Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

• תגובות 57.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4734

• SlowRide

4543

• פינדר

3575

• m3x7r3m3

2926

מי מתקרבן?

אני לא מרגיש קורבן.

מרבית היושבים בציון חושבים שאלימות זו הדרך, אבל נורא נפגעים כששמים את זה כמאפיין של הדעות שלהם, או כשמשווים אותם לאנשים אלימים אחרים.

זה דיסוננס קוגניטיבי ברור וצפוי למדי, אבל זה לא אומר שהתופעה לא קיימת.

ההבדל בין ימני ממלכתי, בערך, לבין השאר הוא אך ורק בלגיטמציה ויחס למקור הסמכות. אצל הפחות מתונים זה העם, אצל יותר מתונים זו המדינה. זה הכל.

זה לא משנה שאנשים נהרגים, זה רק משנה ממי מגיעה הפקודה להרוג.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרבית היושבים בציון חושבים שאלימות זו הדרך, אבל נורא נפגעים כששמים את זה כמאפיין של הדעות שלהם, או כשמשווים אותם לאנשים אלימים אחרים.

חוץ מהפרחת הססמא, אתה לא אומר כלום. הרי אם אנחנו מתייחסים למדיניות החוץ, אין לך אלטרנטיבה אחרת כי מה לעשות, בצד השני לא ממש שותפים לפציפיזם שלך. דוגמא טובה לכך, כפי שכבר דנו פעם, היא הויתורים של ברק מ-99. אם מדברים על השיח הפנימי, הרי אף הוא לא מגיע ממקום ריק, אלא מתוך הפולמוס על מדיניות החוץ, וזה נהיה מאד ומאד מעגלי.

אתה מדמיין לך איזה עולם אוטופי וקובע שכל מי שלא מדמיין אותו יחד אתך הוא טיפש/גס/קיצוני/אלים.

זה לא משנה שאנשים נהרגים, זה רק משנה ממי מגיעה הפקודה להרוג.

מה הפתרון שלך לסוגיה? הרי אתה רק מצביע על האוטופיה שלך.

ההבדל בין ימני ממלכתי, בערך, לבין השאר הוא אך ורק בלגיטמציה ויחס למקור הסמכות. אצל הפחות מתונים זה העם, אצל יותר מתונים זו המדינה. זה הכל.

מי מקור הסמכות שלך?

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיין לא הבאתם אפילו דוגמה אחת של שמאלני מהמיינסטרים של השמאל שהתבטא בשמחה כשיש אירוע בטחוני כלשהו.

הימין קורא לשמאלנים בוגדים אבל לא ראיתי עדיין מישהו אחד אפילו מהשמאל שהתבטא בצורה כלשהי נגד המדינה (שוב, שמאל ישראלי, לא ימין פלסטיני).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רומן, זה לא סיסמאות. זה עולם נתון. עגשיו אתה רוצה להתווכח על זה שאין דרך אחרת, אבל זה ויכוח סרק וגם לא משנה ככ להשוואות והסימטריה ששוגי ואתה ואחרים מבקשים ליצור.

האופי של הצד השני גם לא רלוונטי לשינויים הפנימיים בימין, כדוגמת ההדתה והגברת סרבנות ימנית מגובה על ידי מנהיגים דתיים בעלע לגיטמציה חוקית מול הצבא.

מקור הסמכות שלי הוא מדינת חוק ושיטה פוליטית דמוקרטית בעלת אופי מערבי.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טענות ריקות בלי הוכחות היא בדיוק הסיבה שצוחקים על הימין.

לא צריך הוכחות, רק משפטי שדה והאשמות של בגידה.

זה מספיק בשביל להרוס בן אדם, וזה בדיוק מה שהימין רוצה: דם!

אם אתה רוצה לנהל דיון נורמלי, אתה צריך הוכחות.

אני לא אמור להסביר לך את זה, אתה עו"ד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כמובן שאני לא חושב שהדברים שבציטוט מייצגים את השמאל, אבל זה מה שביקשת.

אלה לא ציטוטים של טמבלים משועממים מהפרצוף ספר.

פרופ' משה צימרמן
הצהיר באחד הקורסים שלו כי הוא "מעדיף סטודנטים שנעדרים מההרצאות בשל סרבנות מאשר סטודנטים הנעדרים עקב שרות מילואים בשטחים ועמידה במחסומים". והלה הוסיף: "אנו קוראים לקהילת האוניברסיטה לתמוך בסרבנים".

