Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

לפני 17 דקות, korola כתב:

היום זה הרבה יותר מורכב.
יש המון אנשים שלא עובדים ובכל זאת מתקיימים יפה.
.. וחלקם פשוט הסבא שלהם היה במקום הנכון בזמן הנכון,
והוריש להם חצי ביניין במקום שפעם היה סתם חול וחול .. והיום הם מקבלים 50,000 ש"ח בחודש דמי שכירות.

כע.... לא יודע איך להגיד לך את זה, אבל זה לא קונספט חדש.

האמת שהחרוז הזה תורגם לעברית כזה טוב, שאני חייב לשתף, אם כי זה סתם איזכור:

ציטוט

בִּקְרוֹן-רָצִים בַּאֲבַק דְּרָכַיִם

צָעִיר קַל-דַּעַת כֹּה חָשָׁב,

זָכָה לִהְיוֹת בִּרְצוֹן שָׁמַיִם

יוֹרֵשׁ יָחִיד לְכָל קְרוֹבָיו.

אגב ה"רק 10% שיצתרכו לעבוד" זה מד"ב. אין לזה שום תקדים, ולדעתי אין סיכוי שזה יקרה.

עריכה אחרונה על ידי David32

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 59.9 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4872

• SlowRide

4718

• פינדר

3757

• m3x7r3m3

2926

לפני 1 דקה, David32 כתב:

אגב ה"רק 10% שיצתרכו לעבוד" זה מד"ב. אין לזה שום תקדים, ולדעתי אין סיכוי שזה יקרה.

זה כבר קרה בעבר (לא 10% אבל בדוק כמה שעות ואיזה אחוז מהאוכלוסייה היה צריך לעבוד מגיל מאוד צעיר כדי להןוציא קיום מינימלי במאה ה 19) אבל במקום לקצץ במספק המועסקים פשוט מקצרים את שבוע/יום העבודה.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, Night Driver כתב:

בגני, אני מכיר את זה מבפנים (אני לא דתי ולא חרדי חו"ח אבל יש לי במשפחה הקרובה חוזר בתשובה). זו צורת חיים ועלויות אחרות לחלוטין ממה שאנחנו מכירים.

גם לי יש קרובי משפחה שהתחרדו. אבל, סורי, זה לא רלוונטי. הדיון הוא לא על זה. זה ברור מאילו שזו צורת חיים אחרת. היא לא יכולה להתקיים בלי לשלוח את היד לארנק שלך ושלי. פשוט לא. שוב. הנתונים על 50% מהחרדים שיוצאים לעבוד מוכרים. הכל מוכר. עובדתית החברה הזו לא יכולה להתקיים עצמאית. אין מה לעשות עם זה. אם זה לא מפריע לך או לאחרים כי ככה? בסדר, לגיטימי. אבל המציאות היא אחת.

לפני 10 דקות, Night Driver כתב:

החוק שמממן טיפולי שיניים חינם לילדים עוזר לכולם והוא חוק חשוב אבל לא מסכים עם הקביעה שלך שהם לא יכולים לדאוג לשירותים רפואיים מינימליים לילדים שלהם (לא יודע אם יש נתוני תמותת תינוקות ותוחלת חיים לפי מגזרים).

בוודאי שהם לא היו יכולים לדאוג לשירותים רפואיים מינימאליים לילדים שלהם. זה. זה בדיוק האישיו. אתה והחרדים כאן כל הזמן חוזרים ל"הם לא אוכלים במסעדות". זה הרבה יותר בסיסי מזה. החקיקה ה"סוציאלית" באה מהם לא כי הם סוציאליסטים גדולים. הם לא יכולים לשרוד בלי זה. פשוט ככה.

ובוודאי שכולנו נהנים משירותי רפואה ציבורית. הדיון הוא גם לא על זה. 

לפני 13 דקות, Night Driver כתב:

אין ספק שהם משפיעים גם עליי אבל גם מי שבוחר להקים משפחה גדולה,  לגור בהתנחלות מבודדת, במצפה בגליל או לא לרכוש השכלה ו/או מקצוע משפיעים על כולנו.

ולכן כאנשים רציונליים והגיונים אנחנו אמורים לנסות להתמודד עם בעיות. וכל מה שאתה מתאר הוא בעיות. והבעיה שלפני הבעיות היא שמתכחשים אליהן. אז הן הולכות ומחמירות.

• אהבתי 2
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל לא מתכחש. מודע לזה שהם יושבים על ההפרשות שלי למס רק שאני מקבל את זה. הם לא היחידים ולקטלג אותם כגורם העיקרי ליוקר המחייה ועושק הקופה זה לא נכון.

