Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מוסך רון
שימו לב! השרשור הזה בן 1555 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני חושב ששאלת פלוני נוגעת לכל בעלי הרכבים ככלל ולא ל VAG בפרט.
במסנני שמן vag עסקינן ולכן נתחיל לאט ונמשיך בשרשור נפרד לשאר המותגים הדומיננטיים.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 195
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

• ספונסר פורום
עכשיו כשאני חושב על זה שוב, יש פה לכאורה משהו תמוה, או שאני לא מבין בדיוק את מבנה הפילטר ותפקוד השסתום לעיל.

במקרה של פילטר חיצוני רגיל מהסוג המתואר לעיל, ברור שאם הפילטר מורכב עם פתח למעלה, הוא נשאר מלא בשמן גם לאחר כיבוי מנוע. כלומר, אני מסיק שמלכתחילה הפטנט הנ"ל אפקטיבי היכן שהפילטר מותקן במאוזן, או במאונך עם פתח למעלה, או כל זווית שביניהם.

אם כך, הבה נסתכל על פילטר שמותקן אנכית עם פתח למטה. נניח שהפילטר מלא בשמן ודוממנו מנוע. באופן רגעי, ברגע הדממת המנוע נותרת עמודת שמן בצד ה"כניסה", שלכאורה לא יכולה לצאת עקב השסתום. עד כאן הכל טוב ויפה. השאלה היא, מה מונע מהשמן הזה לנזול "פנימה" דרך קרב הסינון (כפי שהוא עושה כל העת במצב נורמלי) לתוך ה"פיר" הפנימי של הפילטר, ומשם הלאה ולמטה לתוך צנרת השמן, עד להתרוקנות מלאה של הפילטר?

בקיצור, מה הועילו חכמים בתקנתם, או לחילופין, מה אני מפספס?

שאלה טובה שאלת כאן וזה בגלל שאני לא נגעתי בשסתום המוצא שיש כמעט בכל מסנן שמורכב הפוך

וגם כמובן במסנן הזה .

תפקידו כפי שחשבת למנוע מהמסנן להתרוקן אל תוך קו המוצא של המנוע .

זהו שסתום שנפתח בלחץ מאד נמוך (לדעתי כחצי באר)ברגע שנופל לחץ השמן עם כיבוי

המנוע הוא נסגר ולא מאפשר יציאה של שמן ,

למעשה במסנן איכותי השמן לכוד בתוך המסנן ולא דולף ממנו אפילו חודשים .

פעם מתוך סקרנות קדחתי חור במסנן שעמד כשנה במנוע שפרקתי ומצאתי שהוא היה

מלא עד גדותיו כמו שצריך .

אתה יכול לראות בתחילת הסרטון בנקודה שבה רואים את המסננים מלמעלה יש קפיץ שנראה בחור הפנימי

זהו שסתום המוצא גם הוא כמובן מאד חשוב וההבדלים שמצאתי בין המסננים גם כאן היו גדולים מאד כאשר

במסנן המקורי ניכר היה שהוא איכותי מאד ביחס לאחרים .

מרכז שרות מומחה לרכבי פולקסווגן אודי סיאט וסקודה .

במוסך רון מקבלים שנה אחריות על עבודה וחלפים .

ישראל ב"ק 18 ת"א 035373204 .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום
רון, אתה חוטא בנאיוויות ואתה יודע מה? הלוואי שאני טועה.

היו בעבר כל מיני זיופים של כל מיני חלקי חילוף לרכב, שעלו לכותרות וזה עשה באז לזמן קצר מאוד.

להערתי זה מכה קטנה בכנף לנוכלים.

הזכרון של האנשים הוא קצר, רמת הזיופים רק משתכלת, הזכרון של של המוסכים ושל הלקוחות הוא קצר טווח והשוק יקבל את הזיופים מחדש, בטח גם מאותו יבואן שכבר ידאג לשנות את שמו המסחרי.