אברהם בורג
- בזמן היותו חבר-כנסת מטעם "העבודה", נענה (אפריל 2004) להזמנת נשיא הפרלמנט האירופי (כאילו שממשלה בישראל אינה לגיטימית או אינה קיימת כלל) והציג בפני חברי הפרלמנט בשטרסבורג את יוזמת ז'נבה של השמאל הישראלי. עברו מספר שנים וציפק'ה (ציפי לבני "הנפלאה") שפיצר מחרה-מחזיקה אחריו בדיוק נמרץ בימים אלו אך למול האמריקנים. באותו מפגש ביקש בורג מהאיחוד האירופי לגלות מעורבות רבה יותר במזרח התיכון כדי "לאזן את מדיניותה של ארה"ב".

הקיבוץ
, 1995 - "אם צריך אני מוכן לירות למתנחל בין העיניים".

בדיונים בתוך מפ"ם
(תחילת שנות החמישים), בהם השתתפו גם קצינים פעילים כמו יגאל אלון וישראל בר (שהיה מספר 2 של יגאל ידין באג"ם), נאמר כי אחת הסיבות לצורך בקיום הפלמ"ח בצה"ל היא שכאשר תינתן פקודה להרוג את בגין - יהיה מי שיעשה זאת.

גולדה מאיר
- בדיון על עריכת הסזון (ארכיון מפא"י, בית ברל), ישיבת הוועד הפוליטית של מפא"י, 27 במרס 1944: "...לי אין מעצור מוסרי בנוגע לקבוצה זו (הפורשים א.ר.) ואני עדיין חושבת כך. בן-גוריון לא צריך לשאול איך לחסל, אם יש לעשות משהו (כדי שהם) לא יעשו דברים כאלו, יש לחסל על-ידי חיסול כמה בחורים. בן-גוריון בשאלה, והם ישתקו? ...אני חושבת שזה רע שהם מביאים אסון לנו, לא רק לקצינים הבריטים, לכן מותר לעשות להם הכל".

אליהו גולומב
, ראש ארגון ההגנה, אמר למנחם בגין (1944): "לא חשוב הדבר אם נירה את הכדור הראשון במלחמת אחים, מנגנון התעמולה הוא בידינו. אנו נכוון את כותב ההיסטוריה, ותמיד תהיו אתם המתחילים במלחמת האחים" ("ארוכה הדרך לחירות", 1950).

אביב גפן
- (מאי 2005, צחי בירן, וואלה!) - "בואו נחזיר את כל המתנחלים, חיים או מתים".

חיים גורדון
, הנמנה עם חברי סגל בית-הספר לחינוך באוניברסיטת בן-גוריון, ניהל דיונים פוליטיים במהלך שיעוריו. גורדון נהג להזמין חברי-כנסת ממפלגת חד"ש לשאת דברים בפני תלמידיו, מבלי לדאוג לכך שגם דעות אחרות תישמענה. תלמידים התלוננו על כך שגורדון הענישם על שהתנגדו לדעותיו. גורדון העניק ראיון לטלוויזיה, בו אמר שיֵצא לחגוג אם לאריאל שרון יהיה התקף-לב, ושלדעתו בנימין נתניהו הוא חלאה. את מתיישבי יש"ע כינה בני-זונה.

ברוך קימרלינג
, פרופסור לסוציולוגיה אנטי-ציוני קיצוני מהאוניברסיטה העברית וחבר מפלגת חד"ש. בכתבה שפרסם בהארץ, "קרא לפלשתינים להחריף את האלימות על-מנת לזכות בוויתורים מצדה של ישראל".

אילן פפה
- אנטי-ציוני ואוטו-אנטישמי מוצהר ופועל בחו"ל להחרמת מדינת ישראל כשם שהוחרם משטר האפרטהייד בדרום אפריקה. "קרא בעבר מעל במה בלונדון להחרמת כל הקשרים בין האקדמיה הישראלית כולה לבין הקהילה האקדמית במדינות המערב והוביל מהלך חרם בריטי על ישראל".

