Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבחן - סיטרואן C4 גרנד פיקאסו - המוהיקני האחרון?

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 2647 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא כאלו עתיקות לצערינו - הגרסה הקודמת של המנוע, איך נגיד בעדינות, לא עזרה לשפר את מוניטין האמינות של PSA.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מצער לראות שדוקא הפיקאסו הקצרה כמעט ולא נמכרת.

בתור מי שכמעט קנה פיקאסו קצרה, זה באמת מצער לראות שהיא כמעט ולא נמכרת - היא רכב הרבה יותר מתאים למשפחות מעדרי הקורולה-ליסינג, מרווחת הרבה יותר מעדרי הספורטאז'-ליסינג, ומתומחרת (או לפחות היתה כשבדקתי) מאוד נכון באזור ה 135-140 אלף. מבחינתי המרוץ היה מאוד צמוד בינה לסניק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפיקאסו הקצר באמת לא נמכר גם בזכות יצחק לוי וגם בעטיו של היבואן שמציע על רוב רכביו טרייד מעליב. דווקא לובינסקי עשו לו פרסום סביר.

הפיקאסו הארוך הוא בשוק 7 מקומות מיקרווואן נישתי. זה דווקא שוק דיי יציב ,במיוחד במגזר. אבל פה יש חלופות זולות יותר . אנשים לא מחפשים רכב פינוק בשוק הזה ואלה שכן הם מיעוט. לפחות לפיקאסו שאני מחזיק אני יודע שהוא נחטף מהלוחות . אני עוקב כל הזמן .זמן ממוצע לפריט שמור הוא שבוע עד שבועיים וגם אז יש שבועות שאין למצוא אחד למכירה וצריך להמתין. כיום יש שני פריטים שתקועים בלוח כבר חודש. אחד בלי מחיר השני כנראה עם תאונה ויש גם דגמי מוניות לשעבר למי שמעיז.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, טרייד שלא תומך במותג שהוא משווק זו כנראה תכונה מאוד צרפתית - גם קרסו טרייד סובלים ממנה: כמה צחקתי כשהם אמרו לי "לרנו אין שוק בארץ, אף אחד לא קונה, תביא הונדה, תביא מזדה, נעשה טרייד, רנו לא שווה לנו".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו אני נכנס גם לכתבות? :lol:

מה שבעיניך ברווזון מכוער, בעיני הרבה אחרים הוא מלך היופי...

את המיניואן הזה לא הייתי קונה בחיים, למה לי לקנות משהו שנראה כמו טנק כשאני יכול לקנות משהו שנראה כמו ג'יפ? זה כמו להצהיר "יש לי משפחה מרובת ילדים על הגב". אני רוצה גם להרגיש רווק כשאני לבד...

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תאכלס..ללא ספק שאני רואה מישהו נוהג לבד באאוטלנדר אני ישר מתחיל לקנא בחיי ההוללות שלו כרווק.

ובנימה יותר רצינית..כל הקטגוריה לא משווקת רכבים צעירים כ"כ..זה לא המקום של הקטגוריה.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו אני נכנס גם לכתבות? :lol:

מה שבעיניך ברווזון מכוער, בעיני הרבה אחרים הוא מלך היופי...

את המיניואן הזה לא הייתי קונה בחיים, למה לי לקנות משהו שנראה כמו טנק כשאני יכול לקנות משהו שנראה כמו ג'יפ? זה כמו להצהיר "יש לי משפחה מרובת ילדים על הגב". אני רוצה גם להרגיש רווק כשאני לבד...

מה שתגיד.. שמעתי גם שהאאוטלנדר מחליף את מעבורת החלל לירח. אפילו לא צריך יחידת הנעה כי האאוטלנדר רק מביט על הירח, והירח מגיע אליו.

ובנימה קצת פחות רצינית, כמו שכתבתי, הפיקאסו לא מיועד לכולם.

נוקנוק, זה לא כזה חד משמעי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתבייש לכתוב לו שזה קשקוש? לא לצעירים עאלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי המבחן, כמה הערות:

1) הצג שנמצא באמצע הרכב ולא מול העיניים של הנהג, לא נוח בכלל

2) אולי הוא מרווח יותר מרכבים אחרים בסגמנט, אבל זה לא יתרון כל כך גדול. אם היה יותר מקום בבגאז', הייתי קורא לזה יתרון, אבל הבגאז' מצומק בדיוק כמו כל הרכבים בסגמנט.

3) שלל הבעיות שמפורטות בכתבה, אין וויז, אין מצלמת רוורס, אין עברית תקינה. מצד אחד על כזה דבר לא פוסלים רכב, ומצד שני מדובר בדברים שמאוד מפריעים ביום יום.

