Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבחן דרך - סיאט לאון קופרה - שובו של איש העטלף

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 3083 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

למה בגירה,הוא העלה סוגייה שגם חוקרת וגם שואלת,הרי מנהלים פה דיון.

הכל בכיף כן?

ברור שהכל ברוח טובה.

אבל זאת לא שאלה:

בהיבט הזה ובהתחשב שבסוף זו מכונית למי שחייו שגרתיים רוב רובו של הזמן, אני חושש שיש פה פוטנציאל שעמום.

.

לא מחפשים פה מסקנות על בסיס מה ששמעת מאחרים אלא על בסיס מה שחווית.

עניינית, אהבתי מאוד את הקופרה, המסכנות שלי דומות מאוד לאלה של פאלו.

באופן אישי לא השתעממתי כי אני לא מחפש ריגושים בדמות נענועי זנב מיותרים שרק הופכים אותך לאיטי יותר.

אני מחפש התנהגות כמה שיותר נייטראלית תחת ניהוג קלאסי ואת זה הקופרה נותנת בשפע.

אם פעם ב...בא לך לכבות בקרות ולהקיף איזה כיכר בחורניות או לצאת לסחיפה מלאה בסיבוב (אני לא עושה כזה דבר בכביש ציבורי), גם את זה היא מאפשרת אבל כן, לא באותה קלות ולא באותה נשלטות שהמגאן עושה את זה.

מה שמרתק מבחינתי הוא שהמכונית הכי "מתנהגת" בסגמנט ויריבתה שהיא כ"כ "משעממת" נאבקות על זמני הרינג הכי מהירים כך שבסופו של יום, זה הכל ענין של אינטרפרטציה של היצרן והעדפות אישיות של הנהג כי הזמנים שלהן כמעט זהים.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 215
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אמ;לק, אבל נחמד לראות שרשור על רכב מהנה שלא הופך להטחת סיסמאות ועלבונות אחד בשני.

מה שכן, מרקיונה התקשר ואמר שהוא מחזיר את הפונטו אבארת' לייצור רק כדי שבגירה יקנה.

בגירה הכדור אצלך.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם פעם ב...בא לך לכבות בקרות ולהקיף איזה כיכר בחורניות או לצאת לסחיפה מלאה בסיבוב (אני לא עושה כזה דבר בכביש ציבורי), גם את זה היא מאפשרת אבל כן, לא באותה קלות ולא באותה נשלטות שהמגאן עושה את זה.

מה שמרתק מבחינתי הוא שהמכונית הכי "מתנהגת" בסגמנט ויריבתה שהיא כ"כ "משעממת" נאבקות על זמני הרינג הכי מהירים כך שבסופו של יום, זה הכל ענין של אינטרפרטציה של היצרן והעדפות אישיות של הנהג כי הזמנים שלהן כמעט זהים.

1. המגאן רחוקה מלהיות רכב לתקוף כיכרות. רכבי הנעה אחורית או אפילו קליאו ספורט ואבארטים יעשו את זה בקלות יותר מבלי לפתח מהירות גבוהה מדי. עם המגאן זו סכנה לנהג ולסובבים אותו.

לגבי זמני הרינג - לא רלוונטי למי שקונה את הרכבים בארץ. לא משנה כמה כבישים טובים יהיו פה, מסלול זה מסלול ועל כל המשתמע מכך. מאספלט רחב יותר, איכותי יותר, מרווח בטחון ענקי וידיעה שיש לך לאן ליפול, כביש ארוך הרבה יותר... בקיצור - לא משהו שקיים כאן בארץ. וזה לפני שאני מדבר על רוכבי האופנים ושאר התמימים שנמצאים בסכנה.

הימים הקשים חלפו :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים ב-90 אחוז. יש כבישים בהם ניתן למתוח את יכולות הנהג והרכב, אתה יודע מה, אפילו אם זה רצועות קצרות כמו הגישה אל ומכביש 6. משמועות אני למד שאפשר לקחת את הסיבובים האלה במהירות ובהידוק מרגשים מאד.

אין באמור לעיל המלצה לעבור על חוקי התנועה או להשתולל כמובן.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסלול זה מסלול ועל כל המשתמע מכך. מאספלט רחב יותר, איכותי יותר, מרווח בטחון ענקי וידיעה שיש לך לאן ליפול, כביש ארוך הרבה יותר.

נכון.

ההבדל העיקרי הוא באורך הפניות: במסלול הן ארוכות מאוד ובכביש הפניות המעניינות הן לרוב קצרות (או שהחלק העגול שלהן קצר), וכיול רכב יכול להתאים לזה או לזה ובמקרים נדירים כמו המגאן - לשניהם.

