Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

• תגובות 58.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4760

• SlowRide

4576

• פינדר

3604

• m3x7r3m3

2926

[1]אני לא מסכים איתך. אני לא חושב שאנשים צריכים לנצח להיות אחראים על מעשי אבותיהם. בי אין כעס על גרמנים שהסבים שלהם לקחו חלק בהשמדת היהודים בשואה. יש בי כעס על נאו נאצים שפועלים בגרמניה היום.

ההיסטוריה האנושית כולה מורכבת ממעשיי גזל כאלו ואחרים, אבל כל דור מחדש יכול לבחור מה לעשות הלאה.

עפ"י הגישה המוסרית של נטקו לא היתה, סיבה, למשל, לבטל את העבדות בארה"ב. ואפשר למצוא מיליון דוגמאות לזה.

[2] אולי אי אפשר, ואולי אפשר לפצות בתשלומים. אני באמת לא יודע, כמו שאני לא יודע איך היום פותרים משפטית כל מקרה של יהודי שדורש את מה שנשדד ממשפחתו במלחמת העולם השניה. אבל אנחנו בכלל לא בנקודה הזו. וכפי שכבר כתבתי קודם, בכל מקרה, תרגילים מסריחים כמו עמונה צריך להפסיק כי אלו הם תרגילים מסריחים. לא כי זה בהכרח יביא לשלום.

[3] אני הייתי מעדיף את האפשרות של להפרד לחלוטין. אני מבין לחלוטין למה ישראלי ממוצע לא מאמין לצד השני, ולכן בוחר להדגיש שגם עבור אנשים כאן שלא סומכים על הפלסטינאים, אבל רוצים להפרד מהם ולא לקדש את המוות על איזו גבעה - אין שום סיבה בעולם להקים עוד ועוד מאחזים שם.

בסופו של דבר אין לי מתכון לשלום ואני מודע לכל הבעיות שעולות כאן פעם אחר פעם. אני גם לא בהכרח סומך עליהם יותר ממה שכל אחד אחר כאן סומך עליהם. ההבדל ביני לבין נטקו או אולי אנשי ימין אחרים כאן, זה שאני אשן יותר טוב בלילה עם הנעשה, גם אם לא יהיה הסדר, אבל לפחות נפסיק לגנוב ולדחוק אותם לפינה יותר ויותר.

[1] אוקיי מקבל. אם כי הדוגמה (אשר שונה מהותית ממה שעבר על הערבים בעת המלחמה אך מתקשרת לעניין האחריות של כל דור) שנתת מתקשרת היטב עם סעיף [2].

[2] כפי שלא ניתן, לדעתי, לפצות אדם על כך שמשפחתו הושמדה, הגרמנים ניסו ומנסים לפצות באמצעים כספיים את ניצולי השואה. האם לדעתך פיצוי כספי הוא רלוונטי לדיון הנוכחי (אם כי לדעתך אנחנו עדיין לא "שם")? אם כן, איך ניתן לכמת דבר כזה? כמובן שחשוב להדגיש כי בשיח הנוכחי כל דבר מתחת לרף של חזרה לכפריהם המקוריים לא מתקבל.

לא יודע בנוגע להגדרה של "תרגיל מסריח" (אולי לא הבנתי בדיוק למה הכוונה), אך לפנות אנשים ממקום בו גרו במשך 20 שנה זה לא קל לאף אחד. כמובן שלמדינה יש אחריות לכך, אם כי בעיקר לאנשים עצמם.

[3] בני אדם קידשו את המוות על הרבה פחות מאדמה כזו או אחרת. השאלה אם יש יותר מאשר אדמה, עבור כלל האוכלוסייה, בהיאחזות בשטח זה (לא מדבר על מאחז כזה או אחר, אלא באופן כללי). האם לשיטתך אין איזשהו אספקט של ביטחון בהישארותנו שם?

איך יוצרים תנאים להיפרדות ללא אמון בין הישויות? האם נידונו למהלך חד-צדדי?