המסנן ושאתה מציע במחיר נמוך יותר מאשר היבואן, הוא מקורי לגמרי או OEM של MANN?

תאמין לי שאני לא נאיבי , אני מחובר לשוק החלפים בארץ מהרמות הכי נמוכות של השליחים והסוכנים ועד הרמות הכי

גבוהות של מנכלים ובעלים של חברות יבוא מהגדולות בארץ ,הם אנשי קשר אצלי בטלפון ואני מדבר איתם

על בסיס קבוע.

אם אני אומר לך שניקו מדפים ביום שישי (יום שאותו יבואן לא עובד בו )אז אתה יכול להאמין לי

אלה שהם רמאים בדם ויש להם תושיה אספו את המסננים והם מקווים למכור אותם לסוחרים בשטחים כדי להציל את הקרן.

אלה שיש להם יותר "ביצים" השאירו את הסחורה בעסק ,לדעתי זו טיפשות גמורה כי כשהציבור יודע

הם יכולים לשלם והרבה מאד .

לדוגמא לקוח שהגיע אלי שהלך לו הטורבו ודיווחתי לו שהותקן אצלו מסנן מזוייף במוסך כל שהוא

אני לא יבוא ואומר לך שזו הסיבה הישירה שבגללה הלך הטורבו וגם לו לא אמרתי אבל אבא שלו עורך

דין ואת המסנן המזוייף הוא לקח בשקית תבין לבד את ההמשך.

המקרה קרה לפני חודשיים עדיין אין לי עדכון .

בשבועיים האחרונים יצאו ממני 5 לקוחות שונים כועסים מאד ועם מסנן שמן בשקית.

עריכה אחרונה על ידי מוסך רון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאמין לך שאתה מקושר יופי ויופי ועשית גם אחלה וידאו הסבר על העניין.

יחד עם זאת, החשיפה שיש לעניין הזה להערכתי מאוד, אבל מאוד נמוכה, ביחס כמובן לכל בעלי הרכבים, שלהם מתאים המסנן הזה ובפוטנציאל עלולים להיות ממש עכשיו או בקרוב, עם מסנן מזוייף מותקן על המנוע של רכבם.

אם לא יעשו סוג של ריקול למסננים האלו, על פי דין משרד התחבורה, כמו שעושים כל ריקול לכל מוצר כושל שכזה, ויפנו בדיוור לכל לקוח פוטנציאלי שכזה עם הסבר, הנזק ליבואני המסנן המזויף לא יהיה קריטי וסופני, יחכו קצת עם הסחורה מאוחסנת ויציפו את השוק שוב בעוד כמה חודשים.

אגב, עשיתי חיפוש של חלקים מזוייפים בגוגל, מצאתי כמה וכמה איזכורים על זה, כולל כתבות בעיתונות האלקטרונית, וגם מצאתי את זה:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תאמין לי שאני לא נאיבי , אני מחובר לשוק החלפים בארץ מהרמות הכי נמוכות של השליחים והסוכנים ועד הרמות הכי

גבוהות של מנכלים ובעלים של חברות יבוא מהגדולות בארץ ,הם אנשי קשר אצלי בטלפון ואני מדבר איתם

על בסיס קבוע.

אם אני אומר לך שניקו מדפים ביום שישי (יום שאותו יבואן לא עובד בו )אז אתה יכול להאמין לי

אלה שהם רמאים בדם ויש להם תושיה אספו את המסננים והם מקווים למכור אותם לסוחרים בשטחים כדי להציל את הקרן.

אלה שיש להם יותר "ביצים" השאירו את הסחורה בעסק ,לדעתי זו טיפשות גמורה כי כשהציבור יודע

הם יכולים לשלם והרבה מאד .

