שלא יצליחו לרוץ למשרת סגל. אני חושב שדוקטורנט ממוצע מבין מהר מאוד (אפילו לפני שלב ב׳, אבל אם לא אז בטח קצת אחרי) מה באמת הסיכוי שלו להגיע למשרת סגל. אחרי שהיית נוכח במספיק job talks של מועמדים ואם דאגת לדבר על זה בכנות עם המנחה שלך, ממש אין סיבה להגיע לסוף התואר בלי שזה כבר די ברור לך.

אוקיי, אני די לא מכיר אף אחד שעשה כזה דבר, בטח לא לרמה של לעבור ללמוד הנדסה. אני גם לא חושב שהמנחה בדוקטורט יכול להבטיח משהו, אלא אם הוא ראש החוג ופוליטיקאי מאוד מאוד חזק. שזו גם עוד בעיה. רוב האנשים בתחילת הדרך לדעתי לא מבינים כמה זה אקוטי להצלחה שלהם למצוא את המנחה הנכון.

אני מסכים לגמרי לגבי הסיכויים האפסיים, ובכל זאת - אם אנשים לא היו לוקחים את הסיכון, לא היו אנשי סגל... כנראה שזה עדיין סיכוי ששווה לקחת אותו (סובייקטיבית, כמובן) אם מספיק אנשים עושים את זה.

תראה, אנשים מהמרים על כל מיני חלומות ולפעמים מצליחים בגדול - מוזיקה, אומנות, ספרות, מה לא. אני לא אומר שחייבים ללכת וללמוד רק הנדסה. רק פשוט צריך לזכור שזה הימור. והבעיה הפרטנית מאוד עם מדעי הרוח היא שבדרך כלל אין לך אינדקציה לפני הלימודים אם תהייה טוב בזה, כי אלא אם כן זה השתנה, מערכת החינוך לא מלמדת אותך לקרוא, לחקור ולנתח כמו שעושים במדעי הרוח באקדמיה. 

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ממוצע לא רלוונטי בדיוק מהסיבות שכתבת (עם שמות קורסים אחרים כמובן).

הוא יכול להיות כלי מסנן נוסף כשיש לך מאה מתמודדים על כל תפקיד וברור לך שאתה לא תוכל לבחון לעומק כל אחד.

לשמחתי / דאבוני אני מספיק בנישה כדי שמילות מפתח בקורות חיים (ובדיקה שאח"כ יש משהו מאחורי המילות מפתח) יותר חשוב מקורס כזה או אחר בעבר של המועמד.

• רעיון טוב! 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Dimo כתב:

@Potato אני מסכים עם רוב הדברים שכתבת (גם אני מהנדס מכונות 4 שנים נטו ועוד כמה בחלקיות משרה מתקופת הלימודים) דבר אחד מפריע לי והוא שאתה כל הזמן מדבר מעמדת ה"אני רואה, אני שומע, אני קורא" ולא מניסיון בפועל, חלילה לא בא לשכנע אותך להישאר בתחום אבל חסרונות תמצא גם בתחום החדש אליו תפנה עם סיום התואר. 

תחום המכונות מאוד רחב ואם היית קצת יותר עסוק בלחשוב במה כדאי להתמקצע ואיפה כדאי לעבוד אני בטוח שהיית מוצא את המשבצת שלך , במקום זה נראה שהשקעת שעות קריאה רבות ב"למה לא".

רק רוצה להגיד לך שלא משנה לאן תפנה תגיע למסקנה שאין ברירה ואם באמת רוצים לעשות כסף וגם להנות מעבודה מבלי שההתלהבות תחלוף צריך לפתח פרוייקט בכוחות עצמך / עם חברים ולחשוב על עצמאות עד אז תלוש זה תלוש בין אם זה מא.א מתכות או apple/google ושות'

ממש לא מגיע מעמדת ה"למה לא".