אני מאמין שתצליח לישון יותר טוב בלילה עם הנעשה בהינתן היפרדות שכזו, השאלה היא האם אלו שיהיו "על הגדר" יצליחו לישון יותר\פחות טוב?

גם זה סוג של השתקת המוסר הפנימי, כלומר "טוב, נפרדנו, עשינו את הדבר הנכון" ומנגד, בהינתן העוינות הקיימת של האוכלוסייה, אותו חייל\איש ביטחון\שומר בקניון ישן בפחות ביטחון.

לפעמים אני חושב שאי עשיית מהלך כלשהו (ביבי סטייל) שומרת על המצב צבירה באופן נשלט. אני בטוח שזה לא נעים לשני הצדדים, אך האם האלטרנטיבה (מהלך כזה או אחר) עדיפה?

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני באמת, באמת לא יודע להגיד אם אי עשיית מעשה היא הדבר הבטוח או הטוב היום.

אפשר לא לעשות כלום, לא לצאת משם, ועדיין לא לגזול.

על זה ורק על זה אני מדבר.

גם אם אני מקבל כעובדה את זה שהערבים בחיים לא יקבלו אותנו כאן, ובהחלט יכול להיות שזה המצב, זה לא אומר שאנחנו צריכים לנצל כל הזדמנות כדי להתעלל בהם עוד ועוד.

ובאשר למהלכים חד צדדיים - אם ישראל הייתה מוותרת על התיישבות ביו"ש לחלוטין, ומשאירה שם רק את צהל, זה לא רק היה משתיק את המוסר. ה"תרומה" של ההתנחלויות לבטחון, זה השקר הכי גדול בתולדות מדינת ישראל, ואתה מןזמן להכנס לבלוג שoryo קישר אליו, ולראות בעצמך את הטעון הזה הומצא לראשונה אחרי מלחמת ששת הימים, למרות שגם אז היה ברור שמדובר בשקר גס.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

אין, מיקי זוהר פשוט שובר שיאים:

https://www.facebook.com/stavshaffir/videos/10154480650386608/

אמלק: "פתרון שתי המדינות מת. מה שנשאר זה פתרון של מדינה אחת עם אזרחים פלסטינים שיקבלו את כל הזכויות חוץ מההצבעה לכנסת. זו דמוקרטיה כי הם יקבלו את כל הזכויות חוץ מההצבעה. הרעיון שלי הוא שנתן להם להצביע, רק אם הם ילכו לצבא. אבל הם לא ירצו ללכת לצבא ויעדיפו לא להצביע במקום". עכשיו דמיינו את הכל רק באנגלית עילגת והופלה - יש לנו פתרון קסמים.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

:shock:

זה לא פתרון של הימין. אפילו אפרטהייד לא די בו כדי לתאר את התופעה. מה שהוא מתאר זה פשיזם.

ולא, אני לא מתכוון במובן הרטורי הפעם. אני מתכוון לפשיזם על כל פרטיו ודקדוקיו. אני פשוט קורא לילד בשמו. ושמו הוא בניטו.

פתאום דונלד טראמפ נראה חמוד לאללה.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המעניין פה זה שהוא בכלל לא מבין מה לא בסדר. הוא קורא לזה דמוקרטיה ומציע "לעבוד" על הפלסטינים - אם תרצו תוכלו להצביע, אבל רק אם תשרתו בצבא, והרי לא תרצו לשרת בצבא אז אל תאשימו אותנו שלא תקבלו זכות הצבעה...

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנו לכלבים (תרתי משמע) לנבוח, אם סמן ימני כמו ליברמן אומר על הבוקר שסיפוח שטחים יתקל בגישה אגרסיבית מאוד של ארה"ב, אז תכלס, מי זה בכלל המיקי "מאוס" זוהר הזה?

כלב נובח!

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

השרשור נפתח ב 2013 ותופי הבחירות שוב דופקים בקול בפעם הכמה? שלישית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2013, 2015, 2017, כמו שעון שוייצרי, בחירות כל שנתיים.

צריך לשנות את החוק בהתאם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...