היישובים שלהם נמצאים בדירוג סוציו אקונומי נמוך יותר בעיקר בגלל גודל המשפחות שמכתיב הכנסה יותר נמוכה לנפש אבל בגלל אורח החיים שלהם הם גם זקוקים לפחות כדי לקיים את אותה רמת בריאות, חינוך (במונחים שלהם) וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Night Driver כתב:

זו שכונה שאפילו ערבים מפחדים להסתובב בה.

הפח זבל של החצר האחורית של שכונת המצוקה.

אתה מדבר על קרית משה בירושלים?

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Potato כתב:

אתה מדבר על קרית משה בירושלים?

רחובות.

לא ידעתי אפילו שיש קרית משה בירושלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהג לילה, שוב, הבחירה שלהם לכאורה לחיות בעוני גם לא מנותקת מהחיים שלנו כאן וגם לא יכולה להתקיים לבד. זה לא עניין של הם מרוויחים פחות ומוציאים פחות וזה בסדר. לא. זה עניין של הם לא מרוויחים מספיק כדי לכלכל את עצמם ושבעת הילדים שלהם ובטח לא מסםיק כדי גם לקחת חלק בתקצוב ההוצאות של המדינה מעבר. ויש מגוון עדויות לזה, אבל לפני הכל זה שאת ההשתלבות שלהם בשוק העבודה וצמצום הילודה כשהיה אנחנו חייבים *רק* לצמצום הסבסוד שלהם

נראה לי שאנחנו טוחנים מים אבל ואת התחביב הזה אני שומר לליאור שכנראה לא התעורר הבוקר.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא סתם נהנה לראות שני שמאלנים עוכרי ישראל מנהלים דיון על עורכי ישראל אחרים.

כדי לעודד צמצום ילודה והגדלת הכנסות אין ספק שצריך לצמצם תמיכה. מה שצורם לי זה ההתייחסות רק לחקרדים כשלמעשה זה נכון לשכבות לא קטנות באוכלוסייה החילונית ובני המיעוטים.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אף אחד לא טוען שזה רק בגלל חרדים.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, David32 כתב:

אגב ה"רק 10% שיצטרכו לעבוד" זה מד"ב. אין לזה שום תקדים, ולדעתי אין סיכוי שזה יקרה.

נניח יש לך כפר קטן ויפה, בכפר חיים 1000 תושבים.
בכפר יש רפת, מחלבה, שדות. ועוד.
רוב הכלים (טרקטורים / מחרשות ) אם אוטונומים. אפילו הרפת והחלבה אוטונומית.
ונניח שצריכים רק 100 איש לתפעל את הכל המערכת על מנת להפיק לחם/פירות/ירקות לצורכי כל הכפר.
ואפילו .. יש מספיק על מנת לסחור ולמכור לכפרים השכנים על מנת לרכוש את מה שצריך בחזרה.

מה תעשה עם ה 900 האחרים ???   הם ישבו כל היום בבתי קפה ?  יקלידו בפורום פוסטים לא חשובים?
חברה כזאת תקרוס לתוך עצמה..  ה 100 שעובדים ימרדו ויסרבו לעבוד, או שידרשו שיווין. 

ונניח שאתה עושה ניסוי .. מרים 100 כפרים כאלה ונותן להם לנסות לפתור את הבעיות לבד..
איזה כפרים ישרדו ? איזה יקרסו? 

הכפר הקומוניסטי:   החליט להקים מפלגה , כל חברי המפלגה יחיו טוב, יהיה גם צבא וגם משטר חשאי.
ויכריחו את ה 100 לעבוד, כל הרכוש שייך למדינה/למפלגה.. מתוך ה 100 מי שמסרב לעבוד יושלך לכלא.
ויחלקו שוברים לכל ה 1000 תושבים לפי תרומתם ולפי קירבתם לחברי המפלגה.

