Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

לפני 4 דקות, כוכב השחר כתב:

אתה מדבר כאילו מדובר בחברה שעד היום ייצרה צנצנות למלפונים חמוצים ורוצה להתחיל לייצ'ר צ'יפים.

למעט מפעל אחד של טסטים, אינטל היא לא פאונדרי כבר המון זמן, ולהרים פאונדרי כמעט מאפס זו תסבוכת שניכר שאתה פשוט לא מבין.

אם עקבת אחרי השוק אתה יודע שכרגע אינטל, שמייצרת את המעבדים של עצמה במידה מסוימת, מפגרת מבחינת תהליכי יצור אחרי סאמסונג ב 3 שנים ואחרי TSMC ב 4. נראה לך שבבת אחת הם יעשו להם frog-leap? ועוד ישכנעו כל כך מהר את כל העולם לייצר אצלם ולא אצל השותפים שהם איתם כבר מעל עשור?

גם לסאמסונג, הפאונדרי השניה בגודלה בעולם, לוקח מעל שנתיים להקים FAB מתפקד וכשיר לייצור (לרוב קרוב יותר ל 3)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 59.8 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4858

• SlowRide

4703

• פינדר

3734

• m3x7r3m3

2926

לפני 8 שעות, oryo כתב:

טקטיקה ידועה ואפקטיבית של טרולים היא להציף, לפתוח איזה 50 ת׳רדים של טיעונים, ולא באמת להגיע לשורש של אף אחד. כשמתגלות סתירות לדפדף הלאה, ה-attention span של רובנו לא יכול למקבל ולזכור מספיק.

אני חושב שהממשלה האחרונה מדגימה את זה היטב, הגיעו לרמה שיש כל כך הרבה זבל שקורה במקביל, שהאנשים פשוט מוצפים. איך אפשר להתמודד עם החזית בדרום, בצפון, תקציבים לאברכים, חוק גיוס, הפיכה משטרית, תקציבי שיקום עוטף שמוטים להתנחלויות, הורדת דירוג אשראי, מירי שהופכת את משרד התחבורה לבית זונות פוליטי ועוד 700 דברים נוספים?

מרוב רעש, אי אפשר לשמוע כלום, הכל מישמאש.

כשזה המצב, כשהטרלת את הציבור לקיבינימט והרגלת לאפס אחריות - אתה יכול לעשות בגדול כל המתחשק. לצורך העניין מירי עכשיו נלחצת מהאירוע, אבל שיקום מי שחושב שיהיו לכך השלכות קונקרטיות על משהו? עוד יומיים יצוץ משהו דפוק חדש, למי יש זמן להתעסק בזה כש״הותר לפרסום״ כל יום?

באינטרנט אפשר להשתיק את הרעש והטרוליזם, במציאות איפה שהנ״ל משפיעים על עניינים קונקרטיים - פחות.

העלתי אתמול סקר בקבוצה כלשהי: ״אם מחר היו בחירות, כמה מכם היו משנים את הגוש שלהם?״ - 100% מהעונים היו נשארים בגוש - אבל קב׳ המדגם לא מספיק טובה לדעתי, הרבה יותר מעניין לראות תוצאה בקבוצה יותר הטרוגנית (נניח כאן).

אומרים שה7 באוק׳ שינה משהו, אז אומרים, התחזית שלי: בבחירות הבאות (אחרי שהממשלה תשלים קדנציה מלאה) תהיה מפלגת הימין-החדש-עוד-יותר שתשתה קצת מנדטים לביבי וגנץ, לאחר הבחירות תתחבר לגוש של ביבי תחת תפקיד בכיר וכמובן הבטחה להשפיע, ותאפשר לו להמשיך בשלו. יספרו כאן בפורום שזהו, עוד רגע הציבור ימאס וזה יתחיל להשתפר - בבחירות הבאות-אות זה כבר ישתנה לגמרי.

איפשהו בעתיד ביבי ישחרר את הכסא - להערכתי כשימות, וכמו סופת טורנדו רק לאחר שילך יתחילו להסתכל על העיר הקרועה ולנסות לבנות מחדש והשאלה המרכזית היא מה מי וכמה יישאר עד אז.

זה לגמרי חלק מתורת השליטה של הממשלה הנוכחית.

לתת קצב מאורעות מאוד גדול, להאביס את התקשורת בהמון המון אירועים, ככה ששום דבר לא מגיע לדיון חוזר, שום דבר לא נשאר בכותרות.

כל טענה תוקפים ישירות נגד מי שמשמיע אותה.

