Jump to content

מוסך רון

 • פרסום הודעות

  5,873
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

מוניטין

1 נייטרלי

10 עוקבים

אודות מוסך רון

 • דירוג
  בעל מקצוע מומחה

ספרו לנו עליכם

 • מיקום
  רח ישראל בק 18 תל אביב .
 • תחביבים
  בניית אטרקציות לילדים בגינה ,דייג ,שיפור רכבים.
 • מקצוע
  בעל מוסך רון ישראל בק 18תא ,מקצוע שהוא תחביב .

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

 1. לא דיברתי עם אף עובד למעט הצוות שליווה אותנו אך בעיניי הם כולם נראו לי גרמנים וגרמניות מהכפרים שבסביבה . אבל באופן כללי כשאני נמצא בביקורים בגרמניה אני יכול להבין את כל הפליטים המסכנים מאזורנו שמבקשים להתחיל שם חיים חדשים .העוצמה הכלכלית,הסדר והניקיון ,וכל דבר ודבר צועק לך שאתה נמצא במדינה מתוקנת . כל שנדרש מצדך זה יגיעה אישית ואזרחות טובה והחיים שלך יהיו מסודרים . שורה תחתונה אם ההיתי פליט סורי ההיתי רץ לשם .
 2. בוא אני יתאר לך התנהלות של עובדות פס ייצור במפעל בו ההינו . יצא המקרה וההינו במחצית הדרך במסלול הייצור של מסנן שמן של BMW מולנו במתחם קטן ליד משהו שנראה כמו מסוע ששינע את המסננים תוך כדי תהליכי ייצור עבדו חמש נשים ליד מכונות עמדנו לידם כשתי דקות וראינו את הפעולות השונות שהן עושות באותם המסננים. השעה הייתה שתיים וחצי בדיוק,לפתע ראינו חמש נשים אחרות מגיעות ומחליפות אותם מבלי שפס הייצור נעצר כלומר תוך שתי שניות לא יותר . שאלנו את אנשי MANN שליוו אותנו מה זה הדבר שראינו עכשיו אז הם הסבירו שכרגע נכנסה משמרת ערב וזו בעצם הייתה החלפת משמרת . הן לא דיברו, חוץ מהינהון קטן אחת לשניה כאשר אלו ואלו לא מורידות את העיניים מפס הייצור הנע דיי במהירות . מאלו שבאו לכל אחת הייתה קופסת פלסטיק קטנה שבה היו דברים אישיים (משקפיים סיגריות וכיוצא בזה)ואלו שיצאו לקחו את הקופסא שלהם ונעלמו . והכי חשוב שפס הייצור לא נעצר לרגע בכל המפעל בזמן החלפת משמרת ...מדהים .
 3. כמה מספרים על העוצמה של MANN שהיא חברה שמתעסקת אך ורק במוצרי סינון שלא כמו למשל חברת MAHLE שמייצרת המון דברים אחרים לתעשיית הרכב כגון חלקי מנוע מערכות קרור מגדשי טורבו פיתוח מנועים וכו . מחזור מכירות 2018 4 מליארד ארו 24 מסננים מיוצרים בכל שניה 73.000 מקטים שונים בייצור 21.000 עובדים 1.000 מהנדסים שעוסקים רק במחקר ופיתוח של מוצרי סינון (מס אדיר בעיניי) 80 אתרי יצור ופיתוח בכל העולם 3,000 פטנטים בלעדיים בתחום הסינון ועוד מס מדהים מתוך 2400 עובדי המפעל שביקרנו בו שישים ושש אחוז הינם נשים .
 4. תשמע לגבי העיניין הזה היה דיון בין שני הנציגים שליוו אותנו בכל הסיור מאחר ואני לקחתי איתי דוגמאות של מסננים מזוייפים וביקשתי מהם להתייחס לזה . התשובות שלהם היו דיפלומטיות והם לא הסכימו אפילו להביט בדוגמאות שהבאתי כי הם לא יכולים לקבוע בוודאות שהם אכן מזוייפים . הדרך שהם הציעו אחרי שהם התייעצו עם המחלקה המשפטית של MANN היא שאני ישלח את המסננים למעבדות של MANN בצרפת (הבדיקה עולה 4000 ארו )ואז הם יוכלו להתייחס למסננים שהבאתי . כמובן מגוחך אבל מדובר בארגון גרמני ענק וזו הבירוקרטיה שלהם . לגבי התייחסות למסננים מזוייפים באופן כללי (לא אלו שהבאתי איתי)דווקא מר MATTHIAS WELLR שהוא האיש הטכני שהתלווה אילינו כן הרחיב ודיבר איתי הרבה . הוא סיפר לי למשל שקיים מפעל מסננים ענק בטורקיה שמייצר מזוייפים של MANN ושל VW והם פועלים מולו בכל הכוח באמצעות המחלקה המשפטית שלהם . לדוגמא הוא סיפר שבאוטומכניקה האחרון נציגים של MANN באמצעות המשטרה מנעו ממייצגים שהם גם זייפני מסננים להציג בתערוכה את המוצרים הליגיטימיים שלהם. מדובר בתערוכה הגדולה בעולם שמתקיימת כל שנתיים בפרנקפורט וזו בהחלט סנקציה משמעותית לדבריו .