4) שליטה על מזגן ע"י צג מגע היא מתכון לבעיות וגם הרבה פחות נוח. יש דברים שרק כפתורים אמיתיים מתאימים להם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תאכלס..ללא ספק שאני רואה מישהו נוהג לבד באאוטלנדר אני ישר מתחיל לקנא בחיי ההוללות שלו כרווק.

:lol::lol::lol::lol::lol:

Renault Clio RS EDC 200

רכב ספורטיבי זה כמו קונדום. עדיף שיהיה לך ולא תרצה להשתמש בו, מאשר שתרצה להשתמש בו ולא יהיה לך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית סוג הרכבים הזה פחות מעניין אותי, אך לפני כמה חודשים במסגרת סיוע לחבר לבחור רכב, בחנו את האחות הקטנה - C4 פיקאסו 5 מושבים.

סטטית, הרכב מאוד מרשים: מרווח, מציע שלל פתרונות חכמים ובעל אפשרויות התאמה אישית מגוונות. לצערי לא נהגתי, אך שמעתי ביקורת מאוד חיובית. בכלל, פיג'ו-סיטרואן החלו להציע מוצרים טובים ומעניינים בשנים האחרונות.

בנוגע לכתבה, כתוב יפה ונהניתי לקרוא! :mm_yeah:

* מועדון אלפא רומיאו הישראלי IAROC *

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאני לא כל כך אוהב אצל כותבים לא מעטים זה שהם מתחילים לספר לבעל רכב מסוים למה הבחירה שלו גרוע יותר משל המגיב.

אני משוכנע ב-99,9% שלרוב המצוב הוכזה:

בן אדם קנה רכב. הוא לא מצא אותו בפוקס כמו מטבע של 10 שקלים במדרכה - הוא קנה אותו. זה אומר שהוא בחר, בדק, עשה שיכולים משלו, הסתובב באולמות התצוגה או במרחב של יד2, ישב באוטו לפני קניה. אז קנה והתחיל להנות מהרכב. אני בטוח שחוץ מאותם אנשים שקנו "מלכודת מוסכים", כל השאר קיבלו בדיוק את מה שרצו. למה? פשוט מאוד. כי הרכבים של שני דורות האחרונים הם רכבים מעולים! כולם! רק בתנאי שהם נמצאים במצב תקין.

אני אומר את זה בתור אחד שהתגלגל הרבה שנים על סיוויק ישנה ולא חשתי סיבה להחליף את הרכב.

אז גם בפורום וגם הפרופסורים למניהם ב"מבחני דרך" יכולים פתאום לגלות לבן אדם עד כמה האוטו שלו מלא חיסרונות ביחס ל-FUCKING העדפות האישיות של אותו פרופסור! יהנו, עד עכשיו נסעתי, נהנתי, התרשמתי ונתתי לעצמי חיזוקים על הקניה המוצלחת ואז בא "לא יודע מי זה" ומתחיל לספר לי למה הוא נהנה יותר לאכול המבורגר מאשר אני נהנה לאכול פיצה.

העיקר המציאו מלא ביטויים מוסכמים:

- "המנוע הרגיש לי אצל"... - נו בטח! כי שבוע שעבר נסעתה על אודי והיו אתה בא להתיף למישהו שקנה סוברו.

- "גיר על הפנים - אני לא מתחבר אליו" - אני כבר מרגיש כאן הגיון של חוכמת הדורות.

הבחור עם האוטלנדר... אין לי ספק בכלל שאוטלנדר הוא רכב פנטסטי (ואני אומר את זה בלי צל של אירוניה), אבל מה הקשר לאוטלנדר?

ולעניין.

אז כמו שאמרתי, אני אוהב כמעט כל רכב של הדור הזה (וגם לא מעט בדור הקודם). הם אחלה אחד-אחד! רק תבחר, מה אתה אוהב יותר.

לעומת זאת, ולטעמי האישי, יש כמה רכבים שהם מאוד יחודיים - הם משהו שיוצא מן הכלל. למשל, קקטוס ופיקאסו C4.

ואני נהנה גם לראות בכביש מסביבי לא רק מה שבמיינסטרים להמליץ עליו, אלא גם ייחודיות: פיקאסו, אופל אדם, אלפא, טויוטה פריוס, לנצ'ה אפסילון, פג'ו 2008, חיפושית, פיאט 500, רנו קפצ'ור, קיה סול.

מה, כיף? לא? אני מבין שכל אחד רוצה לשבח את עצמו - איזה יופי של קניה הוא עשה - וזה מאוד מאוד הגיוני: הכסף בו אנחנו קונים הוא תוצאה של מאמץ שלנו ושל המשפחות שלנו לאורך שנים. מגיע לנו לקבל רק תחושות טובות על זה. לכולנו.

