Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מפגש מנהלים ומובילי דיעה במרלו"ג של חברת טלרון -יבואנית מצברי VARTA, STARTUP ו OPTIMA

discoTD5
שימו לב! השרשור הזה בן 2223 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לא מביע דעה האם זאת מחשבה נכונה או לא.

אבל לדעתי זה נובע מכך שיש ללקוח ציפייה שאם תקופת האחריות עברה במעט - אז היצרן יילך לקראתו.

״רצון טוב״ שכזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 53
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אבל לבוא ולומר שזה לא בסדר שלא באו לקראתו זה לדעתי לא בסדר.

אפשר לשבח יצרן/יבואן אחר על כך שבא לקראת הצרכן, אבל לא להתלונן במקרה ולא.

אלעד

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב 12 שנה האחרונות קניתי 2 מצברים. אחד החזיק 7 שנים לפני שנפח את נשמתו כשפעם אחת בתקופה הזו הלך לי אלטרנטור ונסעתי רק על המצבר). ולפני 5 שנים שנים קניתי מצבר לבימר והוא עדין חי ובועט (אבל מכרתי את הרכב).

2 המצברים היו של בוש סילבר ליין ללא צורך במים ולא פולט גזים. שניהם היו מותקנים בתא המטען.

"החיים הם לא קו ישר" - פיזבן

"If you want to test a man's character, give him power" - Abraham Lincoln

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחותי עובדת במקום עבודה המרוחק מביתה 50 ק"מ. כלומר היא עושה ביום 100 ק"מ בנסיעות ארוכות ובמהירות גבוהה. המצבר שלה במצב מלא כל יום. במשך 12 שנים היא החליפה 2 מצברים. כל מצבר מחזיק לפחות 5 שנים ולא מדובר בפירמות יקרות במיוחד. אז איך אתה מסביר את זה? אופי השימוש. זה מה שקובע.
לאו דווקא, אם לא מדובר במצבי קיצון (הרבה נסיעות עירוניות קצרות) אז אין בעיות של טעינה לא מספקת. ברכבים ב 20 השנה האחרונות מערכות הטעינה מדויקות מאוד ומאפשרות טעינה מהירה גם בסל"ד נמוך (והתנעה ממוצעת מרוקנת את המצבר ב 1%).

סביר יותר שטמפרטורה נמוכה מאריכה את חיי המצבר, ברכבים שלי (בהם המצבר מאוחסן בתא המטען) אני מחליף מצברים כל 6-7 שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

שאלת המיליון דולר..

אומנם תיאורטית אבל.., קניתי מצבר, בדקתי מתח טעינה ויצא נמוך, איך אני מטעין את המצבר, או לחילופין מה אני אומר למוכרן בחנות לגבי זה.

אני דיי בטוח שהוא יחשוב שאני מבלבל לו את מוח.

בנוסף איזה מצבר מתאים לרכב שלי SMAX 2.0 אקובוסט?

איך מחליפים מצבר בלי לגרום לאיפוס כל מיני דברים, ובכלל למנוע נזק?

תודה

שלום לחבר,

1. תבקש מהמוכר לבדוק את מתח קטבי המצבר לפני ההתקנה או קנה מד מתח דיגיטאלי ב-60 שקלים.

מתח הקטבים של מצבר חדש צריך להיות 12.5 וולט ולא 12.4 וולט. ההמלצה או הדרישה למתח של 12.5 וולט קיימת כמעט אצל כול הייצרנים כולל וורטא. (מצורפים מסמכים). לא נריב על 0.1 וולט :-D.

קח בחשבון שמתח קטבי המצבר משתנה בתלות הטמפ' החיצונית וחשוב במדינות שבהם קיים הבדלי טמפ' קיצונים ולא ממש רלוונטי לארצינו.

2. בעיקרון בשנים האחרונות הבדיקה המקצועית שייצרני הרכב וגם ייצרני המצברים דורשים ממוסכי הייבואן או מדילר של מצברים לבדוק אחת לחודש או תקופה מסויימת את 'בריאות המצבר' וגם את מתח קטבי המצבר שלא יירד מתחת ל-12.5 וולט בכדי למנוע תהליך של התגפרות המצבר אשר פוגע באורך חיי המצבר וכושר ההתנעה שלו.

הבדיקה נעשת בעזרת בודק אלקטרוני ולא כמו בעבר בדיקת המצבר נעשתה תחת עומס. הבודק האלקטרוני מסוגל לספק מידע רב לגבי המצבר כמו: כושר ההתנעה של המצבר, מתח קטבים וגם קריאה של טמפ' המצבר הנעשית טרם הבדיקה בכדי לקבל קריאה מדוייקת.

בקישור המצורף תוכל לראות דוגמאות של בודקים אלקטרונים תוצרת midtronics.

http://www.midtronics.com/shop/products-1/battery-and-electrical-system-diagnostics

Binder1.pdf

5.pdf

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל לרכוש מד מתח דיגטאלי פשוט לא צריך קבוצת רכישה.

חפש מכשיר פשוט תוצרת חברת UNI-T כגון: UT33D.

שים לב לא לקנות מכשיר ב-10 שקלים מכיוון שגם את המכשירים תוצרת UNI-T מזייפים.

https://www.ebay.com/itm/UNI-T-UT33D-Digital-Multimeter-AC-DC-V-DCA-Res-Square-Wave-Output-Tester-Meter/272609970105?hash=item3f78d207b9:g:gZYAAOSw7QNZlQxq

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2223 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...