Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיתון כלכלי ? מישהו מרגיש משהו ?

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 1082 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 1 דקה, Potato כתב:

אני חושב שאתה לא יודע מה המילה גיוון אומרת.

יודע טוב  מאוד. פשוט נראה לי שאתה לא יודע איך נראית עבודה של מהנדס.

אני מסתכל על מהנדסי מכונות בענף שלי (חברות של החל מ 6 עובדים אצל יבואנים ומשפצי ציוד ועד לחברות של אלפי עובדים שמחזיקות חברות יצרניות גדולות וקטנות ויבוא רחב) והן מתעסקים בתכן, תקינה, עבודה מול ספקי משנה, עבודה מול לקוחות, ייעוץ למשרדי תכנון ואפיון טכני של יבוא. בדברים האלה מהנדס צעיר מתחיל לגעת כבר אחרי פחות משנה (כמובן לא בכולם אלא לפי האישיות שלו ומה שמתאים לו).

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

רק שאני אהיה סגור על עצמי, הוויכוח פה הוא בין מישהו שהוא מהנדס וגם בעלים של מפעל, לבין מישהו שהוא סטודנט להנדסה, נכון?

רק שואל כדי לדעת כמה פופקורן להכין

(סתם. לא אכלתי כלום כל היום)

כמו כן אשמח להבהרה לגבי המושג "תכן". חיפוש מהיר מראה שזה תכלס תוצר העבודה של המהנדס, להבנתי. יענו ה design?
הקובץ CAD או ווטאבר + מפרט וכאלה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Night Driver כתב:

יודע טוב  מאוד. פשוט נראה לי שאתה לא יודע איך נראית עבודה של מהנדס.

עבדתי עם מהנדסים,פחות או יותר יודע.

לפני 1 דקה, Night Driver כתב:

אני מסתכל על מהנדסי מכונות בענף שלי (חברות של החל מ 6 עובדים אצל יבואנים ומשפצי ציוד ועד לחברות של אלפי עובדים שמחזיקות חברות יצרניות גדולות וקטנות ויבוא רחב) והן מתעסקים בתכן, תקינה, עבודה מול ספקי משנה, עבודה מול לקוחות, ייעוץ למשרדי תכנון ואפיון טכני של יבוא. בדברים האלה מהנדס צעיר מתחיל לגעת כבר אחרי פחות משנה (כמובן לא בכולם אלא לפי האישיות שלו ומה שמתאים לו).

חוץ מתכן כל מה שציינת נשמע לי כמו עבודה דיי משעממת ורוטינית.

עם כמה שתכן יכול להיות מעניין...הכל יחסי.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, Potato כתב:

למהנדסי מכונות יש גבולות מאוד ברורים,והם רחוקים מאוד מהשמיים.

סמנכ"ל תפעול/מנהל מפעל ירוויחו באיזור ה30K ושם זה נעצר.

לא נעצר. משם ממשיכים גם למנכ"ל

לפני 2 דקות, Potato כתב:
ציטוט

ההצעות ששמעתי עליהן מחברות קטנות משמעותית נמוכות יותר מהצעות מחברות גדולות.

נכנסת למו"מ או שאתה מדבר על הצעה ראשונית.

אישית אני שואל את המועמד כמה הוא מבקש ואם זה בגבולות הסביר אפילו אל קצת גבוה והוא עושה רושם שמתאים אני אומר שיתחיל לעבוד וחובת ההוכחה לשווי עליו. בדרך כלל תוך שבוע אני כבר יודע ואז יושבים לדבר. אם הוא מה שהוא אמר אז יקבל את מה שביקש ואם לא אז אני אגיד לו כמה הוא שווה לי ומכאן ההחלטה היא שלו (כשאם יחליט ללכת יקבל את מה שביקש).

לפני 3 דקות, Potato כתב:

חוץ מתכן כל מה שציינת נשמע לי כמו עבודה דיי משעממת ורוטינית.

עם כמה שתכן יכול להיות מעניין...הכל יחסי.

אז אתה במקצוע שלא מתאים לך.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, pl7410 כתב:

רק שאני אהיה סגור על עצמי, הוויכוח פה הוא בין מישהו שהוא מהנדס וגם בעלים של מפעל, לבין מישהו שהוא סטודנט להנדסה, נכון?