זאב שטרנהל
(זביגנייב אורלובסקי, כשמו הפולני המקורי; הוטבל בעברו לנצרות): "אי-אפשר לעצור את הפאשיזם בנימוקים רציונאליים. את זה עוצרים רק בכוח, וכאשר קיימת נכונות להסתכן במלחמת אזרחים. בשעת הצורך נצטרך להתמודד בכוח עם המתנחלים בעופרה או באלון מורה". בנוסף הצהיר כי רק מי שיהיה מוכן לעלות על עופרה עם טנקים, יוכל לבלום את הסחף הפשיסטי המאיים להטביע את הדמוקרטיה הישראלית ("דבר", אפריל 1988 ). ושוב השטרנהליזם במיטבו - בהארץ, 11.5.01: "אין ספק בדבר לגיטימיות ההתנגדות המזוינת בשטחים עצמם".

עמוס עוז
- ב-11.8.02 פורסם במעריב שעוז אמר לכתב העיתון הארגנטינאי קלרין כי: "באופן אישי הייתי רוצה לראות את אריאל שרון ויאסר ערפאת נשרפים יחד בגיהינום". זכורה קריאתו ההיסטרית של עמוס עוז לאחר המהפך של 1977 ("חותם", יוני 1977) "יש להקים שוב את הפלמ"ח", "יש לצאת לרחובות, לעלות על הבריקדות".

עוז
(ידיעות אחרונות, "בשם החיים והשלום", 8.6.89) על המתנחלים: "כנופיית גנגסטרים חמושים, פושעים נגד האנושות, סדיסטים, פוגרומיסטים ורוצחים".

יגאל תומרקין
(נולד כפיטר מרטין גרגור היינריך - בן לאם יהודייה ולאב גרמני, קצין ב-אס.אס.), אמן ופסל: "כשאני רואה את החרדים, אני מבין את הנאצים", "לבוש מגוחך אנאכרוניסטי ומעורר גועל", "כשרואים אותם, מבינים מדוע הייתה שואה" ("סווטו של דוסים", מקומון תל אביב, אפריל 1986). והנה להשוואה "מפי הגבורה" ציטטה מ"המקור" ב'מיין קמפף': "לעיתים קרובות חשתי תחושה עמוקה של גועל מן הריח העולה מאותם לובשי קפוטות".

ושוב
יגאל תומרקין
, חתן פרס ישראל (מעניין, גם שטרנהל ("הטנקיסט") קיבל פרס ישראל. על מה ועל-ידי מי בדיוק?), בראיון לעיתון תל אביב, פברואר 2004: "אם נהרוג למתנחלים ילד או שניים, הם אומרים: נעשה ארבעה במקומם והכל יהיה בסדר".

ושוב
תומרקין
, 28.9.88 (חדשות הציירים): "המשוררים, כל האמנים יפי הנפש אינם מחנכים. המחנכים האמיתיים הם כהנא, רפול וגנדי. תרומתי האמיתית תהיה אם אקח תת-מקלע במקום עט ועיפרון ואהרוג אותם". ועוד מפניני תומרקין: "יש רק גזע אחד יותר מוצץ מיהודים וזה עלוקות" (5.6.06).

מאיר שלו
(ידיעות אחרונות, י"ט בחשוון תשס"ג): "רק כלי נשק אחד חסר היום בארסנל הנשק של צה"ל, והוא התותח הקדוש".

עמי איילון
, ראש השב"כ לשעבר, בראיון לידיעות אחרונות (14.11.03): "אגיד את זה במילים ברורות: בחיי כל מדינה או אומה יש יותר מאלטלנה אחת".

ירון לונדון
, בתוכניתו "לונדון וקירשנבאום" בערוץ 10 (6.8.07), מציע לפרופ' אריה אלדד והאלוף עמידרור לבחון את האפשרות לירות ביושבי הבתים היהודים בחברון על-פי דגם אלטלנה. וכדי למנוע ספק, לונדון חותם: "יש לרענן את רוח אלטלנה".

נעמי חזן
- עומדת בראש "הקרן לישראל חדשה" הידועה לשמצה, לשעבר ח"כ מטעם מרצ (בכינוס הפדרציה ליהדות הומניסטית): על המתיישבים - "רק אם נצליח להיפטר מן הרעה האיומה הזאת, מהשתלטות השד השחור על חיינו, נוכל לטפח במדינה את כל הטוב".