לדוגמא לקוח שהגיע אלי שהלך לו הטורבו ודיווחתי לו שהותקן אצלו מסנן מזוייף במוסך כל שהוא

אני לא יבוא ואומר לך שזו הסיבה הישירה שבגללה הלך הטורבו וגם לו לא אמרתי אבל אבא שלו עורך

דין ואת המסנן המזוייף הוא לקח בשקית תבין לבד את ההמשך.

המקרה קרה לפני חודשיים עדיין אין לי עדכון .

בשבועיים האחרונים יצאו ממני 5 לקוחות שונים כועסים מאד ועם מסנן שמן בשקית.

רון בוקר טוב :)

כרגיל נהנה לראות את המצגת שהבאת (מאד מפורטת ויעילה) ושמח שפירסמת נושא כל כך חשוב.

כל הכבוד על הבאת הנושא כיוון שהנזק יכול להיות גדול מאד.

מקווה שאותם יבואנים לא יביאו מסננים כאלה שוב.

אתה אכן המקצוען הטוב ביותר לדעתי

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאור הפוסט, ביצעתי בדיקה על המסנן ברכב שלי (עם מדלל צבע) וגיליתי שנפלתי קורבן למסנן מזוייף. בדרך כלל אני מטפל אצל רון, הטיפול האחרון בוצע על ידי אבא שלי שקנה בעצמו את המסנן מחנות חלפים בנתניה (כרגע לא אציין את שמה) חנות מסודרת שהיא אף משווק מורשה של קסטרול ישראל. הגעתי אל בעל החנות והוא היה בשוק שזה המסנן שהוא מכר לי, לאחר דין ודברים הביא לי מסנן חדש ללא עלות (הפעם מקורי באמת) - מולו ביצעתי את הבדיקה עם המדלל.

הנושא כרגע בבדיקה מול הספק של החנות. בקיצור - תבדקו טוב טוב מה מוכרים לכם.

תודה לרון על הסבר מעמיק ומועיל שהציל אותי מנזק וודאי.

WhatsApp Image 2019-02-25 at 22.05.31.jpegמימין המסנן המזוייף (ניתן לראות את ההדפסה שנמחקה בקלות עם מדלל צבע), משמאל מסנן מקורי חדש (רואים הבדל גם בפונט)

Seat IBIZA 2015 1.2 TSI DSG

Skoda OCTAVIA 2013 2.0 TDI DSG

Skoda CITIGO 2014 1.0 MPI ASG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאור הפוסט, ביצעתי בדיקה על המסנן ברכב שלי (עם מדלל צבע) וגיליתי שנפלתי קורבן למסנן מזוייף. בדרך כלל אני מטפל אצל רון, הטיפול האחרון בוצע על ידי אבא שלי שקנה בעצמו את המסנן מחנות חלפים בנתניה (כרגע לא אציין את שמה) חנות מסודרת שהיא אף משווק מורשה של קסטרול ישראל. הגעתי אל בעל החנות והוא היה בשוק שזה המסנן שהוא מכר לי, לאחר דין ודברים הביא לי מסנן חדש ללא עלות (הפעם מקורי באמת) - מולו ביצעתי את הבדיקה עם המדלל.

הנושא כרגע בבדיקה מול הספק של החנות. בקיצור - תבדקו טוב טוב מה מוכרים לכם.

תודה לרון על הסבר מעמיק ומועיל שהציל אותי מנזק וודאי.

[ATTACH=CONFIG]516380[/ATTACH]מימין המסנן המזוייף (ניתן לראות את ההדפסה שנמחקה בקלות עם מדלל צבע), משמאל מסנן מקורי חדש (רואים הבדל גם בפונט)

תיקח בחשבון שבשוק מסתובבים מסנני שמן מזוייפים שעוברים את מבחן המדלל , ממליץ לך לרכוש מסנני שמן מקוריים מיבואן הרכב (מוסך רשת יבואן, בתקווה שהוא לא חלק מהקומבינה של להרוויח עוד 10 שקלים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה טובה שאלת כאן וזה בגלל שאני לא נגעתי בשסתום המוצא שיש כמעט בכל מסנן שמורכב הפוך

וגם כמובן במסנן הזה .