אתה יכול להציג את זה אחרת.

הויכוח הוא בין בן אדם שנמצא בנישה משלו כבר 25 שנה לבין סטודנט צעיר שעתיד לסיים ורואה תמונה יותר רחבה.

לפני 3 דקות, pl7410 כתב:

רק שואל כדי לדעת כמה פופקורן להכין

תכין סלט פירות,יותר בריא!

לפני 3 דקות, pl7410 כתב:

כמו כן אשמח להבהרה לגבי המושג "תכן". חיפוש מהיר מראה שזה תכלס תוצר העבודה של המהנדס, להבנתי. יענו ה design?
הקובץ CAD או ווטאבר + מפרט וכאלה?

Mechanical design כנראה ייתן תוצאות רלוונטיות יותר.

תכנון מוצר תוך התחשבות באילוצים שונים-חוזק,חומר,משקל,שיטות ייצור,מחיר וכו'

• מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Mechanical design כנראה ייתן תוצאות רלוונטיות יותר.
תכנון מוצר תוך התחשבות באילוצים שונים-חוזק,חומר,משקל,שיטות ייצור,מחיר וכו'

תודה על ההבהרה. להדיוט מהצד זה נשמע כאילו זה בדיוק מה שמהנדס עושה, לא?
למה שזה יהיה הצד הלא טוב של העבודה?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, Night Driver כתב:

לא נעצר. משם ממשיכים גם למנכ"ל

לא מכיר יותר מידי מנכלים שהם מהנדסי מכונות.

לא בחברות הגדולות לפחות.

ציטוט

נכנסת למו"מ או שאתה מדבר על הצעה ראשונית.

אני לא נכנסתי למו"מ עם אף אחד כי אני לא מחפש עבודה בתחום.

יכול להגיד לך כמה קיבלתי בתור סטודנט אם זה מעניין אותך.

ציטוט

אישית אני שואל את המועמד כמה הוא מבקש ואם זה בגבולות הסביר אפילו אל קצת גבוה והוא עושה רושם שמתאים אני אומר שיתחיל לעבוד וחובת ההוכחה לשווי עליו. בדרך כלל תוך שבוע אני כבר יודע ואז יושבים לדבר. אם הוא מה שהוא אמר אז יקבל את מה שביקש ואם לא אז אני אגיד לו כמה הוא שווה לי ומכאן ההחלטה היא שלו (כשאם יחליט ללכת יקבל את מה שביקש).

אתה רציני?

"תבוא תתחיל לעבוד ואז אני אחליט כמה אני הולך לשלם לך".

ציטוט

אז אתה במקצוע שלא מתאים לך.

תודה על הייעוץ המקצועי.

איפה היית לפני שנתיים?!

עריכה אחרונה על ידי Potato

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, Potato כתב:

אין חוק גיוס חובה לאינטל.

אנשים הולכים לשם מרצון ונשארים מרצון.

אתה צריך להסתכל על המאקרו, לא על המיקרו. זה שאנשים נשארים במקום מסוים לא אומר שזה בהכרח דבר טוב.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, pl7410 כתב:

תודה על ההבהרה. להדיוט מהצד זה נשמע כאילו זה בדיוק מה שמהנדס עושה, לא?
למה שזה יהיה הצד הלא טוב של העבודה?

זה הצד הבסדר של העבודה.

Just now, MiniMiz3r כתב:

אתה צריך להסתכל על המאקרו, לא על המיקרו. זה שאנשים נשארים במקום מסוים לא אומר שזה בהכרח דבר טוב.

אז מה זה אומר?שאנשים פחדנים?מעריכים יציבות תעסוקתית?

אני מנסה להבין לאן אתה מכוון...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, pl7410 כתב:

שלא רוצה יותר להיות מהנדס מכונות, כן.

תיקון קטן אבל חשוב.

• מצחיק 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, Potato כתב:

הויכוח הוא בין בן אדם שנמצא בנישה משלו כבר 25 שנה לבין סטודנט צעיר שעתיד לסיים ורואה תמונה יותר רחבה.

או, אולי להפך: מישהו שנמצא בתעשיה כבר 25 שנה וואה מה מתרחש בה, גם במפעלים שמולם הוא עובד כספק כו כספקים שלו וגם פוגש את העמיתים, מול סטודנט שרואה את התעשיה מרחוק, אבל הניסיון שלו עדיין לא קיים עד מינימלי.