מצאתי תחום אחר שנראה שמעניין אותי יותר,מקווה לעשות בו את הפרויקט גמר ולהמשיך לתואר שני.

הכעס שלי מופנה בעיקר כלפי הפקולטה שלא עשתה דבר מאז 1976 בשביל לעדכן את הקורסים למשהו רלוונטי ואת הקורסים שאמורים להיות מעניינים ומעשירים מעבירים זקנים בני 90 שקיבלו קביעות כלשהי ולא אנשים מהתעשיה.

אני משוכנע ב100% שאם חלקם היו מועברים על ידי בעלי מקצוע כמו נהג לילה שנמצא בתעשיה אך עם זאת בעל מספיק נסיון כדי להעביר ידע לסטודנטים הייתי הרבה יותר מרוצה.

אם אני אבין שהוא ממש לא בשבילי,אז אחזור להנדסת מכונות.

מאוד אהבתי את הקורסים של זרימה ואנרגיה ולא רואה את עצמי "סובל" מהתעסקות בהם.

אין לי מה להפסיד.

נהג לילה,

אני נוטה שלא להסכים איתך.

אם הממוצע שלי 85 אז כנראה רוב הקורסים שלי מסתובבים באיזור ה80.

יש לי נפילות של 65 פה ושם אבל הרוב המוחלט מעל 70,בתוספת כל מיני קורסי חרטא שמושכים את ממוצע התואר למעלה הייתי אומר שהקורסים החשובים אצלי הם עם ציונים של 78-80 בערך(זרימה 95 סטטיקה 70).

אז אם אתה מביא מישהו עם ממוצע 73 רוב הסיכויים שהציונים אצלו בקורסים החשובים הם בסביבות ה60-65 וזה מדד דיי טוב לסינון.

עריכה אחרונה על ידי Potato

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 8.8.2020 בשעה 11:07, Potato כתב:

אני חושב שבגילאי ה20 זה הזמן לקרוע את התחת ולפתח את עצמך מקצועית.

אתה יכול שלא להסכים איתי ומבחיתך להיזרק בדשא בקמפוס ולזיין את השכל על פוליטיקה זה מה שצריך לעשות בשנים האלה.

שחרר אותי ממקרי קצה,יש טבלאות שכר והרוב המוחלט נופל שם,כל סיפורי הסבתא על "מי שמוכשר ימצא את עצמו" לא עוברים במבחן המציאות.

ברור לי מה אתה חושב, ואני לא חושב שבהכרח ההיפך נכון. פשוט לדעתי זה איניבידואלי ומשתנה מאדם לאדם.

ולגבי מקרי קצה - אבל אלה בדיוק המקרים שהופכים את הדיון הזה ללגיטימי. זה לא מעניין לדבר רק על הממוצע או על הרוב המוחלט, המקרה שהתחלנו ממנו (בן 20 שרוצה להתחיל ללמוד, יכול להתקבל להנדסה אבל אולי מעניין אותו פילוסופיה) הוא מלכתחילה מקרה קצה.

ציטוט

תן לי דוגמה לפעילות שהיא לא כזו.

תשתדל אבל לתת דוגמה פרקטית ולא משפט גנרי על סיפוק והתעצמות הנפש.

קיבלת כבר כמה דוגמאות, אבל סתם דוגמא אחת קונקרטית שאני מכיר מקרוב - מכר קרוס שלי שהגיע מתואר בקוגניציה ופילוסופיה וגמר בסוף בהיטק. לטענתו - התואר בקוג/פיל פתח לו את הראש ושינה את החיים שלו (ואת דרך ההסתכלות על העולם) ברמה ששום דבר אחר שעשה מאז - כולל תואר במדמח - לא עשה.

ציטוט

זה מוגדר יפה מאוד מכורח המציאות.

אין להורים שלי וילה בהרצליה פיתוח ודירה לתת לי בגיל 25 במגדל בתל אביב אז נאלצתי ללכת ללמוד משהו שיאפשר לי לחיות.