שלמה גזית
- אלוף (ידיעות אחרונות, 8.3.98 ): "הכיפות הסרוגות עבורי הן כמו צלב הקרס על השרוול של החיילים הנאציים". ושוב שלמה גזית (מעריב, 5.10.08 ): "ישראל נדרשת להתמודד עם שני איומי טרור - איום הטרור הערבי פלשתיני ואיום הטרור היהודי. מבין השניים, הטרור היהודי מסוכן לאין ערוך".

אבשלום וילן
- ח"כ, בראיון להארץ: "צריך יהיה לשתק אותם (את המתנחלים) באמצעות ירי-כדי-לפגוע".

עוזי ארנן
("כל העיר", 30.12.83): "צריך לתלות את החרדים על עמודי חשמל".

אורי אבנרי
("העולם הזה", 10.11.88 ): "הגיעה השעה לקבור אותם", "צריך להיכנס למאה שערים עם זחל"מים ומקלעים אפס חמש ולרסס". אבנרי (סוכנות החדשות, אוגוסט 1996): "הם (הדתיים) צריכים להיקבר".

אבי כצמן
- עיתונאי, מבקר תרבות וחבר סגל מכון מנדל למנהיגות חינוכית: "בואו נפתור את הבעיה כאילו הם ערבים". (ידיעות אחרונות, 12.8.99): "יש כמה התנחלויות, כמו תפוח ויצהר, שלא צריך רק לפנות, אלא צריך לרסס אותם ולהרוג את כולם... מבחינתי להרוג אותם זה בכלל לא נחשב להרוג בני אדם,אלא רק חיסול עשבים שוטים".

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סלואורייד, הנקודה היא שבשביל למצוא שמאלני קיצוני פסיכופת שחושב שצריך להרוג ימנים צריך גוגל וארכיון (ראה תאריכים), בשביל למצוא ימני כזה כולה צריך פייסבוק, לפעמים מספיקה אפילו רשימת אנשי קשר בפלאפון. אני מכיר אישית לפחות בנאדם ימני קיצוני אחד למרות ש90% מהמכרים שלי הם מרכז ושמאלה משם. שמאלני קיצוני (קיצוני as in רוצה שימנים ימותו, שמאלני קיצוני במובן של "צריך לעזור לפלסטינים התמימים והמסכנים" אני מכיר כמה) לא יצא לי להכיר עדיין וזאת למרות שהחשיפה שלי לצד הזה גדולה בהרבה. הקיצון בימין אינו נחלת המיעוט הפסיכוטי אלא הולך ותופח עם השנים, האדם הכי קיצוני במיינסטרים הימני מחזיק קהל עוקבים שגדול מרוב קהל הפוליטיקאים כיום.

עריכה אחרונה על ידי oryo

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וזה בדיוק מה שהימין רוצה: דם!

טיפ: אם תגיד את זה בקול של רפי גינת, זה יגביר את תחושת הדרמה.

אם אתה רוצה לנהל דיון נורמלי, אתה צריך הוכחות.

אני לא אמור להסביר לך את זה, אתה עו"ד.

אז תחשוב שניצחת, מה הבעיה. בדיוק כמו לפני הבחירות.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כמה בעיות עם הציטוטים פה:

1) הם לא מלאים. הוציאו דברים מהקשר לחלוטין. בתוך ההקשר של משפט ארוך יותר אלו דברים הגיוניים.

2) הרבה מהדברים זה משנות ה40-50 וזה לא רלוונטי למצב הפוליטי והאזרחי היום. המצב הנוכחי הוא רלוונטי (בערך) החל מ1967, וגם אז לא, עד שנות ה90.

3) רוב מי שברשימה הזאת הוא לא שמאלני אלא מהימין הפלסטיני. השמאל מתנער מאנשים כמו צימרמן, פפה, קימרלינג ואחרים.

אפילו במדעי החברה לומדים על פפה כעל אדם שהעיפו מהאקדמיה בגלל הדעות הקיצוניות שלו.

פה התייחסתי רק למי שהוא באמת חלק מהמערכת הפוליטית ונחשב לשמאל.

