Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיתון כלכלי ? מישהו מרגיש משהו ?

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 1096 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 6 דקות, BloodFist כתב:

מכיר כמה מנכ"לים של חברות שהם מהנדסי מכונות, אחד מהם זה המנכ"ל של ישקר... אני מבטיח לך שהוא לא מקבל 30 אלף בחודש :)

אני מבטיח לך שהוא לא עושה תפקיד של מהנדס מכונות כבר איזה 20 שנה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אם אתה מדבר על הטכנולוגיה - כנראה שהם מתמקצעים. אם אתה מדבר על הכרת הענף מבחינה מנהלית וכלכלית זה סיפור אחר. 

חוץ מזה, שילוב של הידע שלך בהנדסת מכונות עם משהו אחר יכול להיות מצויין. אתה לא מפסיק הזכיר את מדטרוניק, לך ללמוד רפואה או הנדסה ביו-רפואית או משהו כזה (אם זה מעניין אותך), כנראה שיהיה לך קלף רציני מאד ביד.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, Lev-27 כתב:

נכול אבל העבודה כמהנדס עיצבה אותו והכינה אותו לתפקידים הניהוליים עד שהגיע לכס המנכל.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בטוח. השכלה של מהנדס מכונות נתנה לו דריסת רגל בארגון וכנראה במהלך השנים הוא הוכיח שיש לו יכולות אחרות מוצלחות יותר, הצליח להזיז את עצמו מהתחום הטכני לתחום הניהולי ומשם התקדם עד הצמרת. אגב, זו עוד סיבה למה יש יתרון ללכת לארגונים גדולים ולא לקטנים. בגדולים יש הרבה יותר מקום בצמרת ויש הרבה אפשרויות לזוז לרוחב ולהחליף התמחויות במהלך הקריירה. בארגון קטן לאן הוא יתקדם? יחליף את הבעלים של המפעל? יקנה ממנו את העסק? יכנס כשותף? סביר להניח שלא. לרוב האנשים ארגון קטן זה מבוי סתום.  

עריכה אחרונה על ידי Lev-27
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, Night Driver כתב:

אני דווקא חושב שדווקא עכשיו הוא חייב לעשות הסבה מקצועית עוד לפני שהתחיל לעבוד.

הבחור אומר שהוא לא אוהב את המקצוע ושזה לא מעניין אותו אז למה שיתעורר עוד 5 שנים עם משפחה, ילדים והתחייבויו. שלא יאפשרו לו לעשות את זה.

אין דבר יותר גרוע מלקום בבוקר לעבודה שאתה לא סובל, להיות בינוני בה ובלי אופק קידום (כי רואים את הסבל הזה. אף אחד לא יקדם עובד חסר מוטיבציה ואף אחד לא יוכל להפגין מוטיבציה לאורך זמן בתפקיד שהוא סובל בו).

אני אומר את זה לא בגלל שהוא לא מוכשר מספיק כדי להיות מהנדס טוב (ואני מאמין שהוא כן. אחרת לא החה שורד את התואר) אלא כי הוא לא אוהב את זה.

אני לא יכול להגיד שזה משעמם אותי ואני סובל,סך הכל אפשר להתגלגל.

אבל לטווח הארוך זה לא העבודה והאתגרים שאני רוצה להתמודד איתם,יש סיכוי שאני טועה ואחרי פרויקט גמר ואולי תואר שני אני אבין ששוב טעיתי

והתחום שהימרתי עליו שמעניין אותי יותר לא באמת מעניין כמו שהוא נראה במבט ראשון.

אז אחזור להנדסת מכונות,הזדמנויות עוברות אמנם,אבל דלתות לא נסגרות הרמטית ואני צעיר מידי בשביל לדאוג מזה.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כי הוא המנכל כבר קרוב ל20 שנה [emoji23]
בגדול הוא היה מהנדס פיתוח שהתקדם, ראש צוות, מנהל מחלקה וכו וכו...

נהג לילה הכוונה שלי הייתה שהוא יבין שהוא טועה לגבי הראייה שלו לגבי ארגונים גדולים/קטנים וההסתכלות הזו (ולא לגבי המקצוע עצמו, לא אוהב אז בהחלט עדיף שיחפש מקום אחר בו ימצא את עצמו)

Sent from my iPhone using Tapatalk
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, sperial כתב:

חוץ מזה, שילוב של הידע שלך בהנדסת מכונות עם משהו אחר יכול להיות מצויין. אתה לא מפסיק הזכיר את מדטרוניק, לך ללמוד רפואה או הנדסה ביו-רפואית או משהו כזה (אם זה מעניין אותך), כנראה שיהיה לך קלף רציני מאד ביד.

אני מזכיר אותם באופן אקראי לחלוטין ולא בהכרח כי אני רואה את עצמי עובד שם או מעריץ גדול.

אבל חוץ מזה,זה הכיוון,לפתח את עצמי לרוחב מבחינה מקצועית ולא להתקע על המשבצת של מהנדס מכונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, Lev-27 כתב:

לא בטוח. השכלה של מהנדס מכונות נתנה לו דריסת רגל בארגון וכנראה במהלך השנים הוא הוכיח שיש לו יכולות אחרות מוצלחות יותר, הצליח להזיז את עצמו מהתחום הטכני לתחום הניהולי ומשם התקדם עד הצמרת. אגב, זו עוד סיבה למה יש יתרון ללכת לארגונים גדולים ולא לקטנים. בגדולים יש הרבה יותר מקום בצמרת ויש הרבה אפשרויות לזוז לרוחב ולהחליף התמחויות במהלך הקריירה. בארגון קטן לאן הוא יתקדם? יחליף את הבעלים של המפעל? יקנה ממנו את העסק? יכנס כשותף? סביר להניח שלא. לרוב האנשים ארגון קטן זה במבוי סתום.  