 5. הגענו לשדה התעופה במינכן ועוד מעט הטיסה לארץ . כמה מילים על האירוח של MANN+HUMMEL: הרבה פעמים ביקרתי במפעלים בגרמניה ותמיד זו עבורי חוויה מיוחדת, אבל הפעם אני רוצה לציין לטובה את המארחים שלנו, שיצאו מגדרם להנעים את ביקורנו בשהות שמחוץ לסיורים במפעלים. אם זה המלונות המכובדים ששהינו בהם, אם זה במסעדות המצויינות שסעדנו בהם אם זה האטובוס שנייד אותנו והתוכנית המוקפדת שלא נתנה לנו סיכוי להשתעמם קצת. תודה מיוחדת למר kai grebahn מנהל המכירות למזרח אירופה וישראל, שחיכה לנו בשדה במינכן והיה איתנו בכל רגע עד שליווה אותנו לשדה ונסע לביתו מרחק כ 450 קמ.
 6. שניהם יצרני OEM ברמה. בסוף מי שמגדיר את רמת הביצועים של המסנן הוא יצרן הרכב.
 7. זו שאלה שתמיד אני חושב לשאול לפני שאני מגיע למפעלי היצור הללו אבל תמיד אחרי הסיור בפסי היצור אני מבין שהשאלה הזאת מיותרת כי במו עיניך אתה רואה באותו הליין את מוצרי יצרני הרכב ואת מוצרי mann . כשנייר סינון נכנס למכונה בתחילת תהליך הייצור הוא לא יודע מה יהיה השם הפרטי שלו שמוצמד לו בסוף הליין .
 8. לגבי מסנן אויר עם מעכב בעירה זו שאלה במקום כי גם אני לא ידעתי ולא שמתי לב כל השנים שעל רוב מסנני האויר של mann מופיע הכיתוב flame retardant ומסתבר שבעקבות השריפה שהתרחשה לפני כ 20 שנה במנהרת מון בלאן אסון שבו נהרגו 39 בני אדם בעקבות שריפה של משאית שככל הנראה נגרמה בגלל מסנן אויר שעלה באש ומאז דורשים יצרני הרכב שמסנני האויר יאחזו ביכולות של עיקוב בעירה כדי למנוע אפשרות של התלקחות נייר הסינון . מיותר לציין שמסננים עלומי שם לא מצויידים ביכולות האלו. כמו כן ראינו מצגת שמדמה עמידות במים למסנן רטוב כפי שקורה בכל חורף גשום שטיפות מים זורמות עם האויר ומרטיבות את נייר הסינון . הודגם בפנינו במכונה יעודית כיצד פוחתת זרימת האויר במסנן נחות כאשר מרטיבים אותו וכיצד מגיב מסנן של mann כאשר הוא רטוב לחלוטין רמז : זרימת האויר כמעט ולא יורדת . שורה תחתונה אם למישהו היה ספק מדובר ביצרן איכותי ביותר מהטובים בעולם הסינון אם לא הטוב ביותר והסיור במפעל הוכיח לי את זה בצורה סופית .
 9. ערב טוב לחברי הפורום ולמנהלים . נחתנו אתמול בשדה התעופה של מינכן לפנות ערב ונסענו לעיירה reisbecg מרחק כשעה נסיעה ממינכן .האיזור כפרי ברובו וכל הדרך לעיירה עברנו שדות של חיטה ותירס ועוד שכאלו . שאלתי את עצמי יתכן שמפעל ענק של חברת mann יתמקם באיזור כזה ללא עורקי תחבורה יבשתית או נהר גדול אז התשובה היא כן וזה כל פעם מפתיע אותי מחדש . המפעל נמצא בעיירה סמוכה קטנה ומנומנמת שלא קלטתי את שמה והבוקר ביקרנו בו. מדובר במפעל הגדול ביותר של mann בגרמניה והוא מעסיק כ 2600 עובדים 65 אחוז מהם נשים וזו היתה הפתעה גמורה לראות נשים בכל הגילים עובדות בפסי הייצור, נוהגות מלגזות מפעילות מכבשים, ועושות עבודות ידיים כשוות בין שווים בניהם גם נשים צעירות ויפות שגרמו לי להוריד מידי פעם את העיניים