הקפליניסים - עוכרי

בגלל זה המינויים כאלה גרועים, וכל פעם מישהו אחר נותן עוד ביס במשהו שנשאר בסמלי השלטו, או עצמאות הפקידים.

יש הבדל בין למנות אנשים שיותר קרובים למילייה שלך אבל שהם ראויים ועצמאיים לבין למנות עדר זומבים יסמנים שרק מחכים לאכול את ההפרשות של אדוניהם.

בגלל זה הפסדנו במלחמת התקשורת והתודעה. וככשר החוץ רק מעיף מפה שגרירים, הוא לא פוגע במדינה שהכירה ב0סטינים, הוא פוגע בנו ורק גורם להצדקה של זה. שיביא כל יופ את השגריר לשיחה, שישלח את הסגן, בהנחה שהבן אדם נורמלי, כל יום לדבר עם השגריר.

חלק מהעבודה פה זה לטחון מים או סלע ולחכות לתוצאות. שנים של הזנחה, של מינוי שגרירים לא ראויים, נוקמות בנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, oryo כתב:

אני חושב שהממשלה האחרונה מדגימה את זה היטב

אני לא חושב שיש שם טקטיקה. זה מתוחכם מדי וזה פשוט האנשים. הנה, הבוקר עוד פרסום שמאבטחים של בן גביר התלוננו ששר המשילות דוחף את הנהגים שלו לבצע עבירות תנועה. מותר לו. מה הוא? ערבי? 

היחידה לדעתי שאחראי על האורקסטרציה של זה, זה המלך. וגם, לא כי הוא מכוון. אלא כי הוא חתום על הנורמות האלה.

אגב, מישהו יודע למה הוא נראה ככ מאושר וזחוח כשהוא מתראיין לתקשורת הזרה? 

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, Pika007 כתב:

למעט מפעל אחד של טסטים, אינטל היא לא פאונדרי כבר המון זמן, ולהרים פאונדרי כמעט מאפס זו תסבוכת שניכר שאתה פשוט לא מבין.

אם עקבת אחרי השוק אתה יודע שכרגע אינטל, שמייצרת את המעבדים של עצמה במידה מסוימת, מפגרת מבחינת תהליכי יצור אחרי סאמסונג ב 3 שנים ואחרי TSMC ב 4. נראה לך שבבת אחת הם יעשו להם frog-leap? ועוד ישכנעו כל כך מהר את כל העולם לייצר אצלם ולא אצל השותפים שהם איתם כבר מעל עשור?

גם לסאמסונג, הפאונדרי השניה בגודלה בעולם, לוקח מעל שנתיים להקים FAB מתפקד וכשיר לייצור (לרוב קרוב יותר ל 3)

אני עוקב חזק מאוד אחרי השוק הזה (וגם put my money where my mouth is) אני פשוט לא כל כך מסכים איתך עם היחידת מידה שאתה בוחר לכמה חברה X מפגרת מאחורי חברה Y.

אתה קצת מתעלם ממינוף (יחד עם עוד כמה עובדות שקורות בשטח).

איך אתה מחשב השקעה של 100 מליארד דולר בעתיד הנראה לעין? איך אתה מכמת 45 מליארד דולר בהטבות שהם ככל הנראה יקבלו מהממשל? 

ראה ערך AMD ואינטל - במשך שנים AMD היתה meme, אני מניח שאתה יודע מה קרה ב 2016. בתקופה שקטנה מהתקופה שאנחנו מדברים עליה (2016 עד 2021), AMD הגדילה את ההכנסות שלה פי 6, ואת השווי שוק שלה פי 75. 

ואני לא חושב שהכמות שנים שאנחנו מדברים עליה זה leap frog, וזה on going כבר איזה 3 שנים, אז זה אפילו פחות leap frog מזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני כשעה, SurfHigh כתב:

אני מהמר שמה שיקרה הוא שהמערב (כלומר ארה"ב) תעשה את החשבון שלצאת למלחמה יעלה X, אבל לתת לסין להשתלט על טאיוואן ולהמשיך לקנות מהבעלי בית החדשים יעלה רק רבע X. 

השאלה אם יש בניהן ברית הגנה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 58 דקות, כוכב השחר כתב:

אני עוקב חזק מאוד אחרי השוק הזה (וגם put my money where my mouth is) אני פשוט לא כל כך מסכים איתך עם היחידת מידה שאתה בוחר לכמה חברה X מפגרת מאחורי חברה Y.