דווקא הוא זז כי סטף ניהל את ישקר אז כמו שמנהלים חברה קטנה.

הוא הכיר אז אישית את האנשים ובגלל זה זיהה את היכולות שלו והעביר אותו לשיווק הטכני ומשם הוא התפתח להיות מנהל שיווק ומנכ"ל. זו לא היתה ישקר של היום.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, Potato כתב:

אני מזכיר אותם באופן אקראי לחלוטין ולא בהכרח כי אני רואה את עצמי עובד שם או מעריץ גדול.

אבל חוץ מזה,זה הכיוון,לפתח את עצמי לרוחב מבחינה מקצועית ולא להתקע על המשבצת של מהנדס מכונות.

חשבתי שאתה רואה בביורפואה תחום עניין. 

מדטרוניק היא מפלץ, אבל ממש לא לבד בתחום.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, sperial כתב:

חשבתי שאתה רואה בביורפואה תחום עניין. 

אני רואה עניין באספקטים טכניים ופחות ברמת המוצר.

לא באמת משנה לי אם אני עובד תחת פרויקט שמפתח נשק או מוצרים לתעשיה הרפואית כל עוד הפיסה שבה אני מתעסק מעניינת אותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דעתי ונסיוני האישי,

מהנדס מכונות יכול להיתקע במפעל קטן וזניח עם משכורת של 12 ברוטו, מכיר כמה כאלה. לא בהכרח אנשים לא חכמים אלא כאלה שאין להם מזל.

אלה שנכנסים לסטארטפ או דוגמת אירונאוטיקס יתחילו ב15 ויעלו קצת אבל יצטרכו לעבור לחברות אחרות כדי להשתדרג משמעותי. מי שנכנס לסטארטאפ לא בהכרח יעבוד במקצוע שלו אבל השמיים הם הגבול והעתיד נפתח לו בעקבות הקורות חיים. מכיר מהנדסי מכונות וחשמל כאלה.

מהנדסים בכללי לא מתקדמים יותר מידי, מקסימום מנהל צוות או ראש מחלקת מכניקה. אנשי מכירות ושיווק נהפכים לסמנכלים ומנכלים, מעט מאוד אם בכלל מהנדסי מכונות. כמובן אני לא מדבר על מהנדסי מכונות שהם בעלי החברה.

כדי להיות מנכל לא צריך לרדת לרזולוציות, צריך אנשים טובים מתחתיך וקצת הבנה בתחום שאותו אתה מנהל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, vogel כתב:

צריך אנשים טובים מתחתיך וקצת הבנה בתחום שאותו אתה מנהל.

מנכל טוב הוא מומחה למומחים.

לגבי אלה שנתקעים בשכר שציינת או שהם לא מהנדסים אפילו סבירים, או שהם חסרי ביטחון ודימוי עצמי ברצפה או שהם פשוט לא יודעים למכור את עצמם.

הנדסאי עם שנתיים ניסיון מקבל יותר.

לגבי מי מתקדם זה מאוד תלוי באופי שלך יותר מאיזה מהנדס אתה. דווקא במקומות קטנים (לא משנה אם זה עסק קטן או מחלקה ייחודית באימפריה ענקית) אתה יכול יותר לבוא לידי ביטוי אם זה על ידי נגיעה בתחומים מחוץ להנדסה נטו ואם זה כי נחשפים יותר אליך.

דוגמא למהנדס שהגיע להיות מנכל אתה יכול למצוא בוולקן בתי יציקה למשל (שכבר נסגר לפני שנים) או רפאל מגופים (מינוי מהחודשים האחרונים. מדובר במינוי של מהנדס ייצור למנכל של מפעל שהוא חלק מקונצרן בין לאומי ענק).

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא לא מעט מנהלים בכירים בתעשיית הרכב התחילו כמהנדסים אבל זה היתרון של עבודה בחברות גדולות, יש מקום לצבור ניסיון ניהול בעוד שבמפעל קטן יחסית זה הכל או כלום. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, Potato כתב:

אני לא יכול להגיד שזה משעמם אותי ואני סובל,סך הכל אפשר להתגלגל.

אבל לטווח הארוך זה לא העבודה והאתגרים שאני רוצה להתמודד איתם,יש סיכוי שאני טועה ואחרי פרויקט גמר ואולי תואר שני אני אבין ששוב טעיתי

תשמ'ע, אתה חושב שלהיות גניקולוג בסופו של יום עבודה אחרי שחקר 20 מנושים ו-40 בזזים לא משעמם ?

אין מה לעשות, כמעט בכול עבודה בסופו של דבר יש רוויה מסויימת לכן אני מציע לכול אחד להחליף תחום/עבודה בכול 5-10 שנים.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובחזרה לנושא השרשור:

בתאריך 9.5.2020 בשעה 22:41, borsood כתב:

לא יודע איפה אתה קונה, אבל בסופרים הייתה עלית מחירים בין 10 ל 20 אחוז בזמן האחרון על הרבה מוצרים.

נראה שרמת המחירים חזרה למה שהייתה לפני המשבר. לאחרונה חזרו אפילו מבצעים טובים בין מבצעי השקר.

(רק שטראוס-עלית משום מה עדיין ברמת מחירים גבוהה יותר עדיין)

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...