Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיתון כלכלי ? מישהו מרגיש משהו ?

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 1081 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כמה זה גבוה שאתה חושב שמפעל בינוני או קטן לא יכול להתחרות?

אין ספק שמפעל קטן או בינוני לא יוכל להתחרות התנאים הנלווים אבל מצד שני כמו שאמרת המהנדס באינטל ייתקע שם בעבודה אפורה ושוחקת בלי יכולת אמיתית לצאת משם (סוג של מלכודת דבש).

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 9 דקות, MiniMiz3r כתב:

הרצון של בוגרי הנדסת מכונות ללכת לעבוד בחברות גדולות על פני מפעלים קטנים הוא מובן מאליו, אלו מקומות גדולים ומסודרים שיודעים להציע גם שכר טוב וגם בטחון תעסוקתי ומעטפת תומכת לעובדים (אוכל, הסעות, אירועים לכל המשפחה, ביטוחי בריאות). זה גם לא רציני לטעון שמפעל X יכול להתחרות עם אינטל ברמת השכר - אולי למהנדס צעיר ללא נסיון, אבל אחרי 10-15 שנים השכר באינטל מגיע למקומות מאוד גבוהים.

כמובן שיש לזה את הצד השני של המטבע - מהנדס מכונות באינטל מתעסק במשך כל הקריירה שלו באותו תחום ובאותה מכונה ואחרי כמה שנים הופך פשוט לא רלוונטי לתפקידים בתחומים אחרים בחברות אחרות. 

מוצאים עבודה.

לא הייתי מגדיר אותם כלא רלוונטיים.

אינטל דוגמה קצת לא מוצלחת כי התפקידים למהנדסי מכונות בה הם מאוד מוגבלים ולרוב לא קשורים לתחום.

אלביט שמציעה תנאים טובים או מדטרוניק כנראה דוגמאות יותר מוצלחות

לפני 3 דקות, Night Driver כתב:

מהנדסי מכונות הכי "פשוטים" מקבלים באיזור ה16-17 ממה שאני מכיר.

כאלה שמתעסקים עם MEMS או אנליזות זרימה ומעבר חום עוברים בקלות את ה20.

יש גם מהנדסים שעובדים במשמרות והשכר שלהם מגיע לפני בונוסים לאיזור ה22-24.

עריכה אחרונה על ידי Potato

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אינטל חברת מותג. כתיבת אינטל בקורות חיים יפתח הרבה דלתות בהמשך הדרך. בנוסף, בארגונים גדולים בדרך כלל אפשר להתקדם לגובה/לרוחב.

לדעתי לרדת מארגון גדול למפעל קטן תמיד אפשר, אבל הפוך זה מאוד קשה עד גבול הבלתי אפשרי אם לא עושים את הצעדים הנכונים בתחילת הקריירה. אם הייתי צריך לייעץ לבוגר טרי מה לעשות בתחילת דרכו המקצועית אז הייתי אומר לו לך לארגון גדול, תקבל את השורה בקורות חיים, תצבור ניסיון ואחרי מספר שנים תחליט מה עדיף לך. בצורה הזאת יותר אפשרויות נשארות פתוחות. 

אגב, זה נכון לכל תחום באשר הוא לא רק למהנדס מכונות. 

עריכה אחרונה על ידי Lev-27
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, Night Driver כתב:

אין ספק שמפעל קטן או בינוני לא יוכל להתחרות התנאים הנלווים אבל מצד שני כמו שאמרת המהנדס באינטל ייתקע שם בעבודה אפורה ושוחקת בלי יכולת אמיתית לצאת משם (סוג של מלכודת דבש).

כל עבודה שוחקת בסוף.

עדיין לא הצלחתי להבין מה הסיבה שיש לי כמהנדס צעיר להגיש קו"ח למפעל קטן ולא לארגון גדול.

אתה חושב שאני אשחק פחות מלתכנן אצלך צינורות מלתכנן בפיליפס כל מיני פלסטיקים או קופסאות לחיישנים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Night Driver כתב:

תראה זה תלוי, הרוב כנראה יגיעו לרמת שכר סביב ה-30 אש"ח (שזה כולל את הבונוס ומענקי המניות) ויישארו שם. חלק קטן יותר יגיעו אחרי כ-10 שנים לסביבות ה-40 אש"ח (שזה כולל שכר ברוטו, בונוס, מענקי מניות ורכב) וחלק קטן עוד יותר יגיע לשכר עוד יותר גבוה - ה"יופי" באינטל הוא שאין כמעט תקרה לשכר שאתה יכול להגיע אליו. מהנדסים בדרגות גבוהות יכולים להגיע לשווי שכר של מעל 200 אלף דולר לשנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 7 דקות, Potato כתב:

כאלה שמתעסקים עם MEMS או אנליזות זרימה ומעבר חום עוברים בקלות את ה20

אני מתעסק עם MEMES כל היום ומרוויח פחות מזה.

• מצחיק 2
  • מעניין 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, Potato כתב:

כל עבודה שוחקת בסוף.

עדיין לא הצלחתי להבין מה הסיבה שיש לי כמהנדס צעיר להגיש קו"ח למפעל קטן ולא לארגון גדול.

אתה חושב שאני אשחק פחות מלתכנן אצלך צינורות מלתכנן בפיליפס כל מיני פלסטיקים או קופסאות לחיישנים?