(מפלגות ערביות זה לא שמאל)

אברהם בורג

- בזמן היותו חבר-כנסת מטעם "העבודה", נענה (אפריל 2004) להזמנת נשיא הפרלמנט האירופי והציג בפני חברי הפרלמנט בשטרסבורג את יוזמת ז'נבה של השמאל הישראלי. עברו מספר שנים וציפק'ה (ציפי לבני "הנפלאה") שפיצר מחרה-מחזיקה אחריו בדיוק נמרץ בימים אלו אך למול האמריקנים. באותו מפגש ביקש בורג מהאיחוד האירופי לגלות מעורבות רבה יותר במזרח התיכון כדי "לאזן את מדיניותה של ארה"ב".

באופן אובייקטיבי, האמריקאים תמיד תמכו בנו יותר מאשר בפלסטינים.

אנחנו אלו שמקבלים סיוע כספי וצבאי.

אביב גפן

- (מאי 2005, צחי בירן, וואלה!) - "בואו נחזיר את כל המתנחלים, חיים או מתים".

אביב גפן הוא לא פוליטיקאי ולא אדם עם השפעה.

עם זאת, המתנחלים היו חייבים לצאת מעזה כי זה לא שטח שלנו ומדינה לא יכולה להחזיק שם כוחות צבא ולסכן חיילים (באותה תקופה היינו מאבדים לא מעט חיילים כל חודש בשביל להגן על המתנחלים בעזה).

(בהקשר הזה הוא דיבר על עזה, לא יו"ש)

עמוס עוז

- ב-11.8.02 פורסם במעריב שעוז אמר לכתב העיתון הארגנטינאי קלרין כי: "באופן אישי הייתי רוצה לראות את אריאל שרון ויאסר ערפאת נשרפים יחד בגיהינום".

לא רואה את הבעיה עם זה. זו לא הסתה וזה לא נגד המדינה.

הוא צדק במובן ששניהם גרמו לנזקים אדירים שגבו את החיים של אלפים.

שני מנהיגים שלא הייתה להם בעיה עם שפיכת דמים.

שרון התפכח בסוף אבל הוא עשה הרבה דברים לא מוסריים בעברו.

והנה, שניהם נשרפים ביחד בגיהינום :)

עמי איילון

, ראש השב"כ לשעבר, בראיון לידיעות אחרונות (14.11.03): "אגיד את זה במילים ברורות: בחיי כל מדינה או אומה יש יותר מאלטלנה אחת".

הנה ההקשר המלא:

" אגיד את זה במילים ברורות: בחיי כל מדינה או אומה יש יותר מאלטלנה אחת. מנהיגות יהודית במדינת ישראל קיבלה כבר החלטות קשות כשהיה ברור מה האלטרנטיבה, ומנהיגות מדינית בעתיד תצטרך לקבל החלטות כשברור מה האלטרנטיבה"

איפה הבעיה?

שלמה גזית

- אלוף (ידיעות אחרונות, 8.3.9:cool:: "הכיפות הסרוגות עבורי הן כמו צלב הקרס על השרוול של החיילים הנאציים". ושוב שלמה גזית (מעריב, 5.10.0:cool:: "ישראל נדרשת להתמודד עם שני איומי טרור - איום הטרור הערבי פלשתיני ואיום הטרור היהודי. מבין השניים, הטרור היהודי מסוכן לאין ערוך".

בתוך ההקשר של השיחה זה יותר ברור.

בחלקים גדולים מאוד מהציבור החובש כיפה סרוגה יש אנשים ימין קיצוניים שהם גזענים, לא מאמינים באמת בסמכות של המדינה ומאמינים בארץ ישראל השלמה.

הטרור שלהם הוא באמת יותר מסוכן מכמה סיבות:

- הוא מופנה כלפי צה"ל, הממשלה ואזרחים ערבים-ישראלים שלא עשו כלום

- לאנשים שעושים אותו יש יותר גישה לנשקים לגיטימיים של הצבא ואחר כך קל להם להיעלם בין יהודים אחרים

- הם יכולים לפגוע בפלסטינים ולגרום להסלמה של מצבים שהמדינה מנסה להרגיע, וזה יביא עוד הרבה פיגועים

- יש להם סיכוי לא רע להגיע להיות חלק מהממשלה (אמרנו כבר "הבית היהודי"?)

שולמית אלוני

- (דברי הכנסת, 3.7.91): "החרדים עלוקות... יושבים עלינו כפרזיטים שותי דמינו תרתי משמע... שופכי דמים תרתי משמע". ושוב שולמית אלוני (מעריב, דצמבר 2002): "אלי ישי פועל לפי חוקי נירנברג (בהיותו שר הפנים)... הסרט (הסברה של שס) הזכיר לי סרט תעמולה נאצי".