תפקידו כפי שחשבת למנוע מהמסנן להתרוקן אל תוך קו המוצא של המנוע .

זהו שסתום שנפתח בלחץ מאד נמוך (לדעתי כחצי באר)ברגע שנופל לחץ השמן עם כיבוי

המנוע הוא נסגר ולא מאפשר יציאה של שמן ,

למעשה במסנן איכותי השמן לכוד בתוך המסנן ולא דולף ממנו אפילו חודשים .

פעם מתוך סקרנות קדחתי חור במסנן שעמד כשנה במנוע שפרקתי ומצאתי שהוא היה

מלא עד גדותיו כמו שצריך .

אתה יכול לראות בתחילת הסרטון בנקודה שבה רואים את המסננים מלמעלה יש קפיץ שנראה בחור הפנימי

זהו שסתום המוצא גם הוא כמובן מאד חשוב וההבדלים שמצאתי בין המסננים גם כאן היו גדולים מאד כאשר

במסנן המקורי ניכר היה שהוא איכותי מאד ביחס לאחרים .

תודה רון על ההתייחסות המפורטת.

הסתכלתי במפרט של מסנן Mann הנ"ל ואכן ראיתי שכתוב במפורש two anti-return valves.

בפילטר של רנו אין שסתום מוצא שכזה, ואני מניח שאין שסתום כזה בכל פילטר חיצוני שאפשר לראות בו את ה"בפנוכו". אז מה בעצם קורה שם? הפילטר (אצלי לפחות) מותקן בזווית שאינה בדיוק מאונכת אלא בסביבות 45 מעלות, האם ייתכן שהזווית הזו מאפשרת לכידת כמות שמן מסויימת בתחתית הפילטר שנטוי מעט על צידו, כמות שמספיקה עד לבניית לחץ שמן לאחר ההנעה?

כמה נהגים (מחוץ לפורום הקטן הזה) בכלל פותחים מכסה מנוע לבד ?

לפי הסטטיסטיקה האישית שלי - קרוב מאוד לאפס. עד כדי כך שכשאני פותח מכסה מנוע בחניה של הבניין, עוברים ושבים מביטים במבט מודאג ושואלים אם קרה משהו ואם אני צריך עזרה.

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

ראו מה קרה למסנן שמן חליפי נחות ברכב שהגיע אלינו לטיפול.

53393906_2239671799417849_6156212861442981888_n.jpg

וגם שמו לו מסנן אוויר חליפי נחות לא מתאים בכלל

52964858_2239671806084515_862768267301748736_n.jpg

עריכה אחרונה על ידי מוסך רון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראו מה קרה למסנן שמן חליפי נחות ברכב שהגיע אלינו לטיפול.

[ATTACH=CONFIG]516391[/ATTACH]

וגם שמו לו מסנן אוויר חליפי נחות לא מתאים בכלל

[ATTACH=CONFIG]516392[/ATTACH]

אני זוכר שנתקלתי במקרה כזה [באוקטביה] שנוגע לפילטר אויר שהגיע קטן\גדול מדי [לא זוכר מה היה המקרה], אחרי שבדקתי לעומק מסתבר שבארץ מוכרים פילטרים לאקלים קר לרכבים האלה.

לא יודע אם זה מה שקרה פה אבל זה מקרה שאני נתקלתי בו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה זה, זה לא העניין. המסנן השמאלי גם שונה מבחינת המידות, מה שלא אמור להיות.

זאת אומרת שלקחו משהו בעל מידות תואמות ברוחב ובאורך (במקרה הטוב) ואז הכניסו לבית המסנן בכוח.

לא ייאמן.

הזול עולה ביוקר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1555 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...