יש מצב שאם היה לי אבא טייקון הייתי הולך ללמוד תיאטרון וספרות בודהיסטית ולא מכווין את עצמי להתעניין במדע והנדסה.

המציאות הכלכלית שלי הכתיבה לי ולחברים שלי את הכיוון המקצועי.

זה לגיטימי לגמרי, ואשקר אם אומר לך שאף בחירה בחיים שלי לא נעשתה משיקולים כלכליים (הגעתי ממצב בסיס דומה לשלך). אבל אני לא בטוח שחייבים לתת לשיקול הכלכלי להכתיב את כל הבחירות ולקדש את יכולת הפקת הכסף מעל הכל. מצד שני, זה בסדר גמור אם אתה מחליט כן לעשות את זה, פשוט לא חושב שצריך להיות בדעה שזה מה שטוב לכולם.

ציטוט

איזו הכנסה סבירה אתה יכול ליצור במהלך התואר?

חברים שלי שעובדים בחברות תוכנה גדולות בשכר מאוד מכובד מגיעים ל10-11 ברוטו בחודש.

וזה בתור סטודנטים בתחום הכי רווחי שהצלחת למצוא בחברות הגדולות שמשלמות יפה מאוד.

אני כסטודנט בתחום פחות רווחי מגרד את ה7 מלמטה,וגם זה בשנה וחצי האחרונות של התואר.

איפה תלך לעבוד עם אפס הכשרה ולהרוויח יותר מזה?איזה חסכון סביר יהיה לך ממשרה חלקית?

סתם דוגמא שעולה לראש, חבר שעשה תואר בכלכלה ושקר כלשהו ותוך כדי עבד בתור מדריך פסיכומטרי, הרוויח כל כך טוב שבסוף התואר פשוט המשיך לעבוד באותו מקום לאורך זמן (גם נהנה מאוד מהעבודה). אנשים מוכשרים תמיד ימצאו דרך.

ציטוט

אני יכול להעיד על עצמי שהמון דברים מעניינים אותי.

מאוד הייתי רוצה ללמוד פסיכולוגיה ומדעי המוח,גם כלכלה ומנהל עסקים אלו תחומים שהייתי רוצה להחשף אליהם.

בהנחה ואני ממשיך איך שאני(רווק בלי מחויבויות) אין לי מניעה לעבוד במשרה מלאה וללמוד תואר אחרי תואר תוך כדי-הם כולם יבואו כהעשרה ואולי יתפסו בקו"ח.

אבל להפוך לקריירה כנראה שלא יהפכו,גם אם יהיו לי 4 תארים ראשונים נוספים.

דווקא תארים בפסיכולוגיה ומדעי המוח יכולים להיות אחלה פתח לקריירות מאוד מעניינות, אם זה באמת מעניין אותך - אל תפסול.

עריכה אחרונה על ידי malcishua
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מעדיף אחד עם ממוצע 70 אבל ה"הברקה" שלו זה 90 בקורס רלוונטי אליי (נניח אם לקח RE כבחירה) מאשר אחד עם ממוצע 85 אבל לא לקח בכלל את הקורס הזה ובמערכות הפעלה הייתה לו ה"נפילה" של 60

• אהבתי 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, יבגניפ כתב:

אוקיי, אני די לא מכיר אף אחד שעשה כזה דבר, בטח לא לרמה של לעבור ללמוד הנדסה. אני גם לא חושב שהמנחה בדוקטורט יכול להבטיח משהו, אלא אם הוא ראש החוג ופוליטיקאי מאוד מאוד חזק. שזו גם עוד בעיה. רוב האנשים בתחילת הדרך לדעתי לא מבינים כמה זה אקוטי להצלחה שלהם למצוא את המנחה הנכון.

ממש לא להבטיח, אבל אם הוא הוגן איתך הוא יכול בשלב די מוקדם לתת לך אינדיקציה עד כמה הוא חושב שאתה מתאים (או לא) למסלול האקדמי.

