Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכשתי רכב מההורים אך הביטוח נשאר על שמם

פוסטים מומלצים

לפני 8 שעות, sperial כתב:

@Be roo התכוונתי להפך - שביטוח החובה נשאר וביטוח הרכוש מתבטל.

בשנים האחרונות מכרתי לשני בנים שלי רכבים בלי להעביר בעלות במשרד הרישוי. הם רכשו ביטוחים בעצמם, ושמי הופיע בפוליסה. באיזה שלב אחד ביקש להעביר את הרכב על שמו, ועשינו זאת לאחר שרכש ביטוח.

אני נהגתי 13 ! שנים על רכב שנותר על שם אבי ז״ל וביטוחים כולם היו רק על שמי. בפועל אישתי היא זו שהשתמשה ברכב ואחר כך בני עד שהתגייס. 

בכל ביקורת משטרתית כשנדרשו הניירות, לא התעוררה אף בעיה. אולי כי שם המשפחה היה זהה בכל המיקרים . 

אני מניח שהיום זה שונה כי המשטרה בודקת את הרישום על פי ת.ז וניתן לראות שבעל הרכב ניפטר. אני לא יודע אם חובה להעביר רכב על שם יורשים.

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה טובה, אין לי מענה.

אישתי וגם בני נעצרו על ידי שוטרים בעקבות עבירות אי ציות לתמרורים והדוחות נמסרו ביד ועל שמם.
טסט עברתי תמיד באותו המכון, בפעמים האחרונות דרך המוסך שהציע שרות העברת טסטים כחלק מהטיפול השנתי. אז רק חתמתי על ייפוי כוח וצילום ת.ז. של אבי.  תעודת הזהות המקורית שלו נשמרה אצלנו למזכרת, כי מעולם לא ביקשו אותה בעת הפטירה.

עריכה אחרונה על ידי zaf
  • מעניין 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, zaf כתב:

אני מניח שהיום זה שונה כי המשטרה בודקת את הרישום על פי ת.ז וניתן לראות שבעל הרכב ניפטר. אני לא יודע אם חובה להעביר רכב על שם יורשים.

הנוהל הרשמי הוא שבחידוש הרישיון הראשון אחרי הפטירה אפשר לקבל רישיון לחידוש, אחר כך חובה להעביר בעלות ליורשים. שתי הפרוצדורות מחייבות ביקור במשרד הרישוי.

מה שלא ברור לי הוא מה קורה אם הרכב רשום על שם יותר מבעלים אחד - האם הרכב עובר על שמו אוטומטית או שיש צורך לבצע את השינוי מול הפקיד.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שיש נוהל לא אומר שזה מה שקורה בפועל. ראיתי יותר מפעם אחת שחידוש רשיון מגיע בדואר, אוטומטית. אז גם שנתיים אחר כך אתה משלם והולך לטסט עם יפוי כח, אולי היום יש סוף סוף קישור בין מערכות משרד הרישוי/תחבורה למרשם התושבים שיעלה על זה שהבעלים הרשום נפטר.  מוסכים שעוסקים בזה לפחות אלה שאני מכיר , לא לקחו את תעודת הזהות של הבעלים. בנות המשפחה משתמשות בשרות הזה ומעולם לא מסרו את התעודה, רק צילום במכונת צילום משרדית ש״ל באחד המקרים האחרונים.

אני מניח שלא כל המכונים מקפידים , בעיקר שהם עובדים עם המוסכים הרבה.

עם פקיעת תוקפו של רישיון הרכב שאחד מבעליו נפטר, משרד הרישוי יאשר הנפקת חידוש רישיון רכב לקרובי הנפטר לשנה אחת בלבד. בזמן הזה, על המשפחה להסדיר את רישום הרכב כחוק בכפוף לצוואה או לצו קיום ירושה. 

זה כאשר היורשים פונים למשרד הרישוי. 

אבל הרשיון הגיע רגיל בדאר, וניתן לשלם ללא כל בעיה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כאן שאלה אחרת - על שם מי תונפק פוליסת הביטוח? בדרך כלל מונפקת על שם הבעלים, בשם עקרון זיקת הביטוח. כיצד תונפק פוליסה על שם אדם שהלך לעולמו? ומכאן קצרה הדרך לקושי בחידוש הרישיון (שוב, אין לי מושג האם מישהו בודק את תעודת הביטוח בטסט).