הכפר הקפיטליסטי:  החליט לבנות מערכת חוקים מסובכת, מערכת מיסים לא פשוטה.
הראשונים שהגיעו לכפר השתלטו על כל הנדל"ן במרכז הכפר (לחלקים יש גם 10 דירות)... ככה הם פשוט הגיעו ראשונים החליפו מנעול ורשמו שזה שלהם.
ה-100 האחרונים שהגיעו גילו שהם צריכים לעבוד ולפרנס את כל ה1000... אבל שיהיה להם קל לעכל את זה זה עובד ככה.
20% מהשכר הם משלמים שכר דירה לבעל הבית.
5% לרואה חשבון שעושה להם את חישובי המס . 
30% מס לראשות הכפר שבתורה משלמת לתחזוקה של הכפר .. לרוב זה נקרא בעלי ההון שמחזיקים בחברת הניקיון שמעסיקה את עובדי ניקיון (מתוך ה 100).. ובעלי החברה גוזרים עליהם עוד קופון. 
5% הולך לעורכי הדין שמסדרים כל דבר שמישהו צריך 
17% מע"מ 
10% ביטוח לאומי שאם לא תוכל לעבוד אז תקבל משהו.
ובסוף נשאר לך 10% עבור עצמך... 

הכפר של החמולות:   לכפר הזה הגיעו ביחד כמה משפחות,  כל משפחה הגיעה עם מספיק כלי נשק למלחמת עולם.
והם לא פראיירים .. מהחמולה שלהם לא יעבדו .. ה 100 עובדים צריכים להיות מחמולה אחרת.
בתכלס.. למרות שהם 1000 איש , הם לא מצליחים להגיע להסכמות מי ה 100 שיעבדו ויתפעלו את המשאבים שלהם.
אז כל ה 1000 חיים בחרא .. והם רק נלחמים על שליטה במשאבים. 
מה שכן.. הם לא פראיירים.. הם לא הולכים לעבוד בכפר הזה.. אז יש כמה איזה 10 פועלים שיוצאים לעבוד בכפר הקפיטליסטי, תמורת 10% מהשכר של העובדים בכפר הקפיטליסטי. 
זה מספיק לפועל ולבני משפחתו .. אבל כל הכפר נמצא בחרא עמוק עמוק של עצמו.

באיזה כפר אתה רוצה לגור? 
לדעתך אפשר לשנות משטר של כפר אחרי שהתבססה בו התנהלות מסויימת?
ולא משנה מה תמיד אנשים יתלוננו.
בעלי ההון יתלוננו שעושקים אותם.. קורעים אותם והכל על הגב שלהם. אם הם לא היו אז לאף אחד לא היה מה לאכול.
העובדים טוענים (ובצדק) שהכל על הגב שלהם .. כל המשכורת שלהם הולכך למיסים, שכר דירה ונשאר להם 20% לעצמם. 

רוצה לעבור לעבוד בשוודיה?   ואז המיסים  שלך ילכו למימון התואר הראשון של המהגרים שהגיעו מסורייה?
או שירותים הבריאות של המהגרים האלה?
או התשלומים עבור חופשות הלידה (ויש להם חופשת לידה ארוכה מאוד) של המהגרים החדשים? 
זה יותר טוב ?

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Night Driver כתב:

מודע לזה שהם יושבים על ההפרשות שלי למס רק שאני מקבל את זה

בתור מהנדס ריאלי, אתה מבין שזה לא יכול להתקיים לאורך שנים, כשקצב הריבוי של חרדים גדול בהרבה מזה של האוכלוסיה הכללית?

באיזו נקודה תפסיק לקבל את זה?

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 37 דקות, korola כתב:

נניח יש לך כפר קטן ויפה, בכפר חיים 1000 תושבים.
בכפר יש רפת, מחלבה, שדות. ועוד.
רוב הכלים (טרקטורים / מחרשות ) אם אוטונומים. אפילו הרפת והחלבה אוטונומית.
ונניח שצריכים רק 100 איש לתפעל את הכל המערכת על מנת להפיק לחם/פירות/ירקות לצורכי כל הכפר.
ואפילו .. יש מספיק על מנת לסחור ולמכור לכפרים השכנים על מנת לרכוש את מה שצריך בחזרה.

מה תעשה עם ה 900 האחרים ???   הם ישבו כל היום בבתי קפה ?  יקלידו בפורום פוסטים לא חשובים?
חברה כזאת תקרוס לתוך עצמה..  ה 100 שעובדים ימרדו ויסרבו לעבוד, או שידרשו שיווין. 

ונניח שאתה עושה ניסוי .. מרים 100 כפרים כאלה ונותן להם לנסות לפתור את הבעיות לבד..
איזה כפרים ישרדו ? איזה יקרסו? 

הכפר הקומוניסטי:   החליט להקים מפלגה , כל חברי המפלגה יחיו טוב, יהיה גם צבא וגם משטר חשאי.
ויכריחו את ה 100 לעבוד, כל הרכוש שייך למדינה/למפלגה.. מתוך ה 100 מי שמסרב לעבוד יושלך לכלא.
ויחלקו שוברים לכל ה 1000 תושבים לפי תרומתם ולפי קירבתם לחברי המפלגה.