אתה קצת מתעלם ממינוף (יחד עם עוד כמה עובדות שקורות בשטח).

איך אתה מחשב השקעה של 100 מליארד דולר בעתיד הנראה לעין? איך אתה מכמת 45 מליארד דולר בהטבות שהם ככל הנראה יקבלו מהממשל? 

ראה ערך AMD ואינטל - במשך שנים AMD היתה meme, אני מניח שאתה יודע מה קרה ב 2016. בתקופה שקטנה מהתקופה שאנחנו מדברים עליה (2016 עד 2021), AMD הגדילה את ההכנסות שלה פי 6, ואת השווי שוק שלה פי 75. 

ואני לא חושב שהכמות שנים שאנחנו מדברים עליה זה leap frog, וזה on going כבר איזה 3 שנים, אז זה אפילו פחות leap frog מזה.

אתה עושה סלט מוחלט. לגבי היחידה שאני בוחר בה כדי לכמת- זה די פשוט, מדובר על כמה זמן לקח ל 2 היצרניות הגדולות (TSMC וסאמסונג) להגיע מהנקודה שאינטל נמצאים בה לנקודה הנוכחית שהן נמצאות בה.

אינטל עדיין מייצרת ב 10 ננומטר ונמצאת במעבר ל 7. TSMC וסאמסונג מייצרות ב 4-3 ונמצאות במעבר ל 2.

כדי לנסות לעשות את הקפיצה מעל TMSC, אינטל הייתה שותפה בפיתוח מכונת ליטוגרפיה עם ASML שאמורה להקפיץ אותם 2 דורות קדימה בבת אחת ל 2 ננומטר, שזה אחלה וטוב ויפה. רק שהצפי לסיום ההתקנה ותחילת ההפעלה של המכונות הראשונות האלו- 2027.

מינוף? איזה סוג מינוף, כלכלי? גם כן די פשוט. 100 מיליארד דולר זה משהו כמו 7-8 פאבים בתהליכי יצור מודרניים (4-7 ננומטר, ואני מחשב ממוצע של פאבים של 6 עד 12" )

ל TSMC יש..... 26.

AMD היא לא יצרנית, היא חברה מתכננת. כל היצור שלהם נעשה ב TSMC. המהפך אצל AMD נעשה בגלל שהם הפסיקו למחזר את ארכיטקטורת הבולדוזר הכושלת שלהם ולקחו הימור ענק. המנכ"ל התחלף, הגישה התחלפה, עבדו על ארכיטקטורה חדשה מאפס (ובכיוון שונה מאוד ממה שבולדוזר הייתה....), מה שאתה מכיר כיום בשם ZEN למיניהן. ההנהלה החדשה הלכה בכיוון של להמר על בניה מאפס במקום למחזר את מה שקיים ומכניס רווח קטן אבל יציב.

השאר היסטוריה, סיפור הצלחה מסחרר, AMD הציגה את ה ZEN בE3 2016, המנכ"לית הרוקסטאר שלהם הצליחה לסחוף משקיעים ושותפים, הארכיטקטורה יצאה לשוק ב 2017 וכבשה בבת אחת את שוק השרתים- והקונסולות. גם מייקרוסופט וגם סוני הימרו על AMD לדור החדש שלהן.

התוצאה היא דווקא גדילה של TSMC.

כדי לנצח במירוץ בתור פאונדרי, אינטל יצטרכו 2 מ 4 חברות מפתח- nvidia, qualcomm, AMD, אפל.

ל AMD וקוואלקום יש קשר חזק מאוד עם TSMC. לא רואה את זה קורה.

• אהבתי 1
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיקה, לא הבנתי כלום ממה שכתבת אבל מה הנזק הגדול אם יעבדו עם טכנולוגיה כמו של אינטל?

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד שאינטל לפחות יצליחו ליישר קו-

כל חברות התכנון שהן לא יצרניות (AMD, קוואלקום שעושים את שבבי הסנאפדראגון שיש בחלק ניכר מהסלולריים+טאבלטים בעולם, אפל, ברודקום שעושים את רוב שבבי התקשורת, Nvidia שעליה אני לא באמת צריך אפילו לפרט, ועוד ועוד ועוד) יצטרכו לתכנן את המוצרים שלהן מחדש לפסי יצור ישנים יותר.