לפני 18 דקות, יבגניפ כתב:

תראה, אנשים מהמרים על כל מיני חלומות ולפעמים מצליחים בגדול - מוזיקה, אומנות, ספרות, מה לא. אני לא אומר שחייבים ללכת וללמוד רק הנדסה. רק פשוט צריך לזכור שזה הימור. והבעיה הפרטנית מאוד עם מדעי הרוח היא שבדרך כלל אין לך אינדקציה לפני הלימודים אם תהייה טוב בזה, כי אלא אם כן זה השתנה, מערכת החינוך לא מלמדת אותך לקרוא, לחקור ולנתח כמו שעושים במדעי הרוח באקדמיה. 

אני מסכים לגמרי, חשוב מאוד להבין למה נכנסים, ולדעתי - רוב האנשים אכן מבינים, מהר מאוד לתוך הדוקטורט, שהסיכוי להגיע למשרת סגל הוא מאוד נמוך. לפחות איפה שאני למדתי זה ברור לך מאוד, ומחוויות של חברים בחוגים אחרים - גם שם. לגבי אינדיקציה - ברור שאין אינדיקציה כזו כשאתה מתחיל, אבל אם אתה חכם ומתכנן קדימה, אתה תדאג להבין כמה שיותר מהר איפה אתה על הסקאלה ומה סיכויים שלך (ועד כמה אתה בכלל מתאים לזה). אגב, הקשר בין כמה אתה מוצלח במה שאתה עושה לסיכויים שלך באקדמיה (מניסיוני) לא מאוד חזק.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, malcishua כתב:

אגב, במדמ״ח (לפחות בארץ) באמת נוצר מצב בשנים האחרונות שאנשים חזקים מאוד כבר לא מנסים בכלל לרוץ למשרת סגל פשוט מכיוון שזה כבר לא מספיק אטרקטיבי ביחס לאופציות בתעשיה, אלא הולכים ישר למשרת חוקר בתעשיה.

זה תמיד היה נכון גם לפני הרבה שנים. היתרון למי שהוא חזק ונשאר באקדמיה הוא היכולת לקטוף מצטיינים לפני שהם יוצאים לשוק (אמנון שעשוע כדוגמה).

לפני 2 שעות, m3x7r3m3 כתב:

בסדר בתוכנה בגדול הרף הוא 70.

לא שזה רלוונטי מעבר למשרות ג'וניור, אם אתה עובד כבר 7 שנים עם ניסיון בתעשייה, מעניין לי את האשך כמה קיבלת בקורס לפני עשור.

70 כממוצע זה נמוך, אבל באמת אף אחד לא מסתכל על גליון ציונים למשרות שדורשות יותר מ3 שנות נסיון.

לפני 2 שעות, m3x7r3m3 כתב:

קודם הרכב הקורסים, אח"כ הציונים בקורסים ספציפיים (מערכות הפעלה למשל), ממוצע כללי לא רלוונטי בעליל.

הממוצע מעניין רק את "סיגי". מי שיש לו דרך לעקוף אותה יוכל להתגבר על המכשלה הזו אם הקורסים בהם יש לו ציונים טובים רלוונטיים למשרה\מקום העבודה.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמעו, הויכוח של העמודים האחרונים (פאק , רק הלכתי לים אחר הצהריים אתמול, ישנתי, הבוקר נכנס לפורום ונוספו לשרשור עשרה עמודים לפחות), זה ויכוח שלא ייגמר והוא לטעמי גם ויכוח שמוביל לנק׳ הבאה
איך יראה שוק העבודה בעשורים הקרובים.
ולכן אני חושב שדווקא המקצועות ההומניים יותר יישארו, למשל פסיכולוגים ו״מנהל מדיניות ציבורית׳ וכו׳, ואם כבר מקצועות פיזיים או טכניים יותר יפנו את מקומם, בהדרגה, למכונות.
למשל ראיתי פעם כתבה על חברה שמפתחת יישום של חיפוש בפסקי דין - זה יכול לחסוך למשרד מספר לא מבוטל של מתמחים.
כולנו מכירים את מקצועות הנהיגה ועתידם, והנה, כבר יש דיבורים על האפשרות שיקצצו במפתחים אחרי שאנשים נחשפים יותר לGPT-3 
פעם לא הבנתי למה חבר הלך ללמוד גאוגרפיה וסוציולוגיה, ואז הוא מצא לעצמו את הנישה של תכנון ערים, עבד במשרד יזמי של נדל״ן, ועבר לסטרטאפ בתחום ה property tech בכובע של מומחה השוק שעוזר למפתחים ולמדעני המידע לפתח את המוצר