הכפר הקפיטליסטי:  החליט לבנות מערכת חוקים מסובכת, מערכת מיסים לא פשוטה.
הראשונים שהגיעו לכפר השתלטו על כל הנדל"ן במרכז הכפר (לחלקים יש גם 10 דירות)... ככה הם פשוט הגיעו ראשונים החליפו מנעול ורשמו שזה שלהם.
ה-100 האחרונים שהגיעו גילו שהם צריכים לעבוד ולפרנס את כל ה1000... אבל שיהיה להם קל לעכל את זה זה עובד ככה.
20% מהשכר הם משלמים שכר דירה לבעל הבית.
5% לרואה חשבון שעושה להם את חישובי המס . 
30% מס לראשות הכפר שבתורה משלמת לתחזוקה של הכפר .. לרוב זה נקרא בעלי ההון שמחזיקים בחברת הניקיון שמעסיקה את עובדי ניקיון (מתוך ה 100).. ובעלי החברה גוזרים עליהם עוד קופון. 
5% הולך לעורכי הדין שמסדרים כל דבר שמישהו צריך 
17% מע"מ 
10% ביטוח לאומי שאם לא תוכל לעבוד אז תקבל משהו.
ובסוף נשאר לך 10% עבור עצמך... 

הכפר של החמולות:   לכפר הזה הגיעו ביחד כמה משפחות,  כל משפחה הגיעה עם מספיק כלי נשק למלחמת עולם.
והם לא פראיירים .. מהחמולה שלהם לא יעבדו .. ה 100 עובדים צריכים להיות מחמולה אחרת.
בתכלס.. למרות שהם 1000 איש , הם לא מצליחים להגיע להסכמות מי ה 100 שיעבדו ויתפעלו את המשאבים שלהם.
אז כל ה 1000 חיים בחרא .. והם רק נלחמים על שליטה במשאבים. 
מה שכן.. הם לא פראיירים.. הם לא הולכים לעבוד בכפר הזה.. אז יש כמה איזה 10 פועלים שיוצאים לעבוד בכפר הקפיטליסטי, תמורת 10% מהשכר של העובדים בכפר הקפיטליסטי. 
זה מספיק לפועל ולבני משפחתו .. אבל כל הכפר נמצא בחרא עמוק עמוק של עצמו.

באיזה כפר אתה רוצה לגור? 
לדעתך אפשר לשנות משטר של כפר אחרי שהתבססה בו התנהלות מסויימת?
ולא משנה מה תמיד אנשים יתלוננו.
בעלי ההון יתלוננו שעושקים אותם.. קורעים אותם והכל על הגב שלהם. אם הם לא היו אז לאף אחד לא היה מה לאכול.
העובדים טוענים (ובצדק) שהכל על הגב שלהם .. כל המשכורת שלהם הולכך למיסים, שכר דירה ונשאר להם 20% לעצמם. 

רוצה לעבור לעבוד בשוודיה?   ואז המיסים  שלך ילכו למימון התואר הראשון של המהגרים שהגיעו מסורייה?
או שירותים הבריאות של המהגרים האלה?
או התשלומים עבור חופשות הלידה (ויש להם חופשת לידה ארוכה מאוד) של המהגרים החדשים? 
זה יותר טוב ?

אתה מתעלם לחלוטין מכך שעבודות שנעלמות מוחלפות בעבודות אחרות, חדשות, שנוצרות. כך עכשיו, וכך יהיה גם בעתיד. הבחירה לשבת על התחת ולהנות מנדבות היא לחלוטין בחירה. לא כורח המציאות.

• אהבתי 3

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 53 דקות, פינדר כתב:

בתור מהנדס ריאלי, אתה מבין שזה לא יכול להתקיים לאורך שנים, כשקצב הריבוי של חרדים גדול בהרבה מזה של האוכלוסיה הכללית?

באיזו נקודה תפסיק לקבל את זה?

הכלכלה תתקן את זה בבוא היום.

עריכה: אני לא בעד זה גם היום. פשוט לא מקבל האשמה רק של החרדים בלי לדעת אפילו מה שיעור ההשתתפות האמיתי שלהם בשוק העבודה ביחס לכלל הציבור (כולל נשים וכולל הכנסה ממוצעת לעובד ולא לנפש).

עריכה אחרונה על ידי Night Driver

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...