כשרוצים לבדוק ניהוג, באמת לא בודקים אותו על מסלול מירוצים אלא על מסלול ניסוי כמו מילברוק, MIRA וכדומה. לרוב המסלול באמת צר יותר כמו כביש ציבורי, וכולל בכוונה תחילה מהמורות (לעתים בכוונה באזור האיפקס), שפיעה לא נכונה של הכביש בפניות והרבה פניות ברצף במקום ישורות ארוכות.

גם אז, מה שבודקים זה לא בהכרח זמן הקפה אלא כל מיני מדדים על Datalogging וקצת מדדים סובייקטיבים של קלות הניהוג.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1.

לגבי זמני הרינג - לא רלוונטי למי שקונה את הרכבים בארץ. לא משנה כמה כבישים טובים יהיו פה, מסלול זה מסלול ועל כל המשתמע מכך. מאספלט רחב יותר, איכותי יותר, מרווח בטחון ענקי וידיעה שיש לך לאן ליפול, כביש ארוך הרבה יותר... בקיצור - לא משהו שקיים כאן בארץ. וזה לפני שאני מדבר על רוכבי האופנים ושאר התמימים שנמצאים בסכנה.

Like!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אור, תחזיר מייד את האלפא שלך.

אבל אמרתי "או שני"! :cry: (זה תלוי האם קמתי בבוקר על הצד הרגוע או האגרסיבי)

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה לגבי תחושת ההגה, למי שנהג בקופרה החדשה.

איך ההיגוי? חשמלי ומת כמו ברוב רכבי פולסווגאון\סיאט? או שעשו שם משהו מיוחד?

אם זה היגוי זהה למה שאנחנו מכירים אז לא ברורה לי ההשוואה בכלל למגאן, כמובן במידה והנאה מנהיגה היא הפקטור המרכזי ללקוח המיועד, מבחינת שימושיות ונוחות הסיאט עדיפה כנראה ופרקטית יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך ההיגוי? חשמלי ומת כמו ברוב רכבי פולסווגאון\סיאט? או שעשו שם משהו מיוחד?

לא זה ולא זה.

לא טר"ש ולא צל"ש.

קודם כל ההיגוי כבד, בייחוד במצב קופרה. אני אוהב את זה.

מי שמכיר את הקופרה הקודמת, המצב הרבה הרבה יותר טוב. פחות תחושה של שטח מת והשהייה.

ועדיין...

פידבק מרגישים רק כשהוא גס. כלומר, אובדן האחיזה משמעותי וכו'. ניואנסים על המגבלות - יוק. לא מההגה, רק מהשלדה.

זה לא מרגיש נורא כשנוהגים, אבל כמה שניות על הדיראולי טוב מכניסים לפרופורציה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל אמרתי "או שני"! :cry: (זה תלוי האם קמתי בבוקר על הצד הרגוע או האגרסיבי)

לא שאני חושב שהג'ולייטה מכוערת, אבל הלאון פשוט נאה יותר לטעמי (בעיקר ב-3 דלת'. פחות אוהב את העיצוב של החלון צד האחורי וקורה C שב-5 דלת'), בעיקר בצבעים המחמיאים - טורקיז / בורדו / אפור / כחול כהה / לבן, למשל.

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע שאני ממש לא קונצנזואלי במה שאני הולך להגיד, אבל אם הרכב מסוגל לביצועים המצוינים שלו, מה באמת אכפת לך אם ההגה מתקשר או לא?

פעם התקשורת הייתה אקוטית, היום לדעתי, כבר לא (שלא לדבר על זה שבהורדת המגאן מהרשימה, לאיזה הוט הטצ יש הגה מתקשר?).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוטה לחשוב שנהג ברמה שמקבל פיטבק מהגה מתקשר, יודע מה זה אומר ויודע מה צריכה להיות הפעולה שלו בהתאם לפיטבק הזה לא ממש יהיה מוגבל ע"י הגה לא מתקשר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול אתה צודק, אבל ברור שהגה מתקשר יותר - עוזר.

למיטב ידיעתי אנשים שמחליפים הגה (במכונית נתונה) למשל מהגה גנרי להגה שמותאם להם ארגונומית, כן מצליחים לנהוג קצת יותר מהר ובצורה יותר עקבית.

מנגד, נהגים שתקלה במערכת ההיגוי (למשל במירוץ) מעמעמת להם את התחושה בהגה כן נוטים לאבד מהירות.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע שאני ממש לא קונצנזואלי במה שאני הולך להגיד, אבל אם הרכב מסוגל לביצועים המצוינים שלו, מה באמת אכפת לך אם ההגה מתקשר או לא?

פעם התקשורת הייתה אקוטית, היום לדעתי, כבר לא (שלא לדבר על זה שבהורדת המגאן מהרשימה, לאיזה הוט הטצ יש הגה מתקשר?).

אנחנו לא מסכימים הרבה, אבל בגדול - כל מילה בסלע.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3083 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...