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל תעודות הביטוח במשך 13 שנים היו על שמי. המקיף היה כל נהג, ומי שנהג ברכב בפועל היו אישתי ולבסוף בני . בעת המכירה ניגשנו למשרד הרישוי בפתח תקוה,בזמנו, עם אימי וצו הירושה וביצענו העברת בעלות.

להפתעתנו, איש לא שאל למה התאריך על צו הירושה היה 13 שנים אחורה!  לרכב היה טסט בתוקף ולא נשאלו שום שאלות, הליך פורמלי של 10 דקות מול פקידת משרד הרישוי. 

אני מניח שהיום, יש מי שבודק יותר לעומק. (או שלא) 
לפות״ש, אם אתה פונה לביטוח ברשת , ככל הנראה נדרשת לשלוח סריקה של רשיון הרכב. הנציגים לכן לא יכולים לסטות משלבי ההקלדה בתהליך. לכן אני פועל תמיד מול סוכן הביטוח הותיק שלי, מעולם לא ביקש את הרשיון עצמו אלא רק את הפרטים הטכניים (מס רישוי, שילדה קוד משרד התחבורה) והתעודה נשלחה במייל. נסה לפעול מול סוכן ביטוח, בקש מאביך שיבטח כל נהג . ככל ששם משפחתך זהה לשם המבטח, אני לא רואה סיבה חוקית שלא תוכל לבטח. 

תמיד אביך יכול להוסיף אותך לפוליסה. 

בתאריך 22.5.2024 בשעה 21:02, fdellus כתב:

חברת הביטוח טוענת שזה לא אפשרי וחייבים להחליף בעל פוליסה לבעל הרכב ו

שאלת אם ניתן רק להוסיף אותך? או לחליפין מכיוון שכבר פתחת את הנושא מול אותה חברת ביטוח, בקש מאביך לדרוש החזר יחסי על שארית הזמן שנותר . 

עריכה אחרונה על ידי zaf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום מבקשים מספר רישוי ותו לא. נראה שיש לחברות הביטוח גישה למאגר של משרד הרישוי.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה אם במאגר משרד הרישוי יש בכלל רישום סטטוס הבעלים (חי או לא) . מהכרות עם חלק מפרוייקט ממשל זמין, יש לא מעט מכשולים ביישום השיתוף מחשש דליפת נתונים ממערכות שונות/ישנות.

אני יכול לאמר בוודאות שבעוד שהמערכות בבנקים מיודעות אוטומטית על פטירת אדם, בעיריות השונות אין כל קישור למאגר הארצי. אני עד היום מקבל חשבונות ארנונה על שם הורי שאינם בין החיים.

בדיחה פנימית אצלנו היא, שאבי יוצא מידי פעם מקיברו על מנת לשלם את החשבונות.  נסיונות לשנות את הרישום בעיריה (פתח תקווה ) לא הצליחו, עכשיו יש רישום כפול גם על שמי וגם על שם הורי, כאשר על שמם אפילו נצבר חוב 😲 כי בגלל תשלום כפול הזיכוי רשום על שמי ולא על שמם. ההלצה היא שבחשבון רישום גוש/חלקה צריך להיות של בית הקברות ולא של הדירה .

אגב, בעיריה ביקשו העתק צו ירושה, למרות שנשלח להם ספח טאבו שמראה שאני הבעלים היחיד של הדירה. אני לא אתפלא אם עיריית פתח תקוה ממשיכה לנסות לחייב שוכרים שעזבו מזמן כי אין לעיריה קישור למשרד הפנים. 