' (1997) past: Honda Civic 1.4 SE

2016 now: Skoda Yeti 1.2 TSI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואלה, תגובה מעט מוזרה ולאדי. לא מצליח להבין מה אתה רוצה.

יש מין קטע כזה שאפילו כשיש שני מוצרים טובים, כל אחד מהם יכול להיות יותר טוב מהשני באספקטים מסוימים. כל צרכן בוחר את המוצר שיותר מצטיין בתחומים שמעניינים אותו. בשביל זה יש מבחנים, כדי שתדע במה מוצר אחד מצטיין, וגם במה לא.

ההשוואה לאאוטלנדר מאוד רלוונטית במקרה הזה, כי הוא בדיוק מתחרה מול הפיקאסו הארוכה - 7 מקומות, אותו טווח מחיר. והוא אוכל אותה בלי מלח ועם ידיים קשורות מאחורי הגב מבחינת מכירות (בינואר 2016 עלו על הכביש 164 פיקאסו לעומת 1128 אאוטלנדר). ולגבי המשתמש - הוא דוקא לקח את זה ברוח ספורטיבית. כבוד לא קטן להיות מוזכר במבחן:-)

במבחני דרכים לרוב בודקים גם דברים מדידים (תאוצות, מרווח פנים) אבל גם דברים לא מדידים (נוחות נסיעה, נוחות השימוש ברכב), שלמרות שאין קנה מידה אובייקטיבי להעריך אותם, בממוצע רוב האנשים יתנו הערכה דומה. מעטים האנשים שרנו קליאו תרגיש להם נוחה יותר מ-c5 לדוגמא, ולכן גם התרשמות סובייקטיבית היא רלוונטית. כמובן שצריך לקחת אותה בערבון מוגבל, אבל בגלל זה רוב הבוחנים הם אנשים שכבר עברו תחת ידיהם מס' מכוניות ויש להם קנה מידה לא רע להשוות (פרופסורים, לשיטתך).

אני גם לא מבין מה אתה מלין על ענייני ביצועים ונוחות שימוש בגיר. אפשר להתווכח האם הבדלי ביצועים מינוריים מהווים שיקול קניה משמעותי ברכבים ספורטיביים של 500+ כ"ס, אבל דוקא בסגמנט הזה זה משהו שממש לא מזיק. אם אני הייתי בשוק לרכב של כמעט טון וחצי, הייתי שמח שהוא היה גם יכול לעקוף בצורה בטוחה, וגם לא להרגיש שאתה "קורע" אותו כדי לטפס על איזו גבעה כשהוא עמוס (ואם אפשר יותר - מה טוב). וזה מביא אותנו גם לנוחות השימוש בגיר - גם זה קריטריון די חשוב, לטעמי. אתה כמובן לא חייב להתחשב בו, אבל נראה לי שהרוכש הממוצע ישמח לדעת אם הגיר שלו בועט בהחלפות הילוכים, מגמגם במהירויות נמוכות או מעיף את המנוע לשמיים על כל ניסיון תאוצה קל.

ואתה יודע מה? לא חושב שמישהו אמר שהפיקאסו עדיף בכל אספקט על האאוטלנדר. נראה לי די סביר שהאאוטלנדר עדיף על הפיקאסו לפחות בירידת הערך, בתדמית הג'יפאית, כנראה שבנוחות השימוש באבזור ואם לא באמינות אז לפחות במוניטין האמינות שלו. הפיקאסו מרווח יותר, חזק יותר, ומלא בכל מיני פיצ'פקעס כמו מגשים לילדים, מקומות אכסון וכאלה. כל אחד בוחר את הרכב שיתאים יותר לדרישותיו.

אם קשה לך (או שאתה חושב שקשה לאחרים) לקבל ביקורת על ההחלטות שלקחת - אל תקרא מבחנים. הם נכתבים כדי לעזור לך לקבל החלטה. אם התוצאה שלהם תהיה שכל הרכבים טובים במידה שווה, מה הרווחת?

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לא ברור מה אתה רוצה, שהרי אחרי שאתה משתומם על מסקנתו של החבר שמעליך אתה מגיע למסקנה דומה לשלו, שתמציתה, יעשה כל אחד את בחירתו לפי מה שטוב לו ואם התוצאה היא שהמונים קונים אוטו נחות כמעט מכל בחינה מהפיקאסו הזה עליו כתוב כאן, ואילו הצרפתי מתבודד לו בפינה בביישנות, אז זה בסדר גמור, גם אם הסיבות נעות במתחם שבין "נראה יותר כמו ג'יפ" המוזר, לשמירת ערך ואמינות של גוש בטון. הכסף הוא של מי שמוציא את הארנק ורק הוא יחליט מה לעשות בו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2647 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...