אחרי שאינטל יצליחו ליישר קו, במידה ופתאום סין תשתלט על טאיוואן-

העולם יאבד מעל מחצי מקיבולת הייצור שלו, משבר השבבים שהיה ביציאה מהקורונה (זוכרים שכרטיס מסך דרג ביניים עלה 7000 שקל ויצרניות רכב נאלצו לעצור פסי יצור, מה שגרם לעליית מחירים שאנחנו רואים עד היום?) יראה כמו משחק ילדים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני באמצע התחקיר על מירי רגב, ואגיד מה שאמרתי תמיד - כל היועצים, כל הדוברים, כל ה"אסטרטגיים", וכמובן כל הפוליטיקאים - פושעים שצריכים להיות בכלא.

יימח שמם.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 38 דקות, Pika007 כתב:

עד שאינטל לפחות יצליחו ליישר קו-

כל חברות התכנון שהן לא יצרניות (AMD, קוואלקום שעושים את שבבי הסנאפדראגון שיש בחלק ניכר מהסלולריים+טאבלטים בעולם, אפל, ברודקום שעושים את רוב שבבי התקשורת, Nvidia שעליה אני לא באמת צריך אפילו לפרט, ועוד ועוד ועוד) יצטרכו לתכנן את המוצרים שלהן מחדש לפסי יצור ישנים יותר.

אחרי שאינטל יצליחו ליישר קו, במידה ופתאום סין תשתלט על טאיוואן-

העולם יאבד מעל מחצי מקיבולת הייצור שלו, משבר השבבים שהיה ביציאה מהקורונה (זוכרים שכרטיס מסך דרג ביניים עלה 7000 שקל ויצרניות רכב נאלצו לעצור פסי יצור, מה שגרם לעליית מחירים שאנחנו רואים עד היום?) יראה כמו משחק ילדים.

איזה אינטרס יש לסין להפסיק למכור למערב במידה ויכבשו את טאיוואן?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין להם אינטרס להפסיק למכור אבלללל הם ידרשו - 

שבבים רגישים שמנועים מכירה לסין היום, או נדרשת רגולציה נוספת - לבטל את זה.

שבבי AI שהממשל האמריקאי מתחיל לקבל פאניקה במחשבה על מכירתם לסין.

אין שום לקוח סיני 100% של TSMC שהם מייצרים עבורו היום בטכנולוגית הקצה הנוכחית שלהם. שימו לב שכל הניידים הסיינים החזקים, לא עם שבבים סיניים.

העניין הוא הרצון האמריקאי לשמר את ההובלה הטכנולוגית והמדעית.

ההובלה הייצורית ברוב המגזרים כבר אצל הסינים.

נשק וציוד לחימה מתקדם - סוגרים פערים מול המערב. תהיה בטוח שהם אומרים לעצמם שהם - צריכים x ספינות קרב, Y נחתות,  z נושאות מטוסים, a מטוסי קרב דור 5 הכל מפיתוח (מקורי או גנוב, לא משנה באמת) וייצור סיני 100 %.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממשיך את התחקיר של מירי רגב - כמה אפס חסר ביצים צריך להיות כדי ללקק לה ככה? זה מדהים ומטומטם בו זמנית.

אם הייתי מלקק ככה לבוס שלי כל היום הייתי קופץ מהגג תוך יומיים.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Pika007 כתב:

יצטרכו לתכנן את המוצרים שלהן מחדש לפסי יצור ישנים יותר.

וכמובן, אם זה לא ברור, ללכת לפסי יצור ישנים יותר, אומר ללכת אחורה מבחינה טכנולוגית. כאילו שב2024 יתחילו לייצר רכבים עם טכנולוגיה של 2020.

לפני 57 דקות, David32 כתב:

או, שפשוט יחליפו כובע ופשוט יקנו מTSMC בבעלות סינית. 

ארה"ב תפסיד במלחמה המוזרה שלה, וזהו.

ואז כל הביצים של העולם המערבי יהיו בידיים של שליט דיקטטורי, שיוכל לסחוט את כולם ולא רק את האמריקאים?

וכמובן הסיכון שתמסור לייצור את הIP הכי מתקדם שלך, שהשקעת מליונים בפיתוח שלו, ואחרי כמה חודשים הוא פתאום יופיע אצל מתחרה סינית.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 32 דקות, SlowRide כתב:

איזה אינטרס יש לסין להפסיק למכור למערב במידה ויכבשו את טאיוואן?

אין אינטרס להפסיק, מצד שני אין גם אינטרס של המערב לתת לסינים גישה ישירה לפיתוחים שהם חוד החנית של הקידמה. תוך שנה שנתיים הסינים מעתיקים ומזייפים הכל. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...