ממש לא. פשוט בפיליפס תתכנן פלסטיק לפי פרמטרים שיכתיבו לך בלי לדעת אפילו איפ הוא מורכב ובמפעל קטן אתה תדע מה הפלסטיק הזה עושה ותהיה לך נגישות כם לשנות את החלק שעליו הוא מורגב, היום תתכנן פלסטיק ומחר חלק אלומיניום ותיגע ביותר תחומים עם יותר גיוון.

• רעיון טוב! 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, SlowRide כתב:

אני מתעסק עם MEMES כל היום ומרוויח פחות מזה.

טוב.

מה יש לי להגיד לך...אין לי מושג מי אתה,איפה למדת,מה למדת,איזה תואר יש לך,כמה שנות נסיון וכו'...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, Potato כתב:

מלתכנן בפיליפס כל מיני פלסטיקים או קופסאות לחיישנים?

אני רוצה לדווח על הודעה מדכאת. איפה עושים זאת?

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Night Driver כתב:

ממש לא. פשוט בפיליפס תתכנן פלסטיק לפי פרמטרים שיכתיבו לך בלי לדעת אפילו איפ הוא מורכב ובמפעל קטן אתה תדע מה הפלסטיק הזה עושה ותהיה לך נגישות כם לשנות את החלק שעליו הוא מורגב, היום תתכנן פלסטיק ומחר חלק אלומיניום ותיגע ביותר תחומים עם יותר גיוון.

אני חושב שאתה לא יודע מה המילה גיוון אומרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, Potato כתב:

כל עבודה שוחקת בסוף.

אני לא חושב שיש לזה תשובה. הבעיה בארגונים גדולים שבדרך כלל תחום התמחות הוא הרבה יותר צר. אם ההתמחות הופכת ללא רלוונטית או הארגון מצמצם/נסגר העובד עלול למצוא את עצמו בבעיה קשה במיוחד בגילאים מבוגרים יותר. תסתכל לדוגמא על הקשיים של אינטל בשנים האחרונות. נניח והם עושים Outsourcing לייצור שלהם ל-TMSC זה יהיה כנראה גזר דין מוות לפסי הייצור בישראל. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך אגב, אחד הטיעונים נגד הסבסוד המתמשך של אינטל על ידי ממשלות ישראל הוא שהחברה סתם שואבת כח אדם מוכשר מהשוק המקומי. יש המון (המון) מהנדסים מוכשרים שמתבזבזים באינטל בתפקידים אפורים חסרי משמעות, שהיו יכולים לתרום יותר בחברות אחרות.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, Potato כתב:

מוצאים עבודה.

לא הייתי מגדיר אותם כלא רלוונטיים.

אינטל דוגמה קצת לא מוצלחת כי התפקידים למהנדסי מכונות בה הם מאוד מוגבלים ולרוב לא קשורים לתחום.

אלביט שמציעה תנאים טובים או מדטרוניק כנראה דוגמאות יותר מוצלחות

מהנדסי מכונות הכי "פשוטים" מקבלים באיזור ה16-17 ממה שאני מכיר.

כאלה שמתעסקים עם MEMS או אנליזות זרימה ומעבר חום עוברים בקלות את ה20.

יש גם מהנדסים שעובדים במשמרות והשכר שלהם מגיע לפני בונוסים לאיזור ה22-24.

משכורות שמקבלים בהרבה חברות קטנות ובינוניות.

מהנדס מתחיל נע בין 11 ל 15 ועם 5-6 שנים הוא מעל 20 ועם רכב מגולם מלא. העל לזה אם הוא עובר לתפקידי ניהול השמים הם הגבול.

בחברות פרטיות לא גדולות הקידום והשכר לא נקבעים לפי ותק אלא לפי שווי ותרומה לארגון.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, Night Driver כתב:

משכורות שמקבלים בהרבה חברות קטנות ובינוניות.

כתבו פה 300 פעמים שזה לא רק הכסף.

אתה בוחר להתעלם מהתנאים הנלווים.

מהנדס מתחיל נע בין 11 ל 15 ועם 5-6 שנים הוא מעל 20 ועם רכב מגולם מלא. העל לזה אם הוא עובר לתפקידי ניהול השמים הם הגבול.

למהנדסי מכונות יש גבולות מאוד ברורים,והם רחוקים מאוד מהשמיים.

סמנכ"ל תפעול/מנהל מפעל ירוויחו באיזור ה30K ושם זה נעצר.

בחברות פרטיות לא גדולות הקידום והשכר לא נקבעים לפי ותק אלא לפי שווי ותרומה לארגון.

ההצעות ששמעתי עליהן מחברות קטנות משמעותית נמוכות יותר מהצעות מחברות גדולות.

לפני 4 דקות, MiniMiz3r כתב:

דרך אגב, אחד הטיעונים נגד הסבסוד המתמשך של אינטל על ידי ממשלות ישראל הוא שהחברה סתם שואבת כח אדם מוכשר מהשוק המקומי. יש המון (המון) מהנדסים מוכשרים שמתבזבזים באינטל בתפקידים אפורים חסרי משמעות, שהיו יכולים לתרום יותר בחברות אחרות.

אין חוק גיוס חובה לאינטל.

אנשים הולכים לשם מרצון ונשארים מרצון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...