9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, borsood כתב:

70 כממוצע זה נמוך, אבל באמת אף אחד לא מסתכל על גליון ציונים למשרות שדורשות יותר מ3 שנות נסיון.

70 כממוצע נועד לסנן את המעפנים למשרות ג'וניור, זה הכל.

לפני 1 דקה, borsood כתב:

הממוצע מעניין רק את "סיגי". מי שיש לו דרך לעקוף אותה יוכל להתגבר על המכשלה הזו אם הקורסים בהם יש לו ציונים טובים רלוונטיים למשרה\מקום העבודה.

אצלנו ההנחייה ל"סיגי" היא להיות גמישה יחסית בממוצע, כי שוב הוא כלי מסנן ראשוני בגדול.

זה לא ש-69.5 ממוצע והקו"ח ייתקעו אצל סיגי

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, m3x7r3m3 כתב:

70 כממוצע נועד לסנן את המעפנים למשרות ג'וניור, זה הכל.

אם כל כך לא רלוונטי לך כל הקורסים חוץ משניים שלושה.

אעשה אותם ותקבל קו"ח סוף סמסטר הבא 😅

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול כן, מצידי אם תוכיח יכולות אני לא צריך שתהיה עם תואר בכלל.

אני לדוגמה לא עם תואר (לא B.Sc לפחות, "רק" B.Tech).

הראש צוות שלי דהיום בכלל עשה את התואר ב-HIT במקביל לעבודה.

היחיד שהגיע לצוות בגלל שסיים תואר במדמ"ח הוא מפתח אחר, שהיה QA, ראש צוות QA, במקביל למד מדמ"ח, סיים מדמ"ח ועבר לצוות.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואצלנו אין ג׳וניור בלי תואר
מנוסים אין בעיה שיבואו בלי תואר, רק שיתגלחו לפני כן בחברה אחרת

זה state of mind , מאחורי גיוס יש בני אדם בסופו של דברים ולכל אחד יש סט תכונות  שהוא מחפש. וזה לא אוניברסלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הוא טוב ויעשה את העבודה לא אכפת לי אם יש לו או אין לו תואר.

כמה החברה גדולה? אצלנו זה סד"ג של 1000 בעולם, מעל ל-700 בישראל, RnD הוא בערך 500-600.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עובד בתאגיד אמריקאי אבל דיברתי על R&D
אם הוא ג׳וניור? בוודאי שאכפת לי.
תואר הוא בסוף לא רק המתמטיקה והתכנות שאתה רוכש בדרך (על שניהם רוב אנשי התכנה בפורום מעידים ,כולל אותך נראה לי, שלומדים קמצוץ ממה שאתה פוגש בעבודה), הוא אמור גם לעצב אותך פרסונלית, להקנות לך מגוון כלי חשיבה ופתרון בעיות, עבודה בצוות (סוג של) ועוד.
אם אתה בא בלי תואר - כדאי שיהיה לך תיק עבודות מרשים או ניסיון, אבל אם יש לך אחד מהם, אתה לא תבוא למשרת ג׳וניור, הלא כן?

עריכה אחרונה על ידי maxcher
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה לכל המגייסים כאן: מה משמעות תואר שני במועמדות?

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...