תפו"ד, אתה כבר החלטת שאתה לא מעוניין לעסוק בהנדסת מכונות, וזה לגמרי לגיטימי. אז למה להתווכח עם מי ששוחה בחומר מזה עשורים?

• רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיר כמה מנכ"לים של חברות שהם מהנדסי מכונות, אחד מהם זה המנכ"ל של ישקר... אני מבטיח לך שהוא לא מקבל 30 אלף בחודש :)

בכל אופן אני חושב שלפי השיחה שלך ושל נהג לילה דווקא אתה זה שלא רואה את התמונה הרחבה ואם תמשיך לעבוד במקצוע אני דיי בטוח שעוד כמה שנים בתחום תסתכל על מה שכתבת ותבין שטעית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Potato כתב:

אתה רציני?

"תבוא תתחיל לעבוד ואז אני אחליט כמה אני הולך לשלם לך".

לא הבנת.

אתה אומר שאתה יודע אנליזות זרימה, תותח בתרמו ושרטט בחסד עליון ומבקש 20?

קיבלת אבל אתה צריך להוכיח שאתה תותח כזה בתחומים האלה כמו שאתה אומר.

אם באמת תתמודד עם הדברים בצורה עצמאית ובתפוקה סבירה אז אין בעיה ואתה נשאר עם ה 20 אבל אם מסתבר שאתה יודע להסתכל בספר תרמו ולא יודע לזהות אם תוצאות אנליזת הזרימה שלך לא הגעוניות אז אני אשב איתך ואגיד לך תשמע, אין לך יותר מידי מושג באנליזות זרימה ובתרמו אתה רחוק מלהיות עצמאי. בהתאם לפער בין הצרכים ליכולות והיכולת שלי להכשיר אותך מבחינת זמן והצורך בתפוקה יכול להיות שאגיד לך שזה לא מתאים וניפרד כידידים ויכול להיות שאגיד לך שלאור רמת הידע וההשקעה שאני צריך להשקיע בחצי השנה הקרובה תקבל 15 ואם תשתלט על הנושאים תגיע ל 20 שביקשת.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, sperial כתב:

או, אולי להפך: מישהו שנמצא בתעשיה כבר 25 שנה וואה מה מתרחש בה, גם במפעלים שמולם הוא עובד כספק כו כספקים שלו וגם פוגש את העמיתים, מול סטודנט שרואה את התעשיה מרחוק, אבל הניסיון שלו עדיין לא קיים עד מינימלי.

זה הנדסת מכונות,אנשים שוקעים בנישות משלהם.

לפני 4 דקות, sperial כתב:

תפו"ד, אתה כבר החלטת שאתה לא מעוניין לעסוק בהנדסת מכונות, וזה לגמרי לגיטימי. אז למה להתווכח עם מי ששוחה בחומר מזה עשורים?

יש הבדל בין להחליט משהו לבין היציאה שלו לפועל.

אף אחד לא יודע מה יקרה איתי בשנה הקרובה,הויכוח הוא לשם הדיון ולא בשביל להתווכח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, BloodFist כתב:

אם תמשיך לעבוד במקצוע אני דיי בטוח שעוד כמה שנים בתחום תסתכל על מה שכתבת ותבין שטעית.:)

אני דווקא חושב שדווקא עכשיו הוא חייב לעשות הסבה מקצועית עוד לפני שהתחיל לעבוד.

הבחור אומר שהוא לא אוהב את המקצוע ושזה לא מעניין אותו אז למה שיתעורר עוד 5 שנים עם משפחה, ילדים והתחייבויו. שלא יאפשרו לו לעשות את זה.

אין דבר יותר גרוע מלקום בבוקר לעבודה שאתה לא סובל, להיות בינוני בה ובלי אופק קידום (כי רואים את הסבל הזה. אף אחד לא יקדם עובד חסר מוטיבציה ואף אחד לא יוכל להפגין מוטיבציה לאורך זמן בתפקיד שהוא סובל בו).

אני אומר את זה לא בגלל שהוא לא מוכשר מספיק כדי להיות מהנדס טוב (ואני מאמין שהוא כן. אחרת לא החה שורד את התואר) אלא כי הוא לא אוהב את זה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...