זה נכון.

כפיה דתית, חלוקת משאבים בסחיטה מהקואליציה, שליטה על מוסדות הנישואין והגירושין, בית דין רבני שמקביל לאזרחי וממרר את החיים לנשים שלא מצליחות להתגרש, בית דין רבני שממרר את החיים לאנשים שמחשיבים את עצמם ליהודים והם אזרחים, רק כדי להראות כוחניות, נטל על מערכות המדינה, אי שוויון בנטל הצבאי...

וכן, ש"ס ממש גזענית. רואים את זה כל הזמן, במיוחד כשהם במשרד הפנים ומתעלמים לגמרי מזכויות אדם, מקרים הומניטריים וכל מי שלא יהודי.

אם היה להם כוח מוחלט הם היו מעיפים מהמדינה את כל מי שאשכנזי, לא יהודי או חילוני.

אבשלום וילן

- ח"כ, בראיון להארץ: "צריך יהיה לשתק אותם (את המתנחלים) באמצעות ירי-כדי-לפגוע".

הנה הציטוט האמיתי, בתוך ההקשר.

" צריך להבהיר כבר עכשיו שאנחנו נילחם בכל האמצעים באלימות של מתנחלים קיצונים. כולל הגנה עצמית בכל המובנים. ואם לא תהיה ברירה, אם חס וחלילה יכריחו אותנו, ניאלץ לפתוח באש… צריך יהיה לירות באוויר. אחר כך לירות כדי לפצוע. ובמקרה אחרון, כמוצא אחרון, צריך יהיה לשתק אותם באמצעות ירי-כדי-לפגוע" .

במילים אחרות, שלטון החוק צריך לנצח ואם תהיה אלימות קיצונית מהצד שלא רוצה לציית לריבונות המדינה, יהיה צורך בפעולות של אכיפה כמו בכל מדינה נורמלית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סלואורייד, הנקודה היא שבשביל למצוא שמאלני קיצוני פסיכופת שחושב שצריך להרוג ימנים צריך גוגל וארכיון (ראה תאריכים), בשביל למצוא ימני כזה כולה צריך פייסבוק, לפעמים מספיקה אפילו רשימת אנשי קשר בפלאפון. אני מכיר אישית לפחות בנאדם ימני קיצוני אחד למרות ש90% מהמכרים שלי הם מרכז ושמאלה משם. שמאלני קיצוני (קיצוני as in רוצה שימנים ימותו, שמאלני קיצוני במובן של "צריך לעזור לפלסטינים התמימים והמסכנים" אני מכיר כמה) לא יצא לי להכיר עדיין וזאת למרות שהחשיפה שלי לצד הזה גדולה בהרבה. הקיצון בימין אינו נחלת המיעוט הפסיכוטי אלא הולך ותופח עם השנים, האדם הכי קיצוני במיינסטרים הימני מחזיק קהל עוקבים שגדול מרוב קהל הפוליטיקאים כיום.

וגם כשאתה מוצא את זה (כמו שהוא עשה), הציטוטים שבורים ולא בתוך ההקשר המקורי שלהם, שפתאום נהיה הגיוני כשאתה קורא אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום הגיון בלומר שצריך "לרסס מתנחלים כמו עשבים שוטים", סתם עוד פלוץ יענו נאור. תפסיק לחפש הצדקות לדברים שאין להם כאלו.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אור, רוב הציבור נמשך בטבעיות לאידיאולוגיה של הימין, טבעי שיהיו יותר קיצונים מהצד הזה. במיוחד כשמ2009 האידאולוגיה הזו רק מתחזקת.

ידוע שהרבה יותר קל לשכנע אנשים שהם מושלמים ושמישהו אחר הוא הבעיה, מאשר לשכנע אותם שגם הם חלק רציני מהבעיה.

חוץ מזה שגם brainfarts של אנשים רנדומליים בפייסבוק לא משתווים בחשיבות לאמירות של אנשי ציבור.

עריכה - יוסי, אפשר לנסות להצדיק הכל בסופו של דבר. גם הצל מצדיק את השטויות שהוא מחרטט.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...