עריכה אחרונה על ידי zaf
  • מצחיק 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרישוי מעודכנים היום אוטומטית על פטירה בו ביום, כמו הבנקים וחברות הביטוח. עיריות משנות רישום רק כאשר אין כל חוב על הנכס. ובגדול אין להם אינטרס לשנות רישום

• מעניין 1

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוכר בדירה שקניתי. היה מקבל חשבונות מים. ידעתי אותו על המקרה הוא אמר לשמור לו את הדברים בצד אחרי שנתיים שמגיעים חשבונות מים לא עמדתי בפיתוי ופתחתי מכתב אחד שלו. מתברר שתאגיד המים שלח חיוב כפול גם אליי וגם אליו אצלו זה הגיע לחוב של אלפי שקלים על מים שאני כבר בעצם שילמתי עליהם

• מבאס 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוכר לשעבר בדירה שקניתי. היה מקבל חשבונות מים גם אחרי שעזב. ידעתי אותו על המקרה הוא אמר לשמור לו את הדברים בצד אחרי שנתיים שמגיעים חשבונות מים לא עמדתי בפיתוי ופתחתי מכתב אחד שלו. מתברר שתאגיד המים שלח חיוב כפול גם אליי וגם אליו אצלו זה הגיע לחוב של אלפי שקלים על מים שאני כבר בעצם שילמתי עליהם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא שזה כבר יותר מחלם. איתי התעקשו על 150 שקלים שאשלם על שם הורי, למרות ששילמתי על שמי.  במשך 3 חודשים הגיעו חשבונות זהים על שם השוכר שעזב, על שמי, על שם השוכר החדש ועל שם הורי.
בתחילה חשבתי שאולי לריב עם העיריה רק על מנת שמישהו במערכת הגביה יתעורר, לבסוף ויתרתיכי נמאס לי מהתשובה ״אדוני, אתה משלם או שנפגש בבית משפט״ . התשובה הראשונה שלי הייתה ספונטנית ״יאללה בואי״ ואז הבנתי שהמערכת כל כך מטורללת שהם יכולים לפתוח בהליכים נגד השוכרים,נגדי, ונגד הורי 😜 . 

• מצחיק 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 24.5.2024 בשעה 16:10, zaf כתב:

הבעיה היא שזה כבר יותר מחלם. איתי התעקשו על 150 שקלים שאשלם על שם הורי, למרות ששילמתי על שמי.  במשך 3 חודשים הגיעו חשבונות זהים על שם השוכר שעזב, על שמי, על שם השוכר החדש ועל שם הורי.
בתחילה חשבתי שאולי לריב עם העיריה רק על מנת שמישהו במערכת הגביה יתעורר, לבסוף ויתרתיכי נמאס לי מהתשובה ״אדוני, אתה משלם או שנפגש בבית משפט״ . התשובה הראשונה שלי הייתה ספונטנית ״יאללה בואי״ ואז הבנתי שהמערכת כל כך מטורללת שהם יכולים לפתוח בהליכים נגד השוכרים,נגדי, ונגד הורי 😜 . 

מדובר במשהו מהשנים האחרונות?

מהיכרותי עם המערכות המעודכנות, דבר כזה לא יכול לקרות היום.

אשמח לראות צילום של הספחים, ולו בשביל הספורט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכני מינואר 2024.  שוכר יצא ב ב 31/8/23 , שוכר נכנס ב 10/9/23  על ההפרש בין ה 1/9 ל 10/9 ביקשו 150 שקלים בחשבון שנשלח לכתובת ע״ש הבעלים שהיה רשום אצלם ,שאלו הורי ז״ל (אימי נפטרה ב 2013 !) 

הגיע שובר על שם השוכר שעזב, לתשלום עבור אוקטובר-נובמבר. השובר שולם על ידי השוכר שנכנס (בכרטיס האשראי שלו) . בינואר 2024 מגיע לכתובת שובר לתשלום על שם הורי, ושובר נוסף על שם הדייר החדש. 
תכתובת מייל מתישה ו 5 שיחות טלפוניות, והנכס מועבר על שמי על בסיס נסח הטאבו ששלחתי לעיריה. עכשיו על אותו הנכס (גוש חלקה) יש 4 שוברים ! כמובן שהתקופה משולמת ואין עוררין. אבל יש חוב ! של 150 0שזה חיוב ביתר !) על שם הורי.

הם לא יודעים את מי לזכות  .

חלם נמצאת בפתח תקווה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...