מפסי היצור שאני כל כך אוהב . הרגשתי כמו נעמי שמר בהאחזות הנחל בסיני עם כל הדליות והרינות . אם כך הגענו בבוקר למפעל וקיבלנו הדרכה של כשלוש שעות ממר mattias שהוא מנהל טכני במחלקת הפיתוח שבמפעל . קבלנו הסברים על מוצרי הסינון שהחברה מייצרת בשיתוף פעולה עם יצרני הרכב בכל העולם עם דגש על היצרניות הגרמניות כמובן . משם יצאנו לאכול ארוחת צהריים מצויינת בחדר האוכל של העובדים במפעל שנראה יותר כמו חדר אוכל של מלון מפואר . לאחר ארוחת הצהריים נכנסנו למפעל ועברנו בכמה פסי ייצור, הראשון של מסנני אויר של משאית volvo מסנן ענק שמכיל 15 מטר של נייר סינון מקופל וראינו את התהליכים שאותו מסנן עובר כגון טיפול בחומר מעקב בעירה וכגון תנורי ענק שמחממים את הנייר כדי לחזקו ולאחר מכן יוצקים את מסגרת הפוליאוריטן שכולם מכירים ובסוף ראינו אותו נארז באריזה של Volvo ומוכנס לתוך המשטח שנוסע אל היצרן . לאחר מכן עברנו לפס יצור של מסנני שמן של vw ושל bmw ראינו את כל התהליכים מההתחלה דרך חיתוך הנייר הטיפולים שהוא עובר ,לאחר מכן הקיפול והחיבור שלו , ולאחר מכן תהליך ההדבקה של הנייר למסגרת המתכת הכנסתו לתוך בית המתכת של המסנן וכמובן בדיקת אטימות צביעה והדבקת הלייבל של יצרני הרכב . כמו כן עברנו בפס הייצור של מסנני אויר בעלי צורה מעוגלת שנחתכים בלייזר כדי שיוכלו לשבת בתוך בית מסנן לא סימטרי וזה לא פשוט כי כפי שידוע מסננים חתוכים בדרך כלל בקווים ישרים והיכולת לחתוך נייר סינון מצורה מעוגלת זוהי טכנולוגיה חדשה יחסית .
 10. הביקור מאורגן עיי חברת אוטוורקס שהיא אחד משני היבואנים הרשמיים בארץ של חברת MANN . השניה דרך אגב זו חברת קומט . האירוח וכל השהות בגרמניה מאורגנים וממומנים עיי חברת MANN . כבר ההיתי בכמה וכמה ביקורים אצל יצרני ענק גרמניים שכאלו ותמיד מדובר באירוח מדהים ונדיב שלא מאפשר לך להכניס יד לכיס באף סיטואציה אפילו לקפה בשדה התעופה . הציפיות שלי מהביקור הזה גבוהות מאד כי אני אוהב את המוצרים של היצרן הזה כמו כל מי שנוגע בידיו במוצרי סינון שמיוצרים על ידם ,פשוט איכות בלתי נתפסת .
 11. אני בהחלט מתכוון לקחת איתי כמה מסננים מזוייפים ולראות מה יש להם לומר בעיניין הזה . מסקרן אותי מאד הביקור במפעלים של מאן שאת המוצרים שלהם אני מכיר מגיל 7 שאבא היה שולח אותי להביא לו איזה פילטר או שניים מהחנות שביצחק שדה .
 12. שלום לכולם, הוזמנתי לביקור בחברת הסינון הענקית והמובילה MANN+HUMMEL הגרמנית. הביקור ייערך במשך השבוע הבא ובמהלכו אוכל להתרשם מהטכנולוגיה, התפעול, האיכות והפיתוח של החברה, שכידוע היא מהאיכותית שיש בעולם כולו בתחום הסינון לרכב. לאחר הביקור או במהלכו, אעדן אתכם ואשתף חלק ממה שנלמד ונראה בביקור. מצורפות ההזמנה ופרטי האירוע להתרשמותכם. רון
 13. בשום אופן לא מתאים . יש הרבה הבדלים פנימיים במבנה ובקרב הסינון הפנימי ,ההבדל העיקרי הוא בשסתומים המשולבים בתוכם. המסנן שברכב שלך מטיפוס 03C זהו מסנן שמותקן מאונך ולכן הוא מצוייד בשני שסתומי אל חוזר כדי למנוע ריקון השמן ממנו לאחר כיבוי המנוע גם בקו הכניסה וגם בקו היציאה . המסנן השני מטיפוס 04E זהו מסנן שמותקן מאוזן ולכן הוא מצוייד משסתום אל חוזר אחד שמונע ריקון ממנו רק בקו הכניסה .
 14. מרקו צודק רק ניקינו לך את עניות המתזים שהיו אצלך סתומות לגמרי תודה על ההמלצה שנתת לנו .
×
×
 • Create New...